Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Csak egy helyre. Aki tud válaszolni az válaszol riasztóban. Attól hogy 1000 helyre beírod csak a topicokat szemeteld tele, nem kapsz előbb választ :D

Bocs csak gondoltam mindkét helyre beillik :wacko: meg az elektros topic jobban pörög mint a riasztós :wacko: de bocs mégegyszer

Link to comment
Megosztás:

Gondolom központi zár. Ha a vezetékén van bizti, akkor persze.

igen van 10A csak nemmertem rákötni mert még nemnagyon csináltam ijet meg nagyon az elektronikához nemértek ennyit még megtok csinálni h + + - - de semmitöbb kössz a segitséget igen központi 4 ajtót vezérel

Link to comment
Megosztás:

Merrefele lax?

Tatabányán lakom.

Voltam ledet érdeklődni, egyik boltban 350-et mondtak darabjára, ami "nagy fényerejű", 15000 mCd. Másik boltban volt 190 Ft-ért, de az nem tudom milyen erős. Amit itt ledshopon néztem, az 55 000 mCd, ami azért több. Vaterán találtam kilószámra ledeket, de azok gyengébbek, 16-18000 mCd-sok. Szerintetek ha úgy beborítom vele a műszerfalat, mint amit képen mutattam, azért jól fog mutatni? Próbálkozott valaki már ilyen "gyengébb" ledekkel? Ilyen sűrűn nem is tudnám rakni az 55 ezreseket se, mert éjjel kiégetné a szemem.

Link to comment
Megosztás:

Tatabányán lakom.

Voltam ledet érdeklődni, egyik boltban 350-et mondtak darabjára, ami "nagy fényerejű", 15000 mCd. Másik boltban volt 190 Ft-ért, de az nem tudom milyen erős. Amit itt ledshopon néztem, az 55 000 mCd, ami azért több. Vaterán találtam kilószámra ledeket, de azok gyengébbek, 16-18000 mCd-sok. Szerintetek ha úgy beborítom vele a műszerfalat, mint amit képen mutattam, azért jól fog mutatni? Próbálkozott valaki már ilyen "gyengébb" ledekkel? Ilyen sűrűn nem is tudnám rakni az 55 ezreseket se, mert éjjel kiégetné a szemem.

65683-20100726-xVYufU.jpg

Igaz, nem volt telerakva, csak a gyári helyekre lettek betekerve. Háááát... kicsit inkább átdolgoztam. :D Képen nagyon erősnek tűnik, de élőben közel nem olyan zavaró mint monitoron :wacko:

Link to comment
Megosztás:

http://pics.coldline.hu/pics/65683-20100726-xVYufU.jpg

Igaz, nem volt telerakva, csak a gyári helyekre lettek betekerve. Háááát... kicsit inkább átdolgoztam. :D Képen nagyon erősnek tűnik, de élőben közel nem olyan zavaró mint monitoron :wacko:

Mit értesz azon, hogy átdolgoztad?

Többet tettél be? Erősebbeket?

Ja, a fordulatszámos meg a nem fordulatszámos műszeregység fehér műanyag doboza méretpasszentos? (belülről) A KM része gondolom igen, de az oldalai?

De már tudom mikor lesznek meg a ledek, hogy neki tudjak állni... Amikor megint jön a jó idő :wacko:

Amúgy a képekből azt látom, hogy a mutatók megvilágítására kell kis időt szentelni.

Link to comment
Megosztás:

Mit értesz azon, hogy átdolgoztad?

Többet tettél be? Erősebbeket?

Ja, a fordulatszámos meg a nem fordulatszámos műszeregység fehér műanyag doboza méretpasszentos? (belülről) A KM része gondolom igen, de az oldalai?

De már tudom mikor lesznek meg a ledek, hogy neki tudjak állni... Amikor megint jön a jó idő :wacko:

Amúgy a képekből azt látom, hogy a mutatók megvilágítására kell kis időt szentelni.

Ezeket tettem bele. Sokkal erősebbek, és ugye 3-asával vannak panelenként, plusz még a gyári helyre is kapott 4-et.. Az elrendezés változott már többször, a képhez képest, de csak ezen van rajta maga a LED-híd amivel csináltam. A fordulatszámmérős az külön tanulmány. Belülről is tök más, a számlapok is tök máshogy világíthatók, a mai napig nem sikerült rendesen megcsinálnom a fordulatszámmérőset, ugyan ezzel a cuccal. Most tartok benne egy kis pihit mert más projekt van, de nincs még kész. Ha meglesz, akkor arról már csinálok képeket is. A jelenlegihez nem adom a nevem :D :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Először én is ezzel próbálkoztam egy darabig jó volt de aztán még rosszabb lett. Mióta leforrasztottam tökéletes lett.

átnéztem, az összes csatlakozót leforrasztottam ujra, de a helyzet továbbra is változatlan nincs háttérvilágítás, csak ha ráadom az autó világítását. Hol lehet még hiba? valamiért nem kapnak áramot az izzók.. Esetleg az a vezetékköteg ami a lábakhoz megy sérülhetett? Habár azt is megnéztem és normálisnak tűnnek... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólag tudok az autóba rakni központi zárat anélkül, hogy a zárakat lecserélném? Ajánlottak bontott centrálzárat de a távirányítós kényelmesebb lenne. Nem akarom agyon barkácsolni mert 34.000 km van az F Astra-ba és hamarosan el lesz adva :D

Válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólag tudok az autóba rakni központi zárat anélkül, hogy a zárakat lecserélném? Ajánlottak bontott centrálzárat de a távirányítós kényelmesebb lenne. Nem akarom agyon barkácsolni mert 34.000 km van az F Astra-ba és hamarosan el lesz adva :wacko:

Válaszokat előre is köszi!

Lehet utólagos centrálzárat tenni bele.

Itt például. Monnyuk ezt nem venném meg mert dárga, :D de ilyesmit lehet kapni a legtöbb ótósboltban. A Lángnál 1200-ért vettem a motoroknak darabját, amihez a teljes szerelési anyag is hozzá volt csomagolva, egy ajtóra. A gyári bontotthoz már a zárral is mókolni kell, ezek az utólagosak csak a gomb rudazatát mozgatják és így nyitja zárja az ajtót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólag tudok az autóba rakni központi zárat anélkül, hogy a zárakat lecserélném? Ajánlottak bontott centrálzárat de a távirányítós kényelmesebb lenne. Nem akarom agyon barkácsolni mert 34.000 km van az F Astra-ba és hamarosan el lesz adva :D

Válaszokat előre is köszi!

Persze utángyárit simán! :wacko: pl ilyet!

Link to comment
Megosztás:

Lökhetnél fel valami fotófélét! :wacko:

Hátra én is tennék még, elől gyári van, de hátra jó lenne!

Mennyi volt így a komplett szett?

28 volt kompletten kiszállítással eggyütt képet majd teszek fel ha lessz a fényképezőbe elem mert lemerült az összes ami van itthon :D

Link to comment
Megosztás:

Ezen az oldalon amit Dáwid linket találtam ezt:

[7.] Autóspecifikus csomagtér motorok

Ezt mutatja F-esbe csomiajtóba. Szerintetek ez nyitná is hátulról kulccsal a ferdehátút? :D

nehogy vegyél csomagtér motrot még külön

én a bicskakulcs.hu-n vettem 5 motrot és tökéletesen működik ugyhogy felesleges még csomagtér motorra költeni mert jó a sima is

Link to comment
Megosztás:

nehogy vegyél csomagtér motrot még külön

én a bicskakulcs.hu-n vettem 5 motrot és tökéletesen működik ugyhogy felesleges még csomagtér motorra költeni mert jó a sima is

Bökd már ki nekem, hogy a 4motoros vezérlő elbírja az 5 motort is? Gondolom akkor az egyik hátsó ajtóéhoz hozzácsaptad a csomagtérajtóét nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.