Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Érdekes dolog ez az elektromosság,nekem mióta fel lett újítva a generátorom,(új csapágy,diódasor,stb...) halványlik belül a töltés lámpám,(ha rákapcsolom az ablakfűtést,rendesen világít) meg az olajnyomás visszajelző...bemérve viszont jó a fesz az aksinál,mindenhol...azóta sem tudok mit kezdeni vele,át lett nézve az összes kábel,kötés,csatlakozás...és volt pofája azt mondani a villamosság szerelőnek,hogy ez "F-Astra betegség"....aszittem agyoncsapom... :evilgrin: :D

Nekem akkor csinált ilyet, amikor a generátor fém háza és a motorblokk között nem érintkezett rendesen a testkábel. Mérj feszültséget járó motornál és terheléssel (ablakfűtés) a generátor fém háza és a motorblokk között, 1-2tized Voltnál több nem lehet normális esetben.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Már rég jártam erre, de sajna megint gondom van :(

Ma reggel nem indult a kocsim, mint kiderült gyújtáskapcsoló gond volt.Betétet akartunk cserélni,vettük szét, és az aluminiumból kitört egy darab.A betétet csavarhuzóval elinditottuk,így azt nem kell cserélni.A kérdésem hogy mit keressek a boltban?gyújtáskapcsolót zárral?

Ha ez a része sérült , ezt lehet venni, és átt is lehet lamellázni hogy a régi kulcsal működjön.

1464992-20140520-8h7y0Q.jpg

A karika még korábban került oda. De rémlik hogy valaki panaszkodott az utángyári betétekkel nem működik a kormányzár.

meg lett a hiba, a kasztni és a váltó közti test kábel szakadt el, ezért voltak a parajelenségek.

Köszi Zotya a segítséget, megadtad a fő irányt, hogy merre keressem a hibát!

üdv

P.

Nincs mit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog ez az elektromosság,nekem mióta fel lett újítva a generátorom,(új csapágy,diódasor,stb...) halványlik belül a töltés lámpám,(ha rákapcsolom az ablakfűtést,rendesen világít) meg az olajnyomás visszajelző...bemérve viszont jó a fesz az aksinál,mindenhol...azóta sem tudok mit kezdeni vele,át lett nézve az összes kábel,kötés,csatlakozás...és volt pofája azt mondani a villamosság szerelőnek,hogy ez "F-Astra betegség"....aszittem agyoncsapom... :evilgrin: :D

ja meg a + vezetékes is mérd ki ugyanúgy a generátor + és az akku + közt, ott sem szabad nagy feszültség esésnek lennie

aztán ha vala, akkor csatlakozókat át kell nézni és/vagy a generátort rendesen testelni kell

én mikor felújítottam a generátoromat 1 vastag rézszövetes testelő kábelt tettem a blokkhoz

Link to comment
Megosztás:

Ha ez a része sérült , ezt lehet venni, és átt is lehet lamellázni hogy a régi kulcsal működjön.

1464992-20140520-8h7y0Q.jpg

A karika még korábban került oda. De rémlik hogy valaki panaszkodott az utángyári betétekkel nem működik a kormányzár.

Nincs mit.

Nem a bekarikázott rész a sérült, hanem tőle a képen balra a rugó utáni rész tört le.Amúgy ezt a zárbetétet hogy tudom egyszerűen kiszedni?

Link to comment
Megosztás:

Nem a bekarikázott rész a sérült, hanem tőle a képen balra a rugó utáni rész tört le.Amúgy ezt a zárbetétet hogy tudom egyszerűen kiszedni?

A zárszerkezet alján ami fel van erősítve a kormányoszlopra van egy lyuk, oda kell bebökni egy csavarhúzóval ( az előbbi képen bekarikázott buszbaszt nyomod be vele) és a kulcs egy adott pozíciójában (próbálgatni kell valahol a 0 és a gyujtás között) kijön az egész. Ide kell bebökni:

1465213-20140520-oR5nm1.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A zárszerkezet alján ami fel van erősítve a kormányoszlopra van egy lyuk, oda kell bebökni egy csavarhúzóval ( az előbbi képen bekarikázott buszbaszt nyomod be vele) és a kulcs egy adott pozíciójában (próbálgatni kell valahol a 0 és a gyujtás között) kijön az egész. Ide kell bebökni:

http://p.coldline.hu/2014/05/20/1465213-20140520-oR5nm1.jpg

1465499-20140520-vYLhQZ.jpg

ezen hol a lyuk? felül meg már a kormány van... amúgy 1.6 16v x16xel ről van szó Módosítva : Radó
Link to comment
Megosztás:

A kormányfelöl van, ez pont az ellenkező oldal...

Szembe állsz a kormánnyal.

Van az a müanyag basz, amin alul van két menet, ami az alsó kormányburkolatot tartja.

Na a jobb oldali menetnél van egy kis 3szög alakú rész, ami merevítő szerepet lát el. Ennek a legsarkában ki van hagyva az anyag, és mögötte láthatod is a kis lukat ahova be kell dugni valamit.

opel-gyujtaskapcsolo-vectra-bomega-b-500

ezzel a képpel kellett volna kezdeni:-D

nagyon köszönöm! most lenne még egy bomba kérdésem:hogy lehet megbökni azt a lyukat?mivel? hajlitottam szöget de azzal nem ment. felette ablaktörlő kar van, meg egy halom müanyag. oda valami spéci szerszám kell szerintem.

Link to comment
Megosztás:

ezzel a képpel kellett volna kezdeni:-D

nagyon köszönöm! most lenne még egy bomba kérdésem:hogy lehet megbökni azt a lyukat?mivel? hajlitottam szöget de azzal nem ment. felette ablaktörlő kar van, meg egy halom müanyag. oda valami spéci szerszám kell szerintem.

A kart pattintsd ki a fenébe, alul felül megnyomod a fülét és oldalra kihúzod. Én általában imbuszkulcsot dugok bele,vagy egy kellően erős és vastag drótot.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

fordulatszámmérő azt mitöl produkálhatja hogy csak akkor működik, ha jól átmelegkszik a kocsi. pl ma vagy 2-3 órát napon állt és ez után üzemelt rendesen. egyébként nem szokott menni, csak amikor kedve van, vagy így ahogy ma is, hosszabb napon álás után.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

fordulatszámmérő azt mitöl produkálhatja hogy csak akkor működik, ha jól átmelegkszik a kocsi. pl ma vagy 2-3 órát napon állt és ez után üzemelt rendesen. egyébként nem szokott menni, csak amikor kedve van, vagy így ahogy ma is, hosszabb napon álás után.

Köszi!

Mozgasd átt a csatlakozókat hátha csak kontaktos, az óra mögött, meg az ecu alatt.

Az utólagos elektromos ablak és a gyári elektromos ablak vezető oldali kapcsolójának a csatija megegyezik? Van egy érzésem, hogy nem. :)

Túl szép lenne. :D

Link to comment
Megosztás:

Azt valahogy le lehet mérni, hogy a kocsi valamely elektromos szerkezete álló állapotban fogyaszt e áramot? Azért kérdezem, mert tegnap akkut cseréltem és szikrázott a negatív. Nyilván a belső óra és a hőmérő. Meg hogy mennyit eszik ilyenkor az akkubol.

Link to comment
Megosztás:

Azt valahogy le lehet mérni, hogy a kocsi valamely elektromos szerkezete álló állapotban fogyaszt e áramot? Azért kérdezem, mert tegnap akkut cseréltem és szikrázott a negatív. Nyilván a belső óra és a hőmérő. Meg hogy mennyit eszik ilyenkor az akkubol.

Le lehet. Egy multimétert átt kell állítani egyenáram mérésére, általában átt kell dugni az egyik mérőcsúcsot a 10 Amperes lyukba . Le kell venni az egyik kábelsarút és közbe kell iktatni a multimétert, tehát egyik mérőcsúcsot a saruhoz a másikat az akku felszabadult sarkára kell helyezni. Ekkor fog bekapcsolni a középkijelző idő-dátum beállítására, ezt le kell kapcsolni és ekkor fogod látni a valós áramfogyasztást ami talán pár század Amper, nekem 0.04 ha jól emlékszem. De nekem is szikrázik ha visszarakom a sarukat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Ismét a segítségetekre lenne szükségem.
Nemrég sikerült összetörnöm a kocsi elejét elég rendesen. Rendbe hozták, a lakatos nagyon szép munkát végzett.

De a villanyász kapkodott egy kicsit:

1) A hűtőventillátort mindössze egyetlen csavarral fogatta fel. Erre úgy jöttem rá, hogy baromi hangos volt a venti. Beletettem egy csavart a másik oldalra is, így már nem aggódom amiatt, hogy leesik, de még mindig elég hangos. A kérdésem az lenne, hogy hány csavarnak kell tartania? (Jelenleg kettő van benne. Kellene még egy esetleg?).
2) A kocsiban egy Laserline riasztó van, amivel korábban semmi gond nem volt. Most viszont nagyon érzékeny lett. A visszajelző LED a motorháztető nyitást jelzi, feltehetően a karosszéria javítási munkák következtében az érzékelővel történt változás.

Hol helyezkedik el az érzékelő a motortérben?

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Ismét a segítségetekre lenne szükségem.

Nemrég sikerült összetörnöm a kocsi elejét elég rendesen. Rendbe hozták, a lakatos nagyon szép munkát végzett.

De a villanyász kapkodott egy kicsit:

1) A hűtőventillátort mindössze egyetlen csavarral fogatta fel. Erre úgy jöttem rá, hogy baromi hangos volt a venti. Beletettem egy csavart a másik oldalra is, így már nem aggódom amiatt, hogy leesik, de még mindig elég hangos. A kérdésem az lenne, hogy hány csavarnak kell tartania? (Jelenleg kettő van benne. Kellene még egy esetleg?).

2) A kocsiban egy Laserline riasztó van, amivel korábban semmi gond nem volt. Most viszont nagyon érzékeny lett. A visszajelző LED a motorháztető nyitást jelzi, feltehetően a karosszéria javítási munkák következtében az érzékelővel történt változás.

Hol helyezkedik el az érzékelő a motortérben?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv, két csavarnak kell fognia a ventit, de allul két fülnek is be kell akadnia a hűtőbe emlékeim szerint. A riasztó kapcsolóját-érzékelőjét általában a zárhídon helyezik el, az akku előtt valahol.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Ismét a segítségetekre lenne szükségem.

Nemrég sikerült összetörnöm a kocsi elejét elég rendesen. Rendbe hozták, a lakatos nagyon szép munkát végzett.

De a villanyász kapkodott egy kicsit:

1) A hűtőventillátort mindössze egyetlen csavarral fogatta fel. Erre úgy jöttem rá, hogy baromi hangos volt a venti. Beletettem egy csavart a másik oldalra is, így már nem aggódom amiatt, hogy leesik, de még mindig elég hangos. A kérdésem az lenne, hogy hány csavarnak kell tartania? (Jelenleg kettő van benne. Kellene még egy esetleg?).

2) A kocsiban egy Laserline riasztó van, amivel korábban semmi gond nem volt. Most viszont nagyon érzékeny lett. A visszajelző LED a motorháztető nyitást jelzi, feltehetően a karosszéria javítási munkák következtében az érzékelővel történt változás.

Hol helyezkedik el az érzékelő a motortérben?

A válaszokat előre is köszönöm.

1. tört a hűtö? lehet gellert kapott a motor is és excenteres lett rajta a venti emiatt rázza a cuccott

2. elég ecerü szerkezet, keresni kell, általában egy testelö kontaktus, olyan kb mint hátul a csomi tér nyitásérzékelöje

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.