Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Evótam bontóban, 2 óra alatta következő dolgokat szedtem össze: 1pár hátsó ajtó fekete burkolat. 1db fekete kardánbox. 2db napellenző patent. 1db légszűrőház "beszívó tölcsér". 1db anyósoldali ablakemelő kapcsoló. 1db ablakmosó motor. Egy marék ajtókárpit patent. Ez összesen 5 ezer forintbe került. Az ajtó burkolattal megcopattam magam, mert ennek is van az alsó résznél olyan kidudorodó része a kárpit betétem meg sík. De ami volt itthon fekete (tudtommal 5 ajtós) összefordítva azzal amit vettem tök egyforma. De hogyanmá??? :blink: Kivéve hogy a hátsó felső részén van egy bevágás. :huh: Ja és 3 kocsinak is lebontottam az anyósoldali lábterét AC-relé után kutatva de nyomuk sem volt. Mindegyik diesel volt. :D Nem volt már bennük motor na. :D

Link to comment
Megosztás:

Evótam bontóban, 2 óra alatta következő dolgokat szedtem össze: 1pár hátsó ajtó fekete burkolat. 1db fekete kardánbox. 2db napellenző patent. 1db légszűrőház "beszívó tölcsér". 1db anyósoldali ablakemelő kapcsoló. 1db ablakmosó motor. Egy marék ajtókárpit patent. Ez összesen 5 ezer forintbe került. Az ajtó burkolattal megcopattam magam, mert ennek is van az alsó résznél olyan kidudorodó része a kárpit betétem meg sík. De ami volt itthon fekete (tudtommal 5 ajtós) összefordítva azzal amit vettem tök egyforma. De hogyanmá??? :blink: Kivéve hogy a hátsó felső részén van egy bevágás. :huh: Ja és 3 kocsinak is lebontottam az anyósoldali lábterét AC-relé után kutatva de nyomuk sem volt. Mindegyik diesel volt. :D Nem volt már bennük motor na. :D

Oszt tankfedél se vót' rajtuk? :)

Link to comment
Megosztás:

Oszt tankfedél se vót' rajtuk? :)

Nem szoktam körüljárni a dolgokat, egyből a lényegre térek. :D Copok rendesen, se Tex csavart nem vettem, meg a ragasztórúd is elfogyott, holnap meg zárva minden. :omg: Ugye ez a csavar megy a lefúrt műanyag rögzításek helyére. Már ahol elfér ahol ne, ott ragasztottam volna ragasztópisztollyal.

Link to comment
Megosztás:

Copok ezzel a kárpittal, ugye a tükörkapcsolóm fixen volt forrasztva most elvágtam a kábeleket és egy számítógépes csatit tettem be hogy botnható legyen. De teszteléskor mindíg levágja, hosszú délután elé nézek.

Amúgy meg, faxa lesz ha az asszony meglátja mennyi adót recskázok össze minden hónapban:

https://www.youtube.com/watch?v=zGTwNN3_Vt4 :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki konkrétan mire való ez? Azt tudom hogy a tankszellőztetés része, de nem értem miért nem mehetett előre simán a cső, és egyáltalán miért kell egy kört tennie a tank peremén? Amúgy valami zörög benne.

Szia. Kaptál választ, hogy mire jo ez? Nekem ezzel az egész szellözö rendszerrel gondom van. Azt mondta a szerelő bácsi, hogy a betöltö nyilásnál van egy szelep ami rosz és nem nagyon lehet bontottan találni. Esetleg rájöttél mi is ez valójában és lehet-e kezdeni valamit vele.

Köszi

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Szia. Kaptál választ, hogy mire jo ez? Nekem ezzel az egész szellözö rendszerrel gondom van. Azt mondta a szerelő bácsi, hogy a betöltö nyilásnál van egy szelep ami rosz és nem nagyon lehet bontottan találni. Esetleg rájöttél mi is ez valójában és lehet-e kezdeni valamit vele.

Köszi

Nem tudom még most sem pontosan mi ez, mindegyik irányból belefújva átjárható. De ilyet szerintem bármelyik bontóban hozzádvágnak pár fillérért mert kábe senki nem keresi, nem tudom a szerelő milyen szelepre gondol a betöltőnél csak ez van.

Sziasztok!

Hűtőfolyadék csere előtt állok, nekem kell beszereznem a fagyállót, Kérdésem, hogy milyen szempontokat vegyek figyelembe, mennyi kell belőle, milyen színű legyen, ha ez számít, desztvízzel akarom keverni.

1994 F Astra C14SE 1.4GL benzines.

Ha jól tudom 6 liter körül van a hűtőfolyadék mennyisége, teljesen úgysem lehet leengedni. 3 liter tömény -70 fokos tuti elég, olyan érdemes venni amire rá van írva hogy nem bátnja az alu alkatrészeket ez ha jól tudom a rózsaszín.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy flakon kilós elég ha veszek, mert ezeket kilóra adják?

Nem tudom még most sem pontosan mi ez, mindegyik irányból belefújva átjárható. De ilyet szerintem bármelyik bontóban hozzádvágnak pár fillérért mert kábe senki nem keresi, nem tudom a szerelő milyen szelepre gondol a betöltőnél csak ez van.

Ha jól tudom 6 liter körül van a hűtőfolyadék mennyisége, teljesen úgysem lehet leengedni. 3 liter tömény -70 fokos tuti elég, olyan érdemes venni amire rá van írva hogy nem bátnja az alu alkatrészeket ez ha jól tudom a rózsaszín.

Link to comment
Megosztás:

Egy flakon kilós elég ha veszek, mert ezeket kilóra adják?

Szerintem mint a víznél, ezt is veheted úgy hogy 1kilo=1liter, tehát 3 kell. Így lesz a kész hűtőfolyadék koncentrációja -35fokos, ami tuti elég, sőt ha időnként utána kell tölteni vízzel, még akkor is jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.