Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Értem én hogy csigaevők de mi a baja? :)

Nekem pont ilyen vót 1989-ben Nijmegenben (NL) hazafelé jövet Angliából Skoda 130 GL-el.

Eltörött a nyelestengely a váltóban.

...mert akkoriban hiánycikk volt a márkaszervizben a golyóscsapágy ami oda kellett volna már 20 ezer km óta.

Ezért búgós váltóval voltam kénytelen elindulni Pestről.

Érdekes, hogy ott Nijmegenben egy szombat délután 1 órakor történt lerobbanás után 1 órával már szerelték a kocsimat az ottani márkaszervizben és este 8 órára el is készült és jöhettünk tovább haza. Cserélték a csapágyat és a nyelestengelyt. Az ára ott annyi volt mint itthon két komplett 5 sebességes váltóé!

De volt csapágy is meg tengely is és szombaton délután is bent maradtak túlórázni.... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

És a borda is megvan a tengelyen?

Vagy. Pörgesd meg a tengelyt, a féltengelyt hajtja-e.

Hihettek wookie-nak, általában a kuplungtárcsa közepe szokta megadni magát. Ettől még a pedált lehet ugyanúgy nyomogatni, mert az a szerkezetet mozgatja és annak a rugója jó. ;)

Nekem pont ilyen vót 1989-ben Nijmegenben (NL) hazafelé jövet Angliából Skoda 130 GL-el.

Eltörött a nyelestengely a váltóban.

...mert akkoriban hiánycikk volt a márkaszervizben a golyóscsapágy ami oda kellett volna már 20 ezer km óta.

Ezért búgós váltóval voltam kénytelen elindulni Pestről.

Érdekes, hogy ott Nijmegenben egy szombat délután 1 órakor történt lerobbanás után 1 órával már szerelték a kocsimat az ottani márkaszervizben és este 8 órára el is készült és jöhettünk tovább haza. Cserélték a csapágyat és a nyelestengelyt. Az ára ott annyi volt mint itthon két komplett 5 sebességes váltóé!

De volt csapágy is meg tengely is és szombaton délután is bent maradtak túlórázni.... :icon1:

Ete húzzúk be Győrbe szerelőhöz egy élmény lesz ebben a forgalomban, én ülök a BX-ben a haverom az opelban morbíd a saját kocsim seggét nézni. Ráadásul laposkúszásban megyünk , nem merem járatni a motort , nem akarok nagyobb kárt csinálni. A fék még így is jobban harap mint az enyémen. <_< Nem sokan értenek hozzá, nem volt egyszerű mestert keríteni. Köszönöm mindenkinek az ötleteket, rohadt kiváncsi vagyok mi a baja. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ete húzzúk be Győrbe szerelőhöz egy élmény lesz ebben a forgalomban, én ülök a BX-ben a haverom az opelban morbíd a saját kocsim seggét nézni. Ráadásul laposkúszásban megyünk , nem merem járatni a motort , nem akarok nagyobb kárt csinálni. A fék még így is jobban harap mint az enyémen. <_< Nem sokan értenek hozzá, nem volt egyszerű mestert keríteni. Köszönöm mindenkinek az ötleteket, rohadt kiváncsi vagyok mi a baja. :rolleyes:

No mi a helyzet a Kitroennel?

Link to comment
Megosztás:

Kicsit foglalkoztam ma az autóval, többek között mert mozgott a jobb első fényszóróm foncsora.

Nem tudom astránál mennyire hasonló a dolog, de végigtúrva az összes fényszóró alkatrészem, mindegyik ilyen volt, a következő egyszerű megoldásra jutottam, talán astránál is alkalmazható:

a1_2013_11_30_ugmhlkaagq.jpg

a1_2013_11_30_ht73tme1uo.jpg

A kis gömbre kapaszkodó fülek ki voltak nyílva, ezért egy egy bukkanónál simán leakadt a foncsor. Így már nem. :)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit foglalkoztam ma az autóval, többek között mert mozgott a jobb első fényszóróm foncsora.

Nem tudom astránál mennyire hasonló a dolog, de végigtúrva az összes fényszóró alkatrészem, mindegyik ilyen volt, a következő egyszerű megoldásra jutottam, talán astránál is alkalmazható:

A kis gömbre kapaszkodó fülek ki voltak nyílva, ezért egy egy bukkanónál simán leakadt a foncsor. Így már nem. :)

Huh nem is rémlik hogy ilyen alkatrészt láttam volna az enyémben.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek egy elektromos antennája? Sikeresen eltörtem az enyémet. Utángyártott volt, Angliából rendelve, és túl hosszú, ezért a csomagtartó lecsukásakor bealadt a csomagtartóba, és le is törtem :(

Rendelnék másikat, de egyrészt sok idő, másrészt túl hosszú lesz az is, valami eredetibb kéne.

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek egy elektromos antennája? Sikeresen eltörtem az enyémet. Utángyártott volt, Angliából rendelve, és túl hosszú, ezért a csomagtartó lecsukásakor bealadt a csomagtartóba, és le is törtem :(

Rendelnék másikat, de egyrészt sok idő, másrészt túl hosszú lesz az is, valami eredetibb kéne.

Nem tudom az előző mennyibe került, de a linkelt vaterás eladónál nagyon korrekt áron van szerintem (~10000Ft+posta). Hirschmann márkájú, ami a gyári beszállító volt, ha jól tévedek.

http://www.grando.hu/hirschmann-hit-auta-2040-univerzalis-automata-antenna-1483396944

Gond nélkül beszerelhető, és stabil.

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Nekem ilyen van/volt:

http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-QUALITY-REPLACMENT-ELECTRIC-CAR-AERIAL-ANTENNA-COMPLETE-UNIT-/360525661644?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AVauxhall%7CModel%3AAstra%7CPlat_Gen%3AMK+III&hash=item53f10105cc

Ez is 990 mm sajnos, ahogyan az általad linkelt is. De ha nem lesz más, megveszem ezt a grandósat, bár vaterással nem tudok ott vásárolni..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségetek.

A mi nap mentem az autóval, és ketes fokozaton ment a fűtés, majd kb 5 perc után leállt.

3-as fokozaton megy, de se 1-es se 2-es fokozaton nem működik.

A kérdésem az lenne, hogy ezt mi okozhatja, illetve hogyan lehet ezt a hibát helyre hozni?

Előre is köszönöm!

Szép estét! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségetek.

A mi nap mentem az autóval, és ketes fokozaton ment a fűtés, majd kb 5 perc után leállt.

3-as fokozaton megy, de se 1-es se 2-es fokozaton nem működik.

A kérdésem az lenne, hogy ezt mi okozhatja, illetve hogyan lehet ezt a hibát helyre hozni?

Előre is köszönöm!

Szép estét! :)

Fűtőmotor előtét ellenállás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én a héten szerdán cseréltem, teli ára 12000 Ft. Hellában, Hella és VDO létezik csak. Kedvezménnyel 9000 ft.- volt, muszáj volt megvenni, mert itt a környéken a bontókban sehol se volt, mindenki eladta már. Aprodon találtam egyet 5500ért, de ha Tatabányáról felmegyek Budapestre ugyanott vagyok, ráadásul szabim sincs már. :( Cseréje egyszerű, vízvájú feletti műanyagot kiveszed, előtte leveszed a gumi tömítést, majd műanyag kivesz. Utána menetirány szerint bal oldalról benézel, nagy saru megy rá, kihúzód, + két rátűző saru megy rá, fentre és lentre, leveszed egy laposfogóval mert elég kicsi a hely. Utána egy kis csavar, belső torx fogja az előtét ellenállást, csavar kicsavar, majd kijátszod azt a nyamvadt előtét ellenállást és anyukázol, hogy mi 12000 Ft ezen és örömmel berakod. :) Arra ügyelj vásárláskor, hogy három vagy négy fokozatú a ventilátorod, ez fontos.

http://aprod.hu/hirdetes/vdo-elotet-ellenallas-opel-astra-vectra-calibra-ID1aXD3.html#0bdfa5605d

Nekem 4 fokozatú a venti, s NEM ILYEN a csatija. De cikkszámok alapján meg lehet nézni, unix, bárdi, start, lang auto oldalán.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Nekem ilyen van/volt:

http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-QUALITY-REPLACMENT-ELECTRIC-CAR-AERIAL-ANTENNA-COMPLETE-UNIT-/360525661644?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AVauxhall%7CModel%3AAstra%7CPlat_Gen%3AMK+III&hash=item53f10105cc

Ez is 990 mm sajnos, ahogyan az általad linkelt is. De ha nem lesz más, megveszem ezt a grandósat, bár vaterással nem tudok ott vásárolni..

Nem tudom milyen hosszú, de nem jó bele? (Gondolom 990 ha csereteleszkóp...Most néztem csak.) Mégse 10 ezer.

http://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=412&product_id=3107&option=com_virtuemart&Itemid=102

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségetek.

A mi nap mentem az autóval, és ketes fokozaton ment a fűtés, majd kb 5 perc után leállt.

3-as fokozaton megy, de se 1-es se 2-es fokozaton nem működik.

A kérdésem az lenne, hogy ezt mi okozhatja, illetve hogyan lehet ezt a hibát helyre hozni?

Előre is köszönöm!

Szép estét! :)

Előtét ellenállás ki, RO55-be áztasd be 2-3 napra, azt követően fújd le hőálló lakkal, és jó darabig nem lesz vele gond...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.