Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

És miről szól? :D ;) :P

Én ennyit tudtam segíteni:

"The switch from a circle

Omegi from B to F ASTRA

A set of what you need:

The wiper of the wheel depending on the body with rear wiper (a combo, HTB) or without (sedan), and whether we have MIDa with buttons R and S, in addition, we have to win the relay wiper Omegi B because the name of the Astra will not provide us with such the scope of the work. On astrowskim przekaźniku be able to find a shorter time by about 5 seconds, and Omegowy give us a range of 3-14 sec.

No relay with Omegi to 90 494 187

The following is a sample set.

Exchange of using the original fittings GM deal

Max. 15 min.

In order to rozkręcenia ignition lock housings, we need to get the screwdriver Cross-.

The first thing wykręcamy three screws into the ignition lock casing 2 for driving under zaślepkami them get access to sensitive circulation through the steering wheel.

After removing the casing Now we have a view

Wyjmujemy switch by pressing two springs that are at the top and bottom switch

after pressing the switch should we pull out nicely.

Wyjmujemy then plug the switch and locates the No 9 to plug in yellow with a black stripe.

The numbers are visible on the wires plug.

przecinamy above-mentioned cord.

And now mounting technique depends on applied connectors us and GM, can be used in brazing or get the original plug

and it fitted. Wires from the wheels wpinamy series or just one cable to uciętego one end of the second wire to the other end and finishing techniques previously mentioned merger, after soldering the insulation may be a simple T-shirts or Thermo-insulating tape.

Then submit everything in the opposite direction, or plug in the shifter, shifter in place with the steering wheel and turn the cover ignition lock.

It remains now shifting relays

below the mount relay to the black in the left corner

and the view on the insert in its place relay with Omegi

And here we have a visible difference between the optical relays, as seen from the relay Omegi is greater.

After skręceniu everything together, we are waiting for the first rainfall in regulation time to test the wiper

Enjoy reading and the rapid assembly.

Yours plywood

Made of plywood

http://astra.autokacik.pl"

Link to comment
Megosztás:

Ezt már játszodtam. Pillanatnyilag jó is volt aztán megint elôjött a zörgés. Mivel lehet helyettesíteni azt a 2 gumi ütközôt?

2 zsák cementel, csak ne alája rakd, hanem rá! :P Vagy válts CARAVAN-ra és nem lesz ilyen gondod. Az amúgy is jobb! :D :D ;)

Más.. jöttem haza az asszonyal, mellettem ment egy Corsa, azt elkezdett felém húzodni. Irányjelző semmi, kezdtem pánikolni, előttem mögöttem autók ballról meg a szallagkortlát. Ráfeküdtem a kürtre, semmi hatás már félig az én sávomba volt, én meg az utpadkán. Nyilt egy kis rés elöl, vissza kettő padló, elékerültem, visszanézve mit látok? 70-80 körüli mamika szemüvegben markolja a kormányt, meredten előre néz :D mozgott a szája, csak nem tudtam eldönteni, hogy telefonált, vagy imádkozott. Én az utóbbit. :D

Most találtam.:Ezt! :D

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem ir semmi lényegeset. Mindent mutatnak a képek...a lényeg hogy relét is kell cserélni(ha nincs MID meg R és S gomb, vagy mi) Viszont amennyit felfogtam a lengyel szövegből(megj.:könnyen lehet hogy tévesen,csak a szlovák tudásomra hagyatkozom-kicsit hasonlit a két nyelv) az az hogy nem a törlés sebességét szabályozza hanem a ciklusok közötti időintervallumot..3-14 mp-et lehet állitani az eredeti kb.:5mp helyett ami az astrákban van gyárilag.. :D

Ja, és kell hogy legyen az a MID a kocsiban(már olvastam valahol hogy vagy 3 féle ilyen akármi van, de nem tudom már mi ez...valami vezérlés vagy nem?! mindegy, kell bele! ;) )

Link to comment
Megosztás:

hétvégére beterveztem pár dolgot.

olajcsere a váltóban

ajtókat kipucolom, és üregvédőzöm, illetve lecserélem a fóliát benne ami a portól hivatott védeni ilyen hang és hőszigetelős "szivacsra"

kipucolom és kikenem a hátsó kerékdobokat üregvédővel Body 930ast vettem...

meg van egy két dolog amit rendbe kell rakni...

rem sikerül mind, elvileg időm az lesz, és ez hosszú hétvége ám :D

Link to comment
Megosztás:

hétvégére beterveztem pár dolgot.

olajcsere a váltóban

apropó, azt hogy kell? Hol kell? Már kerestem a leengedő csavart meg a beöntőnyilást, de egyiket sem találtam... Azt mondták nem is kell ott olajat cserélni, de én a biztonság kedvéért mégiscsak cserélnék.. :D

Link to comment
Megosztás:

apropó, azt hogy kell? Hol kell? Már kerestem a leengedő csavart meg a beöntőnyilást, de egyiket sem találtam... Azt mondták nem is kell ott olajat cserélni, de én a biztonság kedvéért mégiscsak cserélnék.. :D

Hát nem is kell,ha csak egy szimmering el nem köpte magát.

Link to comment
Megosztás:

nem kötelező, de sokan tulvagyunk már rajta, pontosabban sokan tulvannak rajta.

az alján van egy lemez, azt kell leszedni, és fentről pl spirál kihajtását kiszeded és ott vagy a szuszogón..

14éves olajat nem árt már azért kicserélni....

de nekem pl 7 éves

de cserélek

Link to comment
Megosztás:

nem kötelező, de sokan tulvagyunk már rajta, pontosabban sokan tulvannak rajta.

az alján van egy lemez, azt kell leszedni, és fentről pl spirál kihajtását kiszeded és ott vagy a szuszogón..

14éves olajat nem árt már azért kicserélni....

de nekem pl 7 éves

de cserélek

az alját meg a lemezt még értem is, de milyen spirál és annak meg ráadásul a kihajtása...na meg a szuszogó? Gyerekek, tök hülye vagyok, semmit nem értek! ;) :P :D

Link to comment
Megosztás:

dobbeté pedig a hátsó kerék dobjába kerülő műanyag betét, olyan mint ami az eeljében is van, csak ez hátra kerül.

;) ezt azért tudtam ám! "..mert, van ám itt kultúra!" Csak azt nem értettem hogy hogyan hozta össze a váltóolajcserével...de, mint azt láthatjuk, tisztázódott a félreértés.. :D :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.