Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Holnap ezt a vízhőfok dolgot megnézem én is. Nekem úgy rémlik, hogy 90 fölé megy a mutató és ott áll meg, de a ventilátort még nem hallottam menni, pedig olajcsere előtt motoröblítővel elég sokat járt alapjáraton :P

Meg azt is megnézem már akkor milyen az óra :D

Egyébként a csomagtérben a kárpit alatt lévő dugókat (szedánban pótkerék alatt, meg közvetlenül a hátsó fal előtt) be lehet szerezni újonnan vagy csak bontóból?

Hiányzik egy és a többi is eléggé el van már öregedve, nem valami passzos.

Mellesleg az oldalsó kárpit füles nyitógombja is el van törve mind és a 4. még hiányzik is :D

Ezek pótolhatók egyáltalán?

Meg ugye ezzel még tartoztam :)

https://picasaweb.google.com/10746858658037...gCIm7z8nxoJ7gMg

Atis: köszi az autósboltot, tényleg jó face a csákó :P

Olajcsere megvolt Metabond Speed 10w40 + szűrő, holnap megveszem a légszűrőt, meg a pollenszűrőt, valamint kell egy mennyezeti lámpa izzó, meg egy rizsszem a közép konzolba. Aztán már csak az üzemanyagszűrő, a vízpumpa, meg a vezérlés van hátra, gondolom én vagyis inkább remélem :D

Még egy dolog: elég sok apró karc van a fényezésen, úgy gondolom kellene valami színnel egyező wax a gépre. Mit érdemes kenni rá? Teknősbékás márka jó lehet? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Holnap ezt a vízhőfok dolgot megnézem én is. Nekem úgy rémlik, hogy 90 fölé megy a mutató és ott áll meg, de a ventilátort még nem hallottam menni, pedig olajcsere előtt motoröblítővel elég sokat járt alapjáraton :D

Meg azt is megnézem már akkor milyen az óra :P

Egyébként a csomagtérben a kárpit alatt lévő dugókat (szedánban pótkerék alatt, meg közvetlenül a hátsó fal előtt) be lehet szerezni újonnan vagy csak bontóból?

Hiányzik egy és a többi is eléggé el van már öregedve, nem valami passzos.

Mellesleg az oldalsó kárpit füles nyitógombja is el van törve mind és a 4. még hiányzik is :D

Ezek pótolhatók egyáltalán?

Meg ugye ezzel még tartoztam :D

https://picasaweb.google.com/10746858658037...gCIm7z8nxoJ7gMg

Nem is kell bekapcsoljon 91-92nél, az az üzemi, akkor kapcsol ott be (ami nem valós érték - mármint amit az óra mutat), ha cserélve lett a műszeregység, és előtte 100-as volt, majd 110-est kapott => elcsúzsik ilyenkor a skálázás, ha az érzékelőt a motorban nem cserélik.

Azt csak bontóból szerintem!

Szép az autód! :P Gratula hozzá! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is kell bekapcsoljon 91-92nél, az az üzemi, akkor kapcsol ott be (ami nem valós érték - mármint amit az óra mutat), ha cserélve lett a műszeregység, és előtte 100-as volt, majd 110-est kapott => elcsúzsik ilyenkor a skálázás, ha az érzékelőt a motorban nem cserélik.

Azt csak bontóból szerintem!

Szép az autód! :D Gratula hozzá! :P

Köszi! Eddig nagyon bejön, remélem 1-2 év múlva is hasonló pozitív véleménnyel leszek. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg ugye ezzel még tartoztam :D

https://picasaweb.google.com/10746858658037...gCIm7z8nxoJ7gMg

Atis: köszi az autósboltot, tényleg jó face a csákó :P

Olajcsere megvolt Metabond Speed 10w40 + szűrő, holnap megveszem a légszűrőt, meg a pollenszűrőt, valamint kell egy mennyezeti lámpa izzó, meg egy rizsszem a közép konzolba. Aztán már csak az üzemanyagszűrő, a vízpumpa, meg a vezérlés van hátra, gondolom én vagyis inkább remélem :D

Még egy dolog: elég sok apró karc van a fényezésen, úgy gondolom kellene valami színnel egyező wax a gépre. Mit érdemes kenni rá? Teknősbékás márka jó lehet? :P

Gratula a kocsidhoz!Szép! :D

A Metabond 10w40 az jó választás!

Páran használnak itt ezt a teknösbékás wax-ot!Akár az is jó lehet!

Link to comment
Megosztás:

Gratula a kocsidhoz!Szép! :D

A Metabond 10w40 az jó választás!

Páran használnak itt ezt a teknösbékás wax-ot!Akár az is jó lehet!

En is hasznaltam mar apam autojan es teljesen jo csak nem talaltam belole csak ezust vagy fekete szinben, sotetszurket nem lattam eddig :P

Link to comment
Megosztás:

De a színtelen a karcokat nem tünteti el nem?!

A polírpaszta nem úgy tünteti el a karcokat, hogy elfedi a karcokat. Hanem a benne lévő nagyon finom csiszoló szemcsék kicsiszolják a felületből a karcokat. De a tökéletes munkához gép kell. És az is csak a nagyon finom karcokat tünteti el, amiket szinte csak fényből lehet látni. De majd Alex többet és pontosabban tud erről infót adni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Eladásra szánnám az Astrát. Szerintetek mi az a realis ár amit kaphatok érte?

1.8 16v 116le x18xe

97-es, 130 ezer km van benne. karcmentes,kiváló állapotban.

abs,asr, automataváltó téli és sport fokozattal.

eletromos ablakok és tükör-füthetö

manuális klima

alufelni-gyári

hüthetö kesztyütartó stb

Link to comment
Megosztás:

700-ért vettem a madárkás tecsóban, és ez lesz a második tele. (még nem csíkoz) :P

Márkát tudnál mondani? Vagy kép hogy megismerjem? :D

Nahh haverom akart az autójára téligumit, 2hétig csesztetett vele körbe is néztem ahol lakom lemezt, meg hozzá használt télit. De mondtam neki ha már másra nem sajnálja a lóvét akkor vegyen új télit, szerintem fontosabb mint a nyári, mármint értitek. Nahh túl voltunk hogy majd újat de majd használtat is kérdezzem meg. Mondtam neki a DOT számot mit nézzen stb. Erre tegnap vett téli gumit "nagyon jót" alig kopott profilmélység még gyári állapot.... csak épp 7éves gumi.... mondom neki nem vagy normális. De hogy mert a gumis is mondta hogy nagyon jó az a gumi, meg olcsó is volt.... jahh csak épp öreg gondolom télen is majd jó kemény lesz. De ledöbbentem rajta rendesen. Áhh... :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy F Astranál is van hogy melyik fajta generáció? GEN1 vagy GEN2 ? Vagy így összességben? Előre is köszönöm

Nem Honda :D Van facelift előtti, meg utáni, azt csókolom. (esetleg a classicot még időnként külön veszik a népek, de az beletartozik az utániba)

Link to comment
Megosztás:

Márkát tudnál mondani? Vagy kép hogy megismerjem? :D

Nahh haverom akart az autójára téligumit, 2hétig csesztetett vele körbe is néztem ahol lakom lemezt, meg hozzá használt télit. De mondtam neki ha már másra nem sajnálja a lóvét akkor vegyen új télit, szerintem fontosabb mint a nyári, mármint értitek. Nahh túl voltunk hogy majd újat de majd használtat is kérdezzem meg. Mondtam neki a DOT számot mit nézzen stb. Erre tegnap vett téli gumit "nagyon jót" alig kopott profilmélység még gyári állapot.... csak épp 7éves gumi.... mondom neki nem vagy normális. De hogy mert a gumis is mondta hogy nagyon jó az a gumi, meg olcsó is volt.... jahh csak épp öreg gondolom télen is majd jó kemény lesz. De ledöbbentem rajta rendesen. Áhh... :P

Nem tudom, már akkor kidobtam a csomagot. Valami piros-szürkés papíros-átlátszó műanyag pofás csomagolása volt, és az volt a különös ismertetőjele, hogy 700 forintért volt kitéve belőle egy vagonnal. Nem akartam én ablaktörlőt se venni, de régóta gondolkoztam már hogy jó lehet -e ez az "egybe-ablaktölrő" gondoltam ennyiért kipróbálom. Eddig nagyon tetszik, haver már másodszor cserélte a 3500-as bosch-t, én meg tavaly télen is végig lapátoltam vele a jeget is mondván ennyiért nem érdekel, az se ha csak egy telet húz ki, és még mindig nem csíkoz :P Igaz, a jeget se vitte túl jól, mert nagyon puha a gumija (talán ezért is élte túl, és ezért is töröl ilyen szépen, nem tudom, de nekem bejött)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, már akkor kidobtam a csomagot. Valami piros-szürkés papíros-átlátszó műanyag pofás csomagolása volt, és az volt a különös ismertetőjele, hogy 700 forintért volt kitéve belőle egy vagonnal. Nem akartam én ablaktörlőt se venni, de régóta gondolkoztam már hogy jó lehet -e ez az "egybe-ablaktölrő" gondoltam ennyiért kipróbálom. Eddig nagyon tetszik, haver már másodszor cserélte a 3500-as bosch-t, én meg tavaly télen is végig lapátoltam vele a jeget is mondván ennyiért nem érdekel, az se ha csak egy telet húz ki, és még mindig nem csíkoz :P Igaz, a jeget se vitte túl jól, mert nagyon puha a gumija (talán ezért is élte túl, és ezért is töröl ilyen szépen, nem tudom, de nekem bejött)

Nahh majd nézem én is hátha lesz, mert Boschba láttam én is 3500körül de annyit meg sajnáltam rá. :D ami most van az tesco 490-ért de elég gáz a másik gagyibb 400Ft-os jobban bírta. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.