Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

HHO generátor/vízbontó


nagy istván

Recommended Posts

Epk mester!

Ezek a komák 6L/min.-t ígérnek.

http://energizer.borsonline.hu/aktualis/2-aktualis/47749

Nem vonom kétségbe, hogy a fiúk értenek hozzá, ha már ilyen régen fejlesztenek. Az más kérdés, hogy a bulvárlap újságírója milyen baromságokat firkál a papírra!

Ebben a témában az a szép, hogy nincs egyen megoldás! Vannak elvek és van a gyakorlat, ahol az elvekből a legjobb kombinációt kell(ene) alkalmazni az adott kocsiban és az adott vezető számára.

Össze kell hangolni a cella lemezeinek a méretét, a lemezek számát, az elektrolit milyenségét, az elektrolit sűrűségét, a beépítési méreteket, a kocsihoz alkalmas elektronikát vagy esetleg nem is kell elektronika (pl. diesel).

Szóval nagyon jó szórakozás és időtöltés.

Remélem meglesz az eredménye is.

Aki készen veszi a készletet, az kimarad a kísérletezés öröméből és sose fogja "érezni", hogy mi miért történik a kocsijában.

Csak még egy megjegyzés: 6 l/ perc teljesítmény egy 18 literes kamionnak is bőven elég, személyautóba fölösleges és nem is bírná a generátor!

Link to comment
Megosztás:

Egy kis számolgatás a megadott(hiányos) adatok alapján, azt találtam, hogy 100km/h sebességnél 3,3 liter/perc a gázfejlesztés, mert ugye 1000 km-enként fogyaszt 1 liter vizet... :lol:

Ehhez kell pár amper... :D

Egy Astra méretű motorhoz 0,5 - 1 liter / perc HHO gázra van szükség, hogy a kívánt hatást elérd.

Jobb készülékek ezt a teljesítményt 12 - 15 A szívogatása mellett tudják produkálni.

Lehet fejben focizni, meg házat is építeni, de a gyakorlat bizonyít.

Link to comment
Megosztás:

Egy Astra méretű motorhoz 0,5 - 1 liter / perc HHO gázra van szükség, hogy a kívánt hatást elérd.

Lehet az jóval több is, arányosan csökkentené a fogyasztást, ha a motorvezérlés is tudja kezelni a két üzemanyagot együtt.

Persze ha generátorról van táplálva a HHO cella, akkor összességében nem érsz el vele semmit, mert veszteséges kör lesz.

Link to comment
Megosztás:

Egy Astra méretű motorhoz 0,5 - 1 liter / perc HHO gázra van szükség, hogy a kívánt hatást elérd.

Jobb készülékek ezt a teljesítményt 12 - 15 A szívogatása mellett tudják produkálni.

Lehet fejben focizni, meg házat is építeni, de a gyakorlat bizonyít.

Ebből látszik, ha csak egyenes arányosságot feltételezünk, hogy a 3 liter/perchez kb 45 amper kellene...ami azonban már a motort is jelentősen terhelné...

Link to comment
Megosztás:

Ebből látszik, ha csak egyenes arányosságot feltételezünk, hogy a 3 liter/perchez kb 45 amper kellene...ami azonban már a motort is jelentősen terhelné...

Minden amper terheli a motort... tehát már az 1L/perc gázfejlesztés is látszódik a terhelés oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom, még mindig kizárólagosan víz esetében csak a HHO generátorok építése a vizsgált lehetőség. Pedig a víz más módon is hasznosítható: az E85 fórumon már írtam arról, hogy még az egyetemi tanulmányaim során valós próbapadi berendezéssel kísérleteztünk vízgőz ill. vízpermet alkalmazására. A vízgőzt a hulladékhő részbeni újrahasznosításával termeltük ki (sajnos a korszerű motoroknál ez igen problémás), az extra apró vízpermetet pedig valamivel több mint 100 bar nyomásos víz elporlasztásával értük el. Az égéstérbe adagolt vízgőz/vízpermet által lehetővé vált az égési folyamat elnyújtása és az effektív középnyomás emelése, ami kombinálva a kompresszió növelésével + szegényebb keverék alkalmazásával fogyasztáscsökkentést tett lehetővé, és ami a lényeg, hogy az energiamérleg pozitív lett.

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom, még mindig kizárólagosan víz esetében csak a HHO generátorok építése a vizsgált lehetőség. Pedig a víz más módon is hasznosítható: az E85 fórumon már írtam arról, hogy még az egyetemi tanulmányaim során valós próbapadi berendezéssel kísérleteztünk vízgőz ill. vízpermet alkalmazására. A vízgőzt a hulladékhő részbeni újrahasznosításával termeltük ki (sajnos a korszerű motoroknál ez igen problémás), az extra apró vízpermetet pedig valamivel több mint 100 bar nyomásos víz elporlasztásával értük el. Az égéstérbe adagolt vízgőz/vízpermet által lehetővé vált az égési folyamat elnyújtása és az effektív középnyomás emelése, ami kombinálva a kompresszió növelésével + szegényebb keverék alkalmazásával fogyasztáscsökkentést tett lehetővé, és ami a lényeg, hogy az energiamérleg pozitív lett.

Hasonló konstrukció már évek óta működik Zsigulis berkekben:

Zsiguli.hu/vízbefecskendezés

Itt nekünk sajnos hátrányt jelent a technikai előny :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szép estét Urak!

Nem teljesen HHO de talán ide kapcsolódik. Beépítettem a kocsimba 1 kartergáz szűrőt. Már használom 1 hete de sajna semmi nem csapódik ki benne még csak nem is párásodik bellülről. A gyanum az, hogy elbactam valanit. :rolleyes: Én ugyanis a vastagabbik csőre kötöttem rá a szűrőt. Mielött rákötöttem járó motor melett befogtam a szelepfedélen lévő csőcsonkot és ott bizony nyomás helyett vákuum keletkezett (alapjáraton). Viszont amikor leszedtem az eredeti gumicsövet annak a belseje olajsáros volt ezért gondoltam, hogy e cső helyére kell kötnöm a szűrőt. A kérdésem hogy:

http://kepfelho.com/?di=48J9

A bekötés helye? (a vékony cső belseje patyolat tiszta)....

Link to comment
Megosztás:

Szép estét Urak!

Nem teljesen HHO de talán ide kapcsolódik. Beépítettem a kocsimba 1 kartergáz szűrőt. Már használom 1 hete de sajna semmi nem csapódik ki benne még csak nem is párásodik bellülről. A gyanum az, hogy elbactam valanit. :huh: Én ugyanis a vastagabbik csőre kötöttem rá a szűrőt. Mielött rákötöttem járó motor melett befogtam a szelepfedélen lévő csőcsonkot és ott bizony nyomás helyett vákuum keletkezett (alapjáraton). Viszont amikor leszedtem az eredeti gumicsövet annak a belseje olajsáros volt ezért gondoltam, hogy e cső helyére kell kötnöm a szűrőt. A kérdésem hogy:

http://kepfelho.com/?di=48J9

A bekötés helye? (a vékony cső belseje patyolat tiszta)....

A vastag csöbe kell minden képpen ugyanis a vékonyabb a karterházban tart alacsonyan vácum hatást üzemanyag csökentése céljábol elméletileg!

Ha nem csapodik le semmi pláne télen akkor nem jó valami! nem véletlen forditva kötöted be a karter gáz szüröt???

Képek???

mIiiiiiiii most olvasom nyomás helyet vácum ????!!!!!! :rolleyes: ott valami nagy gebasz van

Link to comment
Megosztás:

Szép estét Urak!

Nem teljesen HHO de talán ide kapcsolódik. Beépítettem a kocsimba 1 kartergáz szűrőt. Már használom 1 hete de sajna semmi nem csapódik ki benne még csak nem is párásodik bellülről. A gyanum az, hogy elbactam valanit. :rolleyes: Én ugyanis a vastagabbik csőre kötöttem rá a szűrőt. Mielött rákötöttem járó motor melett befogtam a szelepfedélen lévő csőcsonkot és ott bizony nyomás helyett vákuum keletkezett (alapjáraton). Viszont amikor leszedtem az eredeti gumicsövet annak a belseje olajsáros volt ezért gondoltam, hogy e cső helyére kell kötnöm a szűrőt. A kérdésem hogy:

http://kepfelho.com/?di=48J9

A bekötés helye? (a vékony cső belseje patyolat tiszta)....

1. Örülj neki, hogy nincs benne semmi. De általában hosszab idő/sok km alatt szokott begyűjteni valamit, ha nincs gond.

2. Mind2 csövet be és ki kellene vezetned, hogy 100%-ban szűrd a k.gázt.

Egyszerűbben megoldhatod, ha a vékonyat ledugózod és a vastagot szűröd meg. :huh:

Link to comment
Megosztás:

A vastag csöbe kell minden képpen ugyanis a vékonyabb a karterházban tart alacsonyan vácum hatást üzemanyag csökentése céljábol elméletileg!

Ha nem csapodik le semmi pláne télen akkor nem jó valami! nem véletlen forditva kötöted be a karter gáz szüröt???

Képek???mIiiiiiiii most olvasom nyomás helyet vácum ????!!!!!! :rolleyes: ott valami nagy gebasz van

Teszek fel párat ma. Megpróbálom megfordítom a bekötést is bár én a-szerint kötöttem, hogy nyomás lesz a csöben és ezért előszőr a szűrőbe érkezik a gáz majd a szűrőházból-on keresztül a fojtószelepre..... De ha a vákuumot nézzük akkor ez persze pont fordítva van bekötve.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét Urak!

Nem teljesen HHO de talán ide kapcsolódik. Beépítettem a kocsimba 1 kartergáz szűrőt. Már használom 1 hete de sajna semmi nem csapódik ki benne még csak nem is párásodik bellülről. A gyanum az, hogy elbactam valanit. :lol: Én ugyanis a vastagabbik csőre kötöttem rá a szűrőt. Mielött rákötöttem járó motor melett befogtam a szelepfedélen lévő csőcsonkot és ott bizony nyomás helyett vákuum keletkezett (alapjáraton). Viszont amikor leszedtem az eredeti gumicsövet annak a belseje olajsáros volt ezért gondoltam, hogy e cső helyére kell kötnöm a szűrőt. A kérdésem hogy:

http://kepfelho.com/?di=48J9

A bekötés helye? (a vékony cső belseje patyolat tiszta)....

A két cső között az a különbség, hogy a vékony a pillangószelep után csatlakozik a szívó elosztóba, tehát alapjáraton erős vákuum van benne, gázadásra csökken a vákuum, a vastagabb cső pedig a pillangószelep elé csatlakozik, ezért csak gázadáskor szív, de akkor fordulatra növekvő a vákuum benne.

Én 1 évig használtam a kartergázszűrőmet úgy, hogy a vastag csövet szakítottam meg a szűrőmmel és tökéletesen működött.

A bekötésed jó!

Link to comment
Megosztás:

Képek a szűrőről (ami nem is igazán szűr): http://kepfelho.com/?di=T8OW http://kepfelho.com/?di=ZF43 http://kepfelho.com/?di=GUHV Röhögni nem ér, csak ideiglenes minden!!! :rolleyes: Mi lehet a gond? :huh:

Szerintem az a gond, hogy nincs ami szűrjön! Bár a képen csak kissé látszik, de valami konzervdoboz szerűség látszik belül, ami még ha tele is van valamivel, túl kicsinek tűnik. Nálam 60 mm vastag szivacsréteg volt a szűrő anyag.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.