Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

hát az eléggé indokolt is akkor

hening örülhetsz alig van ma élet...

Szerintem nemcsak a mennyiséggel van baj, hanem a minőséggel is. :) Sokszor 1 kommentbe bele lehet sűríteni akár 2-t is. Ráadásul sok a mellébeszélés is. Én az egyébet már nem is nagyon olvasom. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nemcsak a mennyiséggel van baj, hanem a minőséggel is. :) Sokszor 1 kommentbe bele lehet sűríteni akár 2-t is. Ráadásul sok a mellébeszélés is. Én az egyébet már nem is nagyon olvasom. :)

akkor biztos ezért nem volt ma se semmi off :D

tartsd meg jószokásod :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal a szolgáltató vagy nem tud vagy nem vállal ilyensmit. Mikor elcsórták volt az enyém bementem, hogy mérjék be kb hol lehet és azt mondták, hogy sajnos nem lehetséges. Ha szerencséd van akkor becsületes a megtaláló és majd csak visszakapod de az, hogy még mindig kicseng és nincs kikapcsolva az szerintem arra utal, hogy olyan helyen hagytad el ahol nem találták meg vagy egyáltalán el sem hagytad :)

Úgy tudom be tudják mérni, de csak pölö rendőrségi ügyekben. Egyszer volt a hiradóban, hogy így találtak meg egy eltévdt nyugdíjas csoportot valahol az erdőben. Két toronytól kiháromszögelték, hogy merre a legerősebb ajel.

Sziasztok!

Meg lett a telefonom, egyik garázsszomszéd rakta zsebre :lol:

Öröm és bódottság!

Bakker, most voltam nem olyan rég a szutyuki szalonbam a lámpákat beállítatni, igaz én mondtam a csávónak, hogy felfele ver, de azért illet volna megnézni oldalra is nem? :) Olyan keresztben mennek a sugarak, hogy a kocsi előtt 10 méterre metszik egymást. Meg a jobb oldali mintha nem lenne olyan erős, nincs az a határozott V-vonal, csak egy elmosódott folt. Most ahogy járok be, annyira néztem a beálló falán a jobb tükröm meg lekapta az oszlop. :D Figyelj már Karcsi, milyen boltban vettet a 90% izzókat? És mi a neve pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Bakker, most voltam nem olyan rég a szutyuki szalonbam a lámpákat beállítatni, igaz én mondtam a csávónak, hogy felfele ver, de azért illet volna megnézni oldalra is nem? :) Olyan keresztben mennek a sugarak, hogy a kocsi előtt 10 méterre metszik egymást. Meg a jobb oldali mintha nem lenne olyan erős, nincs az a határozott V-vonal, csak egy elmosódott folt.

erről csak az jut eszembe, amikor vizsga előtt kérdezi a tanár !!tőlünk, hogy ha megkérdezi a vizsgabiztos, hogy mit miért kell állítani a fényszóró állításnál azt tudjuk?

-igen

- jó mert én nem

:)

Zolika

tungsram megalight +90

3500ft körül párban

Link to comment
Megosztás:

Viszont ezt több helyen is olvastam, hogy azzal helyettesítették.

Rákerestem és találtam:

78Lxx, 78L05, 78L06, 78L07, 78L08, 78L09, 78L10, 78L12, 78L15, 78L24

Fixed voltage 100mA positive power supply regulator.

Vin must exceed Vout by at least 3V, but may not exceed 40V.

TO 92

+---+

| ##|

++++ 1: Vout

| | | 2: GND

| | | 3: Vin

1 2 3

Ezért nem jó.

Link to comment
Megosztás:

erről csak az jut eszembe, amikor vizsga előtt kérdezi a tanár !!tőlünk, hogy ha megkérdezi a vizsgabiztos, hogy mit miért kell állítani a fényszóró állításnál azt tudjuk?

-igen

- jó mert én nem

:)

Zolika

tungsram megalight +90

3500ft körül párban

Köcce! Közben rájöttem miért nem viágított a jobb normálisan, hát ezért.:

224145.jpg

Látod a bibit? Kiváncsiságból próbáltam tekergetni oldalra a fényszorót a csavarral, de meg sem mozdult. Vagy olyan sokat kell tekerni?

Link to comment
Megosztás:

Köcce! Közben rájöttem miért nem viágított a jobb normálisan, hát ezért.:

Látod a bibit? Kiváncsiságból próbáltam tekergetni oldalra a fényszorót a csavarral, de meg sem mozdult. Vagy olyan sokat kell tekerni?

em nemlátom, hogy megvan fáradvaa szál :)

ne tekergesd, mert szétesik, mint nekem

Link to comment
Megosztás:

em nemlátom, hogy megvan fáradvaa szál :)

ne tekergesd, mert szétesik, mint nekem

Kicsit böngésztem, ezt írták a +90%-osról.:

"A többlet fény különösen az idősebb és a látási problémákkal küszködő vezetők számára jelent kivételes előnyt: a 40 éves középgenerációhoz tartozóknak bizony már kétszer annyi fényre van szükségük, mint húszéves korukban, és a fényszükséglet az évek múlásával tovább növekszik."

Hát marha faca, hogy az izzón múlik, hogy elgyúr van nem. :)

Link to comment
Megosztás:

A TCA700Y, 10V-os, 0.22A-os, pozitív irányú feszültségstabilizátor és legalább 1V többlet fesz kell neki. Ehhez mérten kell a csere stabIC-t keresni. :)

Akartam én 0.5A-os 10V +1V-os 2%-os tűréshatárút, de az meg 0 fok alatt nem üzemeltethető, csak a 4%-os, így maradt a régi TCA700Y. :)

Asszem LM7810ACM-t kerestem, vagy valami ilyesmit, annyit tudok, hogy a 4%-osban nincs benne az "A" jelzés a típusában.

Link to comment
Megosztás:

A TCA700Y, 10V-os, 0.22A-os, pozitív irányú feszültségstabilizátor és legalább 1V többlet fesz kell neki. Ehhez mérten kell a csere stabIC-t keresni. :)

Akartam én 0.5A-os 10V +1V-os 2%-os tűréshatárút, de az meg 0 fok alatt nem üzemeltethető, csak a 4%-os, így maradt a régi TCA700Y. :)

Asszem LM7810ACM-t kerestem, vagy valami ilyesmit, annyit tudok, hogy a 4%-osban nincs benne az "A" jelzés a típusában.

namondtam én, hogy nem olyan egyszerű ez Lalee :D

Link to comment
Megosztás:

namondtam én, hogy nem olyan egyszerű ez Lalee :D

Jóvanmá! :) Én nem azt mondtam, hogy egyszerű, csak kíváncsi voltam, hogy lehet e helyettesíteni vele. Day-nek köszönhetően okosabb lettem és ha egyszer netán megpurcan, akkor tudom, hogy ez a variáció kilőve.

L4710CV jó oda, 600Ft körül van darabja.

ezt meg feljegyeztem! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.