Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Az a nagy szitu, hogy utassori-, raktér és hátsó üvegre bármilyen sötétségű szerelhető ha van mindkét oldalon visszapillantó tükör (vonóhorgoson egyértelműen kerül) szélvédő üvegre 75%, első (vezető üléssor melletti) üvegekre lehet tenni ami nem színezett avagy fényáteresztő képessége 100%, ha neked 70%-os akkor inkább ne ha mostanában viszed műszakira mert elhúzza a központi hivatal -még ha a vizsgáztató nem is. Mivel a legvilágosabb fólia is 89% képességű és az üveg 70%-os az valahol 60pár % körül lesz. Megtörtént eset: elvittem a vizsgabázisra, bemutattam a vizsgabiztosnak ("safety" -betörésgátló fólia) és annyit mondott, hogy "ő szíve szerint átengedné vele mivel az üveg zöld színét emeli ki jobban és jól átlátható de amint meglátják "odafent a nagyfaluban" a vas fotóit abban a pillanatban el is húzzák szal minusz 26 ropi vizsgadíj". Ezért kapartam én is le.. :)

Köszi a választ mindenkinek. Közben sikerült lebótolnom a fóliázást a "B" oszloptól hátrafelé. 18.000 píz lesz ;)

Az elsőkkel nem kockáztatok. ;)

Nem én találtam ki...Villamossági szerelő mondta :D

Miért nem minket kérdezel???? :P

Link to comment
Megosztás:

Megeshet, azok nagy buheramájszterek. :)

Nekem mondod :D Igazából lecsaptam a kapcsolóra, főleg, hogy ingyen adta, meg hogy láttam, beleillik a helyére. (örültem mint majom a farkának, hogy nem kell 3500-at adnom érte vateran) Persze utána meg néztem itt a fórumon, hogy kell rajta lennie egy lednek, meg egy kis fűtéskapcsolónak. Mindegy...ha esetleg van valakinek F astra gyári tükör kapcsolója, adok érte cserébe egy balos ablakemelő kapcsolót, meg B Veci tükör kapcsolót ;)

Link to comment
Megosztás:

De kell! Sőt 2009/03-tól "H" matrica is.....Vagyis nem tudom hogy ott nálatok hogy mükszik :D

Érdekes, másoké átment... nah de mindegy... (úgyse szedtem le, megvannak az üvegek, csak hamar átraktam a donorét)

Érdekes, ezeken már ki is lehet látni! ;) :P ;) Anyósjelölt még köszönte is, hogy leszedtem, azt hitte őmiatta volt... :) Mondtam is "persze anyukaaa, miattad volt az egész! ;) "

Az miaz? ;)

:lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Nem én találtam ki...Villamossági szerelő mondta :)

sok autóban így van ez gyárilag

Mert ha azt akarnék akkor rögtön jönne a következő kérdés hogy miért nem cserélek inkább autót :D

Szia Déneske éhes vagy még? ;)

még hogy ki látott 14nz-t ;)

Link to comment
Megosztás:

Az miaz? :)

Bár van fólia topic, de talán most utoljára J0hnny cartárs elnézi nekünk:

A gazdasági és közlekedési miniszter 84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint személygépkocsik esetén, nem csak a hátsó oldalsó ablakok, de a hátsó szélvédő is bármely sötétségű fóliával jogszerűen ellátható, amennyiben a fólia magyarországi minősítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamint a gépjármű két oldalsó tükörrel van ellátva.

- A "B" oszlop mögötti üvegek (hátsó oldalsó, hátsó szélvédő) csak érvényes "H" minősítő jellel rendelkező anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstől függetlenül.

- A vezető üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 %-nál (AU 75, SCL).

- Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 %-nál (SCL).

A közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 97. §-a szabályozza a fóliázás lehetőségeit. Eszerint a személygépkocsi ablakain menet közben nem szabad olyan fóliát, üvegre felhordott fényelnyelő vagy fényvisszaverő réteget stb. alkalmazni, amely a személygépkocsi ablakain a kilátást, illetőleg az átlátást megakadályozza.

Ez a követelmény azonban nem vonatkozik a gépkocsi szélvédőjének és ablakainak fényáteresztő képességét csökkentő olyan eszközre, amely alkalmazására a Nemzeti Közlekedési Hatóság az ENSZ-EGB 43. számú előírás 21. számú mellékletében meghatározott követelmények figyelembevételével engedélyt adott ("H" engedély).

Link to comment
Megosztás:

Bár van fólia topic, de talán most utoljára J0hnny cartárs elnézi nekünk:

.................

Óóó, köszönöm a részletes választ, így már világos.

Ezek szerint kell, hogy ragasszanak matricát is a fólia alá...

JOhnny-tól meg elnézést kérek az értetlenkedésemért :)

Link to comment
Megosztás:

Óóó, köszönöm a részletes választ, így már világos.

Ezek szerint kell, hogy ragasszanak matricát is a fólia alá...

JOhnny-tól meg elnézést kérek az értetlenkedésemért :)

Nincs mit :P Nekem körbe van fóliázva teljesen. Muszáj volt felkészülnöm belőle :D Műszakira a két első üveget kicserélem. Amúgy a teljes szabályzat paragrafusokra lebontva ki van nyomtatva és mindig bent van a kesztyűtartóba. Idáig 3-szor kóstoltak meg a rendőrök a fólia miatt, mind a 3-szor megmutattam neki a papírokat....Mind a 3-szor mondták, hogy jó jó további jó utat! ;) Persze egyszer úgyis belefutok egy izgága buzgómócsingba, és akkor szívok mint a torkosborz ;)

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit :P Nekem körbe van fóliázva teljesen. Muszáj volt felkészülnöm belőle :) Műszakira a két első üveget kicserélem. Amúgy a teljes szabályzat paragrafusokra lebontva ki van nyomtatva és mindig bent van a kesztyűtartóba. Idáig 3-szor kóstoltak meg a rendőrök a fólia miatt, mind a 3-szor megmutattam neki a papírokat....Mind a 3-szor mondták, hogy jó jó további jó utat! ;) Persze egyszer úgyis belefutok egy izgága buzgómócsingba, és akkor szívok mint a torkosborz :D

Mifelénk kemény pénzeket fizetnek a népek az első fóliákért. Engem még az elején figyelmeztettek, hogy le kéne venni mert kezdtek ráállni a celofánra. Mondom nincs az az Isten aki leszedeti, erre következő este megáll a rendőr az autó mellett, kopogtat és azt mondja: "Tudom-e, hogy meg kell büntessen és el kell vegye a forgalmim?"

Mondom rendeben van de nincs forgalmim szal jöjjön máskor. (Épp a lízingcégnél voltak a papirok és 2 drb fénymásolt papirral jártam). Azt fárasztott még egy ideig majd elengedtek. Másnap lekerültek a fóliák, sokat sírtam és pont. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mifelénk kemény pénzeket fizetnek a népek az első fóliákért. Engem még az elején figyelmeztettek, hogy le kéne venni mert kezdtek ráállni a celofánra. Mondom nincs az az Isten aki leszedeti, erre következő este megáll a rendőr az autó mellett, kopogtat és azt mondja: "Tudom-e, hogy meg kell büntessen és el kell vegye a forgalmim?"

Mondom rendeben van de nincs forgalmim szal jöjjön máskor. (Épp a lízingcégnél voltak a papirok és 2 drb fénymásolt papirral jártam). Azt fárasztott még egy ideig majd elengedtek. Másnap lekerültek a fóliák, sokat sírtam és pont. :D

Már nálunk is....szóval addig jár a korsó a kútra....... :)

Link to comment
Megosztás:

Ma asszonnyal meg haveromékkal elgurultunk a Dunapartra megnézni hogy meg van -e még a víz. Beállok a parkolóba, látom hogy egy piros Caravan áll bent. Beállok mellé, látom hogy egy fekete sárvédő van rajta bal elöl :P Nah mondom egy hónapja nem tudom elpasszolni a fölös sárvédőmet, írtam egy cetlit hogy van egy eladó piros sárvédőm, meg a számomat. Este csörgött a telefonom ;) Úgy tűnik az már elmegy. De hogy senki nem vesz fekete belsőt, meg kockatükröt az mán' szemétség :) Pénteken este pakolunk, aztán megyünk Demjénbe hétvégére, de még tankolni sincs zsém ;) Haverral megbeszéltük hogy minimál kiépítésben hozzuk össze. Viszünk teszkós májkrémkonzervet, meg valami hungarocel-kenyeret és akkor a kaja letudva :D Csak ezt a csajoknak nehéz beadni hogy ez a kaja ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.