Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem rosz ! ;)

Még egy kérdés:

Rájöttem honnan jön az olaj, és nem (csak) a gyújtáselosztó alól, hanem a szelepdeklitől körbe...!

Menyibe kerül hozzá a tömítés? Csak leveszem, beteszem az újat és kész? Nyomaték értéket tudna valaki írni mennyivel kell lehúzni ha leveszem?

Műanyag szelepfedeles? Akkor gumitömítéses. 1000/1500ft-nál nem több. AutoFit 8Nm-t ír a csavarokra. Szépen megtisztított felületre tedd, középről kifelé haladva körkörösen húzd meg a csavarokat, de csak érzéssel!

Előtte azért érdemes kitakarítani a szelepfedelet és ha van benne szűrő a kartergáz kivezetésnél, akkor azt is.

Az minden hogy hol veszem meg a vizet, mint pl tesco, benzinkút, vagy autósbolt? Vagy azért számít, hogy hol szerzem be? :lol:

Mindegy, hogy honnan veszed és jelen esetben az is mindegy hogy desztillált, vagy ioncserélt.

Link to comment
Megosztás:

Az minden hogy hol veszem meg a vizet, mint pl tesco, benzinkút, vagy autósbolt? Vagy azért számít, hogy hol szerzem be? :lol:

A desztillált víz az igazi! Eddig én se találtam olcsón, a patikai meg már 400 Ft felé halad literenként. Most találtam 5 literes deszt vizet az Aldiban 300 forintért remek kannában. Tévedés ne essék, nem járok az Aldiba, nekem is szóltak....

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nekem lenne egy olyan kérdésem...előre is elnézést, hogyha hülye a kérdésem...szóval hogyha lecserélem a hűtővizet...akkor az újra töltésnél a fagyálló mellé elég hogyha sima vizet töltök, vagy mindenképpen desztillált víz kellene? Árt-e a motornak a sima víz?

meg arra volnék kíváncsi, hogy a kasztnin megjelenő rozsdát, hogyan lehet a legegyszerűbben lekezelni, illetve a tovább terjedését gátolni...addig amíg lakatoshoz nem kerül?

előre is köszönöm a választ! :lol:

A Ferrokémia gyárt egy Korant nevű szert, ez kémialiag alakítja át a rozsdát (először fehér, aztán lila, majd fekete a cucc).

Nem fog visszaépíteni egy darab fémet sem, viszont a karosszériásig és a rendes beavatkozásig segít abban, hogy ne rozsdásodjon tovább a folt és elég jól elszigeteli a víztől a rozsdát..

Link to comment
Megosztás:

OFF:

picur is köztük van.

ON:

nejem a fő kereső és van is gempákja, 3 hete a szántáson állt meg a kocsimmal az ónos esőtől jégpályává vált úton. Remegve szállt ki,továbbvezetni nem tudott, a 3 fiú vissszatolta a kocsit és be, váltósofőr lett az egyik. Az előtte való napra be volt írva a kocsi a gumishoz de nem értem oda. Aztán este közölte, hogy melóba azzal megy.

Erre most, ebből nem tanulva nem hajlandó lecsérélni a téligumikra (padláson van 4 jó állapotú)a saját kocsiján - amit persze "városban" hajtunk és ritkán- de főleg akkor, amikor elviszi az enyémet. Mi a garancia, hogy nem állok fejre vele, amikor ő az enyémmel jár? :lol:

Azt regéli mindenkinek hogya kocsival 4 évszakosként (ebből egy szálszakadásos, egy meg félrekopott) adták el neki anno, de ő annyit ért gumikhoz, hogy tudja hol lehet kotont venni.

4 ezer Ft az kevésbé veszélyes életért. A Téligumikat is én vettem neki, csak húzta a száját, hogy minek az.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most Decemberben lett 10 éves a kocsikám :lol: és ~kb 114000km van benne. Egy hete volt műszakin. Az lenne a kérdésem, hogy milyen motor, vagy injektor tisztító adalékot javasolnátok? Mivel szerintem ráférne ;) Ha valakinek van ezekkel valami tapasztalata akkor kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm.

Benzines, 1.4-es, 60 lovas.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

http://www.spoilertje.nl/kbtuning/fotoos/o...r%20F-Style.jpg

ezt ha megcsinálod akkor biztos nem csak neked fog tetszeni hanem másnak is :)

Lehet, hogy a bojler-recsisek tiszteletét kivívja vele, de onnantól kezdve esélye nem lesz normális opeles (meg gyakorlatilag bármilyen autós) körökben megjelenni, mert sírva kiröhögik ;)

Vannak szép autók, vannak szépre épített autók, és vannak sokat, és nagyon átépített autók, amikben benne van 200 kiló üvegszál, meg 1,5 millió forint, és még mindig nem érti a gazdája, hogy miért nem szép...

Sziasztok!

Most Decemberben lett 10 éves a kocsikám :) és ~kb 114000km van benne. Egy hete volt műszakin. Az lenne a kérdésem, hogy milyen motor, vagy injektor tisztító adalékot javasolnátok? Mivel szerintem ráférne :P Ha valakinek van ezekkel valami tapasztalata akkor kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm.

Benzines, 1.4-es, 60 lovas.

Üdv

Leginkább semmilyen. Van vele valamilyen probléma, ami miatt ilyenekkel etetnéd meg szegényt, vagy csak úgy "nem árthat" alapon tennéd? Ha utóbbi, akkor leginkább ne tedd. Az Injektor tisztítokkal még általában eredményt is lehet elérni, de a motortisztítós dolog, az csúnyán vissza tud nyalni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most Decemberben lett 10 éves a kocsikám :lol: és ~kb 114000km van benne. Egy hete volt műszakin. Az lenne a kérdésem, hogy milyen motor, vagy injektor tisztító adalékot javasolnátok? Mivel szerintem ráférne ;) Ha valakinek van ezekkel valami tapasztalata akkor kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm.

Benzines, 1.4-es, 60 lovas.

Üdv

Szia!

Motortisztító adalék helyett jobb megoldás, ha picit rövidebb olajcsereperiódust és jobb minőségű motorolajat használsz.

Az injektortisztító adalék helyett ha tankoláspnként teszel egy kevés e85-öt is a tankba, akkor az szép lassan ki fogja tisztítani. (Sokkal kevésbé agresszívan, mint az adalék.)

Az enyémbe 8 éves kora óta teszek bioetanolt is (a hitvány benzin minimális feljavítása érdekében) és egy fél év után ismét ki lehetett fülelni az injektor tű hangját, amit utoljára csak az autó új korában hallottam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most Decemberben lett 10 éves a kocsikám :lol: és ~kb 114000km van benne. Egy hete volt műszakin. Az lenne a kérdésem, hogy milyen motor, vagy injektor tisztító adalékot javasolnátok? Mivel szerintem ráférne ;) Ha valakinek van ezekkel valami tapasztalata akkor kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm.

Benzines, 1.4-es, 60 lovas.

Üdv

Ha egyszer-egyszer töltesz a benzin mellé egy kis bioetanolt (20-30%), az alkohol tisztítja valamelyest. Adalékkal való mókolás nem javallott.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Motortisztító adalék helyett jobb megoldás, ha picit rövidebb olajcsereperiódust és jobb minőségű motorolajat használsz.

Az injektortisztító adalék helyett ha tankoláspnként teszel egy kevés e85-öt is a tankba, akkor az szép lassan ki fogja tisztítani. (Sokkal kevésbé agresszívan, mint az adalék.)

Az enyémbe 8 éves kora óta teszek bioetanolt is (a hitvány benzin minimális feljavítása érdekében) és egy fél év után ismét ki lehetett fülelni az injektor tű hangját, amit utoljára csak az autó új korában hallottam.

Elmondanád, milyen arányba tankolod az etanolt kocsiba ?

Link to comment
Megosztás:

A desztillált víz az igazi! Eddig én se találtam olcsón, a patikai meg már 400 Ft felé halad literenként. Most találtam 5 literes deszt vizet az Aldiban 300 forintért remek kannában. Tévedés ne essék, nem járok az Aldiba, nekem is szóltak....

Hány litert hozzak neked a vasútról? :lol: Van külön desztillált víz készítő. ;)

Link to comment
Megosztás:

Leginkább semmilyen. Van vele valamilyen probléma, ami miatt ilyenekkel etetnéd meg szegényt, vagy csak úgy "nem árthat" alapon tennéd? Ha utóbbi, akkor leginkább ne tedd. Az Injektor tisztítokkal még általában eredményt is lehet elérni, de a motortisztítós dolog, az csúnyán vissza tud nyalni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pont hogy a felső fele kellene, alsó nekem is van. ;)

Egyébként nem tudtam hogy a facelift előtti és utáni különbözik. :lol:

Agyaltam rajta és lehet hogy nem facelifthez, hanem Immo-hoz van kötve, de azt tudom hogy kétféle van. A belső 3. csavar, az Immo nélkülinél / régebbinél ferdén olyan olyan 75-80 fokos szögben megy be, a másiknál amit eddig újabb, és immos autón láttam, abban pedig teljesen függőlegesen, ahogy a 2 másik is.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis újdonság, amit már régebben ígértem, csak még azóta most sikerült leküzdeni az akadályokat (se kazettásmagnó, se kábel nem volt).

(GM Opel Astra F eredeti üdvözlő hangkazetta)

Képek itt.

(Bocsi a rossz minőség miatt, de régen volt már 1991, és a kazetta már kicsit korosodott... :lol: )

De azért 1x meg lehet halgatni. ;)

Letöltés INNEN! A kód a ugyanaz mint a többinél is volt! (Ha valaki nem tudja dobjon egy PÜ-t.)

Itt a borítója is digitalizálva. :)

Link to comment
Megosztás:

OFF:

picur is köztük van.

ON:

nejem a fő kereső és van is gempákja, 3 hete a szántáson állt meg a kocsimmal az ónos esőtől jégpályává vált úton. Remegve szállt ki,továbbvezetni nem tudott, a 3 fiú vissszatolta a kocsit és be, váltósofőr lett az egyik. Az előtte való napra be volt írva a kocsi a gumishoz de nem értem oda. Aztán este közölte, hogy melóba azzal megy.

Erre most, ebből nem tanulva nem hajlandó lecsérélni a téligumikra (padláson van 4 jó állapotú)a saját kocsiján - amit persze "városban" hajtunk és ritkán- de főleg akkor, amikor elviszi az enyémet. Mi a garancia, hogy nem állok fejre vele, amikor ő az enyémmel jár? ;)

Azt regéli mindenkinek hogya kocsival 4 évszakosként (ebből egy szálszakadásos, egy meg félrekopott) adták el neki anno, de ő annyit ért gumikhoz, hogy tudja hol lehet kotont venni.

4 ezer Ft az kevésbé veszélyes életért. A Téligumikat is én vettem neki, csak húzta a száját, hogy minek az.

Tudok jó vállóperes ügyvédet... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

Szerintetek menyit ér ???

Belseje kicsit le van lakva !

Lépcsüs hátú !

gyártási év: 1996

forgalombahelyezés: 1996.05.16

Típus: Opel Astra 1.4 GL

Motor: 1398cm3,

Üzemanyag: Benzin

Teljesítmény: 60kW

Tömeg: 1005kg

Műszaki vizsga érvényes: 2012.04.13

Az autó ismert hibái

-a tanksapka ajtó le van törve (valahol megvan, úgyhogy meg lehet javítani, ha valakit nagyon zavar) -két apróbb sérülés a kasznin (bal eleje az autónak ill, jobb első

ajtó) alatta nem rozsdásodik

-a csomagtartó ajtaja újra lett fényezve, az új lakkozás szinte teljesen lejött róla -a kipufogó hátsó része mindenképp cserére szorul -a központi zár távirányítóval nem működik -a csomagtartó nem záródik a központi zárral, külön kell bezárni/kinyitni -a kilométerszámláló óra nem megy néhány hónapja (a sebességmérő

működik) emlékeim szerint kb, 200e km van az autóban.

Hogy jót is írjak, az autó motorikusan jónak tűnik a kaszni nem rozsdásodik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi. A szélvédőm elég karcos és ebbe a szép őszi időben, sötétben (esőben főleg) nem igazán jók a látási viszonyaim. Több helyen olvasgattam már, hogy lehet políroztatni az üveget, de ennek a végeredményéről változóak a tapasztalatok. Árban ugye nem sok különbség van az új utángyártott szélvédő berakása és a "normálisnak" mondott polírozás között, de ha nem muszáj nem bontanám meg az eredetit, mert félek a későbbi beázástól.

Van tapasztalatotok ezen a téren?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.