Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Ehhez mit szóltok:

Ködlámpa pár

Láttam, hogy tán a felső fülek töröttek. Nem tudom, hogy valami kis ügyességgel meg lehet-e oldani, hogy gyárihoz hasonlóan álljon?

Jah és szerintetek ha a ködlámpát úgy kötöm be, hogy az elsőt és a hátsót egy kapcsolóra az okoz-e valamilyen problémát? Gondolok én olyanra, hogy kicsi a bizti, műszakikor visszadobják a verdát, stb.

Az én szerény véleményem, hogy mindent meg lehet oldani! :P :D Hogy műszakin okoz-e problémát, hogy a kettő együtt működik, azt nem tudom szerintem nem! Bár igaz, hogy nem véletlen lehet külön kapcsolni gyárilag..... (az újakon már azt hiszem csak tompítottal műkszik) és az is tény hogy a ködlámpára nagyon odafigyelnek, hogy jól be legyen állítva, mert igen csak tud vakítani ha rosszul van beállítva. Ezért a józan paraszti ész azt súgja, az a lényeg hogy jól be legyen állítva, hogy aztán mivel kapcsolod fel, és hogy együtt a kettővel....

Na mintha nem mondtam volna semmit! :D :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jah és szerintetek ha a ködlámpát úgy kötöm be, hogy az elsőt és a hátsót egy kapcsolóra az okoz-e valamilyen problémát? Gondolok én olyanra, hogy kicsi a bizti, műszakikor visszadobják a verdát...

...kiszáll a mögötted levő, beüti az ablakot, és mosolyogva lekapcsolja :P :P

Attól hogy éjszaka jön egy kis ködfátyollal ellátott kanyar, ahol már nem rossz, ha kicsit bevilágítasz alá, attól még nem kell kib.szni a mögötted levő szemét is :D

Link to comment
Megosztás:

...kiszáll a mögötted levő, beüti az ablakot, és mosolyogva lekapcsolja :P :P

Attól hogy éjszaka jön egy kis ködfátyollal ellátott kanyar, ahol már nem rossz, ha kicsit bevilágítasz alá, attól még nem kell kib.szni a mögötted levő szemét is :D

Ez így van! Ki nem állhatom mikor se köd, se eső, se rossz látási viszonyok, és a létező összes lámpát felkapcsolja a vakegér!! És ugye mindehhez társul, hogy jön velem szembe, rávillantok a ködlámpámmal, hogy kapcsold le te kretén, mert nincs köd csak a fejedbe, erre mit csinál?? Fel kapcsolja a reflektor!!! Komoly mi? Na meg attól is falra mászok, mikor este lámpánál megállsz valaki mögött, és a hátsó ködlámpája be van kapcsolva, és még ehhez világít az a kurv@ ledes féklámpája is!! Mert ugye a fék pedálról le nem szállna a világ egy f*száért se!!

Nem az, mert jó dolog hogy olyan erős a féklámpa, az a dolga, hogy felhívja a figyelmet! De be tudnám rugdosni neki a hátsó lámpáit a pótféklámpával együtt, mikor addig rajt áll, még zöldet nem kapunk. Ha épp akkor kaptunk pirosat, akkor is!!!

Link to comment
Megosztás:

Ez így van! Ki nem állhatom mikor se köd, se eső, se rossz látási viszonyok, és a létező összes lámpát felkapcsolja a vakegér!! És ugye mindehhez társul, hogy jön velem szembe, rávillantok a ködlámpámmal, hogy kapcsold le te kretén, mert nincs köd csak a fejedbe, erre mit csinál?? Fel kapcsolja a reflektor!!! Komoly mi? Na meg attól is falra mászok, mikor este lámpánál megállsz valaki mögött, és a hátsó ködlámpája be van kapcsolva, és még ehhez világít az a kurv@ ledes féklámpája is!! Mert ugye a fék pedálról le nem szállna a világ egy f*száért se!!

Nem az, mert jó dolog hogy olyan erős a féklámpa, az a dolga, hogy felhívja a figyelmet! De be tudnám rugdosni neki a hátsó lámpáit a pótféklámpával együtt, mikor addig rajt áll, még zöldet nem kapunk. Ha épp akkor kaptunk pirosat, akkor is!!!

OK! Ez engem is zavar. De én arra tettem fel e kérdést ( vagy csak rosszul fogalmaztam és azt akartam kérdezni), hogy ha már köd van akkor mi a fenéért kapcsoljam külön-külön az első és a hátsó ködlámpát, ha már én se látok előre akkor valószínűleg az utánam jövő se, aki esetleg nem rendelkezik ködlámpával az lásson engem.

Ja és a műszerfalon világít az a szíp sárga visszajelzője ami engem amúgy eléggé idegesít, tehát amint tudom le kapcsolom.

De akkor úgy veszem észre, hogy azon kívül, hogy ne legyen balfék. Szóval indokolatlanul ne használjam egyik ködlámpát se, azon kívül senki nem tud hátráltató tényezőről.

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét!

Tudom, hogy már kicsit elegetek lehet, az állandó dolgaim miatt, csak azért vagyok írogatni, mert az idő telik, és a vásárlás a jövőhéten lenne, de egyedül nem szeretnék és nem merek belevágni!

Viszont most azt szeretném megkérdezni, hogy van olyasvalaki budapesti, vagy környéki társ itt, aki eltudna velem jönni autótvásárolni, mivel nekem nincsen olyan ismerősöm, se tapasztalatom.

Nagyon hálás lennék a segítségért, és honorálnám is azért a segítségét! :D

Előre is köszönöm!

Tisztelettel:

Korkki

Link to comment
Megosztás:

OK! Ez engem is zavar. De én arra tettem fel e kérdést ( vagy csak rosszul fogalmaztam és azt akartam kérdezni), hogy ha már köd van akkor mi a fenéért kapcsoljam külön-külön az első és a hátsó ködlámpát, ha már én se látok előre akkor valószínűleg az utánam jövő se, aki esetleg nem rendelkezik ködlámpával az lásson engem.

Ja és a műszerfalon világít az a szíp sárga visszajelzője ami engem amúgy eléggé idegesít, tehát amint tudom le kapcsolom.

De akkor úgy veszem észre, hogy azon kívül, hogy ne legyen balfék. Szóval indokolatlanul ne használjam egyik ködlámpát se, azon kívül senki nem tud hátráltató tényezőről.

De könyörgöm, évente kb 1x van olyan köd, hogy a mögötted jövő ne lássa, hogy előtte mész :D Amikor mész a ködben, és felkapcsolod az első ködlámpát, akkor nem azért kapcsolod fel, mert nem látod az előtted lévő piros lámpát, hanem azért, mert a lámpa nélkül cikkcakkban bicikliző Józsibácsit keresed. Normális ember, ha meglátja hogy jönnek mögötte, helyből lekapcsolja a ködzárót. Ha köd is van, a helyzetjelző az esetek 95%-ában simán látszódik, viszont próbálj meg sötétben menni ködben, egy ködzáró után. 5 perc után kifolyik a szemed, és mindenhol, csak piros pacákat látsz. :P A másik kedvencem, amikor sötétben, esőben, amikor amúgy is minden fény sokkal erősebben látszik, és tükröződik még a saját magáról is, akkor is vereti neki a ködzárót. Városban úgy be tud lépni egy ember a két autó közé, hogy a hátsó észre se veszi, mert csak a piros pacát látja megint. (lehet hogy ezért nem városilámpának, vagy esőlámpának hívják...) Kábé országosan nem tudjuk normálisan használni a ködlámpát... :P

Link to comment
Megosztás:

...kiszáll a mögötted levő, beüti az ablakot, és mosolyogva lekapcsolja :P :P

Attól hogy éjszaka jön egy kis ködfátyollal ellátott kanyar, ahol már nem rossz, ha kicsit bevilágítasz alá, attól még nem kell kib.szni a mögötted levő szemét is :D

Azért az f astrán közel sem olyen zavaró a hátsó ködzáró mint sok újabb autón. Sima izzó van benne mint a féklámpában. Akkor ne is fékezzek mert valakit zavar a fénye?

Link to comment
Megosztás:

Azért az f astrán közel sem olyen zavaró a hátsó ködzáró mint sok újabb autón. Sima izzó van benne mint a féklámpában. Akkor ne is fékezzek mert valakit zavar a fénye?

Azért az nem mindegy, hogy nézed pár másodpercig, mert fékezik. Vagy pedig kilómétereken keresztül nézed, mert mögötte mész.

Link to comment
Megosztás:

Sajna a fénykép nem igazán adja vissza a fényét...

Csak féklámpa:

http://kepfeltoltes.hu/111008/PICT0011_www...ltoltes.hu_.jpg

Helyzetjelzővel együtt:

http://kepfeltoltes.hu/111008/PICT0010_www...ltoltes.hu_.jpg

Szép! És jó dolog hogy ennyire látszik, de este ha piros lámpánál állsz, és tudod hogy kicsit hosszabb lesz ez a piros, akkor ne állj a fék lámpán mert aki mögötted van, azt zavarja! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.