Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Emlékszik valaki,hogy a GE Megalight 90%-os milyen árban van?Mert találtam egy helyen de szerintem drága!De lehet,hogy csak én emlékszek rosszul!

Itt találtam: http://homasita.hu/p...Category_Id/710

Erről mi a véleményetek?Próbálta valaki? http://homasita.hu/product/2492

2 éve 3500 körül volt egy pár, vaterán 1750-ért lehetett darabra is venni. :)

Nálam azóta mennek. Tescoban soha nem láttam még H4+90%-ost csak +50-est, az 2500 körül volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Emlékszik valaki,hogy a GE Megalight 90%-os milyen árban van?Mert találtam egy helyen de szerintem drága!De lehet,hogy csak én emlékszek rosszul!

Itt találtam: http://homasita.hu/p...Category_Id/710

Erről mi a véleményetek?Próbálta valaki? http://homasita.hu/product/2492

Veszprémben vásároltam tungsram márkaboltban 4200-ért azt hiszem. Még 2009 októberében. Azóta üzemelnek. :)

Link to comment
Megosztás:

Mit kell nézni? Hogy a gumiharangod koszosabb mint volt? :P Bocsi, poén volt!

Brigiciollal is lett vagy csak simán?

Amúgy mennyiért vetted a magasnyomásút? :rolleyes:

Ugye ereszt a főtengely szimering a váltót felől meg a kartertömítés is, megvettem már, de nincs időm kicserélni a kocsi meg lassan műszakira megy. Nekem ami bevált a reálos konyhai zsíroldó azzal spricceltem be előtte. Ma megpróbálom valahogy felbillenteni a kocsit mert allulról is le akarom veretni és nincs akna. 18-ért volt a tecsóban a gép amit néztem neten barkácsáruházakban ugyanezt olcsóbban az sehol sem volt valójában.

Veszprémben vásároltam tungsram márkaboltban 4200-ért azt hiszem. Még 2009 októberében. Azóta üzemelnek. :)

Ugye reggel vettem észre munkába induláskor hogy fél szemem van este még tuti égett, 5 perc volt a csere mert az akkut is ki kellett vennem. Aztán hétvégén meg nagybevásárláskor megláttam a tecsóban hát megvettem, a GE-megalightok előtte mésfél évet húztak ki.

Link to comment
Megosztás:

Ugye ereszt a főtengely szimering a váltót felől meg a kartertömítés is, megvettem már, de nincs időm kicserélni a kocsi meg lassan műszakira megy.

Nekem meg a gyújtáselosztónál ami alul megy bele kábel annál szivárog kicsit az olaj és eléggé össze tud maszatolni mindent, már az egész blokk olyan. Muszáj lenne már rászánni magam, hogy kicseréltessem a gumi tömítést mert mostmár tényleg eléggé csunya. Csak az a baj hogy nem tudom ott mit kellene cserélni ill egy gumi tömítést már vettem ami kb 6cm átmérőjű de szerelő szerint valahol máshol ereszti ott. Bár indúlni meg menni jól megy és attól parázok nehogy csere után meg valami elmozduljon és valami miatt ne indúljon vagy ne menjen jól. :rolleyes:

Szerintem a pár mm-er olajfogyasztás se fogyasztás hanem a blokkon kívül található. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a gyújtáselosztónál ami alul megy bele kábel annál szivárog kicsit az olaj és eléggé össze tud maszatolni mindent, már az egész blokk olyan. Muszáj lenne már rászánni magam, hogy kicseréltessem a gumi tömítést mert mostmár tényleg eléggé csunya. Csak az a baj hogy nem tudom ott mit kellene cserélni ill egy gumi tömítést már vettem ami kb 6cm átmérőjű de szerelő szerint valahol máshol ereszti ott. Bár indúlni meg menni jól megy és attól parázok nehogy csere után meg valami elmozduljon és valami miatt ne indúljon vagy ne menjen jól. :rolleyes:

Szerintem a pár mm-er olajfogyasztás se fogyasztás hanem a blokkon kívül található. :wacko:

Pedig oda akkora tömítés kell nem olyan régen cseréltem már nem is tudom kinek. Te is meg tudod csinálni 5 perc és egy 13-as kulcs kell csak hozzá, de előtte jelöld össze az elosztót a HF-el.

Link to comment
Megosztás:

Nem látok változást az előző +90%-oshoz képest, de mostanában csak pályán megyek sötétben ott meg mindíg van forgalom , kihalt úton lehetne tesztelni ahol csak én világítok.

Na majd kiváncsi leszek,hogy mit mondasz ha tesztelted fúl sötétben!

Én lehet,hogy majd ezt próbálom majd ki: http://homasita.hu/product/2492

Egy autóba már raktam be és ebbe szemmel látható volt a külömbség a sima égőhöz képest!

Link to comment
Megosztás:

Pedig oda akkora tömítés kell nem olyan régen cseréltem már nem is tudom kinek. Te is meg tudod csinálni 5 perc és egy 13-as kulcs kell csak hozzá, de előtte jelöld össze az elosztót a HF-el.

Véleményed szerint van ott valami más kisebb tömítés is csak ha már cserélve lesz akkor minden más hibásnak vélt tömítést cserélnék. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Véleményed szerint van ott valami más kisebb tömítés is csak ha már cserélve lesz akkor minden más hibásnak vélt tömítést cserélnék. :rolleyes:

Van ott mégegy tömítés ha jól emlékszem de ahhoz ki kell ütni egy stiftet és le kell húzni a Hall jeladó tárcsáját. Aztán ki lehet húzni a tengelyt a másik irányban és ott is rémlik egy gumigyűrű de erre nem mernék megesküdni. Itt is érdemes összejelölni a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Mondom én nektek hogy nem mindenféle csoda izzót kell venni, hanem új foncsort. :D

A gyári foncsorokkal nincs semmi baj. A depo-s lámpákkal viszont már lehetnek foncsor problémák, de hogy a gyári Carello lámpáim foncsorjaival semmi baj, az hótziher. A héten szedtem ki a jobbost pl, mert kiakadt a magasságállító motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ugyan csak az imént regisztráltam, azonban már majdnem 3 éve (amióta büszke F Astra tulajdonos vagyok) rendszeres olvasója vagyok a fórumnak. A GYIK segítségével mertem belevágni pl. a BC bekötésébe, vagy a ford.számmérős kmóra beszerelésébe, amelyet ezúton is szeretném megköszönni a létrehozóknak. A BC kapcsán így hirtelen Daykiller jut eszembe, de természetesen hálás vagyok a többieknek is! Nagyon jó a társaság itt, csak így tovább!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ugyan csak az imént regisztráltam, azonban már majdnem 3 éve (amióta büszke F Astra tulajdonos vagyok) rendszeres olvasója vagyok a fórumnak. A GYIK segítségével mertem belevágni pl. a BC bekötésébe, vagy a ford.számmérős kmóra beszerelésébe, amelyet ezúton is szeretném megköszönni a létrehozóknak. A BC kapcsán így hirtelen Daykiller jut eszembe, de természetesen hálás vagyok a többieknek is! Nagyon jó a társaság itt, csak így tovább!

Üdv. itt! ;) :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ugyan csak az imént regisztráltam, azonban már majdnem 3 éve (amióta büszke F Astra tulajdonos vagyok) rendszeres olvasója vagyok a fórumnak. A GYIK segítségével mertem belevágni pl. a BC bekötésébe, vagy a ford.számmérős kmóra beszerelésébe, amelyet ezúton is szeretném megköszönni a létrehozóknak. A BC kapcsán így hirtelen Daykiller jut eszembe, de természetesen hálás vagyok a többieknek is! Nagyon jó a társaság itt, csak így tovább!

HCY! Kitalálom, 2000-es évjárat, Schillertől :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.