Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Vagy betartani a sebességhatárokat.

Persze, mer az olyan dolgozó lány biztonságos mikor a forgalom ritmusánál 50%-al lassabban megy az ember...

Meg persze a rend éber őrei sem a pénzgyűjtség miatt trafiznak orrba szájba... áááá bilibe lóg a kezem.

Link to comment
Megosztás:

Na, ehhez mit szóltok?
http://magyaryprogram.kormany.hu/download/e/7c/60000/20130430_NFM_kozlemeny_Elvegezte_az_Egyszerusitesi_Programban_foglalt_feladatait_az_NFM.pdf


"Megszűnik a rendszámtáblán elhelyezett környezetvédelmi plakett indokolatlan cseréje is azokban az esetekben,
amelyekben a meglévő, sértetlen plakett helyett kellene megegyező színű újat felragasztani. A viszonylag ritka
piros plakettet sem alkalmazzák a továbbiakban a hatóságok. Az Euro-II. előírást nem teljesítő autók rendszámán
fekete színű plakett jelzi majd, hogy a jármű fokozottan környezetszennyező."

Azért az vicc hogy az 1990-es lambda szabályzott befecsis, katalizátoros autóm ugyanúgy fekete plakettet kap mint a 30 éves karbis veteránom.... Apjuk át konkrétan. Ráadásul a vicc, hogy tudja az euro 2-t, csak éppen nem ilyen minősítéssel jött ki anno a gyárból, mert akkor még nem is volt ilyen...

Link to comment
Megosztás:

Na, ehhez mit szóltok?

http://magyaryprogram.kormany.hu/download/e/7c/60000/20130430_NFM_kozlemeny_Elvegezte_az_Egyszerusitesi_Programban_foglalt_feladatait_az_NFM.pdf

"Megszűnik a rendszámtáblán elhelyezett környezetvédelmi plakett indokolatlan cseréje is azokban az esetekben,

amelyekben a meglévő, sértetlen plakett helyett kellene megegyező színű újat felragasztani. A viszonylag ritka

piros plakettet sem alkalmazzák a továbbiakban a hatóságok. Az Euro-II. előírást nem teljesítő autók rendszámán

fekete színű plakett jelzi majd, hogy a jármű fokozottan környezetszennyező."

Azért az vicc hogy az 1990-es lambda szabályzott befecsis, katalizátoros autóm ugyanúgy fekete plakettet kap mint a 30 éves karbis veteránom.... Apjuk ######át konkrétan. Ráadásul a vicc, hogy tudja az euro 2-t, csak éppen nem ilyen minősítéssel jött ki anno a gyárból, mert akkor még nem is volt ilyen...

És mennyivel leszel nagyobb hátrányban a feketével, mint a pirossal? Eddig is mind a kettő ki volt tiltva, amikor agymenés volt, akkor nem mindegy milyen színnel van tiltva? :D

Link to comment
Megosztás:

Persze, mer az olyan dolgozó lány biztonságos mikor a forgalom ritmusánál 50%-al lassabban megy az ember...

Meg persze a rend éber őrei sem a pénzgyűjtség miatt trafiznak orrba szájba... áááá bilibe lóg a kezem.

Hát nem tudom elég sokat mozgok Budapest-Győr-Bécs-Gráz vonalon, eddíg még túléltem az 50-90-130-at maximum enyhe túlépéssel. Egyszer volt kint bírságom amikor becsorogtam egy faluba 63-al 35 euróra büntettek.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom elég sokat mozgok Budapest-Győr-Bécs-Gráz vonalon, eddíg még túléltem az 50-90-130-at maximum enyhe túlépéssel. Egyszer volt kint bírságom amikor becsorogtam egy faluba 63-al 35 euróra büntettek.

Én most másfél évet dolgoztam kint németben, ott a 130 nem annyira életbiztosítás. Mellesleg egy gyorshajtási bírságot se kaptam, pedig kint se voltam az a lassú vezető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy GM vezérműtengelyem, annyit tudok róla, hogy 8V modellből lehet a tengely végén van egy B betű a rotor alatt.. Azt tudom, hogy J betű az C20Ne tengelyt takar a K betű 20SEH, de a B betű nem tudom mi lehet annyit tudok róla, hogy a srác szerint 296 fokos... Szerintetek milyen tengely lehet ez pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hol a legyegyszerűbb leszívni a benzint F Astrából? Alul az üzemanyagszűrőnél, vagy előtte van még valami ami lezárja a tankot?

Ugyanitt törött (jobb eleje) Astra eladó, ha esetleg érdekelne valakit.

Mondjuk az AC pumpa... A pumpa elnyomó csöve után van a benzinszűrő, csak kiszívni tudod a tankból leengedni nem, mert nem férsz hozzá a beöntő nyíláshoz sem a tanknál, illetve az alatt bent is maradna a benya.

Van egy másik megoldás, leveszed az injektornál a benzincsövet, bele egy kannába, akksiról direkt villany a pumpának és kint is a benzin, csak utána nagy eséllyel dobhatod el az AC pumpát ha nem tudod megfelelően kitakarítani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szóval ha leszedem a benzinszűrőt, akkor ki tudom szívni a benzint? AC pumpát inkább nem tenném tönkre, ha nem muszáj :)

Arra még azért kíváncsi lennék, hogy miért kell eldobni az AC pumpát, ha a második megoldást alkalmaznám?

Miért kell leszívnod belőle a nyálat?

Gázolaj került bele vagy mi a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Szóval ha leszedem a benzinszűrőt, akkor ki tudom szívni a benzint? AC pumpát inkább nem tenném tönkre, ha nem muszáj :)

Arra még azért kíváncsi lennék, hogy miért kell eldobni az AC pumpát, ha a második megoldást alkalmaznám?

Az üzemanyag betöltő cső mellett megy a tankhoz egy vékonyabb kábé 2-3 centi vastag gumicső. Ezt kell megbontani vagy a tanknál vagy a betöltőnél, ide dugható lopócső amivel leszívható a benzin. A benzinpumpával is kinyomatható, én is csináltam már ilyet. Az anyósoldali lábtér-küszöb burkolatot le kell szedni ott találod a lila AC-relét. Ezt kihúzod és a helyén a 30-87-es sarkokat egy darab dróttal-gémkapoccsal összekötöd, ekkor a pumpa gyujtás nélkül is elindul. Ahogy előttem is írták a szűrőnél megbontod a csövet és beledugod egy edénybe, lehetőleg ne bagózz közben. Bármit akarsz csinálni a tankal tudnod kell hogy üressen is veszélyes mert benzingőz van benne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Összetört és nem lesz megjavítva. A futómű nem szállt el, a hűtő, a légszűrőház rögzítése, a fényszóró búra és az index búra tört el (és persze lakatolni is kéne), de nem szeretnék foglalkozni már vele. 35litert kéne leszívnom belőle :)

Akkor bontsd meg bárhol az üarendszer csövét (akár elöl, akár az üaszűrőnél) és adj az AC relének direkt tápot a reléjén keresztül.

Nem kell beszarni, az AC nem fog elhalálozni egy kis száraz futástól a végén, de sokáig ne eröltesd üresen. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az üzemanyag betöltő cső mellett megy a tankhoz egy vékonyabb kábé 2-3 centi vastag gumicső. Ezt kell megbontani vagy a tanknál vagy a betöltőnél, ide dugható lopócső amivel leszívható a benzin. A benzinpumpával is kinyomatható, én is csináltam már ilyet. Az anyósoldali lábtér-küszöb burkolatot le kell szedni ott találod a lila AC-relét. Ezt kihúzod és a helyén a 30-87-es sarkokat egy darab dróttal-gémkapoccsal összekötöd, ekkor a pumpa gyujtás nélkül is elindul. Ahogy előttem is írták a szűrőnél megbontod a csövet és beledugod egy edénybe, lehetőleg ne bagózz közben. Bármit akarsz csinálni a tankal tudnod kell hogy üressen is veszélyes mert benzingőz van benne.

Megelőztél! :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Ehh, valami kattog jobb oldalt, de nem a futóműben. Mintha valami műanyag lenne. Az anyósajtóból hallottam, szétszedtem. Persze nem az volt.... De legalább megláttam hogy vehetek valami szemeteszsákot, mert a régi szerelő baszta visszatenni a fóliát, persze.... Gondolom akkor egyik ajtóban sincs, szóval szedhetem szét mindet.

Meg megnéztem a fordítva bekötött ablakemelőt, mert mindegyik gomb fordítva működik. Gombnál nem lehet bibi, gomb sem rakható máshogy össze. Gondolom a motor csatlakozásánál méregethetek majd, mi micsoda.

Esetleg nincs valakinek fényképe egy ablakemelő motorra menő csatiról, ahol látszanak a színek?

Link to comment
Megosztás:

Ehh, valami kattog jobb oldalt, de nem a futóműben. Mintha valami műanyag lenne. Az anyósajtóból hallottam, szétszedtem. Persze nem az volt.... De legalább megláttam hogy vehetek valami szemeteszsákot, mert a régi szerelő baszta visszatenni a fóliát, persze.... Gondolom akkor egyik ajtóban sincs, szóval szedhetem szét mindet.

Meg megnéztem a fordítva bekötött ablakemelőt, mert mindegyik gomb fordítva működik. Gombnál nem lehet bibi, gomb sem rakható máshogy össze. Gondolom a motor csatlakozásánál méregethetek majd, mi micsoda.

Esetleg nincs valakinek fényképe egy ablakemelő motorra menő csatiról, ahol látszanak a színek?

Pattintsd be az ajtókárpitba a gombot fejjel lefelé :D

(meg nézd meg, hogy nem lazult -e föl, az ablak sín rögzítő csavarja. Az a zár alatt van, az ajtó "élébe" tekerve)

Link to comment
Megosztás:

Pattintsd be az ajtókárpitba a gombot fejjel lefelé :D

(meg nézd meg, hogy nem lazult -e föl, az ablak sín rögzítő csavarja. Az a zár alatt van, az ajtó "élébe" tekerve)

Nem lehet fordítva betenni :(

Na, majd azt még megnézem, úgyis szedem szét megint, hogy fordítva kössem be.

Fóliának valami alufix szemeteszsák jó lesz oda?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.