Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

szerintem állítsd be és felejtsd el.

úgy se fogod azt sokat hsználni

megtalálod az ideálist számodra, és kész

Én is erre gondoltam, hogyha meg állítom mert tele a csomi, akkor sem az számít hogy milyen sebességgel állít, hanem hogy beállítja és kész, de bizti ami bizti szétszedem.

Link to comment
Megosztás:

Én is erre gondoltam, hogyha meg állítom mert tele a csomi, akkor sem az számít hogy milyen sebességgel állít, hanem hogy beállítja és kész, de bizti ami bizti szétszedem.

ha ez megnyugtat hajrá, csak vidd be, nehogy elpattogjon a műanyag a hidegben.

nekem van egy törött moci, aminek le van törve a felfogató füle, amivel rögzítjük a lámpába, de egyébként jól működik.

ehhez keresek elektromos hibájút, hogy ha kicserélném az elejét,akkor lenne egy tökéletes állapotban lévőm :D

Link to comment
Megosztás:

Na most ez a állító motor az angelbe lett be szerelve? Én nekem a gyári lámpáimba vannak motorok. De azt belehet tenni az angelbe is? Sonár lámpám van am abba is belehet?

Nem. Visszacserélte gyári lámpásra csak neki nem volt elektromos állitású eredetileg és most olyant rakott bele.

Link to comment
Megosztás:

Novy, figyelj! Ne kapkodj! Öszpontosits a kiemelt szövegrészre! Nyugi, ne félj, majd ir a csaj! :D :) :D

de ő igazábol tesz rá, hogy invinek most gyári lámpái lettek, őt az érdekli, hogy az ő sonárjába be lehet e tenni.

ha az a sonáros az egybelámpás, abba lehet hogy nem megy bele, mert annak van elektromos, illetve kézi állítású verziója.

de én nemtom, hogy abba vajona gyári moci bemegyen e

Link to comment
Megosztás:

szerintem meg ti figyeljeek jobban, mert őt igazából az érdekli, hogy az angelba bele tudja e tenni az elektromos motorokat!

Igazad van abban, hogy őt az jobban foglalkoztatja, de - mivel én nem tudtam rá választ adni - én a kérdésének az első részére irtam amit irtam. Ezért is emeltem ki azt az idezetben. :) :D

Link to comment
Megosztás:

Igazad van abban, hogy őt az jobban foglalkoztatja, de - mivel én nem tudtam rá választ adni - én a kérdésének az első részére irtam amit irtam. Ezért is emeltem ki azt az idezetben. :D :D

felesleges dolgot emeltél ki :D

de ez engem is érdekelne, hogy az egybe angel hogy szerelhető fel elektromotorral :)

Link to comment
Megosztás:

Végeztem a fényszórómagasság-állító beszerelésével, szépen elrendeztem a vezetékeket, stb.

Kipróbáltam, működik is rendesen. Az egyetlen dolog amit észreveszek, hogy a jobb fényszórót a motor kicsit lassabban mozgatja, mint a bal oldalit, valamint mikor lefele állítódik, kicsit nyeszergősebb, periodikus hangot ad ki. Ez így okés, vagy valami nincs rendben?

Nekem is a jobb oldali egy kicsivel később fejezi be az állítást, leginkább akkor, ha végállástól végállásig szórakoztatom őtet. Amúgy nekem is hangosak, alapjáraton pöfögő mocinál simán hallani bent. A CAR300 tunerja is megérezte, a CAR400 már nem veszi észre. :)

Egyébként lehet hülyeség, de a hosszabb vezérszál miatt tarthat tovább a jobb oldalinál. :D

Link to comment
Megosztás:

Most fogok lemenni a garázsba, kiszedem a lámpából, és terheletlenül is kipróbálom. Aztán ha ilyen, akkor ilyen. Úgysem ez számít csak hogy állítani lehessen vele. Csak szeretek utánajárni a dolgoknak.

én egyszer potival szeretném megoldani.. csak ki kell méregetgni...

valahogy úgy van, hogy megkapja a +-at, és a fennmaradó vezeték közzé kell az ellenállás... vagy a poti.

legalábbis a fordos úgy jött mozgásba a kisujjam, és a mutató ujjam között :)

másik tervem mega telefonra nyíló központizár, de nem volt időm ma összekeresni a dolgkat hozzá...

elvileg:

relé ellenállás tranyó és telefon...

alapfelállásban ennyi elég lenne hozzá :D

Link to comment
Megosztás:

én egyszer potival szeretném megoldani.. csak ki kell méregetgni...

valahogy úgy van, hogy megkapja a +-at, és a fennmaradó vezeték közzé kell az ellenállás... vagy a poti.

legalábbis a fordos úgy jött mozgásba a kisujjam, és a mutató ujjam között :)

másik tervem mega telefonra nyíló központizár, de nem volt időm ma összekeresni a dolgkat hozzá...

elvileg:

relé ellenállás tranyó és telefon...

alapfelállásban ennyi elég lenne hozzá :D

Kap egy tápot direktbe, és a kapcsolón keresztül egy ellenállásokkal csökkentett vezérszálat. A feszültség különbözet állítja a motorokat, amíg ki nem nullázódik a fesz. Kb így működhet. A poti nem rossz megoldás, de olyan gyorsan nem fogja követni, ahogy tekered (pl fosvágen T4-ben), viszont ha elkezd kontaktosodni a poti, akkor kezdődnek a bajok. A másik, hogy miképp raksz be olyan kicsi kapcsolóba potit.

Link to comment
Megosztás:

én egyszer potival szeretném megoldani.. csak ki kell méregetgni...

valahogy úgy van, hogy megkapja a +-at, és a fennmaradó vezeték közzé kell az ellenállás... vagy a poti.

legalábbis a fordos úgy jött mozgásba a kisujjam, és a mutató ujjam között :D

másik tervem mega telefonra nyíló központizár, de nem volt időm ma összekeresni a dolgkat hozzá...

elvileg:

relé ellenállás tranyó és telefon...

alapfelállásban ennyi elég lenne hozzá :D

Mitől jobb ha potival oldod meg?

Ezt a telefonos dolgot nem értem, ha felhívnak telefonon, kinyílik az ajtó? :D :) :D

Link to comment
Megosztás:

Kap egy tápot direktbe, és a kapcsolón keresztül egy ellenállásokkal csökkentett vezérszálat. A feszültség különbözet állítja a motorokat, amíg ki nem nullázódik a fesz. Kb így működhet. A poti nem rossz megoldás, de olyan gyorsan nem fogja követni, ahogy tekered (pl fosvágen T4-ben), viszont ha elkezd kontaktosodni a poti, akkor kezdődnek a bajok. A másik, hogy miképp raksz be olyan kicsi kapcsolóba potit.

hát a gyári kapcsolóba elégé bajosan az tuti,de a helyére van olyan poti ami befér.

Mitől jobb ha potival oldod meg?

Ezt a telefonos dolgot nem értem, ha felhívnak telefonon, kinyílik az ajtó? :D :) :D

ha potival oldom meg gyakorlatilag átmenet nélküli

hát sajna én már kicsuktam magam a kocsiból 3x ebből egyszer faterom volt igazából, és nyitva volt a csomi ajtó, egyszer Pesten, de résnyir lehúztam az ablakot mákra, és kinyitottam dróttal, egyszer Miskolcon, oda meg fel kellett hozatni a pótkulcsot.

a miskolci volt a legdrágább, havrnak 2ezret adtama benzinre, erőszakkal elfogada :D

de nem szeretnék mégegyszer így járni, egyszerűbb megcsörgetni egy adott számot, és ha bele is kerül évi 3600ba... pannonos feltöltés, akkor is megéri a biztonság érzését.

Link to comment
Megosztás:

hát a gyári kapcsolóba elégé bajosan az tuti,de a helyére van olyan poti ami befér.

ha potival oldom meg gyakorlatilag átmenet nélküli

hát sajna én már kicsuktam magam a kocsiból 3x ebből egyszer faterom volt igazából, és nyitva volt a csomi ajtó, egyszer Pesten, de résnyir lehúztam az ablakot mákra, és kinyitottam dróttal, egyszer Miskolcon, oda meg fel kellett hozatni a pótkulcsot.

a miskolci volt a legdrágább, havrnak 2ezret adtama benzinre, erőszakkal elfogada :)

de nem szeretnék mégegyszer így járni, egyszerűbb megcsörgetni egy adott számot, és ha bele is kerül évi 3600ba... pannonos feltöltés, akkor is megéri a biztonság érzését.

Hát ez a potis dologg szerintem felesleges. Én most tettem be a gyárit, és szerintem bőven jól be lehet vele lőni attól függően mennyi csomag van benn. 4 fokozat csak elég. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ez a potis dologg szerintem felesleges. Én most tettem be a gyárit, és szerintem bőven jól be lehet vele lőni attól függően mennyi csomag van benn. 4 fokozat csak elég. :D

a gyárit én se veszem ki a poti miatt :)

de ha utólagosan kellene megépítenem... elgondolkodnék rajta :D

és egy egy ellenállással állítja, vagy oldalanként megvan minda két mocinak az ellenállás, minden álláshoz?

Link to comment
Megosztás:

a gyárit én se veszem ki a poti miatt :D

de ha utólagosan kellene megépítenem... elgondolkodnék rajta :)

és egy egy ellenállással állítja, vagy oldalanként megvan minda két mocinak az ellenállás, minden álláshoz?

A kapcsolóban van az ellenállás, ahogy tekered, úgy változik. Van 3db egymás után és akkor azokat lehet kapcsolgatni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.