Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

SXP!

Lehet hogy elcsesződött a futómű geometriája, ezért csúszik ki néha

a féltengely, ami amúgy nem egész 1cm-t van bent a difiben. Ehhez

elég egy kis csavarodás a lengőkaron, vagy elhajlás a gólyalábon.

Lehet hogy észre sem veszed ha nézed.

Szét kellene kapni azt a futóművet, és tüzetesebben megvizsgálni.

Meg jó lenne a bölcsőre is ránézni, az is kaphatott.

ne rémizgess már wazzeg :)

most egyébként ugy nez ki rendben van ...

alá feküdtem elvileg törve semmi sincs ..

nagy eldeformálodás sincs

viszont azota jobbra huz a futomü

a bölcsö már csak nem sérült meg mert az a kasznira van fel nyomatva ..

az már csak elég erös

masik amire gondoltam a tul nagy lyuk tol kicsuszott egy kicsit a féltengely mert a torony tul nagyot dölt be ... de amikor megáltam meg jo nagyot fékeztem minden a helyére ment .....

elvilge a szilentek a helyén vannak

a lengökar teljesen normalis csavarodas sincs benne

a bölcsön sem latszik semmi

és a féltengely sem mozog a szokasos nal jobban ebben a pillanatba ..

viszont a futo müvet biztos be kell allitani

Link to comment
Megosztás:

from Origo:

"A MOL bojkottjára szólítanak fel internetes fórumokon a Forma-1 magyar "szerelmesei" - tudta meg az X-Press. A magyar olajtársaság - sokak szerint példátlan módon - etikusnak nem nevezhető eljárásával megakadályozta azt, hogy a száguldó cirkusz fennállása óta első alkalommal egy magyar pilóta is részese legyen a nemes versengésnek. Számos internetes fórumon felmerült a polgári engedetlenség egy formája is. A fórumozók arra kérnek minden a magyar sport, és különösen a magyar autó-motor sport sorsáért felelőséget érző állampolgárt, hogy ne tankoljon a MOL kútjainál, és ne vásároljon a MOL által készített kenőanyagokat. Magukat megnevezni nem kívánó kormányzati forrásokból az X-Press úgy értesült, hogy a kormány szerdai ülésén is szóba került: a kormány fejtsen ki nyomást a nemzeti olajtársaságra a versenyző szponzorálása érdekében. A kormány végül úgy döntött, hogy az állam lehetőségeihez mérten hozzájárult volna az újabb magyar sportsikerhez, ennél többet azonban nem tehet."

Link to comment
Megosztás:

A Tomi már megemlítette a Blitzes képeket. Tényleg nincsenek fenn az oldalon. :?:

Az én véleményem, hogy azért nem annyira rosszak azok a képek, hogy ne bírná el a honlap. Sokan írják be itt Európában a különféle keresőkben, hogy Blitz-Hits és ha a www.opelklub.hu v club is felugrik az azért nem annyira szar reklám.

De hát ha nincs idő akkor bocs.....

...és hát az idei fesztiválnak is jó reklám lenne, de ha nem kívánjuk közösen megtekinteni akkor is bocs.....én ott leszek!!!!

Soha nem mondtam bazzeg nektek , hogy szarok a képek... Elképzelhetetlen a számodra , hogy nem olyan 1szerü csak úgy felrakni?? Most egy gagyi modon felpakoltam, de se nekem se másnak semmi szabadideje nincs pl sajna ilyesmire:((( Elvagyunk havazva Zorroval. A taliképek és egyébb képes videós témák is ezért csúsznak. Türelem, türelem.

--------------------------------------------------------------------------------

A HEMI 12. pontjából idézek neked párat:

1.Nem mindegy az információ honnan és miképpen jut el hozzád.

2. Kritizálni, rombolni mindig egyszerűbb, mint hozzátenni, segíteni.

8. Messzemenő következtetést csak saját tapasztalatid alapján vonj le. Ne mások jópofa, divatos sztorijaiból.

10. Ötleteid vannak terveid? S ezt el is mondtad a klubvezetőségnek? Légy türelmes mindenre válaszolunk

12. Ne haragudjon meg senki, amiért nem beszéltem mindenkivel személyesen. Az első gondolat nem mindig a helyes gondolat

Ezek rám is vonatkozzznak ám:)) .

Link to comment
Megosztás:

from Origo:

"A MOL bojkottjára szólítanak fel internetes fórumokon a Forma-1 magyar "szerelmesei" - tudta meg az X-Press. A magyar olajtársaság - sokak szerint példátlan módon - etikusnak nem nevezhető eljárásával megakadályozta azt, hogy a száguldó cirkusz fennállása óta első alkalommal egy magyar pilóta is részese legyen a nemes versengésnek. Számos internetes fórumon felmerült a polgári engedetlenség egy formája is. A fórumozók arra kérnek minden a magyar sport, és különösen a magyar autó-motor sport sorsáért felelőséget érző állampolgárt, hogy ne tankoljon a MOL kútjainál, és ne vásároljon a MOL által készített kenőanyagokat. Magukat megnevezni nem kívánó kormányzati forrásokból az X-Press úgy értesült, hogy a kormány szerdai ülésén is szóba került: a kormány fejtsen ki nyomást a nemzeti olajtársaságra a versenyző szponzorálása érdekében. A kormány végül úgy döntött, hogy az állam lehetőségeihez mérten hozzájárult volna az újabb magyar sportsikerhez, ennél többet azonban nem tehet."

ez elég muris ki f.... érdekel ez a kis nyálas gyerek

én örülök neki hogy mégsem indul

és egyébként is mit kell ezen igy felhaborodni

ugyis egy pancser a gyerek csak sok a pénze a sok renault eladásokbol az apucinak

Link to comment
Megosztás:

Csá All!

Opel16v!Jah én is csak remélni tom hogy jol sikerál a többi alkatrészel a dög...állitolag hétfön mehetek érte...most fényezönél van...

Más...Sonique GSi 16V nek van némi igaza Baumgartnert télleg csak befizették volna az f1be...nem béna de biztos vannak ügyesebb magyar autosok csak ök életükbe nem jutnak ien közelségbe....f3000 ben 1forma autok vannak és a mi Zsoltikánk Lofaxt nem csinált szal...nah mind1...

nah csákány...

Link to comment
Megosztás:

www.duen.hu - n van egy külön Baumgartner topic a fórumban,

érdemes okulni belőle. :)

Szerintem sem illdomos, hogy az állam támogaja, a szereplése

addig reális, amíg össze tudja szedni hozzá saját maga a pénzt!

Ezzel mindenki így van az autósportban, neki sem kellene apuci

politikai kapcsolatait felhasználni ehhez, mert negatív kampány...

Lacee!

Majd tegyél fel képet, hogy sikerült a verda! :lol:

Link to comment
Megosztás:

www.duen.hu - n van egy külön Baumgartner topic a fórumban,

érdemes okulni belőle. :lol:

Szerintem sem illdomos, hogy az állam támogaja, a szereplése

addig reális, amíg össze tudja szedni hozzá saját maga a pénzt!

Ezzel mindenki így van az autósportban, neki sem kellene apuci

politikai kapcsolatait felhasználni ehhez, mert negatív kampány...

Milyen jo lenne oda menni állam bácso hoz hogy opel16v bácsi versenyezni szeretne egy WRC vel

és márpedig ö tehetséges :) és oda valo és toljak már be egy kis pénzell......

ez kb ugyan olyan dolog lenne

bár lehet hogy gábor még jobban meg is éredmelné 8)

de a lényeg hogy ne az én pénzemböl fizessék már az ö játszadozasat

mert lennének itt fontosabb dolgok is !!

Link to comment
Megosztás:

A nyilatkozatok szerint Állam bácsi csak "kölcsön" szinten segíti Zs-t.

Tehát a pénznek 5 éven belül meg kell térülnie. Amennyiben ez nem jönne össze, fedezetként ott van apuci business-e, összes ingatlanja, meg még minden apróság, ami Állam bácsira száll... Tehát ezt vehetjük egy befektetésnek is.

:arrow:

Ettől függetlenül a Mi pénzünk - amit be/kifizetünk - mindig ugyan olyan sz@r helyen van/lesz. Lehet épp ingatlanban, befektetésben, akármiben, nekünk attól nem lesz jobb.

Link to comment
Megosztás:

A nyilatkozatok szerint Állam bácsi csak "kölcsön" szinten segíti Zs-t.

Tehát a pénznek 5 éven belül meg kell térülnie. Amennyiben ez nem jönne össze, fedezetként ott van apuci business-e, összes ingatlanja, meg még minden apróság, ami Állam bácsira száll... Tehát ezt vehetjük egy befektetésnek is.

:arrow:

Ettől függetlenül a Mi pénzünk - amit be/kifizetünk - mindig ugyan olyan sz@r helyen van/lesz. Lehet épp ingatlanban, befektetésben, akármiben, nekünk attól nem lesz jobb.

no akkor tisztazzunk valamit

azt nagyon jol tudom hogy nem örökbe kapja ..

egy valakozast épitenének zsoltika f1 szereplésére ami a reklamokbol hozna be azt az összeget .. és ezért elvileg garanciát valalt apuka

de ugye az az összeg nem 2 napra van befektetve vagyis hianyzik a költségvetésböl ami jelenpillanatban igen csak hianyzik mert elég szarban van magyarhon és hogy miböl is fizeti vissza apuka ezt a pénzt

no ez jo kérdés mert ugye ha lett volna ennyi mozgathato pénze akkor már a fiuka rég f1 ben játszadozhatna .. de mivel nincs igy maradt az allam bacsi ... végül igy is ugyis az jon ki hogy állambacsi finanszirozza az f1 et de hogy pénzt mikor lat belöle az meg kétséges ....

Link to comment
Megosztás:

Valahogy eléggé majomnak tünik nekem ez a Baumgartner, de csak képzelt magad a helyébe 16v, kezdesz befutni, mint versenyző, leteszel valamit az asztalra, van lehetősége az országnak, hogy egy újabb Koko vagy hasonló büszkeség szülessen, de valaki sajnálja rá azt a pénzt, amit pont tölünk lopnak el az uzsora benzinárból. Azért az esélyt megadhatnák neki, hamár utakat nem csinálnak a pénzből.

Persze, lehet sosem lesz belöle senki és nem a tehetsége hajtja, mint Kokot, hanem csak az ami pont most fogyott el...

Link to comment
Megosztás:

Az a parasztvakítás része, hogy ez csak befektetés. Ha vissza is térül

egy része, örülhet majd a magyar nép. Viszont amit előre megmondok:

kormányváltásig mindenki elfelejti, hogyan is volt ez a szerződés, majd

a következő kormány indít egy vizsgálatot, de pénz már nem lesz belőle,

max. felelős (volt politikus, aki már nem vonható felelősségre...).

Ez a pénz csakis kapcsolatoknak köszönhető, és soha nem fog visszajönni.

Az más kérdés, hogy nem lenne ennyire felháborító, ha a magyar focitól

vonták volna meg ezt az összeget, és úgy került volna ide... :)

Ezzel a pénzzel sokkal fontosabb dolgokat is lehetett volna csinálni...

Ha már az autósportban szeretnénk tartani, akkor mondjuk a két-három

legtehetségesebb Rallye I-es csapatot kellett volna kijuttatni a VB

futamokra, vagy legalábbis segíteni nekik! Jobb helyen lett volna...

Az is más kérdés, hogy még Én is tehetségesebb versenyző vagyok a

saját területemen, mint Zsoltika az övén... :lol:

Ne felejtsük, a kisebb Forma bajnokságokon sem hozott soha jó helyezést.

Na részemről ennyi a témához. :D

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Hát jah nehéz dolga van a Mi Zsoltinknak :lol: a végén hoppon marad és mehet vissza "csak" az f3000 be... :lol: Nah mind1

Gabi16v!

:) Nyomok maj fel képet persze.... Hétföben reménykedem....de lehet csak szerda lesz dögöm :lol: Nah tépnem kő :D bye all

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Igaz még nincs itt az ideje, de már most szeretnék érdeklődni utána.

Klimát szeretnék szereltetni az F astrámba. Van e valakinek utólag beszerelt klimája, mi a vélemény róla, kb. mennyibe kerül, egyszoval van-e értelme?

Előre is kösz.

Tiv.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Hát tul sok mindent nem tudok hozzáfüzni a klima kérdéshez de annyit biztos hogy én a helyedben nem raknék bele!Az utolagos klima beszerlés nem egy jol kamatozo befektetés :lol: egyszoval én ugy tudom hogy rohadt drága.....de azé várjuk meg a szakik álláspontját :)

Hi

Link to comment
Megosztás:

Tiv!

Nekem volt egy GSi-ből bontott klíma, nemrég adtam oda egy ugyancsak

GSi-s srácnak (neki 8v motorral és gyárilag klíma nélkül volt az autója).

Sajnos a beszerelésnél kiderült, hogy pár dolgot cserélni kell rajta, mint

pl. a kompresszor kuplung-tekercsét, a nyomásérzékelőt, és a tartályt

a hűtő oldalán. Valamint javítani kellett az ikercsövet is. Ezek után amit

én kértem a komplett cuccért (még teljes belső szellőztető egység is

volt hozzá), 40E HUF. Ez nagyon baráti ár volt. A beszereléshez kellett

még pár dolog az autóba, mint pl. ventillátortartó keret a hűtőjéhez,

ami a gyári klímás kocsikban a karosszériában van kialakítva, meg a

kábelezést is ki kellett alakítani. No így cakk-pakk a javítások, a csere-

darabok és a beszerelés 110E-be állt meg neki.

Úgyhogy 150-ből lett gyári klímája, de ennél olcsóbban biztos vagyok

benne, utángyártottat sem tudsz belerakatni.

Ja, és majdnem két hónap volt, mire minden összejött, és működőképes

volt... Úgyhogy intézd minél előbb, ha komolyak a szándékaid. :)

Úgy tudom, az ezzel foglalkozó cégek utángyártott új klímát 250-300E

HUF-ért szerelnek, garanciával.

No remélem kielégítő voltam a témában. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Márkatársak!

Mondjátok meg nekem légyszívesen, mennyi a normális üzemi hőmérséklet (hűtővízfok) egy 1,8 Astra GLS esetében, ha az benzines. Meg azt is szeretném tudni, mennyi idő alatt kell, hogy elérje ezt a bizonyos fokot.

Egy barátom szerint az enyém nem meleg eléggé, ki kell csereberélni a termosztátot. Az mennyibe lesz, ha tényleg?

Köszönettel

Balkan_

Link to comment
Megosztás:

Az üzemi hőmérséklet ebben az időben 90 fok körül kell legyen.

Valamennyit csalhat a vízhőmérő műszer is, ugyanis vízköves lehet

a mérőfej. Így télen elég sok idő kell, amíg eléri az üzemi hőfokot,

nekem 10 percbe is beletelik, de ha nagyon fújatni kell az ablakot,

még többe is.

Termosztát hiba akkor van, ha az üzemi hőfok nem megy 50-60 fok

fölé így télen. Akkor mindig nyitva van.

Egyébként 6-8E HUF körül van a termosztát, ha jól emléxem.

Link to comment
Megosztás:

Felkerült az autó 2004-es designterve a honlapomra!

Aki ráér nézze meg! Aztán várom a javító kritikát... :)

www.opel16v.hu (news rovat)

Szeva Opel16v!!

Megnéztem a design-t és szerintem frankó lesz!!

1kérdés : Így rajzon szerintem nem sokat mutat a dolog,miért nem csinálod meg esetleg Photoshop-ba számítógépen a festéseket, azzal sokkal reálisabb képet kaphatnál a leendő átalakításokról!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.