Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Öregszem. Szépen lassulok.

Anno 2005: E66, 8-as, Veszprém Márkó felé a beszűkülés előtt a murvás parkolóból 90-es szakaszon 141-gyel.http://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/mellow.gif

2010.04 régi 5-ös, Balástya után Szeged felé mozgóból 90-es szakaszon 123-mal.http://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/mellow.gif

Az alkohol elektronika (e85power) hacsak meg nem nyerem, egyenlőre ugrott.

Elnézést kérek jogkövető és törvénytisztelő közlekedő társaimtól kihágásaim miatt. http://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/huh.gif

Jó utat mindenkinek!

:D Nem értem a hozzászólást, annak célját, de oké. :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem tudom, melyik topicba kellene írnom, egyik napról a másikra elszállt a hőmérséklet jelzésem. F astra 2001 X14NZ, hol van maga az a kis szerkezet, amely méri a fokot? vagy mi méri? el tud romlani? előre is köszönöm

Az érzékelő az első lökhárító bal oldalán van alul, alulról nézve van ott egy furat is a lökösön.

Azt célszerű megnézni, hogy megvan-e, ill. a csatlakozója rendben van-e.

Link to comment
Megosztás:

vezteng.ház és a hf közé csak tömítőpaszta kell.

Csere kérdésben pedig csak a pénztárca szab határt. Ha lent van a hf. akkor át kell nézni minden alkatrészt és mérlegelni (ezt csak akkor tudod megállapítani, ha már lent van a hf.!). pl. hidrotőkék cseréje, szelepek ellenőrzése, nem csak a zárófelület, hanem a szárak kopottsága, szelepvezetők kopottsága, szelepszárszimeringeket érdemes cserélni, ha már ki vannak szedve a szelepek, a himbákat is érdemes ellenőrizni. Esetleg új vezteng.szimering, és a másik végére pedig új gumikarika.

A hf-et síkoltasd és szükség esetén vegyél új csavarokat (érdemes megmérni őket, hogy mennyit nyúltak az újhoz képest). Ja és érdemes új vezérléscuccokkal összerakni.

Kösz a segítséget. Vez.tengely szimering az lesz. Még valami a gyujtás elosztó alá megy valami? (tömítés) Vagy csak oda is paszta? Mert az autósboltba se a hengerfej és a vez.ház közé való dolgot meg az elosztó alá se találtuk meg a tömítést. De akkor kell vegyek pasztát is:D ha nincs ott más a vezérműház alatt:D Csavarokat azokat vettem újakat, Síkoltatás hát nem tom:D mindenesetre a szelepeket át nézzük meg a szelep szár szimeringeket is megvettem. Kössz az infót ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Indítok, indít az önindító majd mintha beszorult volna megáll, minden kialszik, leveszem az indítást. Újra megpróbálom, hasonló eset történik, de beindul. Hazafele emelkedőn nyomtam neki és párszor elment az erő a kocsiból, mintha megcsúszna a kuplung, csak nem csúszott meg, mert a motor nem pörgött fel. Meg úgy kb minden erőteljesebb gyorsításnál pillanatokra elment a nyomaték. AC pumpa lesz ebből asszem. :)

Szerk: jameg rakom a rükit, emelem a kuplung pedált, aztán lefulladás. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, lehet, csak kiment a fejemből. :D

Elektromos ablakemelő, elektromos tükör, alufelni, sportdob, kormámybőrözés.....stb,stb..... ;)

a szülinapjára is felnit meg nyárigumit kapott az autómra ;) :lol:

Kössél egy masnit a @-ra :D :D :D Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni, de már itt sem vagyok ;) :)

Már ellőttem Karácsonyra. :P

Amúgy meg van már autód? ;) Tudod... rendes karikásvillámos ;) ;)

Egy kis A Corsa? ;)

Se őt nem akarom kinyírni, se mást aki közterületen tartózkodik. Mellesleg utána vehetek "hozzá" jogosítványt is. Az meg többe kerül mint a Corsa :D Haverom barátnője most kezdi majd el, belenéztem a papírba amit kapott... háát... 12ezerért egy EÜ vizsga? :D nekem még csak 6 volt, és akkor is szidtuk őket hogy mi kerül ezen annyiba. A vizsgadíjak is duplázódtak nagyjából. :D Szóval nem jó :)

De rájöttem, majd kap egy rendes tollat, díszdobozban, valami okosat belegravírozva, aztán legyen örülés, meg érettségi ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Indítok, indít az önindító majd mintha beszorult volna megáll, minden kialszik, leveszem az indítást. Újra megpróbálom, hasonló eset történik, de beindul. Hazafele emelkedőn nyomtam neki és párszor elment az erő a kocsiból, mintha megcsúszna a kuplung, csak nem csúszott meg, mert a motor nem pörgött fel. Meg úgy kb minden erőteljesebb gyorsításnál pillanatokra elment a nyomaték. AC pumpa lesz ebből asszem. :)

Szerk: jameg rakom a rükit, emelem a kuplung pedált, aztán lefulladás. :)

Kevés a nyomaték? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Miért vegyek trabantot? :)

Mert ugyan abból az anyagból készül amiből az új S-Merci csomagtartó ajtaja. (csak a merci spórolt a drága duroplast-al, és csak oda jutott) A Trabin az egész kasztnira felhasználták. Hűtővel kapcsolatos problémáid megszűnnek, nem kell hűtőfolyadék, hőgomba, meg egyéb marhaságok ééééss a legfontosabb:

Garantálom hogy nem kell hibakódot villogtatni rajta :D :D

Nah meló van, majd este leszek. Köszi az ötleteket :) :D

Link to comment
Megosztás:

Mert ugyan abból az anyagból készül amiből az új S-Merci csomagtartó ajtaja. (csak a merci spórolt a drága duroplast-al, és csak oda jutott) A Trabin az egész kasztnira felhasználták. Hűtővel kapcsolatos problémáid megszűnnek, nem kell hűtőfolyadék, hőgomba, meg egyéb marhaságok ééééss a legfontosabb:

Garantálom hogy nem kell hibakódot villogtatni rajta :D :D

Kevesebb elektronika van benne, mint egy dízelben. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Mert ugyan abból az anyagból készül amiből az új S-Merci csomagtartó ajtaja. (csak a merci spórolt a drága duroplast-al, és csak oda jutott) A Trabin az egész kasztnira felhasználták. Hűtővel kapcsolatos problémáid megszűnnek, nem kell hűtőfolyadék, hőgomba, meg egyéb marhaságok ééééss a legfontosabb:

Garantálom hogy nem kell hibakódot villogtatni rajta :D :D

Nah meló van, majd este leszek. Köszi az ötleteket :) :D

Problémák? Hibakód? Gazemberség? Humpákolás? Miről beszélsz? :)

Link to comment
Megosztás:

Kösz a segítséget. Vez.tengely szimering az lesz. Még valami a gyujtás elosztó alá megy valami? (tömítés) Vagy csak oda is paszta? Mert az autósboltba se a hengerfej és a vez.ház közé való dolgot meg az elosztó alá se találtuk meg a tömítést. De akkor kell vegyek pasztát is:D ha nincs ott más a vezérműház alatt:D Csavarokat azokat vettem újakat, Síkoltatás hát nem tom:D mindenesetre a szelepeket át nézzük meg a szelep szár szimeringeket is megvettem. Kössz az infót ÜDV

Ott egy O-gyűrű van.

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek egy felesleges tükörfűtés relé? :) Az is nagy segítség lenne, ha mondanátok/írnátok egy két helyet ahol lehet venni, rendelni :) Nálunk az autósboltos nézett rám, mint az edényes..... Fogalma nem volt mit akarok :D

Ezt találtam rá,

90185120 , 12 38 580

De majd az EPC bajnokok megerősítik,vagy cáfolják.

Árat nem tudok mondani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.