Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szivacs volt a kárpit alatt, de az szét volt porladva, lekapartam. Utánna volt eg yüvegstálas réteg,mégegy szivacs, legfellül meg vmi kartonszerűség.

Értem kösz. Úgy tűnik, hogy az enyém még nincsen szétporladva, mert elég durván benyomtam ujjal és eléggé nehézkes volt. Kőkemény. Mondjuk ahogy néztem, nem ártana levenni a tetőkárpitot oszt átmosni. Ahogy levettem az A oszlop takaróelemét, látszott, hogy alatta mily szép fehér még a Kárpit. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem muszáj volt cserélni mert lógott is. De ha csak koszos, nyáron meg lehet próbálni mosni, de ki kéne szedni hozzá, hogy utánna ki lehessen tenni a napra száradni.

Valahogy sejtem, hogy nem öt perc alatt szárad meg sajna. Elég érdekes anyagból van a kárpit. Igen, műszál, de az a keményebb rész, amin van a műszálas akármi. Ilyennel már találkoztam munkáim során, de most nem jut eszembe az anyag neve. Csak azt, hogy ha vizet kap, akkor lomtár, lomtár ürítése. :D

Link to comment
Megosztás:

Valahogy sejtem, hogy nem öt perc alatt szárad meg sajna. Elég érdekes anyagból van a kárpit. Igen, műszál, de az a keményebb rész, amin van a műszálas akármi. Ilyennel már találkoztam munkáim során, de most nem jut eszembe az anyag neve. Csak azt, hogy ha vizet kap, akkor lomtár, lomtár ürítése. :D

ne mossátok vízzel

leválik a ragasztó

Gabi ajánlására száraz hab alapú tisztítószer

Link to comment
Megosztás:

Én láttam de (addigra) mellettem a pöcs nem, és én satuztam a családdal, levessel egyebekkel a kocsiban, azért hogy ő még beférjen elém. De nem fért ám be, pedig sztem még anyám is befért volna pedig utoljára trabit vezetett, azt is 18 éve... Elkapta a bömit arról meg bepattant elém... megállt az árok szélén, én megálltam mögötte, kiszállunk megnézni azt a barmot akinek egy beláthatatlan, enyhén esős délután nem volt elég a 80, és kiszáll remegő kézzel lábbal egy 50-es nő....... Arra a kérdésre "miért?" azért mert ő már Dunakeszi óta jön a corolla után. Az hogy a corolla még 3-szor befért volna, ő meg egy héttel később jött, az nem tűnt fel... Nah ezeket kéne lezavarni az útról...

Hát igen, okos dolog volt nem fékezni :D

Ilyen helyzetben köteles vagy fékezni, szükség esetben vészfékezni, és kihúzódással segíteni a másikat. A másik dolog, hogy a másik nem hozhatna téged ilyen helyzetbe.

De legalább a levesek megmaradtak? :lol:

Link to comment
Megosztás:

vkinek, talán Johnynak volt ilyen problémája, hogy a kormányművet kellett cserélnie

mennyiért vette, illetve uj vagy bontott??

de nemértem, mert mikor már megvettük, akkor 5 éves volt, és akkor is hallottam néha koppanni onnét, és most se olyan hude gyakori a koppanás, de kézzel mozgatva elég rendesen mozog...

bezzeg villáskulccsal nem tom meglazítani se azt a két csavart, ami a kormányműhöz fogja a két rudat...

Link to comment
Megosztás:

akkor az miért van, hogy a fényjelzők elő vannak feszítve?? vagy ilyen sincs?

De van. Pont azért, hogy meleg legyen a wolfram szál, ne "sokkolja" a sok felkapcsolás :D

ne mossátok vízzel

leválik a ragasztó

Gabi ajánlására száraz hab alapú tisztítószer

Prevent kefés kárpittisztító spré. Drága, de jó. Viszont vigyázni kell vele, csak egyben

szabad az egész kárpitot átmosni vele, különben a határokon ottmarad egy kis folt.

Link to comment
Megosztás:

Prevent kefés kárpittisztító spré. Drága, de jó. Viszont vigyázni kell vele, csak egyben

szabad az egész kárpitot átmosni vele, különben a határokon ottmarad egy kis folt.

Legalább látszik hány nekifutásra takarította ki...

Tegnap azthittem sírva fakadok, ment előttem egy f astra mötálbordós fényezettlökösös, szal kívülről legalább annyira szép, mint amennyire az enyém csúnya. Olyan 50-ig nem is tűnt fel rajta semmi, aztán szitiből kiértünk, elindult (az benzines vót) és olyan szintű kék füstöt okádott hogy azthittemletévedek az útról. Sztem csóró gép már 1az 1-ben ette az olajat meg a benzint... Szabad az ilyennek autót adni ? :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem lóg a tetőkárpit! :D Át akarom huzatni, meg is kérdeztem mennyiért csinálnák és azt mondták, ha leszedem, délelőtt beviszem, délutánra kész és 8e. Ha ők szedik le, akkor 10e. Lehet, hogy majd szétnézek bontókban, mert eléggé szét van a kárpit alatt! Bontóban mennyiért lehet venni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem lóg a tetőkárpit! :D Át akarom huzatni, meg is kérdeztem mennyiért csinálnák és azt mondták, ha leszedem, délelőtt beviszem, délutánra kész és 8e. Ha ők szedik le, akkor 10e. Lehet, hogy majd szétnézek bontókban, mert eléggé szét van a kárpit alatt! Bontóban mennyiért lehet venni?

Olyan 4-5ezer körül.

Link to comment
Megosztás:

Nekem lóg a tetőkárpit! :D Át akarom huzatni, meg is kérdeztem mennyiért csinálnák és azt mondták, ha leszedem, délelőtt beviszem, délutánra kész és 8e. Ha ők szedik le, akkor 10e. Lehet, hogy majd szétnézek bontókban, mert eléggé szét van a kárpit alatt! Bontóban mennyiért lehet venni?

Én ugyan így álltok, azzal a különbséggel hogy nekem nem ajánlották fel a "szedjem le én" lehetőséget, és nekem 12-t mondtak rá :lol: Nekem dobtak itt egy linket hogy vaterán árult egy nép asszem 5 rugóért egy egész szépet. Nah azt kihagytam... Tudom hülye vagyok :lol: Mindegy, bontókba kerestem, és ott is olyan 5-7 körül osztották ahol láttam. (enyém caravan)

Link to comment
Megosztás:

Nekem lóg a tetőkárpit! :D Át akarom huzatni, meg is kérdeztem mennyiért csinálnák és azt mondták, ha leszedem, délelőtt beviszem, délutánra kész és 8e. Ha ők szedik le, akkor 10e. Lehet, hogy majd szétnézek bontókban, mert eléggé szét van a kárpit alatt! Bontóban mennyiért lehet venni?

Nagyjából ennyiért szerintem. 8 ezer az nem is sok érte, nekem 3 ezer volt a ragasztó, a kárpitanyagot meg szereztem, de azt is olyan 2 ezer/ méterért láttam üzletben. Mondjuk pont nem volt szürke meg fehér, csak sötét színben.

Link to comment
Megosztás:

Én ugyan így álltok, azzal a különbséggel hogy nekem nem ajánlották fel a "szedjem le én" lehetőséget, és nekem 12-t mondtak rá :D Nekem dobtak itt egy linket hogy vaterán árult egy nép asszem 5 rugóért egy egész szépet. Nah azt kihagytam... Tudom hülye vagyok :lol: Mindegy, bontókba kerestem, és ott is olyan 5-7 körül osztották ahol láttam. (enyém caravan)

Egy délutánt el lehet játszani a cseréjével, de egyébként nem vészes, még én is képes voltam rá :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy délutánt el lehet játszani a cseréjével, de egyébként nem vészes, még én is képes voltam rá :lol:

Jaja, csak egy délután kéne hozzá, meg egy kicsit kevesebb havaseső a fejemre :lol: Engem az idegesített, hogy állandóan beleért a hajamba. Megoldottam a másik oldalról a problémát. Levágattam a hajam :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Olyan 4-5ezer körül.

Az jó! Most már csak azt kell majd eldöntenem, hogy huzassam-e át, vagy vegyek bontóban! Mert az enyém eléggé szét van a kárpit alatt és nem tudom, hogy megérné-e áthuzatni! A belső világítást is úgy kell odaimátkozni, mert annyira szét van a kárpit alatt! Lehet, ha találok a bontóban egy jó állapotút, az lesz betéve!

Link to comment
Megosztás:

Jaja, csak egy délután kéne hozzá, meg egy kicsit kevesebb havaseső a fejemre :lol: Engem az idegesített, hogy állandóan beleért a hajamba. Megoldottam a másik oldalról a problémát. Levágattam a hajam :lol: :D

Mondjuk ez az olcsóbb megoldás :lol:

Az jó! Most már csak azt kell majd eldöntenem, hogy huzassam-e át, vagy vegyek bontóban! Mer az enyém eléggé szét van a kárpit alatt és nem tudom, hogy megérné-e áthuzatni! A belső világítást is úgy kell odaimátkozni, mert annyira szét van a kárpit alatt! Lehet, ha találok a bontóban egy jó állapotút, az lesz betéve!

Keresni kell egy fiatal, jó állapotút. Mikor mi a Caravanban cseréltük anno, egy 2001-es évjáratút sikerült venni bele (rajta van a bélyegző a hátulján). Az egy darabig még jó lesz sztem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.