Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Én ugyan nem ismerem konkrétan a C20XE motort, de ilyesmit okozhat pl. a motorhőmérséklet-jeladó is, egy kétvezetékes (!) hőgomba, általában a motor hátsó (tűzfal felőli) oldalába van becsavarva. Majd a hozzáértők mondanak még tippeket :sowwy:

Kössz szépen!!! Akkor majd ennek is utánna járok!

Link to comment
Megosztás:

Ok! Majd számításba vesszük ezeket is! Mégegyszer köszi!!! Én azért gondoltam a pumpára mert kicsit szarabbul is megy mint kicsivel ezelőtt! Mintha "várná" a benzint vagy nemtom...

Ha cseréled ezeket a hőmérsékletjeladókat, ne C/I QH gyártmányút vegyél, mert én már szívtam ilyen gyártmányúval. Bosch vagy Hella sztem megbízhatóbb, hacsak nem szerzel be gyárit.

Link to comment
Megosztás:

Ha cseréled ezeket a hőmérsékletjeladókat, ne C/I QH gyártmányút vegyél, mert én már szívtam ilyen gyártmányúval. Bosch vagy Hella sztem megbízhatóbb, hacsak nem szerzel be gyárit.

Benzinszűrő itt van már nálam, sztem holnap cserélve lesz, de szerelőm szerint nem az a baj... ő mondta a benzinpumpát! Pumpából viszont újat nem tudok venni, mert az nagyon drága! Ezeket a jeladókat nem jelzi ki a check lámpa?

Link to comment
Megosztás:

Benzinszűrő itt van már nálam, sztem holnap cserélve lesz, de szerelőm szerint nem az a baj... ő mondta a benzinpumpát! Pumpából viszont újat nem tudok venni, mert az nagyon drága! Ezeket a jeladókat nem jelzi ki a check lámpa?

Csak hogyha már nagyon nemjók, pl. elszakad a vezeték, vagy zárlatos lesz. Addig csak ilyen kellemetlenségeket okoz.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A tegnapelőtt cseréltem gyertyákat.

Tegnap észrevettem,hogy az alábbi "izé"-ből hangos ketyegő hang hallatszik.

...ez normális és eddig nem vettem észre,

vagy összefügg a gyertya cserével?

Időzített bomba? Azért az tényleg fura, ha a gyújtótrafóból hangok jönnek :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Benzinszűrő itt van már nálam, sztem holnap cserélve lesz, de szerelőm szerint nem az a baj... ő mondta a benzinpumpát! Pumpából viszont újat nem tudok venni, mert az nagyon drága! Ezeket a jeladókat nem jelzi ki a check lámpa?

Milyen AC van benne?

Maradt a régi?

Link to comment
Megosztás:

Az új rádióhoz adnak keretet...:sowwy:

Nekem pio van bent...nem lóg ki... :lol:

P6133624_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

azzal azért vigyázz, ha kicseréled a rádiót...akkor jönnek a hangszórók...az erősítő..a mélyláda...aztán a jobb rádió...jobb hangszórók...stbstb :P

ettől félek én is :lol: mindegy, marad az eredeti car300 audiocucc. nekem teljesen megfelel a hangja, bár a mélynyomók nem nagyon bírják a nagy hangerőt :P

Más: két hete elvittem szervízbe a kicsikémet, kicserélték a vezérműszíjat, meg mindent amit ilyenkor ki kell (feszítő, pollenszűrő, légszűrő vízpumpa) meg olajcsere is volt és olyan rendesek voltak, hogy átnézték nekem a gépsárkányt. Aztán kiderült, hogy a vízhűtőventi úgy pörög, mintha 6V-ot kapna. Ha kézzel megpörgetem, eléggé csúnya hangja van. Mennyi lehet egy ilyen, pl bontóban? Meg egy generátor ékszíjfeszítő is kb mennyibe fáj? :lol:

Bocs a hülyekérdésekért, friss astrás vagyok, sok tapasztalatom nincsen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

ettől félek én is :lol: mindegy, marad az eredeti car300 audiocucc. nekem teljesen megfelel a hangja, bár a mélynyomók nem nagyon bírják a nagy hangerőt :lol:

Más: két hete elvittem szervízbe a kicsikémet, kicserélték a vezérműszíjat, meg mindent amit ilyenkor ki kell (feszítő, pollenszűrő, légszűrő vízpumpa) meg olajcsere is volt és olyan rendesek voltak, hogy átnézték nekem a gépsárkányt. Aztán kiderült, hogy a vízhűtőventi úgy pörög, mintha 6V-ot kapna. Ha kézzel megpörgetem, eléggé csúnya hangja van. Mennyi lehet egy ilyen, pl bontóban? Meg egy generátor ékszíjfeszítő is kb mennyibe fáj? :sowwy:

Bocs a hülyekérdésekért, friss astrás vagyok, sok tapasztalatom nincsen. :lol:

A generátorral feszíted az ékszíjat.

Link to comment
Megosztás:

ettől félek én is :lol: mindegy, marad az eredeti car300 audiocucc. nekem teljesen megfelel a hangja, bár a mélynyomók nem nagyon bírják a nagy hangerőt :P

Más: két hete elvittem szervízbe a kicsikémet, kicserélték a vezérműszíjat, meg mindent amit ilyenkor ki kell (feszítő, pollenszűrő, légszűrő vízpumpa) meg olajcsere is volt és olyan rendesek voltak, hogy átnézték nekem a gépsárkányt. Aztán kiderült, hogy a vízhűtőventi úgy pörög, mintha 6V-ot kapna. Ha kézzel megpörgetem, eléggé csúnya hangja van. Mennyi lehet egy ilyen, pl bontóban? Meg egy generátor ékszíjfeszítő is kb mennyibe fáj? :lol:

Bocs a hülyekérdésekért, friss astrás vagyok, sok tapasztalatom nincsen. :lol:

A vízhűtőre lövésem sincs......az ékszíj feszítő...azt úgy hívják, hogy hosszbordásszíj....az ha komplett veszed ha jól emlékszem 15-20 papír, ha csak a görgőt rajta(mert olyan is van külön!!) akkor 5-6ezer, de lehet mégolcsóbb... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.