Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Egy kérdés, ami a TID / MID nél van sebesség jel az ugyan az mint az X9 es csatiban lévő 2-es zőld vezeték? vagy mint az ECU ba bemenő IPED nagy csatin lévő 2 es pin vezeték?? ha igen akkor, a fordulatszámmérős óra beszerelésekor, nem is muszáj az ECU tól hozni a szálat hanem elég a TID-től? Kösszentyűű

1.TID / MID nél van sebesség jel -> piros-kék vezeték -> kmó útszakasz jeladótól

2. X9 es csatiban lévő 2-es fordulatszám jel-> zöld vezeték -> ECU C2-től

1. és 2. nem ugyanaz. ;) :icon1:

X9-től szokták, úgy egyszerűbb (ha nincs elvezetve odáig sem, akkor ECU-tól) TID-ben nincs ford.sz.jel. :P

Link to comment
Megosztás:

1.TID / MID nél van sebesség jel -> piros-kék vezeték -> kmó útszakasz jeladótól

2. X9 es csatiban lévő 2-es fordulatszám jel-> zöld vezeték -> ECU C2-től

1. és 2. nem ugyanaz. ;) :icon1:

X9-től szokták, úgy egyszerűbb (ha nincs elvezetve odáig sem, akkor ECU-tól) TID-ben nincs ford.sz.jel. :P

Jaaaaj tényleg!! :omg: hogy én mekkora fának a földalatti része vagyok..... ezt jól összekevertem... Jólvanna már késő volt...

Amúgy Köszi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy roppant fura kérdést írnék ide. Még mindig nem teljesen tudom hogyan működik ez az oldal, de azért leírom,legfeljebb törlik.

Ma küldtek egy levelet az élettársam nevére, melyben az áll,hogy egy bizonyos rendszámú gépjárműre fizessen adót. Ez már 5 éve nincs tulajdonában, eladta, és a srác ígérte,hogy át íratja a saját nevére. Mi úgy tudtuk ez meg is történt. Az adásvételi papír eltűnt párom lakásából. Valószínű a gyagya nővére kidobta vagy ilyesmi. Az önkormányzatot hívtam,azt mondták,az a papír mindenképp kell. A srác aki megvette, nem is tudjuk hol tartózkodik meg ilyenek.Nem lehet sehol elérni. Csak azt tudjuk,hogy anno 5éve hol dolgozott.

Mit lehet ilyenkor tenni? Meg lehet valahogy találni a srácot?Vagy még 100évig fogják nekünk küldeni a csekket?

Bocsi a furi kérdésért.

Ötleteteket várom,hátha volt már valaki ilyen kellemetlen helyzetbe...

Üdv:Niki

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy roppant fura kérdést írnék ide. Még mindig nem teljesen tudom hogyan működik ez az oldal, de azért leírom,legfeljebb törlik.

Ma küldtek egy levelet az élettársam nevére, melyben az áll,hogy egy bizonyos rendszámú gépjárműre fizessen adót. Ez már 5 éve nincs tulajdonában, eladta, és a srác ígérte,hogy át íratja a saját nevére. Mi úgy tudtuk ez meg is történt. Az adásvételi papír eltűnt párom lakásából. Valószínű a gyagya nővére kidobta vagy ilyesmi. Az önkormányzatot hívtam,azt mondták,az a papír mindenképp kell. A srác aki megvette, nem is tudjuk hol tartózkodik meg ilyenek.Nem lehet sehol elérni. Csak azt tudjuk,hogy anno 5éve hol dolgozott.

Mit lehet ilyenkor tenni? Meg lehet valahogy találni a srácot?Vagy még 100évig fogják nekünk küldeni a csekket?

Bocsi a furi kérdésért.

Ötleteteket várom,hátha volt már valaki ilyen kellemetlen helyzetbe...

Üdv:Niki

Nekem is ez volt a régi autómmal, megvették, de nem íratták a nevükre, az adásvételinél a mocsok személyije hamis volt

Aztán nekem is jöttem a tilosban parkolások.

Mondjuk nekem megvolt az adásvételi.

Rendőrség, van olyan (ha jól emléxem) hogy "hivatalból" kivonják a járművet a forgalomból.

Az ilyen dolgok mindig az úccsó (érvényes) tulajnak jönnek (legalábbis akkor így volt)

sztem felesleges keresi, a rendőrségen megtudják mondani(....) mi ilyenkor teendő

lehet nektek kell kivonni a forgalomból....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy roppant fura kérdést írnék ide. Még mindig nem teljesen tudom hogyan működik ez az oldal, de azért leírom,legfeljebb törlik.

Ma küldtek egy levelet az élettársam nevére, melyben az áll,hogy egy bizonyos rendszámú gépjárműre fizessen adót. Ez már 5 éve nincs tulajdonában, eladta, és a srác ígérte,hogy át íratja a saját nevére. Mi úgy tudtuk ez meg is történt. Az adásvételi papír eltűnt párom lakásából. Valószínű a gyagya nővére kidobta vagy ilyesmi. Az önkormányzatot hívtam,azt mondták,az a papír mindenképp kell. A srác aki megvette, nem is tudjuk hol tartózkodik meg ilyenek.Nem lehet sehol elérni. Csak azt tudjuk,hogy anno 5éve hol dolgozott.

Mit lehet ilyenkor tenni? Meg lehet valahogy találni a srácot?Vagy még 100évig fogják nekünk küldeni a csekket?

Bocsi a furi kérdésért.

Ötleteteket várom,hátha volt már valaki ilyen kellemetlen helyzetbe...

Üdv:Niki

Amikor eladta, neki is le kellett jelentenie az ocsmányirodában, hogy eladta. Ha ezt megtette, akkor már helyböl nem nektek kéne küldeni a cseszegetéseket. Az elsö cumi ott szokott lenni, amikor az okmányirodának az eredeti példányt adják oda, mert akkor onnantól kezdve nincs papírja az embernek róla. Ha viszont mégsem lett le-jelentve, akkor évente jöttek volna a teljesítményadós csekkek. Szóval valami nem 100-as. Ha az okmányirodában van nyoma, hogy el lett adva, akkor meg lehet oldani, de szenvedös, rohangászós játék lesz. Ha nincs nyoma, akkor szívás van. :rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ciki a kérdés de felteszem, mert nem akarok eltörni valamit!

F Astra kombi, hogy tudom a hátsó üléseket ledönteni?

Két oldalt van a tetején az a gomb, benyomom (Bár elég nehezen sikerült benyomni de sikerült) Viszont ahogy engedném le kb. 10 Cm után megakad...és nem merem nagyon feszegetni, nehogy eltörjön, az egyszemélyest sikerült ami az anyós mögött van(az is akadt de az végül ledőlt), de a vezető oldal mögött nem igazán akar...

Tipp?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ciki a kérdés de felteszem, mert nem akarok eltörni valamit!

F Astra kombi, hogy tudom a hátsó üléseket ledönteni?

Két oldalt van a tetején az a gomb, benyomom (Bár elég nehezen sikerült benyomni de sikerült) Viszont ahogy engedném le kb. 10 Cm után megakad...és nem merem nagyon feszegetni, nehogy eltörjön, az egyszemélyest sikerült ami az anyós mögött van(az is akadt de az végül ledőlt), de a vezető oldal mögött nem igazán akar...

Tipp?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Az ulo reszet felhajtottad?

Link to comment
Megosztás:

Valaki tapasztalt már olyat hogy amikor gyorsul az autó pl padló gáz 2.-ba akkor húz mint állat 4000 ig aztán a húzó erő alább hagy csak "erölködik" még pörög, meg lassan lassan tovább megy, de olyan mintha visszább vettem volna a gázt, és nem akarnék "annyira" tovább gyorsítani, pedig DE! mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Valaki tapasztalt már olyat hogy amikor gyorsul az autó pl padló gáz 2.-ba akkor húz mint állat 4000 ig aztán a húzó erő alább hagy csak "erölködik" még pörög, meg lassan lassan tovább megy, de olyan mintha visszább vettem volna a gázt, és nem akarnék "annyira" tovább gyorsítani, pedig DE! mitől lehet?

Irom a teendoket...

ha pl fire0xot hasznalsz: ctrl+t ; tab.

majd gepelesi gyakorlat kovetkezik: c14se nyomatek gorbe majd egy ugyes mopzdulattal megynomjuk az enter billentyut!

szal... keresd ki a gorbet, es tanulmanyozd...

Link to comment
Megosztás:

nem azt kertem,hogy idezd vissza... de ok...

akkor nem leszel okosabb

Ha ahhoz van eszetek hogy segítségnyújtás helyett küldözgessétek az embereket, akkor kitalálhatnátok itt egy robotot ami egyböl ha kérdés merül fel valakinél akkor küldené a Google hoz....Na? Nóbeldíj?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.