Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Kinyomod egy szeggel a műanyag védőből a vékony műanyag pöcköt, ezután lejön ez a védő burkolat!

Alatta pedig ott az igazi biztosító, egy fém tengely, a végén egy biztosító gyűrűvel. Itt látszik, hogy mibe megy bele.

Igen, jobban rádszorítja!

Gyári megoldás, nem feltétlenül szükséges!

Remélem a piros biztosítót belenyomtad a patron végébe, mert ha nem, akkor könnyen eldurranhat ám üresben is! :lol:

a kis piros bigyót belenyomtam, az volt az első:lol: (az ilyen egyszerhasznalatos dolog?)

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom.....83 óta van motorra, 85-től autóra jogsim. Volt olyan évem, amikor 60.000 km-et toltam le. Most is megyek átlag havi 2000-et sajáttal, cégessel vegyesen. Ha valaki azt mondaná 60 éves koromban elszedi a jogsimat, mert vén kecske vagyok, annak kitépném a szívét.

Inkább a biciklit kötném minimum egy kresz vizsgához, és 18 éves korhoz közúti forgalomban. Felháborító sokszor, hogy azt se tudják merre mehetnek, kié az elsőbbség, hol kéne megállniuk és leszállni a drótszamárról. Pofázni viszont annál jobban tudnak. Ha netán kivasalom, akkor meg nekem legyen lelkiismeret furdalásom, hogy eltapostam, még ha nem is én vagyok a hibás. Nem beszélve a pénzről, amibe az autó javítása kerülhet, meg mire kiszedem a majomból a pénzt rá. :lol:

De azt ugye tudod, hogy a bicajosok nagy hányadának van jogsija, mert amúgy autót is vezet, csak éppen amíg kocsival van addíg szidja a bicajosokat, amíkor cangára ül meg elfelejti a szabályokat.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért a PC tápot meg lehet terhelni...nem kell félni...főleg ha ledekről van szó...

Kb 8 ampert azért le tud adni egy 300W-os táp... :D

Most a 8 amper az jó vagy nem? Amúgy tegnap próbáltam egy szekrényben levő tápomat de valszeg rossz mert meg se mukkant. Amúgy most hogy is kéne? Szóval van a táp aztán a neon ill led de most épp neonnal próbáltam a táp alaplapi csatlakozójába a zöld + fekete részébe beleteszem a neon vezetékét, vagy a zöld fekete cuccot összekötön és pl a wincsi csatlakozónak a piros fekete részére kötöm a neon vezetékét? Vagy inkább hagyjam a fenébe még mielőtt megcsap az áram? :lol:

Tuti lett! :D

Link to comment
Megosztás:

Most a 8 amper az jó vagy nem? Amúgy tegnap próbáltam egy szekrényben levő tápomat de valszeg rossz mert meg se mukkant. Amúgy most hogy is kéne? Szóval van a táp aztán a neon ill led de most épp neonnal próbáltam a táp alaplapi csatlakozójába a zöld + fekete részébe beleteszem a neon vezetékét, vagy a zöld fekete cuccot összekötön és pl a wincsi csatlakozónak a piros fekete részére kötöm a neon vezetékét? Vagy inkább hagyjam a fenébe még mielőtt megcsap az áram? :lol:

Tuti lett! :D

A sárga(+)-fekete(-) páros adja le a 12 voltot.

Gondolom a zöld-fekete összezárására indul el a táp. De ezt nem tudom pontosan. Nekem olyan táp volt otthon, amit ha bedugtam a konnektorba rögtön ment.

A nyolc amper pedig azt jelenti, hogy 12 volton annyival lehet megterhelni a tápot. Gondolom a neon ebből max 1 ampert ha felvesz...De szerintem még annyit sem, mert akkor már 12W teljesítményű lenne...a ledes dolgok meg nem arról híresek, hogy ilyen eszeveszett nagy teljesítménnyel üzemelnének... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A sárga(+)-fekete(-) páros adja le a 12 voltot.

Gondolom a zöld-fekete összezárására indul el a táp. De ezt nem tudom pontosan. Nekem olyan táp volt otthon, amit ha bedugtam a konnektorba rögtön ment.

A nyolc amper pedig azt jelenti, hogy 12 volton annyival lehet megterhelni a tápot. Gondolom a neon ebből max 1 ampert ha felvesz...De szerintem még annyit sem, mert akkor már 12W teljesítményű lenne...a ledes dolgok meg nem arról híresek, hogy ilyen eszeveszett nagy teljesítménnyel üzemelnének... :lol:

Ahhaaa oké köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Főleg akkor nem jön be, ha az egyik el van durranva, a másik meg nem. Mert kb 3-4 vagy 5 centivel rövidebb lesz a csatis oldal... :D

sajna ez úgy megy, hogy rádob a vizsgadíjra egy 5000-est, és már át is ment az autó. :lol:

Ezt nem kéne megengedni!! :lol:

BOARD COMPUTERE nincs véletlenül valakinek olcsón eladó?? :D esetleg karral is ??

Link to comment
Megosztás:

sajna ez úgy megy, hogy rádob a vizsgadíjra egy 5000-est, és már át is ment az autó. :lol:

Ezt nem kéne megengedni!! :lol:

BOARD COMPUTERE nincs véletlenül valakinek olcsón eladó?? :D esetleg karral is ??

Rattesid kollégát keresd meg, én tőle vettem, az Adok-Veszek rész topicjaiban fordul elő.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként mikor az enyémet megvettem, nekem se volt benne, asszem Kadett övcsatok voltak benne.

Nekem most semmi nincs benne, csak 2 darab kölcsön veki ülés :lol:

kép1

kép2

(mondjuk ezek 2 hetes képek, azóta az alját felmostam, kitakarítottam, váltó rudazatot fényesítettem, körömkefével letakarítottam a váltókar környékét, a taposót behegesztettük, kéziféket felvarrtuk, és az alját bitumenlapokkal lepakoltam :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Nekem most semmi nincs benne, csak 2 darab kölcsön veki ülés :lol:

kép1

kép2

(mondjuk ezek 2 hetes képek, azóta az alját felmostam, kitakarítottam, váltó rudazatot fényesítettem, körömkefével letakarítottam a váltókar környékét, a taposót behegesztettük, kéziféket felvarrtuk, és az alját bitumenlapokkal lepakoltam :lol: )

Oszt szőnyeged van már? :D

És milyen lett a kormány?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.