Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem is pont ilyen van amit kaptál sima snassz szögletes!!! (jobb oldali)

A pótkulcsom is ugyanilyen...Lehet már mind a kettő másolt??

Amúgy a régire (bal oldali) ra mondta hogy sz@r kínai gagyi??? és amit kaptál azt dicsérte??? :omg:

Ahogy mondod! Én se köpni se nyelni nem tudtam. Azzal tisztában voltam hogy nem a gyári kulcsa. De hogy még csak nem is opel szerinte...

Link to comment
Megosztás:

Ahogy mondod! Én se köpni se nyelni nem tudtam. Azzal tisztában voltam hogy nem a gyári kulcsa. De hogy még csak nem is opel szerinte...

Az nekem is feltűnt, hogy a törött kulcsod sem eredeti.

2000-es Classichoz ilyen van gyárilag:

http://www.extracar.hu/shop_ordered/9989/shop_pic/EC386732.jpg?time=1358257784

Ehhez hasonlít a te törötted is. Azt hiszem a fészlift előttieket meg az E Kadett örökség kulcsokkal forgalmazták, de javítsatok ki, ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy mondod! Én se köpni se nyelni nem tudtam. Azzal tisztában voltam hogy nem a gyári kulcsa. De hogy még csak nem is opel szerinte...

Szerintem sem gyári a kép bal oldalán lévő kulcs, én is csináltattam egy pótkulcsot igaz a Corsa B-mhez, ugyan olyat kaptam mi te (képen a jobb oldali), de nekem a gyáriak is lényegében ugyan így néznek ki, csak márka helyett opel embléma van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma sikerült beindítani a kocsit, a gyújtáskapcsoló szarakodott, azért nem indult. Ac-t és a reléjét kipróbáltam, hibátlanok, így jöttem rá, hogy a kulcsnál van a gond. Készítettem három képet az említett nagy zöld csatalkozóról, 12 pines, és a képeken látható színű vezetékek mennek bele. Hátha így kiderül, mire való. A képek:

https://picasaweb.google.com/115069056308703110962/OpelAstraF#5836331072860479570

Így, hogy a kocsi beindult, már bepakolásztam a műszerfal párnát, és a középkonzolt is, de a próbakor kiderült, hogy nem megy a fűtőventilátor..... Egyik fokozatban sem, pedig előtte tökéletes volt. A csatlakozó jól van rádugva a kapcsolóra, mert a középkonzol világítása üzemel.... A klímás fűtőventilátor kapcsolója a kapcsolási rajz szerint egy K6-os reléről kapja a tápot, amit aztán mi kapcsolunk tovább az előtét ellenállásokra. Én ezt a relét nem tudom hol van, és nem is hallom kattanni, valakinek valami ötlet, hogy hol kellene lennie? Valamint a klímás biztosíték táblában a jobb felső sarokban, a hátsó ködlámpa reléje mellett van egy lila relé, az mire szolgál?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma sikerült beindítani a kocsit, a gyújtáskapcsoló szarakodott, azért nem indult. Ac-t és a reléjét kipróbáltam, hibátlanok, így jöttem rá, hogy a kulcsnál van a gond. Készítettem három képet az említett nagy zöld csatalkozóról, 12 pines, és a képeken látható színű vezetékek mennek bele. Hátha így kiderül, mire való. A képek:

https://picasaweb.go...331072860479570

Így, hogy a kocsi beindult, már bepakolásztam a műszerfal párnát, és a középkonzolt is, de a próbakor kiderült, hogy nem megy a fűtőventilátor..... Egyik fokozatban sem, pedig előtte tökéletes volt. A csatlakozó jól van rádugva a kapcsolóra, mert a középkonzol világítása üzemel.... A klímás fűtőventilátor kapcsolója a kapcsolási rajz szerint egy K6-os reléről kapja a tápot, amit aztán mi kapcsolunk tovább az előtét ellenállásokra. Én ezt a relét nem tudom hol van, és nem is hallom kattanni, valakinek valami ötlet, hogy hol kellene lennie? Valamint a klímás biztosíték táblában a jobb felső sarokban, a hátsó ködlámpa reléje mellett van egy lila relé, az mire szolgál?

A lila relé lesz a hiányzó, ami K6 a rajzon. sorrendben vannak, tehát a K5 a hátsó ködösé, K6 a klímás fűtőventilátor táp kapcsolása.

Zöld csati passz. Rajz szerint automataváltó, de abban is plusz 1 pin van bekötve, mitn a tiedben. Talán központizár még.

Link to comment
Megosztás:

Érdekesség!(számomra)

Állítólag ki lehet tényleg olvasni a G Astrákban a hibakódot úgy hogy be kell nyomni a gázpedált tövig meg a féket???Hát mindjárt le megyek hídba...

Igen, ki... Gáz és fék tövig, gyújtás ráad, és már villog is...

Daykiller:

Örülök, mert azt a relét nem hoztam el a bontóból, mikor szedtem ki a klímát!! :S Remélem a sima zöld relé jó helyette lábkiosztásban... Köszönöm a válaszodat, holnap rápróbálok egy sima zöld relével.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ki... Gáz és fék tövig, gyújtás ráad, és már villog is...

Daykiller:

Örülök, mert azt a relét nem hoztam el a bontóból, mikor szedtem ki a klímát!! :S Remélem a sima zöld relé jó helyette lábkiosztásban... Köszönöm a válaszodat, holnap rápróbálok egy sima zöld relével.

Dobj bele egy darab drótot rajz alapján a relé záróérintkezőivel megfelelően és ha beindul a venti, akkor biztos az. :)

Egyébként tanulópénz volt, mivel klímás biztitábla egy pöppet más, így azt is érdemes egy az egyben elhozni.

Link to comment
Megosztás:

Dobj bele egy darab drótot rajz alapján a relé záróérintkezőivel megfelelően és ha beindul a venti, akkor biztos az. :)

Egyébként tanulópénz volt, mivel klímás biztitábla egy pöppet más, így azt is érdemes egy az egyben elhozni.

A biztosítéktáblát elhoztam, de a bontós srác a reléket kivette belőle..... :S

Jah, és a klíma rendszert csak akkor tudom kipróbálni majd, ha fel van tölve? Mármint az elektromos részét, vagy valami fog működni töltés nélkül is?

Link to comment
Megosztás:

Akkor kapja be és nem ért hozzá. Van vagy 4-5 plusz relé a klíma miatt benne, a legtöbb pedig hátul, nem is elől.

Amik hátul vannak, azokat mondtam neki, hogy haggya bennefele....Mert azok a klímához tartoznak, benne is maradtak, de elölről kivette, mondván hogy az nekem úgyis megvan, és úgy emlékeztem, hogy tényleg, de ez az egy kimaradt. 4db relé van a hátulján, azok megvannak, meg a két komplett kábelköteget hoztam el a kocsiból még, a műszerfalét biztosítéktáblával együtt, valamint a motortérben lévő köteget, amin a lámpák, duda, ilyenek vannak, tehát ezekkel remélhetőleg nem lesz gondom, csak a biztosítéktábla elején lévő reléket vette ki.

Link to comment
Megosztás:

Amik hátul vannak, azokat mondtam neki, hogy haggya bennefele....Mert azok a klímához tartoznak, benne is maradtak, de elölről kivette, mondván hogy az nekem úgyis megvan, és úgy emlékeztem, hogy tényleg, de ez az egy kimaradt.

A legtöbb hátul van ez nem kétséges, de elől az az egy hiányzik csak remélhetőleg. Ez is csak azért van, hogy mikor leállítod a motort bekapcsol klímával, akkor pár másodpercig még forog tovább a fűtőventi és egy rakás relékapcsolás hang után leáll az is.

Link to comment
Megosztás:

A legtöbb hátul van ez nem kétséges, de elől az az egy hiányzik csak remélhetőleg. Ez is csak azért van, hogy mikor leállítod a motort bekapcsol klímával, akkor pár másodpercig még forog tovább a fűtőventi és egy rakás relékapcsolás hang után leáll az is.

Gyári klímánál hol vannak azok a relék? Mit jelent az, hogy 'hátul'? Utastérben, a biztitábla mögött? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Amik hátul vannak, azokat mondtam neki, hogy haggya bennefele....Mert azok a klímához tartoznak, benne is maradtak, de elölről kivette, mondván hogy az nekem úgyis megvan, és úgy emlékeztem, hogy tényleg, de ez az egy kimaradt. 4db relé van a hátulján, azok megvannak, meg a két komplett kábelköteget hoztam el a kocsiból még, a műszerfalét biztosítéktáblával együtt, valamint a motortérben lévő köteget, amin a lámpák, duda, ilyenek vannak, tehát ezekkel remélhetőleg nem lesz gondom, csak a biztosítéktábla elején lévő reléket vette ki.

Menj vissza és reklamálj!!! Egyébként mondhattad volna, hogy majd visszaviszed ami nem kell...

Link to comment
Megosztás:

Menj vissza és reklamálj!!! Egyébként mondhattad volna, hogy majd visszaviszed ami nem kell...

Megpróbálok, mert a vízhűtőt nem hoztam el, és itthon derült ki, hogy a gyári hűtőbe nem két hőgomba van, hanem csak egy. Remélem ideadja felár nélkül majd....

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van a verdájában taposó? Gondolok itt hasonlóra, mint ami képeken látszik. Esetleg, ha tudnátok ajánlatni valami jót azt megközönném. Tök rossz, hogy mindig télen odarakom és tiszta piszok lesz.

http://kepfeltoltes.hu/130123/772631_51e6c32781d06581be03d47291af3d72_l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130123/cliors2006_24_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van a verdájában taposó? Gondolok itt hasonlóra, mint ami képeken látszik. Esetleg, ha tudnátok ajánlatni valami jót azt megközönném. Tök rossz, hogy mindig télen odarakom és tiszta piszok lesz.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Normális gumiszőnyeg ott is takar, inkább olyat keress mint ilyet. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.