Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Kösz, elmentettem egy-két háttérképnek valót, persze csak addig lesz fenn, amíg az asszony meg nem látja. Aztán úgyis visszajön a Voyager, vagy Buffy a vámpírvadász. ;) Az jó amikor a szőke meg a fekete csaj szál ki a bömösből. B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nincs-e valamelyikőtöknek olyan (akár rossz is lehet) nem ford. mérős műszeregység amit már nem használtok semmire, igazából csak a három mutatóra lenne szükségem? Vettem egy B corsit, és szeretném a műszerek mutatóit hátulról leddel átvilágíthatóvá alakítani!

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nincs-e valamelyikőtöknek olyan (akár rossz is lehet) nem ford. mérős műszeregység amit már nem használtok semmire, igazából csak a három mutatóra lenne szükségem? Vettem egy B corsit, és szeretném a műszerek mutatóit hátulról leddel átvilágíthatóvá alakítani!

Előre is köszi a segítséget!

Hali!

Nekem van itt egy a polcon elfekvőben. W=1102-es.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nincs-e valamelyikőtöknek olyan (akár rossz is lehet) nem ford. mérős műszeregység amit már nem használtok semmire, igazából csak a három mutatóra lenne szükségem? Vettem egy B corsit, és szeretném a műszerek mutatóit hátulról leddel átvilágíthatóvá alakítani!

Előre is köszi a segítséget!

Heló. azt szeretném megtudni, hogy milyen átalakítást kell végrehajtani a mutatókon? Mert én is szeretném külön színűvé tenni.

Link to comment
Megosztás:

nah akkor itt ismegkérdezem, hátha van aki itt reagál

G astrába is fel van cserélve a memoria szál, mint a C corsába illetve az F astrába?

tehát h másik magnó kerül bele, akkor fel kell cserélni a két vezetéket?

Sajnos dilizni kell vele. B)

Kellett az asszonynak elől hagyni a kocsiját, nyomtam olyan driftet debrecenben a kóra parkolóban. Sík frankó volt, alig lejárt, inkább csak pár nyomon letaposott, csak úgy pörgött a pandamaci mocija, hát még a 2 első mancsa... ;) aztán előjöttek a zsernyákok és megdicsértek hogy nem a legnagyobb forgalomban szórakozok hanem egy félre álló helyen ahol más nemnormális jár csak... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Heló. azt szeretném megtudni, hogy milyen átalakítást kell végrehajtani a mutatókon? Mert én is szeretném külön színűvé tenni.

én egyszer láttam egy megoldást, ott annyi volt a titok, hogy simán mögé volt berakva pár smd led

és az ugy volt, hogy kék minden csak a mutatók voltak pirosak

Link to comment
Megosztás:

Sajnos dilizni kell vele. B)

Kellett az asszonynak elől hagyni a kocsiját, nyomtam olyan driftet debrecenben a kóra parkolóban. Sík frankó volt, alig lejárt, inkább letaposott, csak úgy pörgött a pandamaci mocija, hát még a 2 első mancsa... ;)

tehátez azt jelenti, hogy fel kell cserélni a G ben is?

C korsiba, meg az F ekbe tudom hogy fel kell, gondolom akor a G be is

ha igen akkor jo vagyok ime:

http://kepfeltoltes.hu/view/090105/IM00638...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090105/IM00639...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090105/IM00639...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az F és a G betápja és a memó betápja épp ellenkezőleg van. Az, hogy mit hogyan kötöttél azt te tudod... B)

Pl ami nekem van fejegység (Blaupunkt Brisbane SD48) az a G-be simán, kötözgetés nélkül passzol de az enyémbe nem volt elég felcserélni, kellett egy összekötő is mert a fejegységnek a sorcsati felső során van az erősítőhöz meg az egyéb kacatokhoz való kimenete.

Link to comment
Megosztás:

naszóval

haveom C corsájába bedugtuk simán a csatit, és ha levettük a gyujtást, akkor a magnó elfelejtett mindent, és felcseréltük a memória és tápvezetéket.

ezután jó lett.

a G astrába is igy van vajon kötve?

az F be már nem emlékszem, mert most jutott eszembe, hogy nekem össze van kötve a piros sárga, tehát a memo és a táp.

Link to comment
Megosztás:

Heló. azt szeretném megtudni, hogy milyen átalakítást kell végrehajtani a mutatókon? Mert én is szeretném külön színűvé tenni.

Nem egyszerű! A vecinél úgy sikerült szinte tökéletes eredményt elérnem, hogy a nagyobb mutatóknál 3 db (120 fokban), a kis mutatóknál 2 db (90 fokban) a mutatók töve mellett a fényvezető plexibe fúrt lyukakba ültetett 3 milis ledeket tettem be, így erős és minden állásban homogén fényű mutatókat kaptam! Az a szívás vele, hogy egyrészt szét kell szedni az egész műszercsoportot ( a mutatók le, számlap le, fényvezető plexiről a műszerek le (mindegyiket 2-2 torx nyílású csavar fogja), másrészt elég kicsi a ledek rendelkezésére álló hely. Ha legközelebb csinálnám, akkor félgömbfejű ledeket használnék (az ember mindíg tanul valamit, és általában a saját szívása árán)!

Ha belevágsz, sok szerencsét!

Link to comment
Megosztás:

találtam neten bekötést, elvileg mindegyik rádiónakugy van a táp része.

mit jelent az hogy illumination control, illetve mire szolgál ez a vezeték?

Szia!

Ugyanúgy van a G Astra-ban is mint az F-ben: 2 - gyújtás , 8 - állandó 12v , 4 - test, tehát egymás mellett van a csatiban a test, meg az állandó táp.

Az illumi... az a világítás. Vannak rádiók, amik tudnak olyat, hogy ha felkapcsolod az autó világítását, akkor elhalványul a kijelzője. Mint a MID-nek. Vagy éppen a rádió gombjainak a megvilágítása kapcsol be, hogy sötétben megtaláld. Azt hiszem van ilyen is, meg olyan is.

Link to comment
Megosztás:

köszi köszi

azóta neten megtalálgattam a dolgokat.

tehát az a lényeg, hogy a iso hoz képest a táp és a memórai fordítva van.

az illumination,meg csak gyári fejek esetében lényeges, ki is vettema kábelkötegből.

erről a oldalról néztem :

http://www.ccpip.org/800/service/Connctn.html

igazából ez szerint az a 2 es 4 es a 8 as pedig 7 es, de ugy van ahogy mondta, értettem, csak te másképp számoztad, ugy ahogy igazából kézenfekvő, csak ezek a Fritzek B)

Link to comment
Megosztás:

Nem egyszerű! A vecinél úgy sikerült szinte tökéletes eredményt elérnem, hogy a nagyobb mutatóknál 3 db (120 fokban), a kis mutatóknál 2 db (90 fokban) a mutatók töve mellett a fényvezető plexibe fúrt lyukakba ültetett 3 milis ledeket tettem be, így erős és minden állásban homogén fényű mutatókat kaptam! Az a szívás vele, hogy egyrészt szét kell szedni az egész műszercsoportot ( a mutatók le, számlap le, fényvezető plexiről a műszerek le (mindegyiket 2-2 torx nyílású csavar fogja), másrészt elég kicsi a ledek rendelkezésére álló hely. Ha legközelebb csinálnám, akkor félgömbfejű ledeket használnék (az ember mindíg tanul valamit, és általában a saját szívása árán)!

Ha belevágsz, sok szerencsét!

Köszönöm, majd belevágok valamikor. B) De lehet valahonnan szerzek ilyen W számú műszert, aztán azzal csinálom meg.

Link to comment
Megosztás:

ha ennyire szét lett bontva

valaki mutassamár meghogyan is áll össze a km óra számlap része

azt tom, hogy van egy plexi réteg, meg az fekete résteg

az a fekete festve van fel is szokott hámlani öreg gépekben.

a számok hogy vannak ott megoldva?

nincs lefestve a hordozóréteg?

Link to comment
Megosztás:

Földhöz csapom magam!!! B) ;) :blush:

Az este megállok 10 percre a tömbház mellett, mire fölérek kipillantok az ablakon, hát egy arc egy G Astrával úgy ráhúzott a zöld orrára, hogy még Copperfield is vakarta volna a fejét, hogyan vegye ki onnan. Hamar leszaladok, a mocitetô össze van írva: "keress mas parkolot". Eladó volt az Opelt, így volt telszám, hívom, lejön, elkezd pattogni, hogy kereken 5 éve parkol oda bla bla bla. Lefárasztott, mondom nem írta sehol és én is ott lakom...oké, okasabb enged, elvittem az autót, a tömbház mögé. Reggel megyek, nézem cetli az ablaktörlôm alatt: "neaj ide nem lehet kialni".

Ahogy nézem a csávó nem lehet vmi IQ Fighter....a cukrom 40.000...tessék, kellett levinni az adót, mindenki fejvesztve hordta be a sok xart az országba s egy rohadt parkoló hely nincs...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.