Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem sok. Meg nem beszélve arról, hogy már csak ez kell a szetthez, vagy csak úgy előre megveszed?

Igen, ez egy jó kérdés látod... mert az első kettő helyén van gyári kapcsolókkal...és gondoltam veszek hátra univerzálisat + a gyári hátsó kapcsolókat meg az első 4eset... és autóvillamosságis beteszi nekem...

Mert nyáron klíma és tetőablak hiányában jobban csípem ha a hátsók vannak lehúzva akkor nem zavar a menetszél... és elektromosan mégis könnyebb lenne mozgatni :lol:

Ja... ebay.de-n 100 euro csak a kapcsoló :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez egy jó kérdés látod... mert az első kettő megvan gyári kapcsolókkal...és gondoltam veszek hátra univerzálisat + a gyári hátsó kapcsolókat meg az első 4eset... és autóvillamosságis beteszi nekem...

Mert nyáron klíma és tetőablak hiányában jobban csípem ha a hátsók vannak lehúzva akkor nem zavar a menetszél... és elektromosan mégis könnyebb lenne mozgatni :lol:

Ja... ebay.de-n 100 euro csak a kapcsoló :D

Ilyen megoldáson én is gondolkodtam. Én nem tartom soknak a 10e Ft-t érte hiszen elég ritkán látni ilyet. Az ajtókba meg lehet venni eredeti kapcsolókat is, szerintem, hiszen azok megegyeznek az anyós oldalival, vagy tévedek?

Link to comment
Megosztás:

Mennyi lehet egy ilyen a bontóban? (gyári) :D

Lehet, hogy az Isuzuban nekem is van ilyen? B) (abban gyári minden - még a tanksapkánál is van kp-zár.)

Ha nem úgy néz ki, mint az ilyen univerzális zárak, hanem rajta a GM meg hogy Kiekert vagymi, akkor gyári. Ja meg ha el tudod forgatni a bal egynél a zárat jobbra vízszintesen, akkor gyári, mert az a reteszelési pozíció.

Én meg egy matt-fekete Fronterát, bacott nagy krómozott gallytörővel, meg kamion-kürttel :D :D

Nem!

Ilyennel: Visit My Website :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kézműves szakkor, utolsó epizód, diplomamunka:

http://kepfeltoltes.hu/110128/DSC_7040_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110128/DSC_7043_www...ltoltes.hu_.jpg

Dáwid után szabadon: NEM KÉK! :lol:

Áramfelvétele 0.28 A. Az sok? Kevés?

Hanem jégfehér...?

Ha jól számolok, akkor egy darab 2wattos műszerfal izzó 0.13 ampert fogyaszt. Az 5wattos meg 0.35A.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez egy jó kérdés látod... mert az első kettő helyén van gyári kapcsolókkal...és gondoltam veszek hátra univerzálisat + a gyári hátsó kapcsolókat meg az első 4eset... és autóvillamosságis beteszi nekem...

Mert nyáron klíma és tetőablak hiányában jobban csípem ha a hátsók vannak lehúzva akkor nem zavar a menetszél... és elektromosan mégis könnyebb lenne mozgatni :lol:

Ja... ebay.de-n 100 euro csak a kapcsoló :D

Kicsit sok mert .:Visit My Website

Link to comment
Megosztás:

Kézműves szakkor, utolsó epizód, diplomamunka:

http://kepfeltoltes.hu/110128/DSC_7040_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110128/DSC_7043_www...ltoltes.hu_.jpg

Dáwid után szabadon: NEM KÉK! :D

Áramfelvétele 0.28 A. Az sok? Kevés?

Nem sok. Csak jelzésképpen nekem 0,4A-t eszik a négy darab kék led (+veszteség az ellenálláson hő formájában) a műszeregységben. Aztán ott van még a 3 led a fűtéskonzolban és 2 a BC-ben. Tehát 0,9A áramfelvétel van (+a veszteség). Persze ez csak egy körülbelüli számítás, mert 14,4V-ra méreteztem a rendszert. :lol:

Hanem jégfehér...?

Ha jól számolok, akkor egy darab 2wattos műszerfal izzó 0.13 ampert fogyaszt. Az 5wattos meg 0.35A.

2/12= 0,16A ; 5/12= 0,41A

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez egy jó kérdés látod... mert az első kettő helyén van gyári kapcsolókkal...és gondoltam veszek hátra univerzálisat + a gyári hátsó kapcsolókat meg az első 4eset... és autóvillamosságis beteszi nekem...

Mert nyáron klíma és tetőablak hiányában jobban csípem ha a hátsók vannak lehúzva akkor nem zavar a menetszél... és elektromosan mégis könnyebb lenne mozgatni :lol:

Ja... ebay.de-n 100 euro csak a kapcsoló :D

Jó csak azért kérdeztem, mert ha most kezdted volna beszereni a cuccokat akkor jobb egyben, mert hiába van kapcsolód ki fog eladni komplett szettet kapcsoló nélkül, de így más a tészta. Ha autóvillamosság csinálja kkor küzdjön vele, én magam csak komplett bontott gyárival próbálkozok majd.

Link to comment
Megosztás:

Nem sok. Csak jelzésképpen nekem 0,4A-t eszik a négy darab kék led (+veszteség az ellenálláson hő formájában) a műszeregységben. Aztán ott van még a 3 led a fűtéskonzolban és 2 a BC-ben. Tehát 0.8A áramfelvétel van (+a veszteség). Persze ez csak egy körülbelüli számítás, mert 14,4V-ra méreteztem a rendszert. :lol:

2/12= 0,16A ; 5/12= 0,41A

Van benne fesz.stabilizátor? Mert ha nem, akkor 2/14.4 meg 5/14.4. Vagy?

Link to comment
Megosztás:

Ha nem úgy néz ki, mint az ilyen univerzális zárak, hanem rajta a GM meg hogy Kiekert vagymi, akkor gyári. Ja meg ha el tudod forgatni a bal egynél a zárat jobbra vízszintesen, akkor gyári, mert az a reteszelési pozíció.

Nem!

Ilyennel: Visit My Website :lol:

Akkor már a szergej-kürt (az eredeti, nem a remot) sokkal jobb szerintem B)

:D
Link to comment
Megosztás:

Van benne fesz.stabilizátor? Mert ha nem, akkor 2/14.4 meg 5/14.4. Vagy?

Nincs. Az izzókat meg 12V-ra méretezik, így az ott megadott teljesítmény is az alapján van meghatározva.

Akkor már a szergej-kürt (az eredeti, nem a remot) sokkal jobb szerintem :D
B)

Jóhát, a csörgőé is megteszi, ahogy a szilié is. :D 165-ös!!! Az egy nagyon durva mozdony. :D 1986-ban volt az utolsó főszervize. :) De amúgy már újra van fényezve, hogy legalább ne így nézzen ki, ahogy a videón. :D Az más tészta, hogy maradt benne minden, ami eddig is. :P

De most pl a fűtőházban bent láttam a 231-es teljesen eredeti kinézetű és motorú Szergejt. :lol: Ja meg tegnap beindították a 2156-os kiégett csörgőt. ;) Már bent a motor, kint dekkol az egyes fordítóvágányon. :D

Link to comment
Megosztás:

Nincs. Az izzókat meg 12V-ra méretezik, így az ott megadott teljesítmény is az alapján van meghatározva.

Jóhát, a csörgőé is megteszi, ahogy a szilié is. :D 165-ös!!! Az egy nagyon durva mozdony. B) 1986-ban volt az utolsó főszervize. :D De amúgy már újra van fényezve, hogy legalább ne így nézzen ki, ahogy a videón. :D Az más tészta, hogy maradt benne minden, ami eddig is. :D

Kapott az nagyjavítást UD-n az ősszel. Maradt benne minden, de felújították. Van kép is róla valahol a fórumon, ha érdekel :) Valóban az egy kuriózum mozdony itt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kapott az nagyjavítást UD-n az ősszel. Maradt benne minden, de felújították. Van kép is róla valahol a fórumon, ha érdekel :D Valóban az egy kuriózum mozdony itt :lol:

Kiegészítettem a hozzászólásom.

Oké hogy kapott nagyjavítást és látott már festőműhelyt belülről tavaly, de az alapjárat ingadozása pl még mindig megvan. B)

Link to comment
Megosztás:

Kiegészítettem a hozzászólásom.

Oké hogy kapott nagyjavítást és látott már festőműhelyt belülről tavaly, de az alapjárat ingadozása pl még mindig megvan. :lol:

Ja, hát a 231-es a másik classic a 2 62-es közül Fehérváron. Én azt jobban szeretem, mint a 165-öst.(meg nyáron amikor a csörgők döglődnek a 7 vagy annál több kocsival 29-en, akkor is jól jött azért) Jól áll neki a díszléc is :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, hát a 231-es a másik classic a 2 62-es közül Fehérváron. Én azt jobban szeretem, mint a 165-öst.(meg nyáron amikor a csörgők döglődnek a 7 vagy annál több kocsival 29-en, akkor is jól jött azért) Jól áll neki a díszléc is :D

Ja, az nekem is tetszik rajta. Az tényleg eredeti kinézet. B) Csörgők közül az eredeti festésű (asszem 2143) tetszik. :D Azért mert bele van írva a fokozatkapcsolónál, hogy "ÉSSZEL!!". :lol: Amikor már csak 1 hidraulika hajtómű üzemelt szerencsétlenben, akkor írták ki, mert különben befulladt a dízel. :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, az nekem is tetszik rajta. Az tényleg eredeti kinézet. :D Csörgők közül az eredeti festésű (asszem 2143) tetszik. B) Azért mert bele van írva a fokozatkapcsolónál, hogy "ÉSSZEL!!". :lol: Amikor már csak 1 hidraulika hajtómű üzemelt szerencsétlenben, akkor írták ki, mert különben befulladt a dízel. :D

Az, 2143. "ÉSSZEL" :D ez olyan vasutas. :D Bár az opelbe is oda lehetne tenni a gázpedálra :)

Link to comment
Megosztás:

Van egy tippem, hogy miért esett ki belőle az automata :lol:

Még az eredeti BBS felnijei is megvannak a garázs mélyén.

Jövőre mehetne OT-ra ha vigyáztak volna rá,bár bennem van,hogy elmegyek megnézni. A szívem ezt diktálja de az eszem meg azt,hogy úgyis szét van barmolva és jobb ha megmaradnak a szép emlékek róla milyen jó volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Kézműves szakkor, utolsó epizód, diplomamunka:

http://kepfeltoltes.hu/110128/DSC_7040_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110128/DSC_7043_www...ltoltes.hu_.jpg

Dáwid után szabadon: NEM KÉK! :D

Áramfelvétele 0.28 A. Az sok? Kevés?

Mi a fenének tesztek be ekkora képeket? Lehet hogy a netem szarakodik, de baxus baromi nehezen tölti be. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.