Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ki kell cseréljem a jobb oldali kormányösszekötőt. :lol: Kopog rendesen...

Vizsgálódás közben ezt találtam.

Kicsit eltűntek a fogak. :D

Úgyhogy elnyúlt a kocsizás. :lol:

Ha 3000ért tudnék szerezni index kapcsolót + állítható intervallumos ablaktörlő kapcsolót, megérné? ;)

Relét külön tudok venni hozzá? :P

Annyiért nekem is szerezhetnél!!! :D

Nagyon jó árban van.

Én elmentem Debrecenben egy bontóba és kértem B omega intervallum állítós ablaktörlő kapcsolót és azt a választ kaptam, hogy épp nincs, de ha lenne akkor 10000 HUF lenne... :D

Akkor inkább a vateráról rendelek 5000-ért egyet... :D

Relét nem muszáj venni, mert meglehet hekkelni is... pár oldallal ezelőt volt róla szó, hogy a benne lévő ellenállást ki kell cserélni egy negyed wattos 1 kOhm-osra... :D

Link to comment
Megosztás:

Annyiért nekem is szerezhetnél!!! :D

Nagyon jó árban van.

Én elmentem Debrecenben egy bontóba és kértem B omega intervallum állítós ablaktörlő kapcsolót és azt a választ kaptam, hogy épp nincs, de ha lenne akkor 10000 HUF lenne... :lol:

Akkor inkább a vateráról rendelek 5000-ért egyet... :lol:

Relét nem muszáj venni, mert meglehet hekkelni is... pár oldallal ezelőt volt róla szó, hogy a benne lévő ellenállást ki kell cserélni egy negyed wattos 1 kOhm-osra... :D

A kar kb 4-5000 szokott lenni, a 10 kicsit durva érte. A relé meg 2-3000 még pluszban. Nem tudom ki mennyire járatos az elektronikai hekkelésben, de szerintem abszolút nem éri meg ellenállásokat gányolni a relé belsejében. Ha intervallumszabályzást akarsz, vegyél bontott relét is. Pontosan illeszkedik, kihúz, bedug.

Ennyi, szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Annyiért nekem is szerezhetnél!!! :P

Nagyon jó árban van.

Én elmentem Debrecenben egy bontóba és kértem B omega intervallum állítós ablaktörlő kapcsolót és azt a választ kaptam, hogy épp nincs, de ha lenne akkor 10000 HUF lenne... ;)

Akkor inkább a vateráról rendelek 5000-ért egyet... :lol:

Relét nem muszáj venni, mert meglehet hekkelni is... pár oldallal ezelőt volt róla szó, hogy a benne lévő ellenállást ki kell cserélni egy negyed wattos 1 kOhm-osra... :D

Akkor megveszem!

Köszi! :D

Esetleg egy tempomat kapcsolóval tudnék valamit kezdeni? azt is tudok 3000ért! :lol: (2,5 TD omié)

Tudnék vajon beépíteni a DTl-be tempomatot? a 2,5td omiban hogy van megoldva a tempomat? bowdenes? vagy valami elektronika vezérli? :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor megveszem!

Köszi! :D

Esetleg egy tempomat kapcsolóval tudnék valamit kezdeni? azt is tudok 3000ért! :lol: (2,5 TD omié)

Tudnék vajon beépíteni a DTl-be tempomatot? a 2,5td omiban hogy van megoldva a tempomat? bowdenes? vagy valami elektronika vezérli? :lol:

Az szerintem elektronikus adagolós... de lehet h tévedek...

Elméletileg van utólagos, univerzális tempomat is, bowdenesekhez...

ITT pölö... :D

Link to comment
Megosztás:

Az szerintem elektronikus adagolós... de lehet h tévedek...

Elméletileg van utólagos, univerzális tempomat is, bowdenesekhez...

ITT pölö... :D

Áhh, azért nekem ennyit nem ér meg! (gondoltam abban is valami bowdenes valami van...)

Nem mondom, hogy nem kényelmes, de... (őszintén szólva, ha ennyi pénzem lenne, még magammal sem álnék szóba :lol: :lol: :D )

Link to comment
Megosztás:

A kar kb 4-5000 szokott lenni, a 10 kicsit durva érte. A relé meg 2-3000 még pluszban. Nem tudom ki mennyire járatos az elektronikai hekkelésben, de szerintem abszolút nem éri meg ellenállásokat gányolni a relé belsejében. Ha intervallumszabályzást akarsz, vegyél bontott relét is. Pontosan illeszkedik, kihúz, bedug.

Ennyi, szerintem...

Inkább veszek egy pár forintos ellenállást, minthogy többezerért egy relét. :lol: Ja és csak egy ellenállást kell cserélni. Szóval nem ellenállásokat kell gyányolni. Csak egyet cserélni. Ez nem gányolás. Legalább is itt, nyugat-magyarországon. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Inkább veszek egy pár forintos ellenállást, minthogy többezerért egy relét. :lol: Ja és csak egy ellenállást kell cserélni. Szóval nem ellenállásokat kell gyányolni. Csak egyet cserélni. Ez nem gányolás. Legalább is itt, nyugat-magyarországon. :D

Akkor ha sikerül megvenni a kart, újra visszatérünk rá! :D

Elkelne majd a segítséged! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Inkább veszek egy pár forintos ellenállást, minthogy többezerért egy relét. :lol: Ja és csak egy ellenállást kell cserélni. Szóval nem ellenállásokat kell gyányolni. Csak egyet cserélni. Ez nem gányolás. Legalább is itt, nyugat-magyarországon. :D

LIKE! :D

Aki nem járatos az elektronikában az inkább ne nyúljon bele, de egy ellenállást kicserélni még pillanatpákával is 1 perc.

Mondjuk én könnyen beszélek, csak beletúrok a fiókba, és marékszám válogathatok az ellenállások között....... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha sikerül megvenni a kart, újra visszatérünk rá! ;)

Elkelne majd a segítséged! :lol:

Én 4000-ért vettem a B Omi ablaktörlőkart, itt nem messze egy bontóban. Van még néhány nekik. :D Holnap bemegyek hozzájuk, mert el akarom kérni a Bc és poti kábelköteg csatlakozójának a másik felét, pár centi kábellel. Nem tudom mit szólnak, lehet hogy elküldenek. De az is lehet hogy szó nélkül odaadják. :lol: Én is gondoltam hogy az index kart is elhozom, az is 4000. Csak azért, hogy egyformák legyenek. Jobban is néz ki az Omié. :D

Link to comment
Megosztás:

Én 4000-ért vettem a B Omi ablaktörlőkart, itt nem messze egy bontóban. Van még néhány nekik. :D Holnap bemegyek hozzájuk, mert el akarom kérni a Bc és poti kábelköteg csatlakozójának a másik felét, pár centi kábellel. Nem tudom mit szólnak, lehet hogy elküldenek. De az is lehet hogy szó nélkül odaadják. :P Én is gondoltam hogy az index kart is elhozom, az is 4000. Csak azért, hogy egyformák legyenek. Jobban is néz ki az Omié. :D

Másmilyen formájú az omi index karja? ;) Nem is tudtam...

Hátha odaadják a kábeleket, lehet nem ingyen, de hátha. :D

(a debreceniek ledarálják a kábeleket :lol: :lol: Csak amelyik autó még nincs megbontva, abban van esélyünk... :D

De olyan is volt már, hogy (ha nem haverom volt épp ott) egy szimpla "nincs"-el elintéztek... mondom, hogy hát a multkor abban a pirosban ott hátul megvolt, erre a srác, azóta biztos elvitték... :D

Link to comment
Megosztás:

Másmilyen formájú az omi index karja? ;) Nem is tudtam...

Hátha odaadják a kábeleket, lehet nem ingyen, de hátha. :D

(a debreceniek ledarálják a kábeleket :lol: :lol: Csak amelyik autó még nincs megbontva, abban van esélyünk... :D

De olyan is volt már, hogy (ha nem haverom volt épp ott) egy szimpla "nincs"-el elintéztek... mondom, hogy hát a multkor abban a pirosban ott hátul megvolt, erre a srác, azóta biztos elvitték... :D

Nagyon másmilyen, főleg a tempomatos. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.