Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Halihó!

Figyu! Vlki probálkozot már oannal hogy hátso lámpabura sötétitése?kell ehez mübizonylat?drága muri?ki mit tud? :)

PLS infozzatok

Csákány

BUÉK meg minden...

Én speciel ablakfóliával csináltam meg...

Az ablakfólia hasonló a celofánhoz, ami köztudott, hogy hőre zsugorodik...tehát levágtam egy akkora darabot, ami bőven be fogja takarni a búrát és még mielőtt lehúztam volna az öntapadós részét, (!)kiforditva(!) ráraktam a búrára és hőlégfúvóval nekiestem...a ráncok lassacskán kezdtek kisímulni ill a burába nyomott jelzésekre rásimulni.Miután tökéletesen ráformálódott a búrára, visszaforditottam és lehúztam róla az öntapadós részét és ráraktam. (persze alá vizet spricceltem, hogy tudjam rajta mozgatni, majd hőlégfúvóval kiszárítottam alóla a vizet.Ezek után pengével levágtam a lelógó részeket, és kész!

Előnye: Ha a rendőr Ba@@ogat érte, akkor lehúzom róla és flegmán a kezébe nyomom:)) (Utána meg elküldöm anyukájához, mert kb 2-3 órás melómat tette tönkre)

Ablakfólia: Újpesti bolhapiac, 2000Ft 2méter...

Minenkinek sok balesetmentes km-ben gazdag Boldog Új Esztendőt kívánok!

Link to comment
Megosztás:

Jónapot

Vettem egy GLS 1,8-as automatás Astra-t és mint új opelosnak nagyon nagy szükségem lenne egy kézikönyvre, vagy szervízkönyvre, vagy mi az. Tudna nekem valaki segíteni? A neten keresem már három napja, de semmi hasonló.

Előre is köszönök.

B

Link to comment
Megosztás:

Kedves opel16v!

Köszi a gyors választ, mindjárt jól meg is nézem. És ha már itt tartunk, felteszek még egy kérdést: mit csináljak, hogy ne párásodjon? A szélvédő jobb oldala, meg a jobb első ablak párásodik, bár azért nem túl vészes. Valahol azt olvastam, hogy a pollenszűrőt kell kivenni, és fordítva visszatenni. Ez bejön?

Illetve: hideg (vagyis alig melegített) motorral való induláskor az automata egyből kettőbe teszi magát, és a műszerfalon villog (nem világít) a sport fokozat bekapcsolását jelző lámpa. Ez normális? Nem műlik el, ha már meleg a motor, csak ha leállítom és újra indulok. Amúgy tuti.

Köszi

GLS

Link to comment
Megosztás:

Nos, most már aztán regisztráltam, minthogy van még egy csomó kérdésem. Én voltam az a GLS, aki a gépkönyvet kérdezte, meg aztán azt a pár egyebet. Innentől ezen a néven várom nagyon a válaszokat.

opel16v - a könyvet megtaláltam, télleg borsos, ráadásul én nem ilyesmire gondoltam. Nyilván létezik minden magyarországon is forgalmazott modellhez egy-egy gyári könyv, vagy annak fordítása, vagy valami bármi. Na, én azt keresem. Hátha.

Meg például az is érdekelne, mit jelent az GLS a kocsim oldalán. Kezdő vagyok.

B

Link to comment
Megosztás:

Hello!

BUÉK meg miegymás.

Nagyon elégedetttt vagyok az autómmal! Igen ilyen is van:-)

A fogyasztásom nem haladja meg a 9 lityót átlagban, és az jó! (nekem)

Rengeteget megyek mostanság és az olaj sem fogy.

Az alapjárati mocimat majd azzé tisztítanom kell...

Este -10C lesz aggódom, mert nem nézzztem meg birja e a gép.... most ideg vagyok.

Sajna csak honlnap este tudom legközelebb meglessssni.

Jó pihenést mindenkiknek.

Üdv

hemi

UI: Sajnos nem sok időm van a netre. Jó Astrázást.

Link to comment
Megosztás:

Gépkönyv
Lehet az Opel Magyarországtól kérni. Érdemes megprobálni.

Igaz ez csak tájékoztató füzet. Van szerlési könyv is ,de az mán drága.

GLS

Felszereltséget jelent. Évenkét, akcióktól függően, és motortipusonként változó mit tartalmazott. Pontosan senki nem mondja meg mi volt benne:))

Max az Opel SouthEast Europa . Alvázszám megadása után megmondják ,hogyan gurult le a gyárból. pl milyen motorral:))

Link to comment
Megosztás:

Balkan!

Pollenszűrőt cserélni kell, nem pedig megfordítani.

Ha vizesnek érzed amikor kiveszed, akkor lehet hogy beázik

a szélvédőnél, és akkor az újjal is hamar ugyanez lesz.

Automatában nem vagyok otthon, úgyhogy arra nem tudok mit mondani.

Hemi!

BUÉK! Remélem nem szoftos a vized az éjszakára!

Különben drága mulatság lesz... Drága ám egy C14NZ motor + hűtő! :)

Link to comment
Megosztás:

Nos, most már aztán regisztráltam, minthogy van még egy csomó kérdésem. Én voltam az a GLS, aki a gépkönyvet kérdezte, meg aztán azt a pár egyebet. Innentől ezen a néven várom nagyon a válaszokat.

opel16v - a könyvet megtaláltam, télleg borsos, ráadásul én nem ilyesmire gondoltam. Nyilván létezik minden magyarországon is forgalmazott modellhez egy-egy gyári könyv, vagy annak fordítása, vagy valami bármi. Na, én azt keresem. Hátha.

Meg például az is érdekelne, mit jelent az GLS a kocsim oldalán. Kezdő vagyok.

B

Helló Balkan !

Nekem van gyári gépkönyvem Astra-hoz - német nyelven írodott annó -, illetve megvan a másik említett könyv is. A leírt hibajelenséget megnézem, ha meglelem, bepötyögöm.

stvn

Link to comment
Megosztás:

kéne egy kis help

ezt a szöveget valaki le tudna nekem forditani !

nagyon megköszönném neki

ha nem is szo szerint, de a lényeget

meg hogy melyik jelado mihez valo ez a végén van részletezve

Der Impulsgeber

Der Impulsgeber ist gerade bei umbauten auf ein LCD-Cockpit oder

beim nachrüsten eines Bordcomputers zwingend notwendig.

deshalb werde Ich hier einige Grundlegende Fragen klären.

Die Arten:

es gibt viele verschiedene Impulsgeber, bei manchen Fahrzeugen ist zum beispiel

ein Impulsgeber an der Rückseite des Tachos angebracht oder das ABS selbst fungiert als "Impulsgeber"

Ich werde hier jedoch nur auf die 2 "gängigsten" Impulsgeber eingehen, nämlich die,

welche anstatt der Tachowelle auf das Getriebe geschraubt werden.

Impulsgeber mit Kennung "AH", "AJ" und "AK":

dieser Geber wird einfach anstatt der Tachowelle auf das Getriebe geschraubt, vom Geber führen 3 Kabel

in den Innenraum: Zündungsplus (schwarz), Masse (braun) und das Kabel welches die Impulse leitet (blau/rot).

ah.jpg

Impulsgeber mit Kennung "AA", "AG", "AD" und "AY":

Dieser Geber wird auch anstatt der tachowelle auf das Getriebe geschraubt, aber der Vorteil des Gebers liegt darin, das

man trotzdem noch die Tachowelle nutzen kann! Dieser Geber wurde bei älteren Opel Modellen häufig eingesetzt, denn man

konnte den tacho mit der tachowelle betreiben und trotzdem dem Steuergerät ein Digitales Geschwindigkeitssignal liefern.

Der Anschluss des Gebers ist wie beim vorigen.

Das Prinzip

Auf jedem Tacho steht eine "W" oder "K" Zahl, um den richtigen Impulsgeber zu verbauen ist es wichtig zu wissen was diese Zahl bedeutet.

W-XXXX, diese Zahl gibt auskunft darüber wie oft sich die Tachowelle bei einem gefahrenem Kilometer dreht!

bei W=1111 dreht sich die Tachowelle also 1111 mal pro km!

K=XXXX, diese Zahl gibt an wieviele Digitale Impulse der Tacho pro km bekommen muss um die exakte geschwindigkeit anzeigen zu können.

bei K=15000 benötigt der Tacho also 15000 digitale Impulse pro km!

Beispiel:

angenommen man möchte von einem Tacho mit Tachowelle auf einen elektronischen Tacho umrüsten, der alte Tacho hatte W=1111 und der neue

hat K=17700 (nur ein beispiel :)) so muss man ausrechnen was für ein geber passen würde um eine "passende" geschwindigkeit zu bekommen.

17700 : 1111 = 15,93 - das würde bedeuten man braucht einen Impulsgeber der pro umdrehung 16 Impulse abgibt.

schliesslich macht die Tachowelle bzw der angeschraubte Geber 1111 umdrehungen pro km, pro umdrehung 16 Impulse = ca 17700 impulse.

Das Prinzip sollte jetzt erklärt sein, wenn trotzdem Fragen auftauchen könnt ihr mich gerne anmailen.

Was für Impulsgeber gibt es?

Impulsgeber ohne Tachowellenanschluss: (Kennzeichnung, anzahl der Impulse, Teilenummer)

AH, 6 Impulse, 12 36 267

AJ, 7 Impulse, 12 36 268

AK, 16 Impulse, 12 36 271

--, 15 Impulse, 12 36 281

Impulsgeber mit Tachowellenanschluss:

AA, 6 Impulse, 12 36 262

AF, 15 Impulse, 12 36 266

AG, 16 Impulse, 12 36 264

AD, 10 Impulse, 12 36 263

AY, 2 Impulse, 12 36 272

Impulsgeber ohne angabe über Tachowellenanschluss:

AP, 8 Impulse, 12 36 270

BD, 8 Impulse, 12 36 277

BB, 8 Impulse, 12 36 275

AN, 9 Impulse, 12 36 269

BE, 9 Impulse, 12 36 279

BC, 8 Impulse, 12 36 278

BA, 8 Impulse, 12 36 274

Link to comment
Megosztás:

skacok ki tudja mit jelent ha a BC vezérlö 2gombjat 1xre meg nyomi-nyomi :) és ö meg ki ir ilyentet hogy

1sor: 20 15

2sor: A#

ez eltünik és kli irja még azt hogy

1sor

2sor: 8850

no ez mi a szösz :lol: ???? :?

Nem tudom mit jelent, de nekem ezt írja ki :

Első sor : 008 2

Második sor : GD

Váltás.

Első sor : -

Második sor : 8850

Link to comment
Megosztás:

Mikor lesz Lurdis tali???? A parkoló ott is havas :) :lol:

most 9kor jöttem haza, kb 7 percet vártam a villamosra és közben goromba tekintettel szarrá fagytam. Szted ki jönne el ilyenkor? :evil:

inkább palacsintázni mehetnénk, neked az ugyis ott van a szomszédban :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szted ki jönne el ilyenkor? :evil:

nekünk most is vannak talijaink, holnap is lesz, igaz nem színtiszta opel, sőt én vaok az 1etlen :) és nekem is megy holnap szervízbe és mégis a fan mivoltomból kibuszozok a talihoz, ha nem visz ki senki 8)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.