Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Mérhetetlen tapasztalatotokra lenne szükségem! :icon1: Egy 1.6 16V 98-as Astrám van, nem jól méri a sebességet, kevesebbet mér, mint amennyivel valójában megyek. Arányosan is, tehát amikor kb 40-el megyek, akkor mutat 50-et a mutató, viszont 80-nál kb 100 körül egyek 100-nál már 130-al repülök. Amikor lassan megy (20km/h-40km/h) akkor szokott is lüktetni. A spirál látszólag nem sérül, nem szorul. Érdemes szerintetek egy másik műszercsoportot beszerezzek? Feleslegesen nem akarok költekezni, szervizbe meg nem akarom vinni inkább magam, oldanám meg.

Köszönöm előre is a tippeket.

Sztem nem váltóméretes gumi van az autón. Vkitől kérj kölcsön egy garnitura más méretű kereket.

Ott a megoldás ;) .Akartam mondani de megelőztek. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mérhetetlen tapasztalatotokra lenne szükségem! :icon1: Egy 1.6 16V 98-as Astrám van, nem jól méri a sebességet, kevesebbet mér, mint amennyivel valójában megyek. Arányosan is, tehát amikor kb 40-el megyek, akkor mutat 50-et a mutató, viszont 80-nál kb 100 körül egyek 100-nál már 130-al repülök. Amikor lassan megy (20km/h-40km/h) akkor szokott is lüktetni. A spirál látszólag nem sérül, nem szorul. Érdemes szerintetek egy másik műszercsoportot beszerezzek? Feleslegesen nem akarok költekezni, szervizbe meg nem akarom vinni inkább magam, oldanám meg.

Köszönöm előre is a tippeket.

Nem zörög az óra? Mikor én megvettem az enyém kerepelt, ezért rendeltem egy másikat, ugyanazzal a W számmal és kicseréltem, a számlálót beállítottam ugyanarra az értékre mint a gyári órán volt, ehhez le kellett szednem a km/h mutatóját (alányúltam egy villával és finoman lehúztam) visszarakás nem sikerült 100% pontosan, nekem most óra szerint 50-nél 50 a valós, 70-nél 69, 110-nél 107 (KB!)

Utóbb kiderült hogy utángyártott spirál miatt zörgött, egy bontóban találtam gyárit, és azóta szuper.

A váltóban a spirál meghajtója egy műanyag házban lévő műanyag fogaskerék, ez is elfáradhat...

Link to comment
Megosztás:

Az elsők biztosan, azok csak a 3-ajtósokon különböznek, a hátsók a Caravanon mások, a sedanon nem tudom.

Köszönöm, volt egy sedan ugyanolyan belsővel mint az én hatchbackem képről nagyon jó állapotban, gyári 4elektromos ablak plusz kárpitok, és kábelkötegek. Sajnos mint kiderült tegnap elvitték, arra pályáztam :(

Link to comment
Megosztás:

Le akartam venni a jobb hátsó ajtókárpitot, mert valami zörgött benne, de nem tudtam levenni az ablaktekerő kurblit. Nyomát sem láttan annak az omega gyűrűnek ami az elsőnél volt. Így is kihalásztam a zaj okozóját egy nagy alátét volt benne. Nem tudom hogyan került bele, de mivel kárpit fent maradt azt sem tudtam megnézni hogy bellülről hiányzik-e..

Link to comment
Megosztás:

Le akartam venni a jobb hátsó ajtókárpitot, mert valami zörgött benne, de nem tudtam levenni az ablaktekerő kurblit. Nyomát sem láttan annak az omega gyűrűnek ami az elsőnél volt. Így is kihalásztam a zaj okozóját egy nagy alátét volt benne. Nem tudom hogyan került bele, de mivel kárpit fent maradt azt sem tudtam megnézni hogy bellülről hiányzik-e..

Talán a központi zár motorját próbálta valaki azzal beigazítani.. aztán leejtette :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, de hogyan jön le a tekerő?

Az a lényeg hogy legalább 2 órán át kell vele szenvedni, akkor jön csak elő az omegarugó. Hasonlít az éticsigára a viselkedése.

(Én háromszor álltam neki kislámpával, tükörrel mindennel, ott volt az csak nagyon közel a tekerőhöz simulva)

Link to comment
Megosztás:

Az a lényeg hogy legalább 2 órán át kell vele szenvedni, akkor jön csak elő az omegarugó. Hasonlít az éticsigára a viselkedése.

(Én háromszor álltam neki kislámpával, tükörrel mindennel, ott volt az csak nagyon közel a tekerőhöz simulva)

Az elsőnél emlékeim szerint simán ráláttam a kárpit mellett, ezen nem.

Link to comment
Megosztás:

Zotya! Egy rongycsíkot körbetekersz a tekerőn és beleakad a gyűrű.

Tényleg ezt mintha már mondta volna valaki, de már kivettem a zörgés okát kösz. :icon1: De azért majd lebontom, mert egy nagy alátét volt benne és rémlik mintha látam volna ilyet az elsőkban valahol beépítve.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg ezt mintha már mondta volna valaki, de már kivettem a zörgés okát kösz. :icon1: De azért majd lebontom, mert egy nagy alátét volt benne és rémlik mintha látam volna ilyet az elsőkban valahol beépítve.

A helyedben már csak azért is leszedném a kárpitot.

De milyen jó a 4 elektromos ablak!

Nem kell bajlódnom a tekerővel,ha le akarnám szedni a kárpitot. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

A helyedben már csak azért is leszedném a kárpitot.

De milyen jó a 4 elektromos ablak!

Nem kell bajlódnom a tekerővel,ha le akarnám szedni a kárpitot. :icon1:

Hát most méár tuti leszedem bacca a csőröm honnan van az az alátét, elől van csak elektromos hátul nem ülök azt tekergesse az utas.

Link to comment
Megosztás:

A helyedben már csak azért is leszedném a kárpitot.

De milyen jó a 4 elektromos ablak!

Nem kell bajlódnom a tekerővel,ha le akarnám szedni a kárpitot. :icon1:

Mennyivel jobb, ha csak a kapcsolót akarod kivenni, és utána kárpit leszedés nélkül visszakötni... :D

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk az a te hibád. :D

Hátul úgy van a csati, hogy a kapaszkodótól 3-4centire bent. Elég anyázós oda visszadugni a kapcsoló csatiját. :)

Majd ha nagyon sok időm lesz akkor behekkelek két számítógép tápdugót ugye az már 2X4 szál csak egy marad. Elöl is necces megkerülni a tükörkapcsoló kábelkötegével a fogantyút.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk az a te hibád. :D

Hátul úgy van a csati, hogy a kapaszkodótól 3-4centire bent. Elég anyázós oda visszadugni a kapcsoló csatiját. :)

Nekem a jobb hátsó le van húzva a kapcsolóról mert a gyerek állandóan játszott vele.

A gyerekzár gomb nem mindig működött ezért lehúztam a csatit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni ( gyik ba nem találtam erre vonatkozóan információt) hogy a facelift előtti 5 ajtós és sedan első lámpái megegyeznek?

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/f_astra_elso_lampa_j_b_1561116362.html

Ezt venném

Ebbe:

http://kepfeltoltes.hu/110602/DSCF2703_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:icon1: Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni ( gyik ba nem találtam erre vonatkozóan információt) hogy a facelift előtti 5 ajtós és sedan első lámpái megegyeznek?

http://auto-motor.va...1561116362.html

Ezt venném

Ebbe:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

:icon1: Köszi!

Ránézésre a vaterás sem egy pár, a balos fészlift előtti, neked ilyen kell, a másik meg utáni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Váltógombot szeretnék cserélni mert eléggé ramaty állapotban van.

Egyszerűbb kicserélnem váltórúddal együtt mint lefeszegetni a régit és vissza az újat?

B corsából lenne az új gomb váltórúddal együtt, van különbség 96-os F astra és 98-as B corsa váltórúdja között?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.