Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Persze ez egyértelmű! De tudod elég rosszul esik, amikor leugatják az ember autóját....pl most is Carstylingon. Elég rendesen lefikázták az autómat...többek között a króm tükröt, meg kiröhögték hogy 90lóerős, és természetesen azt sem akarják elhinni, hogy 190-200között van a végsebeség.

Szóval...mondhatnám azt is hogy kinem sza*ja le, izlések és pofonok, de ha én kibírom hogy nem ugatom le azt ami másnak tetszik, nekem pedig nem, akkor a többi miért nem? :) :) ...no mindegy, ez már nem a témához illő. Sorry

Hát a króm tükör tényleg nem szép,de a lényeg,hogy neked tetszik.

A 90ló igaz volt valamikor,de a végsebesség csak GPS-szel hiteles.

Link to comment
Megosztás:

Király...ez már mükszik!! Köszönöm!

Nem rossz megoldás, de nyakamat merném rá tenni, hogyha így megcsinálom, lesznek itt egy páran akik leszólnak, hogy miért faragtam bele a műszerfalba, miért nem a gyári helyére tettem....úgyhogy valószínű beinvesztálok gyári tükör kapcsolóra.

Még az ablakemelőből amit beleszereltem megvan ez a kapcsoló: http://kep.tar.hu/ujlakimisi/50653642/39159220#2

nos én tuti nem szóllak meg érte, akik meg megszolnának gratulálok nekik, csak nem lesz egyszerű bekötni.

ugyebár 4 villanymotort kell vezérelni oda vissza... ha van hozzá csati, akkor könyebb, mert sorkapocsba kötöd, és próbálgatva előbb utóbb sikerül, de ha nincs akkor előbb ki kell vezetékelni... aztán sorkapocs... lenne vele egy pár órás játékidő :)

de ha meg is van az a kapcsolópanel, akkor sztem is vegyél egy gyári tükörkapcsolót.

am nekem egy bajom van azzal a megoldással, hogy mindenhol csak a saját ablaké van..

ha meg akarsz állni egy jó csaj mellett akkor áthajolsz, hogy nyomd a gombot? :D

nekem tekerős van... szal nekem meg kell fordulni :lol:

de ha már elektromos lenne, biztos tennék magamhoz mindegyik ablakról gombot :)

Link to comment
Megosztás:

A tuning sose olcsó! :)

Dehogynem, csak olyankor a tesco tuning indul, és általában sírva-röhögés a vége :)

gondolkozom rajta hogy mégis megcsinálom a lábtérvilágítást. Valaki megcsinálta már, vagy még mindig csak szó volt róla, de kész még nem lett? (nem neonozok Novy :D )

Link to comment
Megosztás:

Ez nem tuning szerintem. :)

Szempont kérdése. :D

Hogy érted hogy valamikor igaz volt? GPS-el német autópályán 194-et mentem tavaly.

Az már nincs 90paci,picit kevesebb,az évek alatt megfáradnak a lovak.

nos én tuti nem szóllak meg érte, akik meg megszolnának gratulálok nekik, csak nem lesz egyszerű bekötni.

ugyebár 4 villanymotort kell vezérelni oda vissza... ha van hozzá csati, akkor könyebb, mert sorkapocsba kötöd, és próbálgatva előbb utóbb sikerül, de ha nincs akkor előbb ki kell vezetékelni... aztán sorkapocs... lenne vele egy pár órás játékidő :)

Sorkapoccsal nem kötünk soha semmit,ha van páka,zsugorcső vagy esetleg vulcanfiber.

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem, csak olyankor a tesco tuning indul, és általában sírva-röhögés a vége :)

gondolkozom rajta hogy mégis megcsinálom a lábtérvilágítást. Valaki megcsinálta már, vagy még mindig csak szó volt róla, de kész még nem lett? (nem neonozok Novy :) )

legközelebb én se neonozok, elég egy darab led is csiszolva, amint ez látszik a ládán is, meg ki is próbálgattam már.

Link to comment
Megosztás:

gondolkozom rajta hogy mégis megcsinálom a lábtérvilágítást. Valaki megcsinálta már, vagy még mindig csak szó volt róla, de kész még nem lett? (nem neonozok Novy :) )

Inkább az ajtóba csinálj világítást alulra,mint a B veciben és az omiban.Annak van értelme.

Link to comment
Megosztás:

Az már nincs 90paci,picit kevesebb,az évek alatt megfáradnak a lovak.

Sorkapoccsal nem kötünk soha semmit,ha van páka,zsugorcső vagy esetleg vulcanfiber.

most azt mégis melyik kartálylinghuszár tudja, naprakészen, hogy neki mennyi lovas?? mindegyik megméregeti teszpadon???Alex a forgalmiszerintit írta és cső.

"jellemzően a szardobálás oldala" és ezt nem én mondtam, de pont ezért nem teszem fel oda se a kocsit...

sokadszor elmondom, éveken keresztül semmi baja se volt, és van olyan sorkapocs, ami egy lemezzel szorítja a vezetéket, és az örökéletű, mert a csavar nem vágja el a vezetéket :)

és még azt nem tettem előbb hozzá, hogy ez csak addig kell sorkapoccsal, amíg kideríti, melyik vezeték hova is kell :)

így remélem egyetértessz

Link to comment
Megosztás:

nos én tuti nem szóllak meg érte, akik meg megszolnának gratulálok nekik, csak nem lesz egyszerű bekötni.

ugyebár 4 villanymotort kell vezérelni oda vissza... ha van hozzá csati, akkor könyebb, mert sorkapocsba kötöd, és próbálgatva előbb utóbb sikerül, de ha nincs akkor előbb ki kell vezetékelni... aztán sorkapocs... lenne vele egy pár órás játékidő :D

de ha meg is van az a kapcsolópanel, akkor sztem is vegyél egy gyári tükörkapcsolót.

am nekem egy bajom van azzal a megoldással, hogy mindenhol csak a saját ablaké van..

ha meg akarsz állni egy jó csaj mellett akkor áthajolsz, hogy nyomd a gombot? :lol:

nekem tekerős van... szal nekem meg kell fordulni :lol:

de ha már elektromos lenne, biztos tennék magamhoz mindegyik ablakról gombot :)

Jó a tekerős is, amikor a csajszinak melege van előzékenyen áthajolsz, letekerni az ablakát. ;)

Dehogynem, csak olyankor a tesco tuning indul, és általában sírva-röhögés a vége B)

gondolkozom rajta hogy mégis megcsinálom a lábtérvilágítást. Valaki megcsinálta már, vagy még mindig csak szó volt róla, de kész még nem lett? (nem neonozok Novy :P )

Én már 26-szor gondolkodtam rajta, meg azóta jártam a Metróban vagy 10X, de mindíg csak akkor jut eszembe, hogy megnézzem amikor itt szóba jön. Még a műszeregységet se ledesítettem vissza. :) Ledeket kéne rendelni, meg ellenállatot. Legutóbb simát vettem, és körbecsiszoltam, most megpróbálom a szórt fényüvel. Csak az a baj, a műszeregységben a piros tetszik, a lábtérben meg a kék.

Link to comment
Megosztás:

Inkább az ajtóba csinálj világítást alulra,mint a B veciben és az omiban.Annak van értelme.

:) van a lábtérvilágításnak is sőt, sokszor használtam már, mert leesett vmi pl, és úgy csak könyebb megkeresni.

de igaz, hogy az ajtó aljába is kell világítás, sokszor jóljönne pl pocsi vagy kutyagumi, vagy bármi más miatt :)

Link to comment
Megosztás:

Jó a tekerős is, amikor a csajszinak melege van előzékenyen áthajolsz, letekerni az ablakát. B)

Én már 26-szor gondolkodtam rajta, meg azóta jártam a Metróban vagy 10X, de mindíg csak akkor jut eszembe, hogy megnézzem amikor itt szóba jön. Még a műszeregységet se ledesítettem vissza. :D Ledeket kéne rendelni, meg ellenállatot. Legutóbb simát vettem, és körbecsiszoltam, most megpróbálom a szórt fényüvel. Csak az a baj, a műszeregységben a piros tetszik, a lábtérben meg a kék.

Nekem meg mindenhol a fehér :lol:

A veciben hogy oldották meg a kifelé világítást az ajtóból? :) Az ajtó alján van a világítás, vagy a belső kárpiton van és onnan van lefelé irányítva a fénye? :) (nem láttam még :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Az is igaz, tervben van, csak ahhor ledhidat kéne venni, meg vízmentesítni :)

miért is Dáw??

én nézegettem az ajtókárpitot.

az ajtólemez felé elég nagy hely van akárminek...

3 db led is simán befér oda, és oda nem kell vízmentesíteni, oda már nem juthat víz.

én is oda fogom

Link to comment
Megosztás:

miért is Dáw??

én nézegettem az ajtókárpitot.

az ajtólemez felé elég nagy hely van akárminek...

3 db led is simán befér oda, és oda nem kell vízmentesíteni, oda már nem juthat víz.

én is oda fogom

Végülis kell egy pont akkora lyukat fúrni a kárpit aljába, amekkorába pont beleszorul a led, bellülről bedugni, melegragasztót neki, és már vízmentes is. Én lehet ugyanígy megcsinálom a csomitartó világítását, mert a gyári 5W elég gyengécske.

Link to comment
Megosztás:

Végülis kell egy pont akkora lyukat fúrni a kárpit aljába, amekkorába pont beleszorul a led, bellülről bedugni, melegragasztót neki, és már vízmentes is. Én lehet ugyanígy megcsinálom a csomitartó világítását, mert a gyári 5W elég gyengécske.

akár így is lehet jaja

a csomiba ott viszont neonozni fogok, mert ott nagy a tér, és foltosan jön ki leddel, meg hova is teszed a ledeket?

Dáw te miért írtózól ennyire a neontól?

Link to comment
Megosztás:

akár így is lehet jaja

a csomiba ott viszont neonozni fogok, mert ott nagy a tér, és foltosan jön ki leddel, meg hova is teszed a ledeket?

Dáw te miért írtózól ennyire a neontól?

Mert egyszerűen nem szeretem. Nem tudnám megmagyarázni hogy miért, egyszerűen nem szeretem. Viszont rájöttem hogy hogy csinálom :) Az ajtókárpit aljába fogom befúrkálni ahogy Zotya is mondta. :D Ha lesz egy kis időm majd nekiállok kipróbálni. Még jó hogy van "kinőt" lecserélt kárpitom. Van mit szétfúrni :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Mert egyszerűen nem szeretem. Nem tudnám megmagyarázni hogy miért, egyszerűen nem szeretem. Viszont rájöttem hogy hogy csinálom :) Az ajtókárpit aljába fogom befúrkálni ahogy Zotya is mondta. :D Ha lesz egy kis időm majd nekiállok kipróbálni. Még jó hogy van "kinőt" lecserélt kárpitom. Van mit szétfúrni :lol: :)

Az ex-caravanunkban (amit mutattam is, mikor nálunk jártál) a srác mindkét belső lámpába tett nagyfényerejű fehér LED-eket, egész korrektül bevilágítja a csomagteret.

Link to comment
Megosztás:

:D van a lábtérvilágításnak is sőt, sokszor használtam már, mert leesett vmi pl, és úgy csak könyebb megkeresni.

de igaz, hogy az ajtó aljába is kell világítás, sokszor jóljönne pl pocsi vagy kutyagumi, vagy bármi más miatt :lol:

egyetértek :lol: valamilyen formában nekem is jól jönne B)

Végülis kell egy pont akkora lyukat fúrni a kárpit aljába, amekkorába pont beleszorul a led, bellülről bedugni, melegragasztót neki, és már vízmentes is. Én lehet ugyanígy megcsinálom a csomitartó világítását, mert a gyári 5W elég gyengécske.

ez tök jó ötlet zotya :) de a csomitartós még jobb, de azt hova gondoltad? oldalt a műanyagba, vagy fent-lent? :)

Link to comment
Megosztás:

Az ex-caravanunkban (amit mutattam is, mikor nálunk jártál) a srác mindkét belső lámpába tett nagyfényerejű fehér LED-eket, egész korrektül bevilágítja a csomagteret.

Akkor azt is kipróbálom :) Múltkor vettem hátsó beltéri lámpát is mert az enyémnek nincs meg a kerete, és csak azért maradt a tetőkárpitban mert szépen megkértem rá :lol: De amúgy mióta kicseréltem a megfeketedett izzót újra azóta az is egész szépen világít :)

egyetértek ;) valamilyen formában nekem is jól jönne :P

ez tök jó ötlet zotya B) de a csomitartós még jobb, de azt hova gondoltad? oldalt a műanyagba, vagy fent-lent? :lol:

Szerintem fentre gondolta. Caravanban van egy műanyag takaró ami a tetőíven végigmegy hátul, és egyben kivehető. Szerintem abba a legegyszerűbb szerelni :D

Link to comment
Megosztás:

Mert egyszerűen nem szeretem. Nem tudnám megmagyarázni hogy miért, egyszerűen nem szeretem. Viszont rájöttem hogy hogy csinálom :) Az ajtókárpit aljába fogom befúrkálni ahogy Zotya is mondta. :lol: Ha lesz egy kis időm majd nekiállok kipróbálni. Még jó hogy van "kinőt" lecserélt kárpitom. Van mit szétfúrni B) :)

azt akartad mondani, ahogy én? ;)

mivel én mondtam előbb :P

büdös kölke nem figyel most mond megy :P

egyetértek :lol: valamilyen formában nekem is jól jönne :D

ez tök jó ötlet zotya :lol: de a csomitartós még jobb, de azt hova gondoltad? oldalt a műanyagba, vagy fent-lent? :D

az a bibi, hogy ők caravánosok, mi meg 5ajtósok hatchbackok :lol:

nekünk máshogyan van.

és én is nézegettem lednek helyet... de nem lehet betenni rendesen, nincs jó hely.

én azért tettem neont

szép kék.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem fentre gondolta. Caravanban van egy műanyag takaró ami a tetőíven végigmegy hátul, és egyben kivehető. Szerintem abba a legegyszerűbb szerelni :)

akkor nektek caravánosoknak jó, nekünk is van olyan, csak pont kitakarná a kalaptartó a fényt, ha oda tennénk! :D

de szerintem kétoldalt befelé világítva elég jól mutatna, és még funkcionálisan is működhetne :)

Link to comment
Megosztás:

a számozás a km óránál (pl W1111, vagy W1102) az mire utal?

mondtátok, hogy van jeladó benne, ami a benzinesnél küld jelet a computernek. (meg mutatja a TID-be hogy mennyi a Km/h)

De dieselnél, meg nem funkcionál, mivel nincs motorvezérlője ugye?

nah szóval a kérdésem: nekem elvileg 1102-es a gyári :) ha betenném a 1111-est, akkor lenne valami változás?

Mármint, másabb az óra belsejében az áttételezés, csalna az óra, vagy ez csak arra a jeladóra vonatkozik, és használható lenne a dieselembe?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.