Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Most, az ünnep alatt mentem 2300 km-t. Ebből 1840-et gázzal, 460-at benzinnel. Gázból tankoltam 53, 44, 53, 21, benzinből meg egyszer 50 litert. Gázból ~10, benzinből meg ~14 liter van még az autóban. Így gázból 8,75, benzinből 7,8 az átlag.

Majdnem végig autópálya (Hajdúböszörmény-Budapest-Kirchdorf am Inn-Kirchdorf (Skyline Park)-Kirchdorf am Inn-Budapest-Hajdúböszörmény). Németben tudtunk ugyan gázt tankolni, de kellett hozzá átalakító, ami szerencsére volt a kúton. Münchennél egy kicsi ökörködés 190-el, de a sebességkorlátokat "betartottuk" (pályán 130-140, Bécsnél 80-90, stb.). 4 személy (kb. 350 kg.) + csomagok.

Link to comment
Megosztás:

én az őrség irányából érkesztem zalaegerszegre, és a legelső mol kúton tankoltam. nem tudom hol volt :D

Csak 1 van, vagyis egy helyen egymással szemben 2 MOL kút van a Balatoni úton.

Mellesleg jó tudni, ha valaki gyakran tankol MOL-on, hogy green kártyával 5Ft-al olcsóbb a minden üzemanyag.

Link to comment
Megosztás:

ez királyságos :D

ez kb 13% többlet fogyi ... az minimális

az anni mintha 240 lenne a benzin ,210es gáz mellet ...

nálunk .. itt a környéken 199 az egyik ,a másik helyen 205

Mázlisták, milyen olcsó arrafelé a gáz. :D

Link to comment
Megosztás:

ez királyságos :D

ez kb 13% többlet fogyi ... az minimális

az anni mintha 240 lenne a benzin ,210es gáz mellet ...

nálunk .. itt a környéken 199 az egyik ,a másik helyen 205

Ez az átlag csak arra a 2300 km-re vonatkozik. Országutas átlag 1 literrel kevesebb. De ha csak ezt az utat nézem, akkor 28e Ft maradt a zsebben. Csak azt sajnálom, hogy azt a 460 km-t nem gázzal tettem meg. B)

Itt a környéken is 200 a gáz. Legalábbis Debrecenben van egy magánkút, ahol 199, de afféle törzsvásárlói kártyával (boldog-boldogtalan kap) -10 Ft literenként.

Szerk.: még a német tankoláshoz annyi, hogy szóltunk a kutasnak, hogy kellene átalakító. Kijött kb. 20 féle átalakítóval, szerencsére az első, amit kipróbált, jó is volt. Ezután kicsit meglepődtem, mert összecsomagolta a cuccát, és visszament a shopba. Én meg álltam ott és pislogtam, mint hal a szatyorban. :D Ergo ott a gázt is te tankolod. De nem volt para, volt rajta egy gomb, és azt addig nyomtad, ameddig akartad. Nem mellesleg 75 cent volt egy liter, ami kb. 200 Ft. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez az átlag csak arra a 2300 km-re vonatkozik. Országutas átlag 1 literrel kevesebb. De ha csak ezt az utat nézem, akkor 28e Ft maradt a zsebben. Csak azt sajnálom, hogy azt a 460 km-t nem gázzal tettem meg. :D

Itt a környéken is 200 a gáz. Legalábbis Debrecenben van egy magánkút, ahol 199, de afféle törzsvásárlói kártyával (boldog-boldogtalan kap) -10 Ft literenként.

Még a 199Ft-ból kap -10Ft-ot? :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja, csak nem az AVIA, hanem vele srégen-szemben (a Lasselsbergerrel szemben) van az, amit én mondok (nincs fent a holtankoljakon, de egységes az áruk). Én is úgy vettem észre, hogy beálltam az AVIA-ra gázt tankolni. Ott álok már vagy 5 perce, integetek a kamerába, sehol senki. Bemegyek a shopba, látom emberünk pultot támasztva fröcsög vmi haverjával. Szólok neki, hogy légyszives. Jójó, persze, azonnal. Kimegyek a kocsiig, átnézek az úton: Minden árból -10 Ft. Beültem a kocsiba, nagygáz, látom emberünk akkor jön ki a shopból és úgy néz rám, mint a véres rongyra. Intettem neki, és átmentem a másikba. Nézem, itt is ugyanannyi. Kérdem a kutas csókától, hogy akkor hogy is van ez? És akkor mondta, hogy van ez a kártyás téma. Csak egy vonalkód van rajta, azt pötyögtetik vásárláskor. Eldöntheted, hogy gyűjtöd a huft rajta, vagy azonnal élsz a -10 Ft-al.

Link to comment
Megosztás:

ERROR van a gázrendszerem kijelzőjével....

Ma reggel irány BP, majd Pesten az LPG kút előtt 1 zöld LED világít, majd egyszer nagy sípolás, háát a gázrendszer sípolgat... Piros jelzés sehol sem, hogy a gáz fogyott ki. Pedig mennie kellene. Motor leállít, elindít, átkapcsol gázra, majd kb 5 sec mulva megint sipolás. Kútra mentem pont, belement 44.6l LPG, tehát full üres volt. Van akinek nem megy landirenzi rendszernél??? Mert mennie kellene, műszaki átvételkor pont mondta az aki átadta, hogy tartalékon világítania kellene... Kíváncsi leszek, hogy mit mondanak a pécsiek... Remélem nem megint valamit elrontottak, azt hittem a pár kis kisebb bibivel megúszom (vagy nem tették fel, vagy úgy hogy már másnap nem volt meg a multiszelep takaró műanyagja -2000Ft-ért vettem rá, mert tagadták, hogy az nem kell rá, de érdekes a burkolattartót meg rátették-; a kijelző kábele a pedálokra lógott, fel kellett kötegelnem; karosszériába fúrtak egy jukat, bilincset is akartak tenni oda, de nem tudtak, bilincs a vezetéken, lyuk pedig a karosszérián tátongott, beragasztottam lefestettem, lerücsiztem nehogy rozsdásodjon; az ECU-t úgy rögzítették, hogy a motorháztetőt eltartotta, azt meg beállítottam rendesen).

Tankoltam uhuhu a kúton amit mondtál 204Ft-os primagázas LPG-t B)

uhuhu minden nap este 10-ig vannak nyitva? Elfelejtettem megnézni, mert vizsgaidőszakban szombaton olyan 18-19h körül mennék tankolni oda, persze ha nyitva vannak...

Fogyasztás: 830km alatt 56,71l LPG-t evett meg (habár most az 53l-es tartályba amibe max. 42.4l menne bele belenyomtak 44,6l-t) azaz 6,85l LPG. Ez nem lenne rosz, csak mióta LPG-vel járok 1000km alatt megevett 13l benzint is mellé. :D Ha melóba megyek az 12km, abból 2-2,5km-t szívatóval megy, hideg motor gondolom nyeli akkor a benzint rendesen, meg igaz ebből Pécsen mentem 40km-t még benzinnel, s amikor állították gondolom akkor is fogyott jócskán)

Holnap telitankolom 250 km után (ebből 150km pálya, a többi város/országút), s az lesz az igazi mérvadó gázból. :D

7.5L lett most az átlagom, autópálya 110-120 között, országút 90... ( 150km pálya, 30km város dugó nélkül, 100km országút).... Ez 25%-os többletfogyasztás a benzinhez képest. :)

Link to comment
Megosztás:

7.5L lett most az átlagom, autópálya 110-120 között, országút 90... ( 150km pálya, 30km város dugó nélkül, 100km országút).... Ez 25%-os többletfogyasztás a benzinhez képest. :D

És? Benzinnel ezt megcsinálod 4 liter alatti átlaggal? Meg komolyan mondom, szokjunk már le arról, hogy 2-3 száz km után számolunk átlagot. Főleg gázos átlagot. Egyszer már leírtam, nem akarom leírni megint, hogy miért...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1-2 tankolásból nem érdemes fogyasztásra következtetni, nekem 2,5 liter különbség is előfordul két tankolás átlagfogyasztása között. (pl. tél autópálya 140 km/h vs tavasz országút 90 km/h).

Én az itt elérhető táblázatomat használom arra, hogy nyomon kövessem a gázos megtakarítást/fogyasztást.

Használata:

- írjátok be eddigi benzines átlagfogyasztásotokat a megfelelő cellába (N1),

- ha tankoltok, töltsétek ki az A, B, C, E oszlopokat,

- ha valami kiadás van (pl. szűrő csere, azok a J, K oszlopba mehetnek (mondjuk első tételnek írjátok be az átalakítás költségét).

Ezekből megkapjátok a hosszútávú átlagfogyasztást, illetve a megtakarítást.

Remélem segít.

Üdv,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

ERROR van a gázrendszerem kijelzőjével....

Ma reggel irány BP, majd Pesten az LPG kút előtt 1 zöld LED világít, majd egyszer nagy sípolás, háát a gázrendszer sípolgat... Piros jelzés sehol sem, hogy a gáz fogyott ki. Pedig mennie kellene. Motor leállít, elindít, átkapcsol gázra, majd kb 5 sec mulva megint sipolás. Kútra mentem pont, belement 44.6l LPG, tehát full üres volt. Van akinek nem megy landirenzi rendszernél??? Mert mennie kellene, műszaki átvételkor pont mondta az aki átadta, hogy tartalékon világítania kellene... Kíváncsi leszek, hogy mit mondanak a pécsiek... Remélem nem megint valamit elrontottak, azt hittem a pár kis kisebb bibivel megúszom (vagy nem tették fel, vagy úgy hogy már másnap nem volt meg a multiszelep takaró műanyagja -2000Ft-ért vettem rá, mert tagadták, hogy az nem kell rá, de érdekes a burkolattartót meg rátették-; a kijelző kábele a pedálokra lógott, fel kellett kötegelnem; karosszériába fúrtak egy jukat, bilincset is akartak tenni oda, de nem tudtak, bilincs a vezetéken, lyuk pedig a karosszérián tátongott, beragasztottam lefestettem, lerücsiztem nehogy rozsdásodjon; az ECU-t úgy rögzítették, hogy a motorháztetőt eltartotta, azt meg beállítottam rendesen).

Tankoltam uhuhu a kúton amit mondtál 204Ft-os primagázas LPG-t :)

uhuhu minden nap este 10-ig vannak nyitva? Elfelejtettem megnézni, mert vizsgaidőszakban szombaton olyan 18-19h körül mennék tankolni oda, persze ha nyitva vannak...

Fogyasztás: 830km alatt 56,71l LPG-t evett meg (habár most az 53l-es tartályba amibe max. 42.4l menne bele belenyomtak 44,6l-t) azaz 6,85l LPG. Ez nem lenne rosz, csak mióta LPG-vel járok 1000km alatt megevett 13l benzint is mellé. :D Ha melóba megyek az 12km, abból 2-2,5km-t szívatóval megy, hideg motor gondolom nyeli akkor a benzint rendesen, meg igaz ebből Pécsen mentem 40km-t még benzinnel, s amikor állították gondolom akkor is fogyott jócskán)

Holnap telitankolom 250 km után (ebből 150km pálya, a többi város/országút), s az lesz az igazi mérvadó gázból. :D

Pécsieket felhívtam, azt mondták, hogy a multiszelepen kell valamit állítani, hogy kevés gáznál kigyulladjon a piros. Valaki tudja, hogy mit? (elárulni nem akarták, mondták, hogy ez szerviz)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1-2 tankolásból nem érdemes fogyasztásra következtetni, nekem 2,5 liter különbség is előfordul két tankolás átlagfogyasztása között. (pl. tél autópálya 140 km/h vs tavasz országút 90 km/h).

Én az itt elérhető táblázatomat használom arra, hogy nyomon kövessem a gázos megtakarítást/fogyasztást.

Használata:

- írjátok be eddigi benzines átlagfogyasztásotokat a megfelelő cellába (N1),

- ha tankoltok, töltsétek ki az A, B, C, E oszlopokat,

- ha valami kiadás van (pl. szűrő csere, azok a J, K oszlopba mehetnek (mondjuk első tételnek írjátok be az átalakítás költségét).

Ezekből megkapjátok a hosszútávú átlagfogyasztást, illetve a megtakarítást.

Remélem segít.

Üdv,

Zoli

Megnéztem, ez nem igazán jó, mert a benzinfogyinak az LPG fogyiját számolja, ami azért több mint ha benzinnel menne...

Én úgy csináltam egy xls-t, hogy a ~60e km alatti őszátlagot írtam be (6.04l/100km), és azzal számol...

Holnap viszem ide zegre megnézetni, hogy mi okozza a túlfogyasztást! Mindent összevetve 7.5-ös átlag jött ki(1300km-re!), ami a pécsiek szerint sem jó, mondták vagy vigyem hozzájuk, vagy a partnerhez, s nézessem meg, valószínű a szoftveren kell finomítani. Uhuhunak sem volt jól beállítva, neki is sokat kapott a gép.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, ez nem igazán jó, mert a benzinfogyinak az LPG fogyiját számolja, ami azért több mint ha benzinnel menne...

Én úgy csináltam egy xls-t, hogy a ~60e km alatti őszátlagot írtam be (6.04l/100km), és azzal számol...

Holnap viszem ide zegre megnézetni, hogy mi okozza a túlfogyasztást! Mindent összevetve 7.5-ös átlag jött ki(1300km-re!), ami a pécsiek szerint sem jó, mondták vagy vigyem hozzájuk, vagy a partnerhez, s nézessem meg, valószínű a szoftveren kell finomítani. Uhuhunak sem volt jól beállítva, neki is sokat kapott a gép.

nekem sokat kapott, de nem fogyasztott sokat.

( kicsit olyan érzésem van, hogy most hogy jól müködik, mintha kicsit többet enne.... )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1-2 tankolásból nem érdemes fogyasztásra következtetni, nekem 2,5 liter különbség is előfordul két tankolás átlagfogyasztása között. (pl. tél autópálya 140 km/h vs tavasz országút 90 km/h).

Én az itt elérhető táblázatomat használom arra, hogy nyomon kövessem a gázos megtakarítást/fogyasztást.

Használata:

- írjátok be eddigi benzines átlagfogyasztásotokat a megfelelő cellába (N1),

- ha tankoltok, töltsétek ki az A, B, C, E oszlopokat,

- ha valami kiadás van (pl. szűrő csere, azok a J, K oszlopba mehetnek (mondjuk első tételnek írjátok be az átalakítás költségét).

Ezekből megkapjátok a hosszútávú átlagfogyasztást, illetve a megtakarítást.

Remélem segít.

Üdv,

Zoli

én ránéztem a táblázatra, szerintem jóóóó....

de én lusta vagyok ilyeneket töltögetni... :D

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, ez nem igazán jó, mert a benzinfogyinak az LPG fogyiját számolja, ami azért több mint ha benzinnel menne...

Nem az LPG fogyasztást veszi benzin fogyasztásnak, hanem amit beírsz az N1 mezőben. Nézd meg az F mezőket, a benzines átlagfogyasztással számolok.

Link to comment
Megosztás:

nekem sokat kapott, de nem fogyasztott sokat.

( kicsit olyan érzésem van, hogy most hogy jól müködik, mintha kicsit többet enne.... )

Mind1, holnap megnézetem a zegi autogázasokkal, s megmondják mi a szitú. 2e Ft-ot mondtak a beállításra így látatlanba... Annyit megér... 1300km alatt megevett 99.5l gázt, és 16,29l benzint. Előtte benzinből ~60e km az átlag 6.04l benzin...

Így a teljes fogyasztás LPG-ből és benzinből 100km-re 8.23l...

Jó lesz ez, csak be kell állnia a rendszernek.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.