Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Akkor:

Hát ha ennyit mész vele akkor kb így marad meg.

Benzin: 7l-es átlaggal 410Ft/l : 2870Ft

LPG: 8l/100km 270Ft/l + 0.5l benzin: 2365Ft/l

-------------------------------------------------------------

HASZON: 505Ft/100km

Gázszett beépítése: ~ 245e

Megtérülése: 49e km

Nekem eddig az injektorokkal nincs gondom (Landi), de egy pár sem drága ha behal (1 pár - 2 db 13e).

Szóval ha jobb az injektor gyorsabban behozza az árát.

köszönöm eddigi válaszaidat!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hát akkor el is kezdem a történetet.

Ma délután 2-re elmentem az lpg dokihoz, mert sajnos a Dunakeszis szervíznek nem sikerült orvosolnia a p0170-et. Az első percekben egyből kiderült, hogy a doki eléggé szabadszájú, olyan mint én eztért hamar megtaláltuk a közös hangot. :) Sőt ráadásul ő is motorozik... :) De ez nem ide való :) Első körben rááltam aknára és megnézték hogy dolgozott a keszis szervíz. Meglepődésemre még meg is dícsérték, hogy milyen szép munkát végeztek. Utána jött a szoftveres vizsgálat... Most nem szeretném idézni, hogy mit mondtak, mert túl sok lenne a ******** . :D Olyan adatok voltak beírva az lpg ecu adattáblájába, ami még talán nekem is szemet szúrt volna. Kb az értékek fele azonos volt, ami gondolom az "auto calibrate" gombnak köszönhető és a keverék sajnos a magasabb tartományban szegényített is volt. Nah, mindegy, mondta a doki, nézzük tovább... Kiderült, hogy túl nagy volt a reduktorban a nyomás és volt valami az injektorok időzítésével is. Utána kb az egész adattáblát szó szerint törölték és írtak egy alap táblát. Amikor ezzel készen lettek, bepattantunk a kocsiba és irány kocsikázni. Kb 50 perc kocsikázás után a doki készen is lett. Az összes fokozatban az összes fordulatszámtartományt részterhelésen és padlóngázon is beállította, nézte a benzines értékeket és ahhoz lőtte a gázt is. (Ez csak Imy-nek szól: megnyugtattak, hogy a lambdaszonda tökéletesen működik :D:D:D) A vége felé a beállításnak, tettünk egy gyorsabb kört és csak ámultam-bámultam. A kocsi az nagyon rugalmas lett mind alsó, mind magas tartományban és 3500-tól mintha p*csán rúgták volna.:) Azt mondta, hogy ha bármi észrevétel, hiba van azonnal menjek vissza és gariba javítják, de állítólag szerinte nem lesz ilyen. Egy kicsit elkanyarodva az lpg beállítás témától... Rákérdeztem a flashlube-ra. Röviden annyit mondott: "lóf*szt nem ér". :D Inkább állítassuk be az autót és ne vegyük meg...

Szóval ennyi... :)

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor el is kezdem a történetet.

Ma délután 2-re elmentem az lpg dokihoz, mert sajnos a Dunakeszis szervíznek nem sikerült orvosolnia a p0170-et. Az első percekben egyből kiderült, hogy a doki eléggé szabadszájú, olyan mint én eztért hamar megtaláltuk a közös hangot. :) Sőt ráadásul ő is motorozik... :) De ez nem ide való :) Első körben rááltam aknára és megnézték hogy dolgozott a keszis szervíz. Meglepődésemre még meg is dícsérték, hogy milyen szép munkát végeztek. Utána jött a szoftveres vizsgálat... Most nem szeretném idézni, hogy mit mondtak, mert túl sok lenne a ******** . :D Olyan adatok voltak beírva az lpg ecu adattáblájába, ami még talán nekem is szemet szúrt volna. Kb az értékek fele azonos volt, ami gondolom az "auto calibrate" gombnak köszönhető és a keverék sajnos a magasabb tartományban szegényített is volt. Nah, mindegy, mondta a doki, nézzük tovább... Kiderült, hogy túl nagy volt a reduktorban a nyomás és volt valami az injektorok időzítésével is. Utána kb az egész adattáblát szó szerint törölték és írtak egy alap táblát. Amikor ezzel készen lettek, bepattantunk a kocsiba és irány kocsikázni. Kb 50 perc kocsikázás után a doki készen is lett. Az összes fokozatban az összes fordulatszámtartományt részterhelésen és padlóngázon is beállította, nézte a benzines értékeket és ahhoz lőtte a gázt is. (Ez csak Imy-nek szól: megnyugtattak, hogy a lambdaszonda tökéletesen működik :D:D:D) A vége felé a beállításnak, tettünk egy gyorsabb kört és csak ámultam-bámultam. A kocsi az nagyon rugalmas lett mind alsó, mind magas tartományban és 3500-tól mintha p*csán rúgták volna. :) Azt mondta, hogy ha bármi észrevétel, hiba van azonnal menjek vissza és gariba javítják, de állítólag szerinte nem lesz ilyen. Egy kicsit elkanyarodva az lpg beállítás témától... Rákérdeztem a flashlube-ra. Röviden annyit mondott: "lóf*szt nem ér". :D Inkább állítassuk be az autót és ne vegyük meg...

Szóval ennyi... :)

Írtam is neki levelet, akkor én is behangoltatom a rendszert. :)

Link to comment
Megosztás:

Írtam is neki levelet, akkor én is behangoltatom a rendszert. :)

Tudni fog rólad, mert szóba kerültél... :) Amikor mondtam a 6.8-as fogyasztásod, csak pislogott... :D

Egyéb... Amikor állítottuk a magas tartományt, kb 4800 fölött valami elkezdett fütyülni... Alatta semmi, csak kb 4800tól fölfele... Naazmi?

Link to comment
Megosztás:

Tudni fog rólad, mert szóba kerültél... :) Amikor mondtam a 6.8-as fogyasztásod, csak pislogott... :D

Egyéb... Amikor állítottuk a magas tartományt, kb 4800 fölött valami elkezdett fütyülni... Alatta semmi, csak kb 4800tól fölfele... Naazmi?

Nekem nem lenne jó, ha többet enne utána.... Ha hosszabb távon használom most, akkor 7.3 szokott lenni.... Ha felmegy 8l-re az LPG fogyasztásom, akkor nem fog semmi + maradni, és érdemesebb lesz benzinnel járnom...

6l benzin: (410Ft/l) 2460Ft

8l LPG: (290Ft/l) 2320Ft (+ a benzin ami indításhoz kell)

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem lenne jó, ha többet enne utána.... Ha hosszabb távon használom most, akkor 7.3 szokott lenni.... Ha felmegy 8l-re az LPG fogyasztásom, akkor nem fog semmi + maradni, és érdemesebb lesz benzinnel járnom...

6l benzin: (410Ft/l) 2460Ft

8l LPG: (290Ft/l) 2320Ft (+ a benzin ami indításhoz kell)

Jah, így már értem a 6.8-at... Nekem 7 körül kajált benzinből, valamiért azt gondoltam, h neked is kb ennyit fogyaszthat... De majd kíváncsi leszek a te adattábládra is... :)

Link to comment
Megosztás:

Jah, így már értem a 6.8-at... Nekem 7 körül kajált benzinből, valamiért azt gondoltam, h neked is kb ennyit fogyaszthat... De majd kíváncsi leszek a te adattábládra is... :)

Most leírtam neki a szitut, meglátom mit reagál. Remélem gyorsan visszaír. :) Hülye voltam, mert nekem a héten is jó lett volna a beállítás, de bealudtam rajta. Ilyenkor meg hiába zaklatom telefonon már, holnapra tuti nem tud adni időpontot.

Link to comment
Megosztás:

Most leírtam neki a szitut, meglátom mit reagál. Remélem gyorsan visszaír. :) Hülye voltam, mert nekem a héten is jó lett volna a beállítás, de bealudtam rajta. Ilyenkor meg hiába zaklatom telefonon már, holnapra tuti nem tud adni időpontot.

Most neked van valami gond a rendszerrel?

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor el is kezdem a történetet.

Ma délután 2-re elmentem az lpg dokihoz, mert sajnos a Dunakeszis szervíznek nem sikerült orvosolnia a p0170-et. Az első percekben egyből kiderült, hogy a doki eléggé szabadszájú, olyan mint én eztért hamar megtaláltuk a közös hangot. :) Sőt ráadásul ő is motorozik... :) De ez nem ide való :) Első körben rááltam aknára és megnézték hogy dolgozott a keszis szervíz. Meglepődésemre még meg is dícsérték, hogy milyen szép munkát végeztek. Utána jött a szoftveres vizsgálat... Most nem szeretném idézni, hogy mit mondtak, mert túl sok lenne a ******** . :D Olyan adatok voltak beírva az lpg ecu adattáblájába, ami még talán nekem is szemet szúrt volna. Kb az értékek fele azonos volt, ami gondolom az "auto calibrate" gombnak köszönhető és a keverék sajnos a magasabb tartományban szegényített is volt. Nah, mindegy, mondta a doki, nézzük tovább... Kiderült, hogy túl nagy volt a reduktorban a nyomás és volt valami az injektorok időzítésével is. Utána kb az egész adattáblát szó szerint törölték és írtak egy alap táblát. Amikor ezzel készen lettek, bepattantunk a kocsiba és irány kocsikázni. Kb 50 perc kocsikázás után a doki készen is lett. Az összes fokozatban az összes fordulatszámtartományt részterhelésen és padlóngázon is beállította, nézte a benzines értékeket és ahhoz lőtte a gázt is. (Ez csak Imy-nek szól: megnyugtattak, hogy a lambdaszonda tökéletesen működik :D:D:D) A vége felé a beállításnak, tettünk egy gyorsabb kört és csak ámultam-bámultam. A kocsi az nagyon rugalmas lett mind alsó, mind magas tartományban és 3500-tól mintha p*csán rúgták volna. :) Azt mondta, hogy ha bármi észrevétel, hiba van azonnal menjek vissza és gariba javítják, de állítólag szerinte nem lesz ilyen. Egy kicsit elkanyarodva az lpg beállítás témától... Rákérdeztem a flashlube-ra. Röviden annyit mondott: "lóf*szt nem ér". :D Inkább állítassuk be az autót és ne vegyük meg...

Szóval ennyi... :)

És a doki tolta a kocsinak, vagy Te? Vagy vezetett és nyomkodta a notebookot? Erre kíváncsi lennék. Nagyon nem adom ki senkinek sem a kocsit...

És akkor neked mi lesz a flashlubeval? Meg van 5l olajad is. ;)

Link to comment
Megosztás:

És a doki tolta a kocsinak, vagy Te? Vagy vezetett és nyomkodta a notebookot? Erre kíváncsi lennék. Nagyon nem adom ki senkinek sem a kocsit...

És akkor neked mi lesz a flashlubeval? Meg van 5l olajad is. ;)

Én vezettem. Addig ő obd2 kézikütyün nézte a dolgokat, ölében a laptoppal meg az lpg ecut piszkálta. Flashlube marad... :D Csak jó valamire... :D Jaj, majdnem elfelejtettem... Ott azt mondta az egyik szerelő, hogy nagyon sokan szintetikus 2T olajat töltenek flashlube olaj helyett... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Én vezettem. Addig ő obd2 kézikütyün nézte a dolgokat, ölében a laptoppal meg az lpg ecut piszkálta. Flashlube marad... :D Csak jó valamire... :D Jaj, majdnem elfelejtettem... Ott azt mondta az egyik szerelő, hogy nagyon sokan szintetikus 2T olajat töltenek flashlube olaj helyett... :blink:

És a 2T olaj jó bele, tanácsként mondta, vagy úgy hogy azt inkább ne? Amúgy az olcsóbb "kicsit". De nekem még van 1.5l (eddig 1l fogyott el) ugyhogy addig biztos tárgytalan, de lehet addig a kocsi már meg sem lesz.

Ezért nem tudom, hogy jó ötlet-e beállítani.

Link to comment
Megosztás:

Most leírtam neki a szitut, meglátom mit reagál. Remélem gyorsan visszaír. :) Hülye voltam, mert nekem a héten is jó lett volna a beállítás, de bealudtam rajta. Ilyenkor meg hiába zaklatom telefonon már, holnapra tuti nem tud adni időpontot.

Tavaly hiába győzködtelek... :)

Én megspóroltam a flashlube-ot, és amióta ugyanígy rendesen felprogramozták nekem, nyugodtan alszom.

Link to comment
Megosztás:

És a 2T olaj jó bele, tanácsként mondta, vagy úgy hogy azt inkább ne? Amúgy az olcsóbb "kicsit". De nekem még van 1.5l (eddig 1l fogyott el) ugyhogy addig biztos tárgytalan, de lehet addig a kocsi már meg sem lesz.

Ezért nem tudom, hogy jó ötlet-e beállítani.

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de csütörtökön elfogyott a hozzászólásom a hétvége meg szülinapos volt.

Én úgy vettem ki a szavaiból, hogy nyugodtan belerakhatom. De azt nem tudom, hogy eldugulna-e a tartály...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jó reggelt!

Olyan rég nem volt már hozzászólás, gondoltam írok... :) Sőt 2 dolog is van! Az egyik, hogy amióta voltam az lpg dokinál tökéletesen megy a paripa, hibajel és tárolt hiba nélkül. :) A másik az mi is lenne már mint egy vagyis 2 rángatás/rántás... Tegnap budán kocsikáztam amikor mentem felfele egy meredek emelkedőn, talán 3.ba volt a kocsi, emelt fordulatszámon amikor volt egy kisebb rántás/megtorpanás, autána semmi. Eltelt kb 15-20 mp utána egy erőteljesebb is volt. Hibalámpa, tárolt hiba semmi nem volt. A gáz nem kapcsolt vissza benzinre... Ez mitől lehetett?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Voltam ma szűrőcserén...

25e km után akkora kupac fémport borítottak ki belőle, hogy csoda hogy ment :unsure:

Mondjuk már egy ideje halogattam, csak az utóbbi időben 1-2 alkalommal nagy terhelésen visszaváltott benzinre, ezért gyanakodtam, hogy nincs meg a gáznyomás.

Jó lenne tudni melyik kútról szerzem ezt be, viszonylag állandóan két helyre járok, az esetek 90%-ban...

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.