Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

22 perce, zotya975 írta:

Ha simán cserélem immo nélküli vezérlőre az úgy elég is? 

szerintem igen.

Mert a vezérlőben van tárolva a chip kódja, amit a az olvasótól(karika) kapott kóddal összehasonlít.

Ha egyezik indít, ha nem egyezik nem indít.

Viszont ha a vezérlő nem is kér kódot, akkor az olvasó nem is olvas... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, pszilaj írta:

szerintem igen.

Mert a vezérlőben van tárolva a chip kódja, amit a az olvasótól(karika) kapott kóddal összehasonlít.

Ha egyezik indít, ha nem egyezik nem indít.

Viszont ha a vezérlő nem is kér kódot, akkor az olvasó nem is olvas... :D

Ja nyilván, jó tudni, kösz!

 

Link to comment
Megosztás:

Azért ma elég érdekesen indult -18 °C-ban. :)

A szervoszivattyú is keservesen nyekergett, meg kicsit traktor hangja is volt, de fél perc múlva szépen járt...meg kellett vagy 15 km, mire felment normálisan a hőmérséklete..pedig 5km után már nem volt a kék tartományban. :)

 

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

28 perce, pszilaj írta:

Azért ma elég érdekesen indult -18 °C-ban. :)

A szervoszivattyú is keservesen nyekergett, meg kicsit traktor hangja is volt, de fél perc múlva szépen járt...meg kellett vagy 15 km, mire felment normálisan a hőmérséklete..pedig 5km után már nem volt a kék tartományban. :)

 

Most akarok majd menni a Praktikerbe, tegnap reggel amikor indultam melóból haza -11 fokban már elég gyalázatosan indult ha még kettőt kellett volna fordulnia  főtengelynek már nem kapja el. Mondjuk vittem magammal hosszabbítót meg töltőt, a portafülkéből kértem volna áramot, fél óra alatt már nyom bele annyit. Nem tudom mit játszom igazából az akkucserével, tökmindegy mikor veszek most vagy nyáron. Még nem tudom milyen lesz, volt aki ettől óva intett, de lehet mégiscsak: http://akkumulatorbank.hu/1/index.php?page=detail&id=EA770 De azért még megmérem befér-e.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Most akarok majd menni a Praktikerbe, tegnap reggel amikor indultam melóból haza -11 fokban már elég gyalázatosan indult ha még kettőt kellett volna fordulnia  főtengelynek már nem kapja el. Mondjuk vittem magammal hosszabbítót meg töltőt, a portafülkéből kértem volna áramot, fél óra alatt már nyom bele annyit. Nem tudom mit játszom igazából az akkucserével, tökmindegy mikor veszek most vagy nyáron. Még nem tudom milyen lesz, volt aki ettől óva intett, de lehet mégiscsak: http://akkumulatorbank.hu/1/index.php?page=detail&id=EA770 De azért még megmérem befér-e.

A méret miatt nem javasolták, vagy a márka miatt? 

Nekem is kell vennem valami ilyesmit, ez meg jóáron van.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, zotya975 írta:

Most akarok majd menni a Praktikerbe, tegnap reggel amikor indultam melóból haza -11 fokban már elég gyalázatosan indult ha még kettőt kellett volna fordulnia  főtengelynek már nem kapja el. Mondjuk vittem magammal hosszabbítót meg töltőt, a portafülkéből kértem volna áramot, fél óra alatt már nyom bele annyit. Nem tudom mit játszom igazából az akkucserével, tökmindegy mikor veszek most vagy nyáron. Még nem tudom milyen lesz, volt aki ettől óva intett, de lehet mégiscsak: http://akkumulatorbank.hu/1/index.php?page=detail&id=EA770 De azért még megmérem befér-e.

Az enyémben egy Starline van, kb 2-3 éve, 60 Ah-s. webshop ára a tüzes boltban 16141 forint... :)

 

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

1 perc, hegeduszsolt írta:

Sziasztok. Ha már itt tartunk nekem is kell akksit vennem,de tavasszal akarom normálisan megcsinálni a zenét a kocsiban (x14nz) és szeretnék nagyobb akksit is. Szerintetek mekkorával rakhatok bele nagyobbat,most 45 Ah-s van benne. A válaszokat előre is köszönöm. :)

Amekkora fizikailag belefér akkora belemehet. A 72Ah-ás belefér. De ha várható hogy egyéb módon is fagyasztod az áramot, ( ugye zene) akkor el kéne gondolkodni egy nagyobb generátor beszerelésén is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, hegeduszsolt írta:

Igen ez nekem is eszembe jutott,de most vettem egy komplett szervó szettet amibe belealkudtam a generátort is egy elég jól felszerelt autóból,aminek vélhetően nagyobb volt az energiaigénye mint az enyémé,úgyhogy szerintem azzal a generátorral nem lesz gond.

Többnyire rá van írva, meg kell nézni mekkora. Általában a tárcsa felőli részére .

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Most akarok majd menni a Praktikerbe, tegnap reggel amikor indultam melóból haza -11 fokban már elég gyalázatosan indult ha még kettőt kellett volna fordulnia  főtengelynek már nem kapja el. Mondjuk vittem magammal hosszabbítót meg töltőt, a portafülkéből kértem volna áramot, fél óra alatt már nyom bele annyit. Nem tudom mit játszom igazából az akkucserével, tökmindegy mikor veszek most vagy nyáron. Még nem tudom milyen lesz, volt aki ettől óva intett, de lehet mégiscsak: http://akkumulatorbank.hu/1/index.php?page=detail&id=EA770 De azért még megmérem befér-e.

Szia Zotya!

Nekem ilyen van benne több mint 2 éve, méretben pontosan, hogy belefér. Eddig nem volt vele bajom, a madaras tacskóban vettem, ott a helyszínen beraktam a parkolóban, azóta töltőt nem látott, és kivéve sem volt. Nem dícsérem, csak a tapasztalatom osztom meg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem. 92-es Astra GSi-be szeretnék napfénytetőt üzemeltető motort szerelni. A tolótető eddig a tekerőkaros mechanikus változata volt/van. Bontottan vettem motort meg panelt kapcsolóval, de a vezetékelést nem igazán értem. Ha esetleg valaki el tudná magyarázni nekem köznyelven, képpel illusztrálva, hogy honnan melyik szál hova megy, az nagyon jó volna. A kocsiba találtam a középső világítás kábelein kívűl még 2 szál vezetéket.

o0n2g9oc9mj75joler57.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 08. at 9:52 AM, zotya975 said:

Most akarok majd menni a Praktikerbe, tegnap reggel amikor indultam melóból haza -11 fokban már elég gyalázatosan indult ha még kettőt kellett volna fordulnia  főtengelynek már nem kapja el. Mondjuk vittem magammal hosszabbítót meg töltőt, a portafülkéből kértem volna áramot, fél óra alatt már nyom bele annyit. Nem tudom mit játszom igazából az akkucserével, tökmindegy mikor veszek most vagy nyáron. Még nem tudom milyen lesz, volt aki ettől óva intett, de lehet mégiscsak: http://akkumulatorbank.hu/1/index.php?page=detail&id=EA770 De azért még megmérem befér-e.

On 2017. 01. 08. at 11:10 PM, Pingvin said:

Szia Zotya!

Nekem ilyen van benne több mint 2 éve, méretben pontosan, hogy belefér. Eddig nem volt vele bajom, a madaras tacskóban vettem, ott a helyszínen beraktam a parkolóban, azóta töltőt nem látott, és kivéve sem volt. Nem dícsérem, csak a tapasztalatom osztom meg.

Jó nagyot raktok bele, ezzel már villanyautótok lesz :) Vagy dizelbe ilyen nagy kell? Én a 45-ös helyett tettem 53-sat de ez már ágyúval verébre ? :)

Link to comment
Megosztás:

9 perce, ftomi28 írta:

Jó nagyot raktok bele, ezzel már villanyautótok lesz :) Vagy dizelbe ilyen nagy kell? Én a 45-ös helyett tettem 53-sat de ez már ágyúval verébre ? :)

Dieselbe eleve nagyobbat ír elő a gyár.

Nekem a Fitt2006-os autóadatbázis asszem vagy 57-es vagy 63 Ah-t ír elő.

Szerintem nem árt ha nagyobb. A generátort nem terheli meg, de van egy jó kis tartalék ha valamiért csejjegtetni kell... :)

 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, ftomi28 írta:

Jó nagyot raktok bele, ezzel már villanyautótok lesz :) Vagy dizelbe ilyen nagy kell? Én a 45-ös helyett tettem 53-sat de ez már ágyúval verébre ? :)

Van egy kis megalomániám akku téren, egy időben tényleg szükségem volt ekkorára, mert sokat jártam pár kilométerre nagy hidegekben a generátor szinte nem is töltötte vissza, és hálózati töltésre sem volt lehetőség. Akkor jól jött a nagy akku, aztán valahogy maradt. 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, pszilaj said:

Dieselbe eleve nagyobbat ír elő a gyár.

Nekem a Fitt2006-os autóadatbázis asszem vagy 57-es vagy 63 Ah-t ír elő.

Szerintem nem árt ha nagyobb. A generátort nem terheli meg, de van egy jó kis tartalék ha valamiért csejjegtetni kell... :)

 

Nem terheli az a generátort, pedig sokan azt gondolják, hogy igen. Ugyanannyit kell utántölteni egy nagyobb akkumulátorba is mint egy kisebbet mert az autó összes fogyasztása attól nem változik. De egyébként teszteltem,  klíma, ködlámpa, világítás, ablakfűtés, ventillátor max fordulaton, nyáron a nagy melegbe amikor is járt mindkét hűtőventi  így jött le a generátornól 100A :) de a fentiek a legritkábban vannak egyszerre bekapcsolva. (Ablakfűtés, klíma, ködlámpa :) ) így marad áram a töltésre. Egyébként 120A-es a generátorom gyárilag tehát elméletileg még így is volt tartalék.

De lényeg, hogy hiába nagyobb az akksi nem kell többet tölteni mert azt kell visszatölteni amennyit az autó töltés nélkül (álló motornál) lemerít belőle. (elméletileg) az pedig nem lesz több azért mert nagyobb az akksi. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, ftomi28 írta:

Nem terheli az a generátort, pedig sokan azt gondolják, hogy igen. Ugyanannyit kell utántölteni egy nagyobb akkumulátorba is mint egy kisebbet mert az autó összes fogyasztása attól nem változik. De egyébként teszteltem,  klíma, ködlámpa, világítás, ablakfűtés, ventillátor max fordulaton, nyáron a nagy melegbe amikor is járt mindkét hűtőventi  így jött le a generátornól 100A :) de a fentiek a legritkábban vannak egyszerre bekapcsolva. (Ablakfűtés, klíma, ködlámpa :) ) így marad áram a töltésre. Egyébként 120A-es a generátorom gyárilag tehát elméletileg még így is volt tartalék.

De lényeg, hogy hiába nagyobb az akksi nem kell többet tölteni mert azt kell visszatölteni amennyit az autó töltés nélkül (álló motornál) lemerít belőle. (elméletileg) az pedig nem lesz több azért mert nagyobb az akksi. 

Ez egy teljesen feltöltött akksinál igaz, de a nagyobb akksit úgy kell elképzelni mint ha az alap lenne egy egy személyes kád, a nagyobb meg egy kétszemélyes, de neked ugyanakkora vödröd van telehordani azt. 
Mellesleg 120-as generátorral nem nehéz tölteni a nagy akksit, de az átlag korabeli opelek 55-ös, a szervósok meg jellemzően 70A-s generátorral futnak. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, wookie írta:

Ez egy teljesen feltöltött akksinál igaz, de a nagyobb akksit úgy kell elképzelni mint ha az alap lenne egy egy személyes kád, a nagyobb meg egy kétszemélyes, de neked ugyanakkora vödröd van telehordani azt. 
Mellesleg 120-as generátorral nem nehéz tölteni a nagy akksit, de az átlag korabeli opelek 55-ös, a szervósok meg jellemzően 70A-s generátorral futnak. 

Az igaz, de ha veszel mindegyikből egy vödör vizet( önindító indításkor) akkor ugyanannyit kell visszatölteni csak  nagyobb kádban több marad. . Nekem is 70Amperos van, sőt a dieselen is akkora volt. Amúgy most a -12-14-ben is indít 2-3 nap állás után, azt gondolom ezt a telet még kihúzza. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, wookie írta:

Ez egy teljesen feltöltött akksinál igaz, de a nagyobb akksit úgy kell elképzelni mint ha az alap lenne egy egy személyes kád, a nagyobb meg egy kétszemélyes, de neked ugyanakkora vödröd van telehordani azt. 
Mellesleg 120-as generátorral nem nehéz tölteni a nagy akksit, de az átlag korabeli opelek 55-ös, a szervósok meg jellemzően 70A-s generátorral futnak. 

Véleményem szerint ez így nem teljesen jó megközelítés. Időben valóban tovább tart feltölteni, de az akku nem fogja "mind" az 55Ampert felvenni (erősen fortyogna). Max kb 20A venne fel egy lemerült, de indítóképes nagyobb akku is. Ezt is csak rövid ideig, ahogy nő rajta a fesz úgy csökken a felvett áram. Tehát 20A megy az akkuba, 35A marad minden másra. 10A kell a világításra. 25A-ral még mindig gazdálkodhatunk. Ebből kijön a fűtőmotor+rádió és a motorvezérlés. Szerintem ezek alapján nem okoz gondot egy nagyobb akksi. Persze lehet rossz a gondolatmenetem.

Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, wookie said:

Ez egy teljesen feltöltött akksinál igaz, de a nagyobb akksit úgy kell elképzelni mint ha az alap lenne egy egy személyes kád, a nagyobb meg egy kétszemélyes, de neked ugyanakkora vödröd van telehordani azt. 
Mellesleg 120-as generátorral nem nehéz tölteni a nagy akksit, de az átlag korabeli opelek 55-ös, a szervósok meg jellemzően 70A-s generátorral futnak. 

Ja ok, nem tudtam, hogy ennyivel kisebb generátorosak. Enyémbe 120-as van és ha az autótípusra rákeresek akkor a Bárdi például 70A-eset ad. (nem a gyári van az enyémbe cserélve volt)

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.