Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok,

Most találtam ezt a forumot, nagyon örvendek ennek. Sajnos nincs lehetőségem az összes hozzászóllást elolvasni, ezért kérdeznék, remélem kérdésem nem fog terhére lenni senkinek.

Három hete tulajdonosa vagyok egy 95-ös Opel Astra Caravan személygépkocsinak. A motorkód: X16SZ. Sajnos nincs fordulatszámmérő, ezért nem tudom mikor optimális váltani a sebességet. Valaki tudna valami infot adni erről?

Egyes típusoknál láttam olyan táblázatot amelyben megadja a gépkocsi sebességét 1000-es fordulaton minden fokozatban. Egy ilyen táblázat segitene nekem.

:)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is első kocsi az Astra és nekem sincs fordszámmérő, de én fül alapján + km. óra alapján + a kapott tanácsok alapján váltok...

Városban sose rakom pl. 5-be mert a 16V-ket nem jó alacsony fordulaton terhelni, de amúgy a többi kocsi sem rajong 50-körül az 5.ért...

Amíg nem meleg a motor addig ne forgasd... ez alatt azt értem, hogy pl. 2-ben 40 fölé semmiképp ne menj...

Amúgy 5-öst 70-75 körül már nyugodtan lehet kapcsolni...

Ha meleg akkor ésszel azért lehet neki tolni néha... volt már olyan hogy 3-ban 110-ig is elforgattam, 1-ben pedig 40-ig, de ezeket a szükség hozta... amúgy még sosem forgattam leszabályozásig...

Link to comment
Megosztás:

62-es ha lasítok ötösben megy nálam, de hatvan alatt már nem, városban még épp elforog, ez a radar szerint 55 (bemérettem :) ), (ennyivel még nem álítanak meg a rendörök legalábis itt nálunk - Románia). De ha alá esik váltok. Amugy igy, 62-vel lehet jól és olcsón gurulgatni. Igaz ha kihúzatom egy kicsit, akkor már hármasból ötösbe teszem :wink:

Link to comment
Megosztás:

Néztem a fordszám adatokat knight kérésére, gondoltam ide írom hátha érdekel mást is.

Az én gépem, ha valaki nem tudja X14XE (1.4 16v)

Tehát:

2. 40 2750

3. 50 2350

3. 60 2800

4. 55 2000

4. 60 2250

4. 70 2500

4. 81 3000

5. 70 2000

5. 85 2500

5. 102 3000

5. 110 3300

5. 117 3500

Mindez az analóg óra szerinti adat.

Link to comment
Megosztás:

Aztec: Kartelvédő... odacsaptad vhol? vagy nem neked kell? mondjuk nem csodálom.. katasztrófálisak az utak..

Még a főbb utakon is(Árpád út,Váci) akkora kátyúk vannak, hogy az már szégyen!!!

Vittem ma haza barátosnémat, (Izzóra) hát arrafelé is mi van.. csak néztem! Alig egy hete jártam arra kocsival.. de hogy ma mi van van ahoz képest... ehh...

Még egy OFF Trabi ON is levillogott.. vészvill ki.. mutatom menjé "ba+".. a tiednek ugyis mindegy...(sacc 30al mentem...) :twisted: :evil:

Link to comment
Megosztás:

Azaz sajna.

Már kapott -tuom kókány vaok- 2 komponensűt, de az eddig bírta.

Bocs Antal komám ez véletlen jött így ki :)

Ez minden GSi-n Alu?

Kókány.. nyugi.. nekem a vizcsövem volt vagy 1hónapig "befáslizva" mire kicseréltem :oops: :oops:

A pénz nagy úr :evil:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.