Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali. Van egy kis gond a szekèrrel. Kb. 1 hónapja indultam dolgozni, lámpa felkapcsol..bal első izzó kiègett. No para kicserèltem ès jó is volt tegnapig. Tegnap menetközben vakamikor ( már akkor vettem èszre mikor sötètedett) megint kiègett a bal első pilács. A refi jó volt csak a tompított nem. Kivettem az izzót ès volt az oldalán egy kis hólyag szerűsèg, megolvadt az üveg. Megint raktam bele új izzót viszont semmi nem változott. Refi , helyzetjelző jó a tompított nem. Biztosítèkokat megnèztem mind jó. Mi lehet a gondja????

Ladán láttam már ilyet...valami gubanc volt a foglalattal és tompítottnál a refi is kapott áramot ezt meg nem bírta a lámpa...legalábbis ilyesmit magyaráztak... mert ugye vagy a tompított kap áramot vagy a refi, de ha rossz lábak kapnak áramot akkor mind a kéz izzószál lesz kapcsolva sorosan.

Link to comment
Megosztás:

Ladán láttam már ilyet...valami gubanc volt a foglalattal és tompítottnál a refi is kapott áramot ezt meg nem bírta a lámpa...legalábbis ilyesmit magyaráztak... mert ugye vagy a tompított kap áramot vagy a refi, de ha rossz lábak kapnak áramot akkor mind a kéz izzószál lesz kapcsolva sorosan.

Lehet hogy valami ilyen gondja van. Ma ahogy nèzegettem láttam hogy már volt cserèlve a foglalat. Lehet már az előzö tulajnak is volt gondja vele. Max próbálok keríteni egy másikat. Ha nem akkor villanyos szerelő, csak erre nem nagyon szeretnèk most költeni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az a problémám, hogy a ventilátor fokozat kapcsolójával csak a 3-es és a 4-es fokozat működik.

Kimértem a fokozatkapcsoló jó.

Következő a kérdésem, hogy hol van eldugva a ventilátor ellenállásai, illetve hogy a legegyszerűbb hozzáférni ?

Előre is köszönöm a segítséget!

A pollenszűrő alá, zöld biszbasz.

1201764-20130929-mWO8vs.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv! Valaki meg tudja-e nekem mondani hogy hol van( kb milyen hosszan,hogy férek én oda) ahhoz a csatihoz ami a csomiajtóba megy?! Caravan csomiajtó csere miatt kellene nekem a csati szét, összeszerelése! Köszi

Bal hatso lampanal van a csati, de nem igazan ferni hozza a kabelhez hosszan. Behuzoszalagot kosd ra, ugy huzd ki felfele a koteget.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét hozzátok fordulok kérdéssel. :)
Régebben írtam, hogy egy 97-es F astra combi x16xel motorkódú kocsi ügyében járok el.
Most 2 gond lenne, az egyik, hogy volt egy km spirál csere és azóta ütemesen kattog a spirál, pedig már 3 féle képp is befűztem a műszerfal mögé, ez mitől lehet?

A másik gond pedig, hogy digitál klíma van benne és amikor a kocsira gyújtást adok, akkor E6 "Service" hibaüzenetet ír ki és onnantól kezdve nemtudok vele semmit kezdeni.

Nagyon megköszönöm ismét előre a segítséget!

üdv

Dave

Link to comment
Megosztás:

A másik gond pedig, hogy digitál klíma van benne és amikor a kocsira gyújtást adok, akkor E6 "Service" hibaüzenetet ír ki és onnantól kezdve nemtudok vele semmit kezdeni.

Asztahé... Digitális klíma... (és ha letekered az egyik ablakot, akkor még kétzónás klímád is van ;) )

Megtudhatjuk, hogy miféle, esetleg valami tipuskód, és így kereshetünk hibaüzenet után is...

Link to comment
Megosztás:

Asztahé... Digitális klíma... (és ha letekered az egyik ablakot, akkor még kétzónás klímád is van ;) )

Megtudhatjuk, hogy miféle, esetleg valami tipuskód, és így kereshetünk hibaüzenet után is...

Szia!

Nem ismerem a típusneveket pontosan így mutatom milyen fajta van benne.:

http://mypic.carstyling.hu/39149/uploads/39149_1278058953.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem ismerem a típusneveket pontosan így mutatom milyen fajta van benne.:

http://mypic.carstyling.hu/39149/uploads/39149_1278058953.jpg

Ez a Diavia klíma, nekem is ilyen van. Nem gyári, hanem utólagos extra.

Mi nem működik rajta? Az egész kompletten megáll? Fűteni tudsz? Hőmérséklet-szabályozás működik? Ventilátor fokozatokat lehet kapcsolni? A vákuumrendszer jó? Kijelző oké?

Részletezd kicsit, hogy mi nem működik és megpróbálok "távsegíteni". :)

! Klíma topicba átvittem !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne 2 db kérdésem hozzátok (astra f 1996 1.6 16v caravan)

1. A csomagtér világításom nem működik, minden további belső világítás igen, égő rendben, de az egy vezetékhez, ami a nyitás érzékelő szerkezetre megy nem jön áram. Merre kutakodjak tovább?

2. Minden műszerfal, és középkonzol világítást kicseréltem SMD ledesre, a világításkapcsoló világításával együtt, azonban lett egy érdekes jelenség: Amikor kiveszem a kulcsot, halványan világít az óra-hőfok egységben lévő 2 led, amint elfordítom a kulcsot, kikapcsolnak, és csak akkor világítanak, ha ráteszem a világítást.

Köszi a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne 2 db kérdésem hozzátok (astra f 1996 1.6 16v caravan)

1. A csomagtér világításom nem működik, minden további belső világítás igen, égő rendben, de az egy vezetékhez, ami a nyitás érzékelő szerkezetre megy nem jön áram. Merre kutakodjak tovább?

2. Minden műszerfal, és középkonzol világítást kicseréltem SMD ledesre, a világításkapcsoló világításával együtt, azonban lett egy érdekes jelenség: Amikor kiveszem a kulcsot, halványan világít az óra-hőfok egységben lévő 2 led, amint elfordítom a kulcsot, kikapcsolnak, és csak akkor világítanak, ha ráteszem a világítást.

Köszi a segítséget előre is!

1, vezetőoldali hátsó lámpa mellett mennek fel a vezetékek, szín alapján nézd meg ott van-e még áram.

2, passz, esetleg nézd meg nincs -e letekerve a fényerő szabályzó...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne 2 db kérdésem hozzátok (astra f 1996 1.6 16v caravan)

1. A csomagtér világításom nem működik, minden további belső világítás igen, égő rendben, de az egy vezetékhez, ami a nyitás érzékelő szerkezetre megy nem jön áram. Merre kutakodjak tovább?

2. Minden műszerfal, és középkonzol világítást kicseréltem SMD ledesre, a világításkapcsoló világításával együtt, azonban lett egy érdekes jelenség: Amikor kiveszem a kulcsot, halványan világít az óra-hőfok egységben lévő 2 led, amint elfordítom a kulcsot, kikapcsolnak, és csak akkor világítanak, ha ráteszem a világítást.

Köszi a segítséget előre is!

Megnézném a helyedben azt a LED bekötést még egyszer. Nyilván sz.rul érintkezik valami, és attól függ, hogy kap-e feszt a gyújtás-táp kábel is vagy csak a fix-táp.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma megáll a gép, persze a legnagyobb dugóban, alapdolgokkal kezdve bogarászom és elégett három vezetékem a gyújtógyertya felett közvetlenül.

Tapasztalt már valaki ilyesmit, mi okozhatta? Rendben, hogy elég egy, de három? (((

Üdv!

Mármint gyujtókábel égett el?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudjátok miért van, hogy hiába cseréltem le az ablaktörlő lapátokat flexibilisre nyikorog és nem töröl rendesen pedig nem a legolcsóbb 200 ft os? Hátul töröl rendesen. elöl olyan, mintha nem illeszkedne rá rendesen a lapát az üvegre pedig tudtommal 45 centis kell.. Próbáljak meg egel kisebbet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudjátok miért van, hogy hiába cseréltem le az ablaktörlő lapátokat flexibilisre nyikorog és nem töröl rendesen pedig nem a legolcsóbb 200 ft os? Hátul töröl rendesen. elöl olyan, mintha nem illeszkedne rá rendesen a lapát az üvegre pedig tudtommal 45 centis kell.. Próbáljak meg egel kisebbet esetleg?

Nem maradt rajta véletlen a szilikon élvédő? Egyszer én is jártam már így, hogy feltettem ezt a fajtát és elfelejtettem lehúzni mert siettem, törölni törölt, de úgy mint egy régi kopott és nyikorgott is, akkor láttam, hogy van rajta élvédő :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valakinek van valami ötlete, hogy lehetne megoldani, hogy amikor kiveszem a kulcsot a gyújtáskapcsolóból akkor automatikusan felhúzódjanak az ablakok ?

Elektromos ablakemelőről van szó.

Előre is köszönöm a segítséget.

Kulcs kihúzásra? Arra minek?! :blink:

Kpzár zárásra lehet, vagy riasztó távirányítózásra lehet, ahogy nálam is van.

Ezt a kulcskihúzást nem értem, mi adná a jelet akkor?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.