Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem is hátul vannak, kék ledekkel, elég jó fényt adnak.

Már csak valami lábtér világítás kéne, meg csomagtartóba a jobb oldalra is.

Hozzájutottam egy színváltós LED-panelhez 9-leddel, olyan 20X20centis, de még nem tudom hová építsem be. A tetőkárpitot sajnálom átlyukasztani, de mondjuk a csomagtartóban a oldalsó rekesz fedélért annyira nem kár. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hozzájutottam egy színváltós LED-panelhez 9-leddel, olyan 20X20centis, de még nem tudom hová építsem be. A tetőkárpitot sajnálom átlyukasztani, de mondjuk a csomagtartóban a oldalsó rekesz fedélért annyira nem kár. :rolleyes:

Napellenzőbe. Menőzni a külső felébe, gyönyörködni a belső felébe... :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.mekem kb 110cm hoszu led szalag van a soför támlátol a csomi kb feléig a tetö müanyagjához hozzáfogatva,be van kötve a gyári belsö lámpára.5050-es hideg fehér led szalag.de nyáron modositva lessz mert a tetökárpit meghasalt igy ki szedem a komplet kárpitott és más megoldást nézek amivel egységesebb lesz a fény.

másik modositás amit ki akarok probálni az led szalag a hátsó lámpába.helyzet,fék,es köd fény zároba.mekora lesz a fénye meg hogy fog kinézni az dönti el hogy maradni fog e vagy sem.

véleményeket elfogadok vagy tapasztalatokat.

megvettem a c18xe hez a komplet vezérlést feszitö görgö INA német 19780ft dotz vizpumpa 5800ft

2 db karavan külsö küszöb 5900ft szerintem jo ár

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.mekem kb 110cm hoszu led szalag van a soför támlátol a csomi kb feléig a tetö müanyagjához hozzáfogatva,be van kötve a gyári belsö lámpára.5050-es hideg fehér led szalag.de nyáron modositva lessz mert a tetökárpit meghasalt igy ki szedem a komplet kárpitott és más megoldást nézek amivel egységesebb lesz a fény.

másik modositás amit ki akarok probálni az led szalag a hátsó lámpába.helyzet,fék,es köd fény zároba.mekora lesz a fénye meg hogy fog kinézni az dönti el hogy maradni fog e vagy sem.

véleményeket elfogadok vagy tapasztalatokat.

megvettem a c18xe hez a komplet vezérlést feszitö görgö INA német 19780ft dotz vizpumpa 5800ft

2 db karavan külsö küszöb 5900ft szerintem jo ár

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.mekem kb 110cm hoszu led szalag van a soför támlátol a csomi kb feléig a tetö müanyagjához hozzáfogatva,be van kötve a gyári belsö lámpára.5050-es hideg fehér led szalag.de nyáron modositva lessz mert a tetökárpit meghasalt igy ki szedem a komplet kárpitott és más megoldást nézek amivel egységesebb lesz a fény.

másik modositás amit ki akarok probálni az led szalag a hátsó lámpába.helyzet,fék,es köd fény zároba.mekora lesz a fénye meg hogy fog kinézni az dönti el hogy maradni fog e vagy sem.

véleményeket elfogadok vagy tapasztalatokat.

megvettem a c18xe hez a komplet vezérlést feszitö görgö INA német 19780ft dotz vizpumpa 5800ft

2 db karavan külsö küszöb 5900ft szerintem jo ár

Vélemény:

Ha a fék, meg helyzetjelzőbe teszel ledszalagot, és találkozunk, kettétöröm a gerinced.

Beltérben bohóckodjunk, de azért lámpákkal ne hülyéskedjünk már, szerintem, főleg ledszalagokkal....

Vagy csak én vagyok túlérzékeny?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.mekem kb 110cm hoszu led szalag van a soför támlátol a csomi kb feléig a tetö müanyagjához hozzáfogatva,be van kötve a gyári belsö lámpára.5050-es hideg fehér led szalag.de nyáron modositva lessz mert a tetökárpit meghasalt igy ki szedem a komplet kárpitott és más megoldást nézek amivel egységesebb lesz a fény.

másik modositás amit ki akarok probálni az led szalag a hátsó lámpába.helyzet,fék,es köd fény zároba.mekora lesz a fénye meg hogy fog kinézni az dönti el hogy maradni fog e vagy sem.

véleményeket elfogadok vagy tapasztalatokat.

megvettem a c18xe hez a komplet vezérlést feszitö görgö INA német 19780ft dotz vizpumpa 5800ft

2 db karavan külsö küszöb 5900ft szerintem jo ár

A gyárilag izzós lámpák ledesítése az egyrészt szabálytalan, másrészt meg a többi jóérzésű közlekedő fog agyoncsapni miatta egy szöges péklapáttal.

Link to comment
Megosztás:

Miért a lednek alapbol nagyobb a fényereje.enyi erövel mindenkit lehet baztatni a potféklámpa miat.LED.

nem értem mért kell egyböl igy reagálni.

akik ugy ültetik a kocsit hogy kivágnak a rugobol azon meg biztos mosolyogtok hogy mekkora pancser.na az veszélyes.

Gyanítom a leddel is az a baj mint az utólagos xenonnal, más búra kellene hozzá. Volt aki rakott be leddes "izzót" azt mondta nem volt jó, mert nem terítette be a búrát csak a ledek-nél voltak fénypöttyök. Indexnél alapból nem játszik szerintem a kisebb ellenállás miatt nagyon gyorsan fog villogni ha van van BC, azt is megzavarja szerintem. De próbálgatni lehet, hogy hogyan néz ki, mennyire zavaró és mennyire látszik, kismotorba például senki nem mondja meg hogy ledeket tettem.

1398312-20140325-9KTWd5.jpg

Felrakott burával sajna nincs képem.

Link to comment
Megosztás:

Miért a lednek alapbol nagyobb a fényereje.enyi erövel mindenkit lehet baztatni a potféklámpa miat.LED.

nem értem mért kell egyböl igy reagálni.

akik ugy ültetik a kocsit hogy kivágnak a rugobol azon meg biztos mosolyogtok hogy mekkora pancser.na az veszélyes.

Tévedés. Koncentráltan igaz amit mondasz, azonban a lednek töredéke a fényvető felülete, és a szórt fénye is az izzóhoz képest.

Már a működési elve is teljesen más a kettőnek.

Izzósnál van az izzó mögött egy foncsor, ami szórja/sokszorozza a fényt, az újonnan megjelent gyári, precízen megtervezett ledes lámpáknál (amikkel így is van probléma sokszor, pl. B6-os passat index) meg meglehetősen sok SMD led van betéve (hogy meglegyen a világító felület) és hozzájuk való lencsék segítségével szórják a fényt a megfelelő módon.

Ezt te otthon nem valószínű hogy le fogod tudni másolni, plusz telejsen új lámpatestre volna szükség hozzá.

Meg érdemes elolvasni a köhém idevonatkozó paragrafusait is, hogy melyik lámpának milyen távolságból hogyan is kell világítania...

Link to comment
Megosztás:

Miért a lednek alapbol nagyobb a fényereje.enyi erövel mindenkit lehet baztatni a potféklámpa miat.LED.

nem értem mért kell egyböl igy reagálni.

akik ugy ültetik a kocsit hogy kivágnak a rugobol azon meg biztos mosolyogtok hogy mekkora pancser.na az veszélyes.

Huhh bakker, remélem csak 15 éves vagy és apuci autójával hülyéskedsz...

Link to comment
Megosztás:

Miért a lednek alapbol nagyobb a fényereje.enyi erövel mindenkit lehet baztatni a potféklámpa miat.LED.

nem értem mért kell egyböl igy reagálni.

akik ugy ültetik a kocsit hogy kivágnak a rugobol azon meg biztos mosolyogtok hogy mekkora pancser.na az veszélyes.

az ültetéssel (ha barmolva van) max saját magát nyírja ki a user, szíve joga

A LED szarokkal (kívül) meg mást szopatsz! :icon4: (azon kívül persze, hogy nem szabályos)

inkább cserélj olajat mégeccer.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.