Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem te már tankolásnál is kiveszed a komplett blokkot, már csak megszokásból :icon4: ;)

hűűűűűűűűűűűű, de régen jártam már erre. :icon4:

Amúgy sziasztok ;) :D

Csumiiii ;) Egyre több régi arc kerül elő újabban. Ugye hogy nem lehet meglenni a fórum nélkül? :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Az övfeszítő patront könnyű cserélni, egyik végét csavar tartja, a másik vége csak egy hegyes tüskére van ráhúzva emlékeim szerint. A bowdenjét pár műanyag kötöző szokta rögzíteni az üléshez, azokat elvágod, magát a biztiövcsatot pedig egy csavar tartja lenn, amit tapasztalataim szerint nem könnyű kitekerni, mivel gyárilag menetrögzítővel beragasztják. Ha jól emléxem, 50-es Torx kulcs kell hozzá, de valami jó minőségűt szerezz, akár kölcsönbe egy autószerelőtől. Ja, és a működőképes patronokat a hozzájuk mellékelt piros pöcökkel ékeld ki, mielőtt elkezded mozgatni őket.

A végén tüske van, jól emlékszel! :D

Link to comment
Megosztás:

Az övfeszítő patront könnyű cserélni, egyik végét csavar tartja, a másik vége csak egy hegyes tüskére van ráhúzva emlékeim szerint. A bowdenjét pár műanyag kötöző szokta rögzíteni az üléshez, azokat elvágod, magát a biztiövcsatot pedig egy csavar tartja lenn, amit tapasztalataim szerint nem könnyű kitekerni, mivel gyárilag menetrögzítővel beragasztják. Ha jól emléxem, 50-es Torx kulcs kell hozzá, de valami jó minőségűt szerezz, akár kölcsönbe egy autószerelőtől. Ja, és a működőképes patronokat a hozzájuk mellékelt piros pöcökkel ékeld ki, mielőtt elkezded mozgatni őket.

Miután lefúrtam a szegecset ami tartotta, és csavart tettem bele, már nekem is :icon4: :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elektromos vadriasztón gondolkodom, mert az igazat megvallva nem bízok én a tacskós vagy korás sípokban. Mi a véleményetek, esetleg tapasztalatotok? Teszt esetleg készült-e már ezekről, akár külföldi is?

Nekem volt 500-forintos sima sípom, de nem vettem észre hogy bármi hatása lenne. Amúgy sem értem a működését, egy egyszerű síp, ami emberi fülnek hallhatatlan elriasztaná a vadakat? Szerintem ha egy őz megriad és átt akar futni az úton, nincs az a síp ami megállítaná.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt 500-forintos sima sípom, de nem vettem észre hogy bármi hatása lenne. Amúgy sem értem a működését, egy egyszerű síp, ami emberi fülnek hallhatatlan elriasztaná a vadakat? Szerintem ha egy őz megriad és átt akar futni az úton, nincs az a síp ami megállítaná.

Nem is nekünk kell hallani azt a hangot!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt 500-forintos sima sípom, de nem vettem észre hogy bármi hatása lenne. Amúgy sem értem a működését, egy egyszerű síp, ami emberi fülnek hallhatatlan elriasztaná a vadakat? Szerintem ha egy őz megriad és átt akar futni az úton, nincs az a síp ami megállítaná.

Az emberi fül kb 20 Hz-től 20 kHz-ig hall. Ami e fölött vagy alatt van, azt nem (annyira). Attól még az állatok hallhatják, és különben is, ártani nem árt, miért vennéd el a lehetőséget magadtól/az állattól?

Amúgy van új kuplungom, múlt héten raktuk be, csak tárcsát kapott, remélem sokáig húzza még ezzel a félmegoldással is :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na apumnál most egyre komolyabbá kezd válni az autócsere gondolata... először Octavia I.et néztünk, de aztán rájöttünk, hogy G Astra-ból fiatalabbat adnak ugyanannyi pénzért... de, már a H Astra is képbe került ...

70%-ban városban használja, így Én a dízelt kizárnám... kb 1,5 - 1,7 millió Ft amit rá szánna...

Elképzelések:

- 2005-2006 G Astra Caravan 1,4 vagy 1,6 Twinport (Classic II ez már ugye)

- 2005 H Astra Caravan 1,4 vagy 1,6 Twinport

G vagy H?

Caravan-hoz az 1,6 105 Le jobb választásnak tűnik? vagy az 1,4 90 Le is elbánik vele?

Az tényleg igaz hogy ezek a G Astrák Lengyel összeszerelésűek?

H Astra első szériájában lényegében az a technika van mint a Classic II-ben?

Jah a H és G topicban is olvasgattam az ehhez kapcsolódó részeket... csak gondoltam felteszem a nagy kérdést itt :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na apumnál most egyre komolyabbá kezd válni az autócsere gondolata... először Octavia I.et néztünk, de aztán rájöttünk, hogy G Astra-ból fiatalabbat adnak ugyanannyi pénzért... de, már a H Astra is képbe került ...

70%-ban városban használja, így Én a dízelt kizárnám... kb 1,5 - 1,7 millió Ft amit rá szánna...

Elképzelések:

- 2005-2006 G Astra Caravan 1,4 vagy 1,6 Twinport (Classic II ez már ugye)

- 2005 H Astra Caravan 1,4 vagy 1,6 Twinport

G vagy H?

Caravan-hoz az 1,6 105 Le jobb választásnak tűnik? vagy az 1,4 90 Le is elbánik vele?

Az tényleg igaz hogy ezek a G Astrák Lengyel összeszerelésűek?

H Astra első szériájában lényegében az a technika van mint a Classic II-ben?

Jah a H és G topicban is olvasgattam az ehhez kapcsolódó részeket... csak gondoltam felteszem a nagy kérdést itt :icon4:

Egy kicsit öregebb 1.6-os G-t vennék, ha az lenne a feladat, hogy ennyi pénzből vegyek magamnak egy autót a felsoroltak közül. :D (amúgy meg gondolkodás nélkül vennék egy F caravant, ikszeetbele, belül csontra kipakolni és dzsiháááád :icon4: )

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit öregebb 1.6-os G-t vennék, ha az lenne a feladat, hogy ennyi pénzből vegyek magamnak egy autót a felsoroltak közül. :D (amúgy meg gondolkodás nélkül vennék egy F caravant, ikszeetbele, belül csontra kipakolni és dzsiháááád :icon4: )

Óóóó de neki "fiatal" kell :icon4: ez a baj ;)

Link to comment
Megosztás:

Óóóó de neki "fiatal" kell ;) ez a baj ;)

Akkor az olcsó F megvétele után marad még egy-két fiatalabbra is...ja, vagy autóról van szó!? :D ;) ;)

Ma Komárnoban mellettem állt egy 1,8-as piros F Caravan Blitzes matricával...ki volt az, tegye fel a kezét!? :icon4: Nem akartam neki integetni, mert elég hülyén jött volna ki igy hogy nem is ismerjük egymást... :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Akkor az olcsó F megvétele után marad még egy-két fiatalabbra is...ja, vagy autóról van szó!? :D ;) ;)

Ma Komárnoban mellettem állt egy 1,8-as piros F Caravan Blitzes matricával...ki volt az, tegye fel a kezét!? :icon4: Nem akartam neki integetni, mert elég hülyén jött volna ki igy hogy nem is ismerjük egymást... :icon4:

Van blitzes matricám is, meg 1.8i feliratom is. ;)

Link to comment
Megosztás:

Van blitzes matricám is, meg 1.8i feliratom is. :icon4:

az autón? :icon4: Egyébként elég magas fickó lehetett, ahogy igy elnéztem és te is az vagy tudtommal, de cigizett... Te már nem dohányzol, ha jól emlékszem...meg mit kerestél(volna) itt? :D ;) Ja, és alufelnijeid vannak? - mert ezen azok voltak, ha jól emlékszem 5 ágú vastag küllős felnik, max. 14-esek... ;)

Link to comment
Megosztás:

Az emberi fül kb 20 Hz-től 20 kHz-ig hall. Ami e fölött vagy alatt van, azt nem (annyira). Attól még az állatok hallhatják, és különben is, ártani nem árt, miért vennéd el a lehetőséget magadtól/az állattól?

Amúgy van új kuplungom, múlt héten raktuk be, csak tárcsát kapott, remélem sokáig húzza még ezzel a félmegoldással is :D

Volt a kocsin egy évig amig le nem törte a menetszél, és tök nyugodtam álldogállt Bambi az út szélén, nem láttam fejvesztett menekülést a síp hangjától. Ráadásul az a gagyi fröccsöntött valami....kétlem hogy egyáltalán ad ki bármilyen hangot, nézz meg egy furulyát milyen pontosan van megmunkálva hogy az adott hangon szólaljon meg ha belefújsz.

Akkor az olcsó F megvétele után marad még egy-két fiatalabbra is...ja, vagy autóról van szó!? :icon4: ;) :lol:

Ma Komárnoban mellettem állt egy 1,8-as piros F Caravan Blitzes matricával...ki volt az, tegye fel a kezét!? ;) Nem akartam neki integetni, mert elég hülyén jött volna ki igy hogy nem is ismerjük egymást... ;)

Tudod mi jön ki hülyén? Amikor a fél városon átt üldözök egy matricás f astrát, éa amikor megáll végre el tudom olvasni, hogy : Ácsmunkák, és álványozás. Cím, telószám stb. Aztán a benga nagy állatnak magyarázd meg, hogy tévedésből refiztél mögötte 5 kilóméteren keresztül. :icon4: ;)

Link to comment
Megosztás:

az autón? ;) Egyébként elég magas fickó lehetett, ahogy igy elnéztem és te is az vagy tudtommal, de cigizett... Te már nem dohányzol, ha jól emlékszem...meg mit kerestél(volna) itt? :D ;) Ja, és alufelnijeid vannak? - mert ezen azok voltak, ha jól emlékszem 5 ágú vastag küllős felnik, max. 14-esek... :lol:

Matrica az autón van még, a felirat meg a csomagtartóban, egy dobozban ;) :icon4: Nem mondtam hogy én voltam, csak hogy nekem is van :icon4: ;)

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés!

A felfogatása az alvázra ugyanaz csak másik gumiszillent kell bele? Vagy vegyem meg azt a fület is?

Alváz? Bölcső inkább. Mivel nagyobb az átmérője, a szilent belső átmérője is nagyobb. Vedd meg azt is, meg a végén a lengőkarba akadó végét is. Hátsóhoz is van egy menetes lemez...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.