Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

megint a számok viharában...

város kis talpal 7.4 :)

autópálya normálisan hajtva 6.5 :D ,kicsit aggódom ,de lehet hogy nem reális..mert 230kmre tankoltam abból 50km benzin (direkt hogy használjam egy kicsit a injektorokat)

Hévízen van két lpg kút ... mol 215, petrol 211

Link to comment
Megosztás:

a zafiránál a 3500 as fordulat a vízválasztó. 3500 alatt 10L alatt fogyaszt, a fölött ( emlékezz a plitvicére :) ) 11- 12L

valószinüleg az astra is hasonlóan viselkedik a gázfogyasztás terén....

bocsika, hogy pénteken rohanás volt, de kicsit összesürüsödtek a programok, kicsit késve indultam el otthonról....

legközelebb ügyesebb leszek :D

majdnem 14.000 km van a gázbeszerelés óta a vasba. nekem lassan megtérül :D

Link to comment
Megosztás:

a zafiránál a 3500 as fordulat a vízválasztó. 3500 alatt 10L alatt fogyaszt, a fölött ( emlékezz a plitvicére :) ) 11- 12L

valószinüleg az astra is hasonlóan viselkedik a gázfogyasztás terén....

bocsika, hogy pénteken rohanás volt, de kicsit összesürüsödtek a programok, kicsit késve indultam el otthonról....

legközelebb ügyesebb leszek :D

majdnem 14.000 km van a gázbeszerelés óta a vasba. nekem lassan megtérül :D

Nekem 6196km alatt az aktuális benzinárakhoz mérten 32867Ft térült meg.

LPG_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

189ezer ft volt. Amugy azt figyeltem, hogy a szelepek eléggé csattognak, nektek is ? mint egy elnyűtt dízel autó. Egyik haver mondta pont ma hogy valszeg vihetem majd vissza hamarosan cserére mert ez a fajta Zavoli rendszer széria hibás és nagyrészét cserélni kell.

Nekem semmi, ha átkapcsol akkor is csak azt venni észre, hogy a szelep kattanik, ami ráengedi az LPG-t az injektorra, és a szintjelzőn elalszik a benzin LED-je. Neked benzinesen meg semmi csattogás?

Link to comment
Megosztás:

Nekem 6196km alatt az aktuális benzinárakhoz mérten 32867Ft térült meg.

LPG_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

hát nem tudom....

nekem - akkor számoltam utoljára akkor 5800 km nél 66 ezer forint volt a megtérülés.

akkor nagyjábóli számolás:

6000 km nél 70.000 Ft

12000 km nél 140.000 ft

De megkeresem a pairokat, nehogy hülyeséget írjak.....

Link to comment
Megosztás:

igen jólírtam:

a mégtérülést 2 alkalommal számoltam ki:

először 3.853 km nél akkor volt 44.782 Ft

másodszor: 5800 km nél akkor volt 66.000 Ft

már a fogyasztást sem írom, szarok rá :)

10 literrel számolok, de általában egy pár decivel alatta van majdnem mindig, giga dugó kell hozzá hogy felette legyen.

5800 km ig (akkor cserélték ki a mátrixos gázszettemet simára ) 9,3 volt az átlagfogyasztás.

Benzint ez az idő alatt kb 8.000 Ft ért tankoltam, és mentem vele kb 150 km-t csak benzinen. és még negyedéig van a tank. ( a beszereléskor is negyedéig volt a tank...)

Link to comment
Megosztás:

hát nem tudom....

nekem - akkor számoltam utoljára akkor 5800 km nél 66 ezer forint volt a megtérülés.

akkor nagyjábóli számolás:

6000 km nél 70.000 Ft

12000 km nél 140.000 ft

De megkeresem a pairokat, nehogy hülyeséget írjak.....

A tied többet eszik benzinből is, olcsóbban kapod az LPG-t mint én, illetve hosszabb távon jársz, s nem fogyasztasz annyi benzint. Nekem ez télen még roszabb lesz, mivel 12km-re vana munkahelyem, és akkor több idő kell amíg bemelegszik, mert a garázsom sem fűtött.

Ha nekem is 17e Ft benzin helyett csak 7e benzint evett volna meg, az már jobb lenne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem semmi, ha átkapcsol akkor is csak azt venni észre, hogy a szelep kattanik, ami ráengedi az LPG-t az injektorra, és a szintjelzőn elalszik a benzin LED-je. Neked benzinesen meg semmi csattogás?

Benzinen is csattog sajnos. Az a baj mielőtt gázosítottam nem is figyeltem sajnos, de nem rémlik hogy ilyen hangja lett volna.

Link to comment
Megosztás:

Benzinen is csattog sajnos. Az a baj mielőtt gázosítottam nem is figyeltem sajnos, de nem rémlik hogy ilyen hangja lett volna.

Mégse, most jobban meghallgattam. Benzinen semmi, ahogy kattan és gázra vált elkezdenek csattogni a szelepek vagy valami ott a környékükön.

Link to comment
Megosztás:

Mégse, most jobban meghallgattam. Benzinen semmi, ahogy kattan és gázra vált elkezdenek csattogni a szelepek vagy valami ott a környékükön.

Nem a gázinjektorok csattognak? Hallgasd azt meg! Munkatársam octáviájában is ciripelnek...De az a befecskendező, lehet a tieden is azok adnak ki hangot!

Link to comment
Megosztás:

Legutóbbi tankolás: 33,4L gáz, 325km ~10,3L/100km csak város, tempós fiatalos vzetés, nem egyszer lepadlózva az autót. Eddig 10et evett benyából, igy még hamarabb térül meg mint gondoltam.. :) 5000es fordulat felett egyébként eléggé észrevehető a nyomaték veszteség, 1,5ös civic-kel gyorsultam, benzinnel lenyomtam pár hete, most ugyanakkora távon kb 1 kocsihosszt vert rám. De ez legyen a legnagyobb gondom. :D

Link to comment
Megosztás:

Legutóbbi tankolás: 33,4L gáz, 325km ~10,3L/100km csak város, tempós fiatalos vzetés, nem egyszer lepadlózva az autót. Eddig 10et evett benyából, igy még hamarabb térül meg mint gondoltam.. :) 5000es fordulat felett egyébként eléggé észrevehető a nyomaték veszteség, 1,5ös civic-kel gyorsultam, benzinnel lenyomtam pár hete, most ugyanakkora távon kb 1 kocsihosszt vert rám. De ez legyen a legnagyobb gondom. :D

Hehe, elég kehes Civic lehet amit 1,4 Astrával lenyomsz...nagymamád vezette?

Link to comment
Megosztás:

sima 1,5ig vertem eddig őket, vtech már kicsit jobban megy az astránál. Békalámpás és az előtti civikek. tehát kb 2000 és az előtti gyártmányok.

Hát egyetlen egy olyan Cicvic van, amit az Astra legyorsul, az az 1.4i. Már az 1.4is-t sem, olyan meg hogy sima 1.5 nincs. Az 1.5 vtec a 2 literes Astránál is gyorsabb.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.