Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

Az a gondolatom támadt, hogy a benzin kiválás lerakódás ellen én töltök rá ~20% etanolt, szerintem az eltolja majd ezt valamivel.

Reduktor lefagyás, hát hallani halottam, de nekem eddig sosem volt! Pedig télen -20-ban is első kétezres fordulatra átvált és megy is rendesen, nem dadog semmi, néha van hogy amikor átváltok akkor leáll ha nem tartom 1-2 másodpercre a gázt, de az olyan mintha csak a hengerből fogyna el a kaja, és annyira leesik a fordulat hogy nem bír vissza pörögni, de utána gázzal indul automatikusan az elektronika miatt.

Akinek már volt redi fagyás kifejthetné hogy s mint járt el a dologgal!

Peti16;

a gáz megmutatja a rendszer gyengéti, amit már írtak is, gyertya, gyújtáskábel, trafó, levegőszűrő, és fals levegő, lambda szonda...

De ha ezeket szép lassan cseréled akkor még ezek mellett is lényeges megtakarításban lesz részed, ha nem változik a gáz-benzin árviszonya. Noés ha jársz az autóval eleget.

Én azért gázosítottam mivel én évi 15-20 ekm megyek nekem nem kellett két év sem hogy megtérüljön, igaz én én külföldön is tankoltam sokat...

De aki csak itthon tankol annak is kb 30ekm lehet most a megtérülés, mérlegelni kell, de ha hosszú távra akarod az autót, és jársz vele ettől többet előre láthatólag akkor érdemes!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Akinek már volt redi fagyás kifejthetné hogy s mint járt el a dologgal!

Előző verdámnál volt lefagyás, ott nyomógombos volt az átváltás. Akkor fagyott le pl ha nem benyán állítottam le másnap meg bazinagy fagy aztán hiába váltottam már át benzinre azon se akart. Viszont ha gázon volt hogy beindúlt elsőre max másodikra akkor amíg nem engedtem fel a gázt addig jó volt szívató kihúzva stb. De volt hogy pl beindúlt aztán szívató nem volt kint teljesen akkor pikk-pakk ledermedt. Elmentem máshogy melóba aztán délután melegbe mire kiolvadt elsőre indúlt. :D

Csak ugye kellemetlenül érintett a dolog. Benzinen pl meg kicsit rosszabbúl indúlt azért nem volt mindig átkapcsolva. Viszont ha hó volt és nem fagy akkor elsőre indúlt gázon is. :P

De azért jobb hogy a mostani először benyán indúl aztán vált át gázra. :P

Link to comment
Megosztás:

...............

De azért jobb hogy a mostani először benyán indúl aztán vált át gázra. :P

Gázzal indul ugyan, de nekem sokszor fél percet nem megy és máris gázon van és azzal megyek többet kevesebbet, de minden esetben gázzal áll le és indul azonnal benzinnel. Legalábbis eddig így történt ez, remélem így is marad :D

Link to comment
Megosztás:

Gázzal indul ugyan, de nekem sokszor fél percet nem megy és máris gázon van és azzal megyek többet kevesebbet, de minden esetben gázzal áll le és indul azonnal benzinnel. Legalábbis eddig így történt ez, remélem így is marad :P

Mármint benzinnel indúl nálad is... vagy nem? :P

Én is ha hidegen van akkor benzin a kis utcákba aztán 300-400méter aztán nyomom neki és átkapcsol gázra. h meg meleg van 15-20'C akkor kb 50méter után már kapcsolom is át. Remélem nem romlik el így, eddig nem volt gond. Bár az utóbbi 1hónapban sajna 10'C latt indúltam el úgy 2x is hogy alapjárat annyira felment hogy kapásból átváltott gázra, remélem nem lett baja tőle. :D

Link to comment
Megosztás:

Mármint benzinnel indúl nálad is... vagy nem? :P

Én is ha hidegen van akkor benzin a kis utcákba aztán 300-400méter aztán nyomom neki és átkapcsol gázra. h meg meleg van 15-20'C akkor kb 50méter után már kapcsolom is át. Remélem nem romlik el így, eddig nem volt gond. Bár az utóbbi 1hónapban sajna 10'C latt indúltam el úgy 2x is hogy alapjárat annyira felment hogy kapásból átváltott gázra, remélem nem lett baja tőle. :D

:P Igen szóval benzinnel indul, csak már mást írok mint gondolok... Én nem várok 3-4 métert, hanem amikor kiállok a parkolóból már átvált mivel eléri a 1800-2000-res fordulatot egyszer legalább, és megy szépen.

Néha csinál olyat nekem is hogy amikor indítom és felpörgeti az alapjáratot, nem jöttem még rá egyértelmű okára, de nem nem zavar, mivel több mint 20ekm-t ment már gázzal és nincs nagy baja...

Link to comment
Megosztás:

Ezt sajnálattal hallom, de azért oszd meg velünk, hogy mi lett a "móka" vége.

Akkor most neked csak a gázos ECU-t kell cserélned? Ja és hozzá kábelezni a dolgokat az új másfajta ECU-hoz?

Hát, nem akarok semmit sem elkiabálni, de úgy néz ki, hogy reduktorral volt a gond. Mivel ki akarta cserélni az ECU-t másik fajtára, elkezdtem bújni a netet, hátha találok valahol használtan. Volt is egy Gyöngyösön, komplett rendszer tartály nélkül 30 rongyért. Elmentem érte, még ott leteszteltük, de nem volt jobb. Mivel az egy más fajta autóban volt, mások voltak a beállítások, de kábel nem volt, hogy áttöltsük a beállításokat, inkább döntöttem és megvettem (vakon). Beszéltem Terdikkel, hogy kismiújság, mondta, hogy ma meg holnap (csüt, péntek) nem ér rá, így elkezdtem kicserélgetni a dolgokat. Persze előtte szétszed, kitakarít. Kezdtem a reduktorral. Összeraktam, és láss csodát, nem lett tökéletes, de szinte rángatás nélkül ment. Filóztam, hogy ha már ilyen szinten jobb lett, lesz ez jobb is. Állítgattam a tetején lévő csavart, ami a rugó feszességén keresztül a membrán "befogadóképességét" állítja. Nekiálltam, alapjárat kisimult, és most úgy megy, mint az álom. Többször is lenéztem az átváltó kapcsolóra, hogy átkapcsolt magától benzinre? ;)

Most 1 dolog foglalkoztat: a fogyasztás. Majd meglátjuk.

Fritzeknél van komplett reduktor felújító készlet, de nem olcsó. Ennyiért lehetne venni komplett redut, de a csere biztos nem annyi, hogy csak fogom és kicserélem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy x14nz-s motorkódú 1.4 f astrám van.

Abban szeretnék segítséget kérni hogy a gyári leömlőket (4/1) szeretném lecserélni GSI astra (4/2) vagy valami hasonló leömlőre ami befér. Tudom lehet kapni hengerenkénti leömlőt de nekem inkább ilyesmi megoldás kellene.

Tudna nekem valaki valami okos ötletet mondani??

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Most készülök autót cserélni...

Jelenleg egy 1.7 "TD" f astrám van.

Cserélnék benzin-gázos lehetőleg szintén f astrára...tudnátok tanácsokat adni, mire figyeljek oda?

Ill mekkora motorral érdemes foglalkozni, általában mennyi a fogyasztása , mondjuk egy 1.4-esnek vagy 1.6-osnak stb...

Ki hány éve használ gázt, mennyire veszi jobban igénybe a motort /hallottam olyan rémhíreket, hogy gyorsabban tönkreteszi a motort/

Előre is köszönöm nektek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most készülök autót cserélni...

Jelenleg egy 1.7 "TD" f astrám van.

Cserélnék benzin-gázos lehetőleg szintén f astrára...tudnátok tanácsokat adni, mire figyeljek oda?

Ill mekkora motorral érdemes foglalkozni, általában mennyi a fogyasztása , mondjuk egy 1.4-esnek vagy 1.6-osnak stb...

Ki hány éve használ gázt, mennyire veszi jobban igénybe a motort /hallottam olyan rémhíreket, hogy gyorsabban tönkreteszi a motort/

Előre is köszönöm nektek!

1.4 8 szelep... 318ezer km... taxi volt... 9 liter max ha taposom megpakolva... Szerintem mindent elmondtam... ;)

Link to comment
Megosztás:

Az érdekelne, hogy mostanában építtetett be vki pótkeréktartályos gázcuccot, és mennyibe kerül kompletten ez a dolog?

Ismerősöm pár hónapja szereltette be a gáz szettjét. Egy régebbi Renault Megane-ba. Pótkeréktartállyal, központi befecskendezős, kapcsolós nem automata váltós gáz szettel. Azt hiszem Landi Renzo van benne és 140.000 HUF volt.

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm pár hónapja szereltette be a gáz szettjét. Egy régebbi Renault Megane-ba. Pótkeréktartállyal, központi befecskendezős, kapcsolós nem automata váltós gáz szettel. Azt hiszem Landi Renzo van benne és 140.000 HUF volt.

Az egész baráti, 200 feletti árakat hallottam. Hol csináltatta?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Tegnap hoztam haza az autómat,berakattam a gázt! Csak most már nem gyártanak állítólag olyan gázrendszert,amit úgy kell indítani,hogy el kell pörgetni a motort 2000-2500-as fordulatig és már kapcsol is át benzinről gázra,hanem el kell érni a víznek a 30 celsius fokot és csak akkor kapcsol át gázra.Csak nekem az a bajom,hogy nagyon lassan melegszik fel a víz.Ha pl.állok és jár a motor,akkor felmegy 90 fokra,de amint elindulok és jön a hideg levegő a motorhoz,akkor lemegy 30 fokra nagyon hamar!Lehet,hogy a termosztátom a rossz? Esetleg vissza lehet állítani a hőfokot mondjuk 20 fokra? Tudtok valami választ adni? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Tegnap hoztam haza az autómat,berakattam a gázt! Csak most már nem gyártanak állítólag olyan gázrendszert,amit úgy kell indítani,hogy el kell pörgetni a motort 2000-2500-as fordulatig és már kapcsol is át benzinről gázra,hanem el kell érni a víznek a 30 celsius fokot és csak akkor kapcsol át gázra.Csak nekem az a bajom,hogy nagyon lassan melegszik fel a víz.Ha pl.állok és jár a motor,akkor felmegy 90 fokra,de amint elindulok és jön a hideg levegő a motorhoz,akkor lemegy 30 fokra nagyon hamar!Lehet,hogy a termosztátom a rossz? Esetleg vissza lehet állítani a hőfokot mondjuk 20 fokra? Tudtok valami választ adni? Köszi!

30-ra visszesik? ;) Nagyon sürgősen cserélj termosztátot. Mióta ilyen? ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Tegnap hoztam haza az autómat,berakattam a gázt! Csak most már nem gyártanak állítólag olyan gázrendszert,amit úgy kell indítani,hogy el kell pörgetni a motort 2000-2500-as fordulatig és már kapcsol is át benzinről gázra,hanem el kell érni a víznek a 30 celsius fokot és csak akkor kapcsol át gázra.Csak nekem az a bajom,hogy nagyon lassan melegszik fel a víz.Ha pl.állok és jár a motor,akkor felmegy 90 fokra,de amint elindulok és jön a hideg levegő a motorhoz,akkor lemegy 30 fokra nagyon hamar!Lehet,hogy a termosztátom a rossz? Esetleg vissza lehet állítani a hőfokot mondjuk 20 fokra? Tudtok valami választ adni? Köszi!

Mindkét feltételnek teljesülnie kell, a motorhőfoknak és a fordulatszámnak is, akkor kapcsol át automatikusan. Mindkét érték gázrendszerenként változó, és a gáz ecu tartalmazza (általában 2000 fordulat és 40*C). Amikkel eddig dolgoztam, ott megváltoztatása általában nem egyszerű, mert nem az állítható paraméterek között szokott lenni, de nincs is rá szükség. Nem véletlenül vannak ezek a feltételek az átkapcsoláshoz (pl. egy hideg motor szervizmódban gázzal indítva és járatva több, mint nem komfortos).

Az alapján amit a motorhőfokról írtál, a termosztátot cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy minimális problemam az autommal (c14nz) neha alacsony az alapjárat varoson belul(kuplungolasnal) de nem all le, varoson kivul megyek kb 80-al,kinyomom a kuplungot és akkor pedig egyre surubben leáll a motor. Amiket igy visszaolvastam vákuumcsovel lehet problema?

A masik amit megakartam kerdezni, hogy van a kozelunkben agip kut is meg mol kut is (eco+ gazzal) az agipos 202Ft, a molos 215 forint. Szerintetek melyiket erdemesebb tankolni hogyha a minoseget nezzuk?

A segitseget elore is koszonom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy minimális problemam az autommal (c14nz) neha alacsony az alapjárat varoson belul(kuplungolasnal) de nem all le, varoson kivul megyek kb 80-al,kinyomom a kuplungot és akkor pedig egyre surubben leáll a motor. Amiket igy visszaolvastam vákuumcsovel lehet problema?

A masik amit megakartam kerdezni, hogy van a kozelunkben agip kut is meg mol kut is (eco+ gazzal) az agipos 202Ft, a molos 215 forint. Szerintetek melyiket erdemesebb tankolni hogyha a minoseget nezzuk?

A segitseget elore is koszonom.

Szia!

Lehet vákuumprobléma, de ha még nem volt, először egy alapjárati motor tisztítást kéne megpróbálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy minimális problemam az autommal (c14nz) neha alacsony az alapjárat varoson belul(kuplungolasnal) de nem all le, varoson kivul megyek kb 80-al,kinyomom a kuplungot és akkor pedig egyre surubben leáll a motor. Amiket igy visszaolvastam vákuumcsovel lehet problema?

A masik amit megakartam kerdezni, hogy van a kozelunkben agip kut is meg mol kut is (eco+ gazzal) az agipos 202Ft, a molos 215 forint. Szerintetek melyiket erdemesebb tankolni hogyha a minoseget nezzuk?

A segitseget elore is koszonom.

Gázminőség? Egészen biztosan van különbség gáz és gáz között! De ezt a kúton nem tudják befolyásolni az biztos. hogy mikor hova mi jut az pedig szerencse kérdése is szerintem. Én mindig a legolcsóbb helyen tankolok, de volt alkalom hogy drágábbon tankoltam tele. Biztosra vehető különbséget nem tudtam még nem tudtam így kút és kút között leszűrni. Szóval szerintem olcsóbb is ugyan olyan megfelelő.

((Máskülönben a molt messziről kerülöm a benzines és gázolajos problémái miatt...))

Ha van, és már pediglen lennie kell állítási lehetőségnek a gázon én azt piszkálnám, mivel a hideg miatt más beállítást kíván meg.

Milyen rendszered van? (Fényképezd le és akkor ott jelölhető mit merre állíts))

Link to comment
Megosztás:

Megneztem a vakuukcsoveket, szerintem jok, az alapjarati motor tuti tiszta,mert 1 honapja neztem jo volt.

a gazrendszerem lovato es vakuumos. fordulatszamra valt at gazuzemre.

amugy azt meglehet jatszani a rendszerrel hogy ne fordulat alapjan valtos at, hanem pl 30fokos viznel?

1 gombos kapcsoloja van. (szeles teglatest alaku)

lefotozi most jelenleg nem tudom,majd ha otthon leszek valamikor.

Link to comment
Megosztás:

Mindkét feltételnek teljesülnie kell, a motorhőfoknak és a fordulatszámnak is, akkor kapcsol át automatikusan. Mindkét érték gázrendszerenként változó, és a gáz ecu tartalmazza (általában 2000 fordulat és 40*C). Amikkel eddig dolgoztam, ott megváltoztatása általában nem egyszerű, mert nem az állítható paraméterek között szokott lenni, de nincs is rá szükség. Nem véletlenül vannak ezek a feltételek az átkapcsoláshoz (pl. egy hideg motor szervizmódban gázzal indítva és járatva több, mint nem komfortos).

Az alapján amit a motorhőfokról írtál, a termosztátot cserélni kell.

Akkor meg kell elégednem azzal,hogy eléri a 30 fokot és csak utána kapcsol át gázra.Nyomjam a gázpedált 2000 es fordulatig az is segít neki,hogy előbb átkapcsoljon? Én még mindig az átkapcsolásos verziót szeretném magaménak tudni,de ha nem olyan akkor ez van!

Link to comment
Megosztás:

Megneztem a vakuukcsoveket, szerintem jok, az alapjarati motor tuti tiszta,mert 1 honapja neztem jo volt.

a gazrendszerem lovato es vakuumos. fordulatszamra valt at gazuzemre.

amugy azt meglehet jatszani a rendszerrel hogy ne fordulat alapjan valtos at, hanem pl 30fokos viznel?

1 gombos kapcsoloja van. (szeles teglatest alaku)

lefotozi most jelenleg nem tudom,majd ha otthon leszek valamikor.

Szia!

Nekem ugyan ilyen astrám és gázrendszerem van.

A problémám is hasonló: A fordulat sokszor nagyon leesik, sokszor felpörög.Mostanában pedig rángatni szokott, mindegy hogy hideg vagy meleg a motor.Próbáltam lpg-s gyergyát, semmi változást nem tapasztaltam.ű

Tanácstalan vok!

(szerintem jó ha fordulatszámra kapcsol át.nagy hidegebn kikapcsolom és benzinnel megyek 2km,majd átváltom.)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem ugyan ilyen astrám és gázrendszerem van.

A problémám is hasonló: A fordulat sokszor nagyon leesik, sokszor felpörög.Mostanában pedig rángatni szokott, mindegy hogy hideg vagy meleg a motor.Próbáltam lpg-s gyergyát, semmi változást nem tapasztaltam.ű

Tanácstalan vok!

(szerintem jó ha fordulatszámra kapcsol át.nagy hidegebn kikapcsolom és benzinnel megyek 2km,majd átváltom.)

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de az én autóm eléggé érzékeny a levegőszűrő elhasználtságára. Ha tiszta akkor jobban megy a verda. Ja és kb 20 ezer km-ként újra szoktam kalibráltatni a gázos beállításokat és akkor már gázszűrőt is cseréltetek.

Amúgy egyszer én is kitisztítottam az alapjáratit és utána vettem észre, hogy alacsony lett az alapjáratom, de csak gázzal. Plusz levegőt kapott rossz volt a tömítésem. Amint megcsináltam már utána sokkal szebben muzsikált.

Link to comment
Megosztás:

Hello Prepuk!

Hol kapott plusz levegot? Mert nekem is fulladozott.(mostmar nem annyira,mert allitottam rajta)

:lol: A masik eszrevetelem,hogy rossz a termosztatom, de nem tudjuk kicserelni, mert berohadt az egyik csavar. Ilyenkor mit lehet csinalni? Ha beleszakad akkor szet kell szedni mindent:S a hengerfejet is, abbol kifuratni.. es ugy beletenni az ujat?

Nemregiben csereltem vezermuszijat, gorgot, vizpumpat, es ekkor jottunk ra hogy nem lehet kiszedni. Most egyenlore ugy jarkalok, hogy egy nagydarab muanyag takaro van a huto ele rakva, es ugy is csak, eppen eleri a 80 fokot.

Hatha tudtok valami okosat mondani. Elore is koszi. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hello Prepuk!

Hol kapott plusz levegot? Mert nekem is fulladozott.(mostmar nem annyira,mert allitottam rajta)

:lol: A masik eszrevetelem,hogy rossz a termosztatom, de nem tudjuk kicserelni, mert berohadt az egyik csavar. Ilyenkor mit lehet csinalni? Ha beleszakad akkor szet kell szedni mindent:S a hengerfejet is, abbol kifuratni.. es ugy beletenni az ujat?

Nemregiben csereltem vezermuszijat, gorgot, vizpumpat, es ekkor jottunk ra hogy nem lehet kiszedni. Most egyenlore ugy jarkalok, hogy egy nagydarab muanyag takaro van a huto ele rakva, es ugy is csak, eppen eleri a 80 fokot.

Hatha tudtok valami okosat mondani. Elore is koszi. ;)

Nekem az alapjárati motornál kapott levegőt. Szerintem már nem volt olyan jó a kis tömítő gyűrű. De mivel sürgősen kellett a verda, így azt csináltam, hogy a tömítést levettem és alá szigetelő szalagot, majd vissza a gyűrű tömítést és úgy raktam össze és jó lett. Azóta se nyúltam hozzá.

A tört csavarhoz van ilyen kiszedő izé. A pontos nevét nem tudom, de fordított menetes facsavar szerűnek néz ki és azzal ki lehet tán szedni. De azért előtte egy kis csavarlazító nem árt rá.

Link to comment
Megosztás:

A tört csavarhoz van ilyen kiszedő izé. A pontos nevét nem tudom, de fordított menetes facsavar szerűnek néz ki és azzal ki lehet tán szedni. De azért előtte egy kis csavarlazító nem árt rá.

Jól mondja prupek, csavarlazító nem hiszem hogy segíteni fog, de próba cseresznye, igaz ártani nem árt!

Például ilyen;

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barkacs_...1505229266.html

Van olcsóbban is, de érdemesebb a drágábbat...

Ha még nem szakadt le a feje akkor dugókulcsot rá és kalapáccsal párat odaütni neki. Néha az is beválik.

Tanulság ha kijön, a következőt be kell kenni zsírral és úgy beletenni, és nem rohad bele! Én is így jártam, de még a kerék csavarokat is zsírozom, a felni közepével és a belső felével egyetemben.

Légszűrő érzékenységem nekem nincs, sőt volt hogy már elfelejtettem kicserélni és 20ekm-t tettem meg egy szűrővel.

Ha még nem lett levéve, akkor a légszűrő dobozon a lökhárító felé van egy csonk, azt le kell szedni, illetve nekem az sem volt elég, és a megmaradt csonkra egy másfél literes palacknak a levágot végét rátettem. Így nem megy be semennyi menetszél sem, hanem szívnia kell, azóta a levegővel semmi problémám nincsen!

Jaam és a kék cső ami rámegy a légyszűrőházra, ezután vissza rá lett dugva, mert előtte lehúzta a gázos...

Szűrőt még nem cseréltem, de időszerű lenne elvileg, mivel már mentem a gázzal több mint 20ekm-t. Ennek ellenére nem veszem észre hogy rángatna vagy bármi. A tartós nagy hőmérséklet váltásnál, ez gyakorlatilag tavasz ősz, állítom az alapjáratot, nagyon ritkán előfordul hogy állítom, de az valóban ritkán!

Tapasztalatom szerint jobb ha melegen van állítva, mivel hidegen alapvetően nagyobb fordulatot tart.

Gáz ide gáz oda, ki mit mond a lefagyásról, nekem első 2000 körüli fordulat után vált át, én hidegen még télen is átváltom, ha nem szándékosan, akkor ahogy kitolatok a parkolóból, és rendesen működik minden.

Az alapvetőeket én is rendbe tettem amit mondtak és tapasztalat alapján úgy gondolok hogy szükséges is volt, ezek a;

- gyertyakábel, van szándékosan gázoshoz

- gyertya (ha körüljár az ember nem drágább mint a sima)

- légszűrő

- lambdaszonda (7000ft-os utángyári)

Mindegyik segített egy kicsit és összességében miután ezek ki lettek cserélve, azóta nem nagyon szoktam nyitogatni a gáz miatt a motorháztetőt! (kop-kop-kop)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.