Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

én 14 ezret mentem már a zafirával ( és és 8 at az új gázszettel ) és még sose világitott semmilyen lámpám....

( vagyis vilgitot,de akkor beírta a főtengely jeladót, kicseréltem azóta nem világit )

nekem nagyon bejött a gázátalakitás...

most van 2 autóm ami 5 liter körül eszik... ( benzines áron számolva )

Link to comment
Megosztás:

én 14 ezret mentem már a zafirával ( és és 8 at az új gázszettel ) és még sose világitott semmilyen lámpám....

( vagyis vilgitot,de akkor beírta a főtengely jeladót, kicseréltem azóta nem világit )

nekem nagyon bejött a gázátalakitás...

most van 2 autóm ami 5 liter körül eszik... ( benzines áron számolva )

Coupé! a sárgát mikor alakíttatjukk át már végre???

ne mondj semmit úgyis tudom hogy titokba erre vágysz.... és akkor nem kell megvenned azt a keher renyót.... :D :)

Link to comment
Megosztás:

én 14 ezret mentem már a zafirával ( és és 8 at az új gázszettel ) és még sose világitott semmilyen lámpám....

( vagyis vilgitot,de akkor beírta a főtengely jeladót, kicseréltem azóta nem világit )

nekem nagyon bejött a gázátalakitás...

most van 2 autóm ami 5 liter körül eszik... ( benzines áron számolva )

Te is mondtad, hogy kevesebb benne a szenzor, mint az XEP-s motorokban, gondolom azért. :)

Link to comment
Megosztás:

Coupé! a sárgát mikor alakíttatjukk át már végre???

ne mondj semmit úgyis tudom hogy titokba erre vágysz.... és akkor nem kell megvenned azt a keher renyót.... ;) :)

Jó nekem a 7L benzines fogyi.Nem kell gáz,hogy 3000 alatt kocsizzak :) :D

Meggyőztem Antit,hogy egyenlőre ne adja el....Vesz fel személyi kölcsönt,abból kifizeti a hitelt,megcsináltatja.Utána meglátja,hogy ford vagy a rönyó megy a háztól......

Most prius jár a fejemben :D :D :lol:

Csak tartok attól,hogy mi van akkor ha oda lesz a hibrid aksi....Az autó ára nem is olyan vészes,a népitéleten mindenki max 5L fogyasztásról ír...

Link to comment
Megosztás:

nálunk van egy opelflotta, akik vettek 2 db priuszt is. városba 7 liter, az alá nem tudják levinni állitólag. az öt liter nálam biztos meglenne, de az megint nem az élményautózásról szól akkor már olcsóbb a sárgát gázosítani...

( érdekes, hogy mindig visszajutunk ugyanoda... :) )

Link to comment
Megosztás:

meleg inditásnál ameddig át nem kapcsol gázra nektek nem lett dadogósabb a kocsi kis fordulaton? nekem előszeretettel berángat 2000 alatt. :)

nekem akkor csinált ilyet amikor a Mátrixos gázbefecskendező elvitte a benzines vezérlő beállitásait... monnyuk nálam a végén durva volt, már benzinen alig tudtam beinditani.

Mióta kicserélték azóta nincs bajom vele....

Link to comment
Megosztás:

Ma hazafelé előzés közben 4-ban 3500rpm-en dobott sárga lámpát 0300-as hibakóddal.

hazaérve a motor rángatott, a hibakódtól folyamatosan nem volt erő a kocsiban. Kinyitottam, s rángatott az egész motor.

Majd kivillogtattam a hibát, és újraindítás után megszűnt. Illetve közben átkapcsoltam benzinre, de semmi nem változott. Ha gyujtáskimaradást észlel leállítja az éríntett henger gyújtását? Én elsősorban gyertyára, vagy egy haldokló LPG szelepre gondolok.

Ezt mi okozhatja?

Link to comment
Megosztás:

Ma hazafelé előzés közben 4-ban 3500rpm-en dobott sárga lámpát 0300-as hibakóddal.

hazaérve a motor rángatott, a hibakódtól folyamatosan nem volt erő a kocsiban. Kinyitottam, s rángatott az egész motor.

Majd kivillogtattam a hibát, és újraindítás után megszűnt. Illetve közben átkapcsoltam benzinre, de semmi nem változott. Ha gyujtáskimaradást észlel leállítja az éríntett henger gyújtását? Én elsősorban gyertyára, vagy egy haldokló LPG szelepre gondolok.

Ezt mi okozhatja?

ugyan ez van nálam is...

és nem tudni mitől ...

igen letiltja az adott hengert

Link to comment
Megosztás:

ugyan ez van nálam is...

és nem tudni mitől ...

igen letiltja az adott hengert

Mióta, és milyen körülmények között? Mikor kezdődött?? Eddig nem említetted.

És mindig csinálja, vagy csak néha?

Illetve próbáltad benzinnel? Nem lehet, hogy az LPG injektor haldoklik?

Link to comment
Megosztás:

Ma hazafelé előzés közben 4-ban 3500rpm-en dobott sárga lámpát 0300-as hibakóddal.

hazaérve a motor rángatott, a hibakódtól folyamatosan nem volt erő a kocsiban. Kinyitottam, s rángatott az egész motor.

Majd kivillogtattam a hibát, és újraindítás után megszűnt. Illetve közben átkapcsoltam benzinre, de semmi nem változott. Ha gyujtáskimaradást észlel leállítja az éríntett henger gyújtását? Én elsősorban gyertyára, vagy egy haldokló LPG szelepre gondolok.

Ezt mi okozhatja?

Nekem 0300 és 0304 volt nemrég, fentihez hasonló tünetek: sárga lámpa, gázon/benzinen rángat (de néha csak benzinnel járva OK). Gázinjektor csere orvosolta a problémát (Landi Omegas).

Link to comment
Megosztás:

Nekem 0300 és 0304 volt nemrég, fentihez hasonló tünetek: sárga lámpa, gázon/benzinen rángat (de néha csak benzinnel járva OK). Gázinjektor csere orvosolta a problémát (Landi Omegas).

Most este meghajtottam magasabb fordulaton sem dobott most sárga lámpát.

Neked mennyi időnként jött ez elő, vagy egyszer előjött, majd eltűnt? Mert 1 ilyen hiba miatt ha nem állandóan csinálja nem hiszem, hogy foglalkoznak velem, illetve 200km nekem Pécs.

Link to comment
Megosztás:

Most este meghajtottam magasabb fordulaton sem dobott most sárga lámpát.

Neked mennyi időnként jött ez elő, vagy egyszer előjött, majd eltűnt? Mert 1 ilyen hiba miatt ha nem állandóan csinálja nem hiszem, hogy foglalkoznak velem, illetve 200km nekem Pécs.

Azzal kezdett, hogy télen ingadozott az alapjárat. Aztán nyáron végleg beadta a kulcsot a gázinjektor, csak benzinen ment normálisan (de ott is kellett pár indítás-menet-leállítás ciklus, mire jó lett). Injektor csere után tökéletes lett.

Link to comment
Megosztás:

Azzal kezdett, hogy télen ingadozott az alapjárat. Aztán nyáron végleg beadta a kulcsot a gázinjektor, csak benzinen ment normálisan (de ott is kellett pár indítás-menet-leállítás ciklus, mire jó lett). Injektor csere után tökéletes lett.

Akkor lehet az enyim is elkezdte beadni a kulcsot. Habár azóta nem csinálta, de ha behal remélem akkor gyorsan.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem. Ismertek itt pesten egy jó szakit, aki jól be tudja állítani a kocsit? Mert nem érem el a szerelőmet, lehet hogy szabin van, de iszonyat zavar a check engine.... Amit mondott Imy, hogy szegény lesz a keverék.

Egyébként a fogyasztás pokolian jó, országúton evett 7,5-et... Igaz 90-100-as tempóval. Nagyon meg vagyok ezzel elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem. Ismertek itt pesten egy jó szakit, aki jól be tudja állítani a kocsit? Mert nem érem el a szerelőmet, lehet hogy szabin van, de iszonyat zavar a check engine.... Amit mondott Imy, hogy szegény lesz a keverék.

Egyébként a fogyasztás pokolian jó, országúton evett 7,5-et... Igaz 90-100-as tempóval. Nagyon meg vagyok ezzel elégedve.

de neked a gázos céghez kell menni :)

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem. Ismertek itt pesten egy jó szakit, aki jól be tudja állítani a kocsit? Mert nem érem el a szerelőmet, lehet hogy szabin van, de iszonyat zavar a check engine.... Amit mondott Imy, hogy szegény lesz a keverék.

Egyébként a fogyasztás pokolian jó, országúton evett 7,5-et... Igaz 90-100-as tempóval. Nagyon meg vagyok ezzel elégedve.

Milyen motor van a kocsidban? Ha Z14XE akkor meg még túl keveset is eszik :)

Ha landirenzo a rendszered, akkor ITT találsz elérhetőséget!

Link to comment
Megosztás:

Milyen motor van a kocsidban? Ha Z14XE akkor meg még túl keveset is eszik :D

Ha landirenzo a rendszered, akkor ITT találsz elérhetőséget!

És ha 1.8-at írok, akkor meg egyenesen anorexiás :)

Igazából bevált gázos szakit nem ismertek? Aki tutira jól belövi és nem lesz vele gond.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.