Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nát bág. Ficsőr. Eddig is így kellett működnie (ha csak most kezdte, akkor eddig volt rossz :D ) valamelyik okos abból indult ki, hogy a lámpa csak sötétben világít, és akkor lehalványítja a fényét hogy ne bántsa a szemedet. LED-ezd be, és megszűnik a probléma B)

Enyém elhalványul. :D Lehet azért, mert nem kék színű jégfehér? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy kérdésem lenne, hol találnám a külső hőmérséklet jeladót, és mit lehet vele csinálni hogy rendesen müködjön? ilyenkor is 50 fokot ír

Hello,

kaptál már rá választ de, megprobálom neked kifejteni én mit tennék:)

Először is a jeladó (ami valóban ebben a fórumban már le van írva) bal oldalon elül a ködlámpa alatt van. (ha nincs ködlámpa akkor képzeld oda:) Van a műanyagban egy lyuk és abba van felülről belepattintva.

Sajnos nagyon sok esetben átszerelik (nem értem miért pedig ott van a legjobb helyen) így bárhol is lehet:)

DE mindenképpen egy kék kék-fehér (ha jól emlékszem) vezetéket kell keresned. Az akku mögött az egyik kábelkötegben benne van. Nem kell megbontani, onnan még a motortérből látható helyen jön ki azt kell végigkövetni.

Ha megvan, én a következőt tenném. Ha nincs rácsatlakoztatva a hőmérséklet érzékelő, akkor 3 vízszintes vonalat kell mutatnia kell mutatni. Arra figyelj, hogy kb. 10-15 másodpercenként vesz mintát az elektronika. Tehát ha lehúzod akkor ennyit várni kell az eredményre. Ha megjelenik a 3 vizszintes vonal akkor véleményem szerint a szenzorral van baj.

Sajnos nem tudom megmondani, hogy milyen hőmérsékleten hány ohmosnak kell lennie, de holnap lököst cserélek, ha érdekel rámérek.

Meg lehet próbálni keresni a hibát a kijelzőben.

Ki kell venni (kiveszed azt a gumi szerű akármit ami a kijelző előtt van kézzel) két csavart fogsz látni amit ki kell csavarni és ügyesen kijön. Ekkor kell a forrasztásokat átnézni, átforrasztani, csatit megnézni, különösen a kék kék fehér környékén.

Ennyi.

Kérdés van szóljál.

Az lenne az igazi, ha tudnál szerezni egyet kölcsönbe, akár bontóból ha már ki van szedve a szenzor fél perc alatt ki lehet próbálni. Ha van valami ismerős biztos odaadja fél percre.

Csak előtte szed ki mert nem egyszer kipattintani.

Ha meg nem abba a lyukba van akkor szívás...egyesek át teszik nem értem miért, enyémbe is máshol volt, a hűtő előtt, az azért jó, mert álló autónál elég rendesen melegíti a hűtő:lol:

Link to comment
Megosztás:

Ki kell venni (kiveszed azt a gumi szerű akármit ami a kijelző előtt van kézzel) két csavart fogsz látni amit ki kell csavarni és ügyesen kijön. Ekkor kell a forrasztásokat átnézni, átforrasztani, csatit megnézni, különösen a kék kék fehér környékén.

4-et :lol: (a középkonzol burkolata is ott van rögzítve 2 csavarral. Csak a 2 belső tartja a TID.et)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Létezik egyáltalán olyan ablaktörlő kapcsoló, ami intervallum állítós + BC s + hátsóablak törlést is lehet kapcsolni?

Mert omega b cuccai között nem találok olyat. Már a német ebay t is nézem, de semmi.

Vagy olyan van, hogy BC+első hátsdó ablaktörlés, vagy olyan, hogy BC+intervallum+elsőablak törlés.

Létezik, mert nekem is van. :lol:

Rácsingbazáron keress bontott Omikat, én is onnan vettem. 5 mátyás+posta

Link to comment
Megosztás:

Ma kíváncsiságból rámértem a töltésre az autómban. 12,3 mutatott a műszer alapjáraton. Mondom itt valami nem jó... Sarun is, meg a saru generátor próbán is ugyanannyi volt. Ráhúztam a gázbowdenre, mindjárt felugrott 14,5 re és ott is maradt alapjáraton is. Csúszna a szíjam? Vagy mi lelte?

Link to comment
Megosztás:

Tényleg igazat mond Yankee cartárs, hogy relét is kell cserélni?

Cserélni kell bizony. :lol:

Ma kíváncsiságból rámértem a töltésre az autómban. 12,3 mutatott a műszer alapjáraton. Mondom itt valami nem jó... Sarun is, meg a saru generátor próbán is ugyanannyi volt. Ráhúztam a gázbowdenre, mindjárt felugrott 14,5 re és ott is maradt alapjáraton is. Csúszna a szíjam? Vagy mi lelte?

Töltésjelzésed világít a műszeregységben gyújtás rákapcsoláskor?

Link to comment
Megosztás:

Felszereltségi szint, Omegáknál ez a fullos . Elvileg minden olyan Omega Caravanban, amiben van BC, és szabályozható az intervallum, ilyen van (Sedanokban ugye nincs hátsó ablaktörlő).

Nem rossz. Néha van alkalmam egy ilyet vezetni... :lol:

Cserélni kell bizony. :D

Töltésjelzésed világít a műszeregységben gyújtás rákapcsoláskor?

Megnéztem, és most hogy mondod, nem. Akkor gondolom ez lesz a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

kaptál már rá választ de, megprobálom neked kifejteni én mit tennék:)

Először is a jeladó (ami valóban ebben a fórumban már le van írva) bal oldalon elül a ködlámpa alatt van. (ha nincs ködlámpa akkor képzeld oda:) Van a műanyagban egy lyuk és abba van felülről belepattintva.

Sajnos nagyon sok esetben átszerelik (nem értem miért pedig ott van a legjobb helyen) így bárhol is lehet:)

DE mindenképpen egy kék kék-fehér (ha jól emlékszem) vezetéket kell keresned. Az akku mögött az egyik kábelkötegben benne van. Nem kell megbontani, onnan még a motortérből látható helyen jön ki azt kell végigkövetni.

Ha megvan, én a következőt tenném. Ha nincs rácsatlakoztatva a hőmérséklet érzékelő, akkor 3 vízszintes vonalat kell mutatnia kell mutatni. Arra figyelj, hogy kb. 10-15 másodpercenként vesz mintát az elektronika. Tehát ha lehúzod akkor ennyit várni kell az eredményre. Ha megjelenik a 3 vizszintes vonal akkor véleményem szerint a szenzorral van baj.

Sajnos nem tudom megmondani, hogy milyen hőmérsékleten hány ohmosnak kell lennie, de holnap lököst cserélek, ha érdekel rámérek.

Meg lehet próbálni keresni a hibát a kijelzőben.

Ki kell venni (kiveszed azt a gumi szerű akármit ami a kijelző előtt van kézzel) két csavart fogsz látni amit ki kell csavarni és ügyesen kijön. Ekkor kell a forrasztásokat átnézni, átforrasztani, csatit megnézni, különösen a kék kék fehér környékén.

Ennyi.

Kérdés van szóljál.

Az lenne az igazi, ha tudnál szerezni egyet kölcsönbe, akár bontóból ha már ki van szedve a szenzor fél perc alatt ki lehet próbálni. Ha van valami ismerős biztos odaadja fél percre.

Csak előtte szed ki mert nem egyszer kipattintani.

Ha meg nem abba a lyukba van akkor szívás...egyesek át teszik nem értem miért, enyémbe is máshol volt, a hűtő előtt, az azért jó, mert álló autónál elég rendesen melegíti a hűtő:D

Köszi az infót segítséged alapján ránézek majd, hátha megjavul.

kezdetben azt hittem az a ködlámpa véget van beszerelve valami csatinak véltem :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem ez a gm száma? 90 494 187?

ASD. Akkor minek kérdeztél. :lol: Figyelj már, B-Omegából húztuk ki a relét ezzel a számmal. :D Szerintem az előző kollega elírta. Mert aki csinált már ilyet, Neten is találtam képekkel, relével mindegyiken az a szám van amit adtam. B) De ti tudjátok... Ha működik 167es végződésű is akkor ámen. Én még idáig azt a számot láttam amit írtam....

Link to comment
Megosztás:

Hella!

Olyan kérdésem lenne, hogy gyári magnó (Blaupunkt sc 202) helyére be lehet e tenni másik gyárit (Grundig sc 303), úgy, hogy régi ki, új be, mindenféle átalakítás nélkül, hogy a TID-en működjön az RDS? Neten nézegettem, elvileg ugyan az a csatlakozó kiosztás, a csatlakozók elnevezésében találtam eltérést, de szerintem az betudható a különböző gyártónak.

Link to comment
Megosztás:

Az izzón keresztül megy az előgerjesztés. Ha ki van égve, jellemzően csak nagyobb fordulatnál tud beindulni a gerjesztés, vagyis addig nincs töltés. :lol:

Kivettem. Az izzó jó. De ha visszateszem, nem világít... Lenne biztosítéka...?

Link to comment
Megosztás:

Kivettem. Az izzó jó. De ha visszateszem, nem világít... Lenne biztosítéka...?

Egyszer amikor jöttem haza a Pezoból észrevettem hogy ég a töltésjelző. Megálltam azt hittem elszakadt a szíj de az rendben volt. Emelett még ha jól emlékszem sötét volt a középkonzol, meg még pár dolog nem működött, de amúgy a kocsi üzemelt. Arra gondoltam a generátorral lehet valami, és nincs töltésem ezért hazafele helyzetjelzővel mentem, ahol lehetett még azt is lekapcsoltam. Másnap derült ki hogy egy bizti szállt el az okozta a problémákat. Ergo nézd átt a biztitáblát.

Link to comment
Megosztás:

Nem veszem, kérdeztem.... B) Meg valami rémlik fizikából.... :lol:

Rosszul rémlik. :D Az az izzó a műszeregységben adja az előgerjesztést. Ha fogyasztót kapcsolsz rá, az csak terhelés neki, illetve nem az, mert ugye alapjáraton nem tud tölteni gerjesztés hiányában, így inkább az akksit meríted. :D

Link to comment
Megosztás:

Rosszul rémlik. :D Az az izzó a műszeregységben adja az előgerjesztést. Ha fogyasztót kapcsolsz rá, az csak terhelés neki, illetve nem az, mert ugye alapjáraton nem tud tölteni gerjesztés hiányában, így inkább az akksit meríted. :lol:

Végülis gerjeszthetné az is.....ha sorba lenne kötve a generátorral...... :D :D

Köszönöm mindkét Profnak az okítást. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.