Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hi all!

Látom már nagyon belemerültetek a szoknya dologba.

Csak annyi kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy milyen módszerrel lehet szétberhelni azt a részt.

Magyarul, mit kell kifeszíteni, lecsavarni, felhúzni, stb...? :oops:

A váltónál egy ügyes kézmozdulattal és egy csavarhúzóval lehet kivenni a "házatt"!

Én megfogtam kétoldalt és enyhén összenyomva és a hátulját egy csavarhúzóval kissé veszítve.Törékeny lehet a müanyag ezért vigyázz! :x

És látni fogod, hogy rávan a bőr tűzve egy téglalap alaku müanyag házra.

A kéziféknél ua. az eljárás.Csak az egy kicsit babrás lehet.

A visszarakásnál -a váltóval nem volt problémám :wink: csak tűzőgéppel rákellett tűzni az újjat, és vissza a helyére.

A kéziféknél már babrás volt mert olyan vastag a műanyag , hogy nem tudtam áttűzni és hát :twisted: igy pillancsragiztam :roll: (szerintem ez tökéletesen megteszi, lelehet venni bármikor)

Csak a kéziféknél amikor tesszük vissza akkor fonákul kell ráhuzni az egészet :roll: :) 8) De ha majd cseréled meglátod-----nem olyan ördöngős ahogy én le is írtam.....! :wink: :roll: :lol: 8) :shock:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk megállás után kiszáll, és megcsapja az üveggyapot szaga,

ami éppen beég az új hátsó dobban, vagy ha olyan, akkor az új

díszvégben... :lol:

De az üveggyapot szagát nehogymán összekeverjük a hegesztés jellegzetes szagával. :wink:

Egyébként valószínű, hogy azt érzi amit mondtál, csak rosszul fogalmazott, vagy a szaglószerve van rosszul kalibrálva :)

Link to comment
Megosztás:

Mr. Fórumfüggő Dzsedimester!

Ön nyert! :) Kiszállás után érzem a szagot! Szóval normális, megnyugodtam.

Amúgy "használat során" nálam azt jelenti, hogy amikor hazaérek, mielőtt beállítanám a garázsba, járó motor mellett körbejárom, megnézegetem, esetek 50%-ában motortér kinyit, fülhegyezés, hogy minden rendben-e, majd garázs open, bemászás a kocsiba, kocsi bemászás a garázsba, motor ki, vezető ki, garázs klóz.

Jó géesís szépen magyrat imígyen fogalmazik. :lol:

Fehérgsi! Szerintem sokan benne lennénk ebben a szoknya dologban!!! Elküldöd 1 címre, majd itt szétosztjuk!! Írjunk listát?

1. iqbéla, váltó és kézifék, gyári feketében

2.

3.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

97.08 Astrárol van szo,és tök ideg vagyok,mert párásodik az a dolgozó lány ablak de nagyon.Hiába nyomom a hideget vagy a meleget,tök mind1.Ha kikapcsolom a belső keringetést akkor meg olyan benzingőz jön be hogy megfulladok.az mitől van?Ennyire erősen sztem nem kellene érezni.

Léci ha van valakinek 5lete irja le.Köszi!!!

Laca

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

97.08 Astrárol van szo,és tök ideg vagyok,mert párásodik az a rosszlány ablak de nagyon.Hiába nyomom a hideget vagy a meleget,tök mind1.Ha kikapcsolom a belső keringetést akkor meg olyan benzingőz jön be hogy megfulladok.az mitől van?Ennyire erősen sztem nem kellene érezni.

Léci ha van valakinek 5lete irja le.Köszi!!!

Laca

Szia Laca !

Párásodás általában orvosolható a pollenszűrő cseréjével - leírás -.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is szokott a háccso ablak néha rendetlenkedni és kedvétöl függöen a hideg vagy meleg levegö segit rajta :lol: fura...

A kipuf szag meg nálam is jellemzö volt átalakitás után...de pl én szerettem azt a szagot :)

csá

UI:Gabi!minden második hozzászolásodban benne van a "www.dudasdob.hu" ....ez a reklám helye?! :lol: le merném fogadni hogy idén szponzorál téged :D hali

Link to comment
Megosztás:

Nálam is szokott a háccso ablak néha rendetlenkedni és kedvétöl függöen a hideg vagy meleg levegö segit rajta :lol: fura...
Egyszerű néha bekapcsolod a hátsó szélvédő fűtését, máskor meg nem :lol:

UI:Gabi!minden második hozzászolásodban benne van a "www.dudasdob.hu" ....ez a reklám helye?! :) le merném fogadni hogy idén szponzorál téged :lol: hali

Nem is igaz, mert sokkal többször szerepel a Patacsi :D

De az esetleges szponzorálástól függetlenül úgy sem ajánlana olyan helyet, amelyben nincs bizodalma.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

97.08 Astrárol van szo,és tök ideg vagyok,mert párásodik az a rosszlány ablak de nagyon.Hiába nyomom a hideget vagy a meleget,tök mind1.Ha kikapcsolom a belső keringetést akkor meg olyan benzingőz jön be hogy megfulladok.az mitől van?Ennyire erősen sztem nem kellene érezni.

Léci ha van valakinek 5lete irja le.Köszi!!!

Laca

Én még a nyáron szedtem szét a pollenszűrő részt. Magát a szűrőt nem cseréltem ki, de jól kiporszívóztam. Viszont ami, szerintem sokat számít az a körülötte lévő mocsok kiszedése. Marokszámra szedtem a saras levélcsomókat, és egyebeket. Plusz: van egy vízelvezető cső (azt hiszem ez a neve), ami a motortérbe nyúlik. Az az alján lukas, és onnan is töménytelen mennyiség jön ki a piszokból. Előző évek tapasztalata: ha párásodott szinte menni nem lehetett vele annyira nem láttam ki. Idén: a párásodás minimális, éppenhogycsak észreveszem hogy van, amit meg a venti 1-es fokozaton lenyom 5mp alatt. (Persze hátul jó szolgálatot tesznek a fűtőszálak)

Link to comment
Megosztás:

Laca!

Nézd meg, hogy a helyén van-e az a gumicsík, ami elválasztja a

motorteret a belső levegő szívórészétől a motortértetőnél!

Aztán tisztítsd ki a pollenszűrőt, vagy csere.

Laci!

Nem tévedés, nem ámítás. Dudás Sándor csinálja a versenykipufogót

idén a gép alá. De mint ahogy Mélykék kartárs okosan megjegyezte,

nem ajánlanék olyan helyet senkinek, amiről nem tudom, hogy olyan

jó, mint amilyennek leírom.

De dokumentálni fogom minden porcikáját az új rendszernek, és akkor

meggyőződhetnek majd a fórumosok is az igazamról... :)

Itt a reklám helye: www.dudasdob.hu

Patacsiék is a szponzoraim közé tartoznak, bár velük még nem sikerült

papírra vetni a szerződést. De már meggyőződtem személyesen is a

segítőkészségükről, a jó áraikról és a hatalmas alkatrészbázisukról. :lol:

Itt a reklám helye: www.patacsi.hu

Link to comment
Megosztás:

Oksa Gabi! Nem negativ kritikának szántam csak feltünt hogy soxor irod :)

Amugy Patacsiékat én is jónak tartom mint kiderült van is ott ismerős .... szal valszeg Dudás is ilyen jo mert rola már hallottam máshonnan is...sőt asszem anno oda is akartam vinni a kocsit....(de erre már nem emléxem 100% osan....csak igy rémlik)

hali

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

A mai nap összefutottam Pesten egy fehér GSI astrával,gondoltam körbekérdezek,hátha valaki innen a fórumról volt!

Nos olyan 22:30 körül ökörködtünk a Hungária Körúton, egy piros lámpába szépen bele is csúsztunk majdnem!!!

Mikor elösször megláttuk egymást udvariasan intettünk is egymásnak,utána egy-két sprint,majd mikor votl ez az ominózus piroslámpás dolog,gondoltam átköszönök!! Persze ablak leenged, de mire szóltam volna addigra ő már ment is tovább. Hát ezek után én elkanyarodtam a kerepesi útra ő meg ment tovább úgyhogy nem tudtam meg végül ki is volt a lelkes Opel-tesó!!!

Ha valaki magára ismerne akkor : Hello!!! Egy élmény volt!!!!

Na tsáááááá everyone!!!! :)

Link to comment
Megosztás:

milyen volt az a GSI? volt rajta vlmi ismertetö jel? milyen volt a vég? felni? ezek sztem jo jelek.....háj

Hi Lacee!!

Jujjj.elég fáradt voltam már akkor tegnap de ha jól emlékszem :

- az bizti hogy 16szelepes volt! (nem láttam sokáig a hátulját) :D

- gyári GSI alufelni volt rajta

- aszem dupla végú kipuff volt rajta (kicsit érces hanggal!)

Így hirtelen ennyi. Ja és ketten ültek benne! :) (legalább is ezt láttam végig a viszzapillantómból!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elkészült a Dudás féle versenykipufogó-rendszer! :lol:

A tapasztalatok: Istenkirály! :lol: :lol: :lol:

Olyan frankón egységben van az új karakterisztikájú motorral, mintha

egymásnak teremtették volna őket. :)

A hangja: Lenyűgöző! Bár mindenki összerezzen, amikor beindítom. :lol:

kipuff1.jpg

kipuff2.jpg

kipuff3.jpg

kipuff4.jpg

Egy ilyen komplett 60-as rendszert 4leömlővel, dobbal, véggel együtt

100000HUF-ért csinál a mester, jó minőségű anyagból, verhetetlen

minőségű munkával. A hangját meg lehet hallgatni a következő talin. :D

www.dudasdob.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.