Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Igazából félek, hogy a veretésnél valami galibát okozok, meg azért előtte az akksit kivenném. Azt se tudom mit kéne lekötni róla, mert elég erős egy ilyen pisztoly. Veszprémi tuskó kúton csináltam egyszer ilyet nem rég, akkor is simán levette a felniről egy helyen a festéket... :D

Jójó, hát a silány teszkós víz még szép hogy leveri :lol: :lol:

Én csak a motortér kézimosására gondoltam. Kéthetente kibírom azt a 600 Ft-ot a gépimosásra. Lehet, hogy el is ugrom még ma motortpucolni, mert lökhárítót nem szedem le. Eszembe jutott, hogy akkor nem lenne díszrács se rajta. És mivel épp ki van szedve a riasztó, valami állat kinyitja simán a motorteret, aztán reggelre kilopják az erőművet a kocsiból :lol:

Akkut én nem veszem ki, elsődlegesen a motort veretem, brogéciollal meg sok vízzel amúgysem mennék pl. az ABS elektronika, meg a trafó környékére. Max. lekötöm a sarut, az is elég szerintem

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek! Most nézem a mobile24.hu-n hogy milyen sokba kerül nálatok forgalomba helyezni egy behozott kocsit..elképesztő! Tudom hogy már egyszer beszélgettünk itt erről, de nem tudtam megállni szó nélkül. Itt van például ez is

A valós eladási/vételár 2,6x-osába jön bele ha üzembe akarod helyezni.. Nálunk vételár+500EUR és mehetsz..hm :D

Bocs a hirtelen felindulásból irt hsz-ért!

Link to comment
Megosztás:

Jójó, hát a silány teszkós víz még szép hogy leveri :lol: :lol:

Én csak a motortér kézimosására gondoltam. Kéthetente kibírom azt a 600 Ft-ot a gépimosásra. Lehet, hogy el is ugrom még ma motortpucolni, mert lökhárítót nem szedem le. Eszembe jutott, hogy akkor nem lenne díszrács se rajta. És mivel épp ki van szedve a riasztó, valami állat kinyitja simán a motorteret, aztán reggelre kilopják az erőművet a kocsiból :D

Akkut én nem veszem ki, elsődlegesen a motort veretem, brogéciollal meg sok vízzel amúgysem mennék pl. az ABS elektronika, meg a trafó környékére. Max. lekötöm a sarut, az is elég szerintem

Lehet ha a tied leengedett ablakokkal meg "nem zártam be" cetlivel a szélvédôn állna egy multijet OFF Panda mellett abból hamarabb elkelne az erômű :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igazából félek, hogy a veretésnél valami galibát okozok, meg azért előtte az akksit kivenném. Azt se tudom mit kéne lekötni róla, mert elég erős egy ilyen pisztoly. Veszprémi tuskó kúton csináltam egyszer ilyet nem rég, akkor is simán levette a felniről egy helyen a festéket... :lol:

Úgy tudom, hogy a generátort kell letakarni, meg az elosztót.

Ezért szerelek én majdnem mindig kesztyűben ;) Ráadásul most hozzá tudok jutni igen jó minőségű "import" német kesztyűhöz. De hadd ne ragozzam... :D

Cérnakesztyűben már én is próbáltam, de abban nem "éreztem", most gumikesztyűban gondolkodom. Nem abban a nagy sárga savállóban, hanem nőgyógyász kesztyűben.

Ha az orvos érez benne mindent, akkor nekem is jó lesz. :D

Gyerekek! Most nézem a mobile24.hu-n hogy milyen sokba kerül nálatok forgalomba helyezni egy behozott kocsit..elképesztő! Tudom hogy már egyszer beszélgettünk itt erről, de nem tudtam megállni szó nélkül. Itt van például ez is

A valós eladási/vételár 2,6x-osába jön bele ha üzembe akarod helyezni.. Nálunk vételár+500EUR és mehetsz..hm :lol:

Bocs a hirtelen felindulásból irt hsz-ért!

Azért elég durva, fél misis kocsiból lesz 1 millió 2! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem is olyan veszélytelen dolog autót szerelni, amikor méretre vágtam a csavart a gyujtáskapcsolóhoz, elbacta a kezemből a flex. Amikor pakoltam el a szerszámokat megláttam , hogy miért.:

:lol:

Tudtommal vannak vágó korongok és csiszolók is külön. A képen jól látszik hogy eléggé elcsiszoltad a lapját. Ilyenkor látható hogy miért nem szabad vágólappal csiszolni. Nekem legalábbis azt mondták hogy ne tegyem. :D

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal vannak vágó korongok és csiszolók is külön. A képen jól látszik hogy eléggé elcsiszoltad a lapját. Ilyenkor látható hogy miért nem szabad vágólappal csiszolni. Nekem legalábbis azt mondták hogy ne tegyem. :lol:

Hát igen, pedig páran már ráfaragtak ezzel. Persze a védőszemüveg is ott lógott a szögön. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet ha a tied leengedett ablakokkal meg "nem zártam be" cetlivel a szélvédôn állna egy multijet OFF Panda mellett abból hamarabb elkelne az erômű :D :lol:

Nem sok összefüggést látok a megjegyzésed, és aközött, amit írtam, mert egyrészt nem volt szó semmiféle Mjet pandákról, sem más autókról, sőt leengedett ablakokról sem. Sokkal inkább arról, hogy éjjelente benzint lopnak a tankból, alufelnit, sőt pl. jólismert cartársunk fehér indexeit meg hűtőrácsát is letépték már éjszaka. Esetleg valami diszkóból hazafelé tartó seggrészeg tizenévesnek is kedve támadhat mondjuk faágat döfni az utcán álló autóm hűtőjébe.

Egyébként nem hiszem, hogy a te autód kategóriákkal jobb volna, az erőművünket meg szerintem ne is hasonlítsuk össze :lol:

De annak örülök, hogy nálatok ilyen jó a közbiztonság. Ne is zárd be éjjelre a kocsit, úgyis a Fiat Ritmot viszik el mellőle

Link to comment
Megosztás:

generátornak n mlesz baja

letakarni a gyújtáés lektronikát kell, és a gyertyákat.

aksi birja a vizet.

flex koronggal én is jártam már így elvertea kezem, de szerecsére nem volt más belőle, védőszemüveg az viszont nem ártana, nekemegyszer építkezéskor, kalapáccsal törtem fela etont, és egy szilánk belement a szemgolyómba, na annak mai napig ott a helye, és mivel mostanság megint fájogat a homloküregem, így szépen vérbe is van a szilánk helyéig,, amit szemészeten vettek ki....

az a baj, hogy nálunk nem volt ez a dolog sose kiforrva.

nézz meg egy amcsi filmet

mindenki melós cuccban nyomja, még a gagyi sorozatokban is ott a védősisak rajtuk kesztyű bakancs kötény

mi meg nyujuk a nEkie ben meg pólóban méteres hajakkal, azt csodálkozunk, ha belesik a szikraa cipőbe, a felx meg bedarálja a hajunkat, és a karunkat és végigrallyzza ...

hát pl itt se ártana fejlődni, de ez is sajátos fejbeni fejlődés lenne.

Link to comment
Megosztás:

generátornak n mlesz baja

letakarni a gyújtáés lektronikát kell, és a gyertyákat.

aksi birja a vizet.

flex koronggal én is jártam már így elvertea kezem, de szerecsére nem volt más belőle, védőszemüveg az viszont nem ártana, nekemegyszer építkezéskor, kalapáccsal törtem fela etont, és egy szilánk belement a szemgolyómba, na annak mai napig ott a helye, és mivel mostanság megint fájogat a homloküregem, így szépen vérbe is van a szilánk helyéig,, amit szemészeten vettek ki....

az a baj, hogy nálunk nem volt ez a dolog sose kiforrva.

nézz meg egy amcsi filmet

mindenki melós cuccban nyomja, még a gagyi sorozatokban is ott a védősisak rajtuk kesztyű bakancs kötény

mi meg nyujuk a nEkie ben meg pólóban méteres hajakkal, azt csodálkozunk, ha belesik a szikraa cipőbe, a felx meg bedarálja a hajunkat, és a karunkat és végigrallyzza ...

hát pl itt se ártana fejlődni, de ez is sajátos fejbeni fejlődés lenne.

Az a hülyeség, hogy én is szinte mindíg védüszemüvegben flexelek, csak most már ki van rajta nyúlva a gumi. Legutóbb is csavart vágtam szemüvegben, aztán már pakoltam el, és megláttam, hogy az egyiket nem sorjáztam le, flex vissza szemüveg már nem. A szemészeten ücsörögtam vagy 3 órát mire sorra kerültem. Aztán ahogy telik az idő az ember felejt, és megint nem veszi fel a szemüveget. ja hát ha megnézed az olyan barkács dokumentum filmeket, mindíg van rajtuk védőfelszerelés. De láttál már nálunk ácsot láncfűrésszel, fejvédőben, fülvédőben, védőszemüvegben porálarcban dolgozni?

Link to comment
Megosztás:

....

nézz meg egy amcsi filmet

mindenki melós cuccban nyomja....

Az a hülyeség, hogy én is szinte mindíg védüszemüvegben flexelek, csak most már ki van rajta nyúlva a gumi. Legutóbb is csavart vágtam szemüvegben, aztán már pakoltam el, és megláttam, hogy az egyiket nem sorjáztam le, flex vissza szemüveg már nem. A szemészeten ücsörögtam vagy 3 órát mire sorra kerültem. Aztán ahogy telik az idő az ember felejt, és megint nem veszi fel a szemüveget. ja hát ha megnézed az olyan barkács dokumentum filmeket, mindíg van rajtuk védőfelszerelés. De láttál már nálunk ácsot láncfűrésszel, fejvédőben, fülvédőben, védőszemüvegben porálarcban dolgozni?

Gyerekek, azok filmek! Lehet valami jogszabály, médiatörvény tiltja a nem szabályszerű nyilvános megjelenést. :D

Link to comment
Megosztás:

Az a hülyeség, hogy én is szinte mindíg védüszemüvegben flexelek, csak most már ki van rajta nyúlva a gumi. Legutóbb is csavart vágtam szemüvegben, aztán már pakoltam el, és megláttam, hogy az egyiket nem sorjáztam le, flex vissza szemüveg már nem. A szemészeten ücsörögtam vagy 3 órát mire sorra kerültem. Aztán ahogy telik az idő az ember felejt, és megint nem veszi fel a szemüveget. ja hát ha megnézed az olyan barkács dokumentum filmeket, mindíg van rajtuk védőfelszerelés. De láttál már nálunk ácsot láncfűrésszel, fejvédőben, fülvédőben, védőszemüvegben porálarcban dolgozni?

Ezt tanúsíthatom. Egyszer nem volt védőszemüveg, mikor vasat fúrtunk át, pont akkor ment egy kis sorja a szemembe.

Építőiparban dolgozom, így nap mint nap tapasztalom ezeket. Legutóbb a kerepesi úton csináltuk az aldi-t, oszt volt ott egy olyan roma banda, hogy semmi védőfelszerelés. Szögbelövéshez is semmi védőeszköz, meg elkerítés, simán a fejünk felett, vagy mellettünk lőtte a szeget a srác. Pedig nekem van vizsgám is szögbelövésről (puskaporosról), oszt mikor a Pillangó utcai metróállomás felújításán kellett szögbelőnöm az összes fehér oszlopot, akkor zavartam el mindenkit, még a nagy főnököket is elzavartam. :D Szeretek biztonságban dolgozni. Pl a magasság nekem nem probléma, de ha nem érzem magam biztonságban, akkor bepánikolok. A többi munkavégzésnél is szeretem ha biztonságban érzem magamat.

Link to comment
Megosztás:

Nem sok összefüggést látok a megjegyzésed, és aközött, amit írtam, mert egyrészt nem volt szó semmiféle Mjet pandákról, sem más autókról, sőt leengedett ablakokról sem. Sokkal inkább arról, hogy éjjelente benzint lopnak a tankból, alufelnit, sőt pl. jólismert cartársunk fehér indexeit meg hűtőrácsát is letépték már éjszaka. Esetleg valami diszkóból hazafelé tartó seggrészeg tizenévesnek is kedve támadhat mondjuk faágat döfni az utcán álló autóm hűtőjébe.

Egyébként nem hiszem, hogy a te autód kategóriákkal jobb volna, az erőművünket meg szerintem ne is hasonlítsuk össze :lol:

De annak örülök, hogy nálatok ilyen jó a közbiztonság. Ne is zárd be éjjelre a kocsit, úgyis a Fiat Ritmot viszik el mellőle

Az egészet arra írtam, hogy ne izgasd magad mert nem nagyon vadásznak F Astra motrokra és pl egy kis pöcs Panda hamarabb szemet szúrna. A rongálás az itt is az olyan tizenévesektôl származik akik belônek 1 üveg sörtôl, a xar megkeményedik bennük s akkor szétszedik a környéket. Ebként nem egészen emlékszem, hogy akár egy szót is írtam volna arra vonatkozóan, hogy az enyém jobb vagy sem, nem beefnek szántam! :D

Link to comment
Megosztás:

Az egészet arra írtam, hogy ne izgasd magad mert nem nagyon vadásznak F Astra motrokra. A rongálás az itt is az olyan tizenévesektôl származik akik belônek 1 üveg sörtôl s a xar megkeményedik bennük s akkor szétszedik a környéket. Nem egészen emlékszem, hogy akár egy szót is írtam volna arra vonatkozóan, hogy az enyém jobb vagy sem, nem beefnek szántam! :lol:

Nehogy összekapjatok! :D A volt melóhelyemen mesélték a portások, hogy hétvégén a Discós csávók ugy szoktak végigfutni a mociháztetőkön a parkolóban. Na nekem több se kellett, soha többet nem mentem hétvégén kocsival dolgozni. Meg a Karcsi is mesélte az esetét a kocsival, szóval örülök neki , hogy az udvarban van, és nem vhol a városben az utcán. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az egészet arra írtam, hogy ne izgasd magad mert nem nagyon vadásznak F Astra motrokra és pl egy kis pöcs Panda hamarabb szemet szúrna. A rongálás az itt is az olyan tizenévesektôl származik akik belônek 1 üveg sörtôl, a xar megkeményedik bennük s akkor szétszedik a környéket. Ebként nem egészen emlékszem, hogy akár egy szót is írtam volna arra vonatkozóan, hogy az enyém jobb vagy sem, nem beefnek szántam! :lol:

Így már máshogy hangzik... Akkor én kérek elnézést :D

Link to comment
Megosztás:

Jesszusom. Na én kivárnám mikor jönnek a hülekölkök mocitetőn pattogni azt mehetnének a sebészetire mert valami álarcos elmebeteg spájszervassal eltörte mindnek a singcsontját. :lol: :lol:

Micsiri? Sterimob? Hát mi a csoda van azokon a blokkokon? 5 centi olajos sár vagy mi? Mikor mellé cseppent némi motor és gázolaj akkor Brigéciol 2000-rel leszisszentettem, vártam egy cigiszünetig aztán ami a 3/4-edes csövön kifér a Praktikusból vett direkt ilyen célokra való szórófejjel és odapirítottam neki -olyan tiszta lett mintha épp akkor gurult volna le a gyártósorról :D pedig azt csak mosás előtti kasznitisztításra vettem. Na mondjuk sose hanyagoltam el a belső terét (láttam már sokkal tisztábbat és szebbet ettől) de az ilyen olajcseppenéses eseteket kivéve csapvízen kívül nem látott ilyen emulziós tisztító kotyvaszokat sose és azt is max 2x 1 évben de csak épp pár szisszentésről van szó nem literszámnyi felhasználásról.

Link to comment
Megosztás:

Nehogy összekapjatok! :D A volt melóhelyemen mesélték a portások, hogy hétvégén a Discós csávók ugy szoktak végigfutni a mociháztetőkön a parkolóban. Na nekem több se kellett, soha többet nem mentem hétvégén kocsival dolgozni. Meg a Karcsi is mesélte az esetét a kocsival, szóval örülök neki , hogy az udvarban van, és nem vhol a városben az utcán. :lol:

Anno Várpalotán garázdálkodott néhány hülyegyerek, akik porcelánport szórtak az autók szélvédőjére. Ott akinek nem volt cascoja, ez igencsak megszívta... És sajnos ilyenek mindenhol voltak / vannak / lesznek.

Link to comment
Megosztás:

Így már máshogy hangzik... Akkor én kérek elnézést :lol:

Én már a bicajjal is azt csinálltam, hogy jobb gép mellé parkoltam vele, akkor azt viszik el, nem az enyémet. Kocsival meg ha muszáj két autó közé beállni, akkor ha lehet új autó mellé állok, igy kisebb az esély, hogy nekibaccák az ajtót. A multkor is az asszonyt vittem melózni, és volt még idő, a kocsiban beszélgettünk, aztán néztem szembe egy rozzant Golfa szálltak be, ugy nekibacták az ajtót a mellette állónak, csak úgy huppant. :D Nem jöttem rá, mi az a tömény szag a kocsiba, aztán megláttam, hogy szereléskor levettem a vanília illatosítot a rácsról, és kiborult. Végigfolyt a kijelzőn, meg a rádión. Meg az asszony kiborult is amikor beült mellém, 3 fokban lehúzott ablakkal mentünk Győrig. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:D Igen, kevés hölggyel találkoztam kik szeretik a hideget :lol: A jobb autó mellé parkolós sajnos nekem nem nagyon kivitelezhető, örülök ha meg tudok állni :lol: :lol: de arra figyelni szoktam h én ne tosszak össze senkit aki mellettem áll. Szar dolog. Járok az astra mellett egy OFF -97-es metálbordó fiestával- ON de az télleg félelmetes hogy mennyire látszik rajta minden egyes ajtónekibacás. Az a gép egész életében városi autó volt, és mostanra rosszabb lemosva mert a kosz alatt legalább nem látszik :D szemét dolog nah...

Link to comment
Megosztás:

Egyszer javítottam ilyen sérülést.... A tulaj azt mondta, hogy egész eddig vigyázzot arra, hogy ne vágja neki a másik autónak az ajtót! De az ővének mégis neki vágták, és ezért ezentúl ő sem fog vigyázzni! Nem tudtam meggyőzni arról, hogy k*rva rosszul áll hozzá a dolgokhoz....

Link to comment
Megosztás:

:D Igen, kevés hölggyel találkoztam kik szeretik a hideget :lol: A jobb autó mellé parkolós sajnos nekem nem nagyon kivitelezhető, örülök ha meg tudok állni :lol: :lol: de arra figyelni szoktam h én ne tosszak össze senkit aki mellettem áll. Szar dolog. Járok az astra mellett egy OFF -97-es metálbordó fiestával- ON de az télleg félelmetes hogy mennyire látszik rajta minden egyes ajtónekibacás. Az a gép egész életében városi autó volt, és mostanra rosszabb lemosva mert a kosz alatt legalább nem látszik :D szemét dolog nah...

Én láttam, hogy 1 év mit jelent a szabad ég alatt. Ahányszor megmosatom az egyik szemem sír a másik nevet. Nagyon örvendek, hogy lessz garázs.

Link to comment
Megosztás:

Én láttam, hogy 1 év mit jelent a szabad ég alatt. Ahányszor megmosatom az egyik szemem sír a másik nevet. Nagyon örvendek, hogy lessz garázs.

nekem mondod? :lol: :lol: Panelpatkány vagyok mióta élek :lol: Eddig egy autó volt amivel jártam és néha látott garázst , de túlnyomórést annak is csillaggarázsa volt. Sajnos nem tudok viszonyítani milyen lenne ha fedett helyen lenne :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.