Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

csak az fikázza a májkrémszoftot, aki nem ért hozzá :P :D

normális mérnöki fejlesztőprogramok és jó adatbáziskezelés csak a májkrémszoftnál van, jól működő példát még nem láttam pl linuxon :lol:

persze ettől függetlenül van a májkrémes progikkal is bőven baj, de még mindig jobb, mint a "konkurensei" :blush:

vagy az, aki ért hozzá. :D

adatbázis-kezelésbe azért belekötnék. MSSQL nem épp a legjobb. :D inkább MySQL, vagy PostgreSQL.

A legtöbb microsoft-os gépen meg valamelyik Unix rendszer fut. :P A másik, hogy nekem meglódul a nem épp mai gépem linux-n. :) Meg azon tényleg a videókártya van használva megjelenítésre, nem a proci izzad. Szabadabb kezed van a rendszer konfigurálására, mint M$ termékeken. Igaz, könnyebb is hazavágni, de aki nem ért hozzá az ne piszkáljon bele. Vistában vezették be azt, ami a linuxban már régóta megvan. A rendszervédelmet. Minden fontosabb tevékenységhez már admin jelszót kér. Linux már 99 óta tudja használni az USB-s pendrive-okat virtuális memóriaként. Nekem eddig csak hardverhiba miatt volt kernel panic linux-n. :D Van remek windows emulátor is linuxra, amivel semmi hátrányt nem szenvedsz. Kivéve, ha nagyon windowsra tervezett program. Egy játékon kívül minden (windowsra írt) program gond nélkül elindul a rendszeremen. Aki meg MS Office-t és MS Outlook-ot használ, annak gratulálni tudok. Van OpenOffice és Mozilla Thunderbird program is, a fizetős helyett és szerintem sokkal jobbak. Az ingyenességről meg ne is beszéljünk... :D

Link to comment
Megosztás:

vagy az, aki ért hozzá. :P

adatbázis-kezelésbe azért belekötnék. MSSQL nem épp a legjobb. :D inkább MySQL, vagy PostgreSQL.

A legtöbb microsoft-os gépen meg valamelyik Unix rendszer fut. :P A másik, hogy nekem meglódul a nem épp mai gépem linux-n. :D Meg azon tényleg a videókártya van használva megjelenítésre, nem a proci izzad. Szabadabb kezed van a rendszer konfigurálására, mint M$ termékeken. Igaz, könnyebb is hazavágni, de aki nem ért hozzá az ne piszkáljon bele. Viszont a Wendaz-t pillanatok alatt hazavágom, bárkiét. Nekem eddig csak hardverhiba miatt volt kernel panic linux-n. :D Van remek windows emulátor is linuxra, amivel semmi hátrányt nem szenvedsz. Kivéve, ha nagyon windowsra tervezett program. Egy játékon kívül minden (windowsra írt) program gond nélkül elindul a rendszeremen. Aki meg MS Office-t és MS Outlook-ot használ, annak gratulálni tudok. Van OpenOffice és Mozilla Thunderbird program is, a fizetős helyett és szerintem sokkal jobbak. Az ingyenességről meg ne is beszéljünk... :D

Thunderbird nekem is ütötte az ótlúkot, de az office az maradt. Valahogy már megszoktam a marhaságait. Igaz hogy újratalepítésenként 2 napot elvesz az életemből amíg kikapcsolom az összes (un)intelligens dolgát, de utána már én vagyok a főnök :lol:

openoffice csak azért van a gépemen, hogy ismerősök kompatibilitási problémáit leküzdjem :) I'm Mr. Converter :blush: :D

Link to comment
Megosztás:

vagy az, aki ért hozzá. :P

adatbázis-kezelésbe azért belekötnék. MSSQL nem épp a legjobb. :D inkább MySQL, vagy PostgreSQL.

A legtöbb microsoft-os gépen meg valamelyik Unix rendszer fut. :P A másik, hogy nekem meglódul a nem épp mai gépem linux-n. :blush: Meg azon tényleg a videókártya van használva megjelenítésre, nem a proci izzad. Szabadabb kezed van a rendszer konfigurálására, mint M$ termékeken. Igaz, könnyebb is hazavágni, de aki nem ért hozzá az ne piszkáljon bele. Vistában vezették be azt, ami a linuxban már régóta megvan. A rendszervédelmet. Minden fontosabb tevékenységhez már admin jelszót kér. Linux már 99 óta tudja használni az USB-s pendrive-okat virtuális memóriaként. Nekem eddig csak hardverhiba miatt volt kernel panic linux-n. :lol: Van remek windows emulátor is linuxra, amivel semmi hátrányt nem szenvedsz. Kivéve, ha nagyon windowsra tervezett program. Egy játékon kívül minden (windowsra írt) program gond nélkül elindul a rendszeremen. Aki meg MS Office-t és MS Outlook-ot használ, annak gratulálni tudok. Van OpenOffice és Mozilla Thunderbird program is, a fizetős helyett és szerintem sokkal jobbak. Az ingyenességről meg ne is beszéljünk...

Látom van legalább egy linux fanatikus a fórumon :D

Gondolom te akkor még nem találkoztál vállalati informatikai rendszerekkel :)

Általában ahol nagyrészt jól működik minden, ott a májkrémszoft termékeit használják.

Nem akarok példákat sokáig sorolni, de az előző cégemnél vért izzadva sem tudtak linux alá jó SAP

rendszert csinálni a fejlesztők, muszáj volt a fizetős windózos termékre fejleszteniük. Linux alatt mindig

hibázott a programjuk, windóz alatt viszont szépen futott. De nem kell messzire menni, a családban is

van sw fejlesztő cég, és nem egy alkalommal találkoztunk már olyan eseménnyel, hogy egy-egy ügyfél

az irodában átállt az "olcsóbb" linuxos rendszerre, és sorra indexhibák voltak az adatbázisban ezután...

majd visszaállt májkrémszoftra, mert úgy mégiscsak hibátlanul működik az ügyviteli program és az

adatbázis... Meg még tudnám sorolni, de nem teszem, mert tudom hogy az ilyen linux fanatikusokat

úgysem lehet meggyőzni arról, hogy olcsó húsnak híg a leve :D

Majd ha te is kénytelen leszel használni valamilyen komoly programot (mérnöki, ügyviteli, stb), akkor

rájössz, hogy egyetlen választásod a májkrémszoft, ha nem akarod szivatni magad :D :D

Link to comment
Megosztás:

Látom van legalább egy linux fanatikus a fórumon :)

Gondolom te akkor még nem találkoztál vállalati informatikai rendszerekkel :blush:

Általában ahol nagyrészt jól működik minden, ott a májkrémszoft termékeit használják.

Nem akarok példákat sokáig sorolni, de az előző cégemnél vért izzadva sem tudtak linux alá jó SAP

rendszert csinálni a fejlesztők, muszáj volt a fizetős windózos termékre fejleszteniük. Linux alatt mindig

hibázott a programjuk, windóz alatt viszont szépen futott. De nem kell messzire menni, a családban is

van sw fejlesztő cég, és nem egy alkalommal találkoztunk már olyan eseménnyel, hogy egy-egy ügyfél

az irodában átállt az "olcsóbb" linuxos rendszerre, és sorra indexhibák voltak az adatbázisban ezután...

majd visszaállt májkrémszoftra, mert úgy mégiscsak hibátlanul működik az ügyviteli program és az

adatbázis... Meg még tudnám sorolni, de nem teszem, mert tudom hogy az ilyen linux fanatikusokat

úgysem lehet meggyőzni arról, hogy olcsó húsnak híg a leve :D

Majd ha te is kénytelen leszel használni valamilyen komoly programot (mérnöki, ügyviteli, stb), akkor

rájössz, hogy egyetlen választásod a májkrémszoft, ha nem akarod szivatni magad :P :D

Windows-t is használok, de ha lehet kerülöm. :D

Hát ha nem MSSQl-ről akartak volna áttérni más SQL-re, akkor talán nem lett volna ilyen gond. Meg alapvető hiba, hogy váltottak. :D Ha wendazon is MySQL-t használtak volna pölö, akkor az linuxon is rendesen futott volna. A másik meg, hogy nem valami otthon tákolt disztrubíciót kellett volna felrakni ilyen használathoz, vagy pl Ubuntu-t. Megvannak erre a megfelelő vállalati, szerveroldali linux disztrubíciók (Slackware, de pl ott a FreeBSD is). Az még oké, hogy useroldalon wendazt használ, de ha azonos adatbázist, akkor probléma nem akadhatna belőle. Valamint a wendaz híres a sz*r hálózatkezeléséről. :D Amúgy az nem fair, hogy a lenugzmániám miatt diszkriminálni kell. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem diszkriminállak, egyszerűen csak nincs elég tapasztalatod :blush:

Otthon elbűvészkedhetsz a linuxxal, ha neked az tetszik, de olyan vállalati környezetben, ahol komoly

és felelősségteljes meló folyik, még nem találkoztam elégedett linux userrel :)

Személyes példám elég szélsőséges adott helyzetben, ugyanis nem is léteznek az általam megkívánt

mérnöki tervezőprogramok linux alá :lol: Ha átteszed emulációban, jó esetben elindul, de lassú lesz, és

állandóan hibázik. Ugyanez a tapasztalatom bármilyen migrált adatbázis esetében is :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként halkan megjegyzem, itt bent a cégnél egy 5 éves gépen melózok (épp most lesz lecserélve), amin

még mindig az első XP telepítés van fent, office meg egyéb vállalati cuccosok szépen elfutkorásznak, expolorerben

netezek... és nem volt soha különösebb bajom velük :blush:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként halkan megjegyzem, itt bent a cégnél egy 5 éves gépen melózok (épp most lesz lecserélve), amin

még mindig az első XP telepítés van fent, office meg egyéb vállalati cuccosok szépen elfutkorásznak, expolorerben

netezek... és nem volt soha különösebb bajom velük :blush:

Kinek a pap, kinek a paplan. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem diszkriminállak, egyszerűen csak nincs elég tapasztalatod :blush:

Otthon elbűvészkedhetsz a linuxxal, ha neked az tetszik, de olyan vállalati környezetben, ahol komoly

és felelősségteljes meló folyik, még nem találkoztam elégedett linux userrel :D

Személyes példám elég szélsőséges adott helyzetben, ugyanis nem is léteznek az általam megkívánt

mérnöki tervezőprogramok linux alá :lol: Ha átteszed emulációban, jó esetben elindul, de lassú lesz, és

állandóan hibázik. Ugyanez a tapasztalatom bármilyen migrált adatbázis esetében is :D

Vállalati ügyekben valóban nincs elég tapasztalatom, de ez nem azt jelenti, hogy egyenlő a nullával. :P

Talán azért vannak elégedetlen linux userek, mert nekik bonyolult? Nincsenek varázslók, amik beállítanak mindent. Azért tűnik bonyolultabbnak a lenugz, mert sok mindent be lehet állítani, amit ügye egy varázsló is beállít, de nem kérdez rá. Wendaz, user barátabb, mert usereknek készült. Csak az nem tetszik, hogy egy ilyen cuccért súlyos összegeket elkérnek, plusz a bővítésekért, extra dolgokért is. Amúgy arról beszéltem, hogy vállalati rendszerekben jobb a linux (szerver szinten), de a vállalatban dolgozó emberek, akik dolgoznak programokkal, adatbázisokkal, azoknak elég a wendaz is. Alap, hogy windowsra készül a szoftverek 95%-a, mert ez a legelterjedtebb. Ha anno a linux terjedt volna el, akkor fordított helyzet lenne. Csak amíg egy oprendszer (ami nem ér annyit) komoly pénzekbe kerül, addig egy ingyenes, buzgó emberek tömegével egybegyűlt alapítvány és csapatok fejlesztenek egy oprendszert, az nem lehet feltörekvő, mivel nincs pénzük. Windows-ra készülnek a programok -> Windows-t kell venni -> linux nem elterjedt. :)

Egyébként halkan megjegyzem, itt bent a cégnél egy 5 éves gépen melózok (épp most lesz lecserélve), amin

még mindig az első XP telepítés van fent, office meg egyéb vállalati cuccosok szépen elfutkorásznak, expolorerben

netezek... és nem volt soha különösebb bajom velük :D

Aki tudja kezelni az XP-t, annak nem fog megmurdelni 5 hét múlva, mint az átlag. :D

Link to comment
Megosztás:

Vállalati ügyekben valóban nincs elég tapasztalatom, de ez nem azt jelenti, hogy egyenlő a nullával. :D

Talán azért vannak elégedetlen linux userek, mert nekik bonyolult? Nincsenek varázslók, amik beállítanak mindent. Azért tűnik bonyolultabbnak a lenugz, mert sok mindent be lehet állítani, amit ügye egy varázsló is beállít, de nem kérdez rá. Wendaz, user barátabb, mert usereknek készült. Csak az nem tetszik, hogy egy ilyen cuccért súlyos összegeket elkérnek, plusz a bővítésekért, extra dolgokért is. Amúgy arról beszéltem, hogy vállalati rendszerekben jobb a linux (szerver szinten), de a vállalatban dolgozó emberek, akik dolgoznak programokkal, adatbázisokkal, azoknak elég a wendaz is. Alap, hogy windowsra készül a szoftverek 95%-a, mert ez a legelterjedtebb. Ha anno a linux terjedt volna el, akkor fordított helyzet lenne. Csak amíg egy oprendszer (ami nem ér annyit) komoly pénzekbe kerül, addig egy ingyenes, buzgó emberek tömegével egybegyűlt alapítvány és csapatok fejlesztenek egy oprendszert, az nem lehet feltörekvő, mivel nincs pénzük. Windows-ra készülnek a programok -> Windows-t kell venni -> linux nem elterjedt. :blush:

Mint említettem, a linuxra fejlesztett cucc sem futott rajta rendesen, én inkább ebben látom a linux elterjedésének korlátját :lol:

Pont a vállalati rendszerekben fontos, hogy ne olcsó hús meg híg lé legyen, mert az adott esetben többe fog kerülni, mintha

megvenné az ember először az optimális megoldást :P Számold ki, mennyibe kerül a windóz, meg mennyi egy informatikai

mérnök óradíja... egy szerver verzió is megtérül pár óra linux szívással :D

Hidd el, rengeteg fejlesztésben benne vagyok és voltam sok éve, és láttam sok linuxos próbálkozást elhalni (költségcsökkentés

címén indult a próbálkozás), amiből végül mindig windózos rendszer lett :)

A tények pedig azt mutatják, hogy hosszú távon egyetlen egy alkalmazás sem maradt linuxon, mert állandó gondokat okozott.

Részemről a téma letudva, tudom hogy amíg nem találod szembe magad komolyabb dolgokkal a számítógépen, addig úgysem

tudlak meggyőzni, hogy nem teljesen "százas" a linux oprendszer :D Otthon meg mindenki azt használ, ami szíve-vágya, ezt

aláírom, arra biztos jó a linux is :D

Link to comment
Megosztás:

Mint említettem, a linuxra fejlesztett cucc sem futott rajta rendesen, én inkább ebben látom a linux elterjedésének korlátját :blush:

Pont a vállalati rendszerekben fontos, hogy ne olcsó hús meg híg lé legyen, mert az adott esetben többe fog kerülni, mintha

megvenné az ember először az optimális megoldást :P Számold ki, mennyibe kerül a windóz, meg mennyi egy informatikai

mérnök óradíja... egy szerver verzió is megtérül pár óra linux szívással :D

Hidd el, rengeteg fejlesztésben benne vagyok és voltam sok éve, és láttam sok linuxos próbálkozást elhalni (költségcsökkentés

címén indult a próbálkozás), amiből végül mindig windózos rendszer lett :lol:

A tények pedig azt mutatják, hogy hosszú távon egyetlen egy alkalmazás sem maradt linuxon, mert állandó gondokat okozott.

Részemről a téma letudva, tudom hogy amíg nem találod szembe magad komolyabb dolgokkal a számítógépen, addig úgysem

tudlak meggyőzni, hogy nem teljesen "százas" a linux oprendszer :) Otthon meg mindenki azt használ, ami szíve-vágya, ezt

aláírom, arra biztos jó a linux is :D

Akinek nincs pénze vagy nem mer vállalkozni egy warez XP-re, annak ajánlatos a lenugz. Netezni bőven jó és egyéb más dologra. Mint említettem, a windows kezdi átvenni a lenugz-os biztonsági rendszereket. Azzal is baj van, hogy ráerőltetik az emberekre a Windows-t. Vedd meg, különben nem kapsz laptopot. Ez olyan, minthogy egy játékot mondjuk támogat az Intel és nem kizárt, hogy aki AMD procival futtatja, hátrányt szenved a teljesítményben vagy minőségben. Ilyen ez a fránya üzletpolitika.

Egyébként van nekem is eredeti XP-m, amit másolt lemezről telepítek, eredeti kóddal. :D

Na de The End. Ez egy végletegig húzható téma (vita), amivel nem mennénk egyről a kettőre. :D Programozni Windows-n szoktam, mert arra készültek a programok, egy játékkal is azon játszom, mert lenugzon nem indul (IE függőség miatt).

Link to comment
Megosztás:

Akinek nincs pénze vagy nem mer vállalkozni egy...

Na akkor csak, hogy közétek csapjak. Én aki sík hülye mindazokra amit ti most itt elsoroltatok nekem nem jött le semmi. A saját véleményem annyi erről, hogy az MS elmehet a búsba, Linuxéknak meg jó, hogy én csóró vagyok. Na szóval én mint alap kezdő aki majdcsak először látott linuxot -egy szimpla hálózat-configet vagy mit röpke percen belül belőttem a laptopomon -és csak úgy szalad rajta a tüzesróka mint akinek kigyulladt a farka :lol: , míg egy Vixtával nagyjából kevés oboázás árán is több perc (pedig azt azért nem ma kezdtem). :blush: És ez csak egy a sok(k) közül ami tetszik a linuxban. Mert a magamfajta idióta, hozzá nem értő is seszpillanat alatt megcuccolja a gépét úgy ahogy neki épp jó netre meg fotókat pakolászni, zenét hallgatni és hadd ne soroljam. Itt a Win7 licenszesen, dobozosan a kezemben (ajándékba kaptam) de nem merem vixta helyett feltenni. Miért? Dugig van biztonsági résekkel, supsz fel a netre aztán reinstall az egésznek. Aztán néhány után lehet venni jó pénzért licenszet -akinek van rá.

Persze tegyük hozzá, hogy mindezt ami rám ragadt a saját magam eszéből futotta mert nekem senki sem mutatta hogyan is kell "olyan ügyesen" csinálni a dolgokat. Ez van, keleti és vidéki vagyok, nem tagadom...

Link to comment
Megosztás:

Na akkor csak, hogy közétek csapjak. Én aki sík hülye mindazokra amit ti most itt elsoroltatok nekem nem jött le semmi. A saját véleményem annyi erről, hogy az MS elmehet a búsba, Linuxéknak meg jó, hogy én csóró vagyok. Na szóval én mint alap kezdő aki majdcsak először látott linuxot -egy szimpla hálózat-configet vagy mit röpke percen belül belőttem a laptopomon -és csak úgy szalad rajta a tüzesróka mint akinek kigyulladt a farka :lol: , míg egy Vixtával nagyjából jó oboázás árán is több perc (pedig azt azért nem ma kezdtem). :blush: És ez csak egy a sok(k) közül ami tetszik a linuxban. Mert a magamfajta idióta, hozzá nem értő is seszpillanat alatt megcuccolja a gépét úgy ahogy neki épp jó netre meg fotókat pakolászni, zenét hallgatni és hadd ne soroljam. Itt a Win7 licenszesen, dobozosan a kezemben (ajándékba kaptam) de nem merem vixta helyett feltenni. Miért? Dugig van biztonsági résekkel, supsz fel a netre aztán reinstall az egésznek. Aztán néhány után lehet venni jó pénzért licenszet -akinek van rá.

Persze tegyük hozzá, hogy mindezt ami rám ragadt a saját magam eszéből futotta mert nekem senki sem mutatta hogyan is kell "olyan ügyesen" csinálni a dolgokat. Ez van, keleti és vidéki vagyok, nem tagadom...

Jól szóltál ifjú pingvines! :D :D Amúgy igen, abból is látszik, hogy jobb a prefetch a linuxban, mint vistában. Utóbbiba már érezhető, XP-re meg csak annyit mondtak, hogy van benne. :D

Azt a Win7-et meg elfogadom ajándékba. :D Nem szeretek úgy fikázni valamit, ha nem próbáltam még ki. :)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor csak, hogy közétek csapjak. Én aki sík hülye mindazokra amit ti most itt elsoroltatok nekem nem jött le semmi. A saját véleményem annyi erről, hogy az MS elmehet a búsba, Linuxéknak meg jó, hogy én csóró vagyok. Na szóval én mint alap kezdő aki majdcsak először látott linuxot -egy szimpla hálózat-configet vagy mit röpke percen belül belőttem a laptopomon -és csak úgy szalad rajta a tüzesróka mint akinek kigyulladt a farka :lol: , míg egy Vixtával nagyjából jó oboázás árán is több perc (pedig azt azért nem ma kezdtem). :blush: És ez csak egy a sok(k) közül ami tetszik a linuxban. Mert a magamfajta idióta, hozzá nem értő is seszpillanat alatt megcuccolja a gépét úgy ahogy neki épp jó netre meg fotókat pakolászni, zenét hallgatni és hadd ne soroljam. Itt a Win7 licenszesen, dobozosan a kezemben (ajándékba kaptam) de nem merem vixta helyett feltenni. Miért? Dugig van biztonsági résekkel, supsz fel a netre aztán reinstall az egésznek. Aztán néhány után lehet venni jó pénzért licenszet -akinek van rá.

Persze tegyük hozzá, hogy mindezt ami rám ragadt a saját magam eszéből futotta mert nekem senki sem mutatta hogyan is kell "olyan ügyesen" csinálni a dolgokat. Ez van, keleti és vidéki vagyok, nem tagadom...

Na egy picit én is hozzászólok. Egyszer próbáltam linuxot, valóban nem volt rossz, de egyszerűen nem tudnám elképzelni azt, hogy azzal éljek, gyakorlatilag az általam nem szórakozásból használt programok csak windowson futnak. Aki meg visztát használ, nem értem meg...az ikszpé után kifejezetten lelombozó.

Link to comment
Megosztás:

Na egy picit én is hozzászólok. Egyszer próbáltam linuxot, valóban nem volt rossz, de egyszerűen nem tudnám elképzelni azt, hogy azzal éljek, gyakorlatilag az általam nem szórakozásból használt programok csak windowson futnak. Aki meg visztát használ, nem értem meg...az ikszpé után kifejezetten lelombozó.

Ezért használok XP-t. Amíg Vista volt rajta, annyira terhelt, hogy még a DVD író tálcája is szaggatva húzódott be. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Na egy picit én is hozzászólok. Egyszer próbáltam linuxot, valóban nem volt rossz, de egyszerűen nem tudnám elképzelni azt, hogy azzal éljek, gyakorlatilag az általam nem szórakozásból használt programok csak windowson futnak. Aki meg visztát használ, nem értem meg...az ikszpé után kifejezetten lelombozó.

Ha lenne egy usb-s floppy izém nem is nyúznám a pistát, Acer laptop -ahci driver... Mond ez neked valamit? Nincs 6-8 pénzem egy általam 1x használatos valamiért amit tovább sem tudok adni tehát ikszpé kilőve mert anélkül olyan mint a pityu -ha nem lassabb. Ubi 8.10 meg felrepült, minden része műxik ahogyan kell, az ilyen parancssoros témát még ugyan nem vágom így míg nincs adslem addig netezni marad a pista mert az MD300 config nem megy még nekem -ahhoz még gyakorlatlan vagyok nagyon. Aztán majd ha lesz drótosnet teljesen váltok. Ja, leszoktam már a játszadozásról is (na jó, néha előkerül a pasziánsz) úgyhogy nemigazán van szükségem windózra. Alap megjelenésében is jobban tetszik a pinguuu :blush: és gyors is a ketyerém amire ezelőtt még nem volt képes...

Link to comment
Megosztás:

Ha lenne egy usb-s floppy izém nem is nyúznám a pistát, Acer laptop -ahci driver... Mond ez neked valamit? Nincs 6-8 pénzem egy általam 1x használatos valamiért amit tovább sem tudok adni tehát ikszpé kilőve mert anélkül olyan mint a pityu -ha nem lassabb. Ubi 8.10 meg felrepült, minden része műxik ahogyan kell, az ilyen parancssoros témát még ugyan nem vágom így míg nincs adslem addig netezni marad a pista mert az MD300 config nem megy még nekem -ahhoz még gyakorlatlan vagyok nagyon. Aztán majd ha lesz drótosnet teljesen váltok. Ja, leszoktam már a játszadozásról is (na jó, néha előkerül a pasziánsz) úgyhogy nemigazán van szükségem windózra. Alap megjelenésében is jobban tetszik a pinguuu :lol: és gyors is a ketyerém amire ezelőtt még nem volt képes...

Oké. Így már érthető a vista. Viszont a programok közt nem csak a játékok, hanem fontosabbak is vannak, amik sajna linuxon nem mennek. :blush::)

Link to comment
Megosztás:

Ha lenne egy usb-s floppy izém nem is nyúznám a pistát, Acer laptop -ahci driver... Mond ez neked valamit? Nincs 6-8 pénzem egy általam 1x használatos valamiért amit tovább sem tudok adni tehát ikszpé kilőve mert anélkül olyan mint a pityu -ha nem lassabb. Ubi 8.10 meg felrepült, minden része műxik ahogyan kell, az ilyen parancssoros témát még ugyan nem vágom így míg nincs adslem addig netezni marad a pista mert az MD300 config nem megy még nekem -ahhoz még gyakorlatlan vagyok nagyon. Aztán majd ha lesz drótosnet teljesen váltok. Ja, leszoktam már a játszadozásról is (na jó, néha előkerül a pasziánsz) úgyhogy nemigazán van szükségem windózra. Alap megjelenésében is jobban tetszik a pinguuu :lol: és gyors is a ketyerém amire ezelőtt még nem volt képes...

Esetleg egy programmal lehet migrálni így XP telepítőt, hogy belerakod a szükséges drivert, persze ha létezik XP-re is. De ha már ennyire belejöttél lenugzba, inkább nem beszéllek le. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az ndisw (vagy mi) nem tud vele mit kezdeni, sajnos... :blush: Mindegy, addig már kibírom nélküle. :)

Ja, ma ránéztem a verdára, a hengerfejet már full puccba vágták -az összes szelep új lett benne, le lett síkolva "és a többi földi jó", 35 pízbe van. A tömítések is megvannak már, lassan összerakja a cimbi... :D :D De a héten még nemigen lesz kész. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gondolom te akkor még nem találkoztál vállalati informatikai rendszerekkel :lol:

Általában ahol nagyrészt jól működik minden, ott a májkrémszoft termékeit használják.

No...

Nagyvállalati szinten megfordul minden. Szerinted RHEL-t, HPUX-ot, AIX-et, Solaris-t hol használnak? Ezek akkor nem jók semmire? :blush: Természetesen Windows-ok is vannak bőven. Mindennek megvan a maga helye és célja, és nem lehet sem egyikről sem másikról általánosságban azt mondani, hogy csak ez és semmi más.

De a vita home usingtól indult, és mint tudjuk a rendes home user nem használ nagyon sem fejlesztőeszközöket sem adatbázisalakalmazásokat. :) Kétségtelen, hogy spec alkalmazások jelentős hányada nem hajlandó elindulni csak win-en, de ez a win képességeit nem javítja, csak nélkülözhetetlenné teszi. :D

Link to comment
Megosztás:

nekem ez a 2.pistás rendszerem, az első az nem volt valami barátságos, de ez már 2éve müködik..minden komolyabb gond nélkül. eddig 4x jött a kékhalál, de restart után semmi baja nem volt....

aki meg sokallja a memozabálását, az tegyen bele többet...nekem is benne figyel a 4g amiböl 3at lát, de nem is fog többet.. :blush:

Link to comment
Megosztás:

nekem ez a 2.pistás rendszerem, az első az nem volt valami barátságos, de ez már 2éve müködik..minden komolyabb gond nélkül. eddig 4x jött a kékhalál, de restart után semmi baja nem volt....

aki meg sokallja a memozabálását, az tegyen bele többet...nekem is benne figyel a 4g amiböl 3at lát, de nem is fog többet.. :blush:

64 bites rendszer kéne. De gondolom nem hobbiból használsz 32-t. Egyébként akkor AMD géped is lehet, mert intelekben van 36bit-es memóriakiterjesztés, amivel látja a 4GB-ot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.