Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

mennyi volt a cucc?

linket tudsz adni rólla?

majd kíváncsian várjuk, hogy hatásos-e :)

Kiyo Laserpro 3(3 fejes). Én ismerőstől szereztem 46ért. Még kell mellé 1 radardetektor, ami a radarokat érzékeli és már kész is a védelem.(Ha vkit komolyan érdekel privátba elküldöm, hol kapható a 2 együtt 80 körül.)

Jelenleg tesztfázisban van. :)

Link to comment
Megosztás:

Kiyo Laserpro 3(3 fejes). Én ismerőstől szereztem 46ért. Még kell mellé 1 radardetektor, ami a radarokat érzékeli és már kész is a védelem.(Ha vkit komolyan érdekel privátba elküldöm, hol kapható a 2 együtt 80 körül.)

Jelenleg tesztfázisban van. :D

azért van ára :)

biztos jó a cucc, főleg, ha megkímél 2 büntetéstől, akkor már megjött az ára :lol:

astrába nem teszek, azzal nem szoktam naon hajtani :lol:

a múltkori 30.000-es csekk kicsit visszavetetett velem a tempón :)

Link to comment
Megosztás:

Télire úgy döntöttem nem teszem vissza a pollenszűrőt, úgyiscsak felszívja a párát. A helyére sűrűbb szúnyoghűlót gondoltam. Szerintetek?

Szerintem jó. Nekem sincs benne, és még nem volt gondom belőle. (illetve egyszer de, de az azért volt mert a lefolyó tömítése le volt mászva a helyéről és bevezette a vizet a pollenszűrő helyére, onnan meg már a venti köpte rám a lét) de amúgy nem :)

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt! :)

Na, tegnap voltam gumisnál. Az utolsó kerékig nem is volt semmi baj, jóember leveszi a csavarokat, csakhogy a kerék meg se mozdul, kenegeti, feszegeti, semmi! ;)

Előhozott egy hatalmas kalapácsot és adott neki... Nagyjából az ötödik egetrengető ütés után esett csak le. B)

Hát elég csúnyán nézett, úgyhogy gyorsan megemlítettem neki, hogy most vettem a jószágot. :lol:

Azért hamár így megdolgozott vele, kiegészítettem kicsit a kért összeget.

De legalább ez is rendben van. :) Viszont tavasszal megint vehetek gumikat. :lol:

Szerintetek a gyújtáskapcsolón lévő gumilapot (?), amin a fokozatok vannak bejelölve, le lehet cserélni?

Az enyém morzsolódik, ragacsos szóval elöregedett.

Remélhetőleg se a kerék, se a kerékagy nem sínylette meg azokat az ütéseket... :D

Öt ütés azért talán nem okozott a gumisnak lelki traumát, szóval nem értem miért nézett csúnyán. Az a dolga, hogy megcsinálja, a pénzét is megkapja érte.

Sajna a gumisokkal nem vagyok igazán kibékülve, azt a 10 perces melót is képesek voltak több helyen is el...ni. Hol a kerékőr bánta, mert nekiestek a légkulccsal mint borjú az anyjának, vagy történt olyan is, hogy az egyik oldalon a nyári helyére a nyárit rakta vissza, pedig full másképp néz ki a két kerekem, csak a felni színe ugyanaz.

Vagy egy másik el akart adni kerékcsavarokat, mert hogy az Irmscher felnihez nem jó a gyári kerékcsavar - szerinte. Majdnem kiabálásig fajult a dolog.

Na mindegy, lényeg a lényeg, én nem voltam ott, nem láttam, de nekem még olvasni is fájt, hogy a kalapáccsal csapkodták a kereket.

A gyújtáskapcsoló gumiborítását nemrég cseréltem, szép is, új is, csak a számok hiányoznak róla, de az a legkevesebb. Nekem házhoz hozták a cseredarabot, de szerintem könnyen beszerezhető.

Link to comment
Megosztás:

Remélhetőleg se a kerék, se a kerékagy nem sínylette meg azokat az ütéseket... :)

Öt ütés azért talán nem okozott a gumisnak lelki traumát, szóval nem értem miért nézett csúnyán. Az a dolga, hogy megcsinálja, a pénzét is megkapja érte.

Sajna a gumisokkal nem vagyok igazán kibékülve, azt a 10 perces melót is képesek voltak több helyen is el...ni. Hol a kerékőr bánta, mert nekiestek a légkulccsal mint borjú az anyjának, vagy történt olyan is, hogy az egyik oldalon a nyári helyére a nyárit rakta vissza, pedig full másképp néz ki a két kerekem, csak a felni színe ugyanaz.

Vagy egy másik el akart adni kerékcsavarokat, mert hogy az Irmscher felnihez nem jó a gyári kerékcsavar - szerinte. Majdnem kiabálásig fajult a dolog.

Na mindegy, lényeg a lényeg, én nem voltam ott, nem láttam, de nekem még olvasni is fájt, hogy a kalapáccsal csapkodták a kereket.

A gyújtáskapcsoló gumiborítását nemrég cseréltem, szép is, új is, csak a számok hiányoznak róla, de az a legkevesebb. Nekem házhoz hozták a cseredarabot, de szerintem könnyen beszerezhető.

fájt??

és mégis hogyan szedje le szerencsétlen gumis, a trehány előző gazdi miatt odaragadt felnit??

egyébként nem a felnit ütik, hanem a gumit, és nem szivese teszik, de vhogy csak le kell szedni nem?

egykori gumisként én inkább rárugtam 2-3 mat többnyire az elegendő volt neki, de sajna néha előkerült az 5kilós is :)

Link to comment
Megosztás:

Remélhetőleg se a kerék, se a kerékagy nem sínylette meg azokat az ütéseket... :)

Öt ütés azért talán nem okozott a gumisnak lelki traumát, szóval nem értem miért nézett csúnyán. Az a dolga, hogy megcsinálja, a pénzét is megkapja érte.

Sajna a gumisokkal nem vagyok igazán kibékülve, azt a 10 perces melót is képesek voltak több helyen is el...ni. Hol a kerékőr bánta, mert nekiestek a légkulccsal mint borjú az anyjának, vagy történt olyan is, hogy az egyik oldalon a nyári helyére a nyárit rakta vissza, pedig full másképp néz ki a két kerekem, csak a felni színe ugyanaz.

Vagy egy másik el akart adni kerékcsavarokat, mert hogy az Irmscher felnihez nem jó a gyári kerékcsavar - szerinte. Majdnem kiabálásig fajult a dolog.

Na mindegy, lényeg a lényeg, én nem voltam ott, nem láttam, de nekem még olvasni is fájt, hogy a kalapáccsal csapkodták a kereket.

A gyújtáskapcsoló gumiborítását nemrég cseréltem, szép is, új is, csak a számok hiányoznak róla, de az a legkevesebb. Nekem házhoz hozták a cseredarabot, de szerintem könnyen beszerezhető.

Ha idegen gumishoz megyek ezért állok mindig fölötte. Ha tesz egy nekem nemtetsző mozdulatot, akkor csúnyán nézek, ha folytatja csúnyát mondok, és elmondom neki hogy csúnyát is fogok csinálni ha nem fejezi abba. :D

De a legtöbbje akivel találkoztam azért normálisan állt hozzá. Bár az érdekes volt hogy elmentünk tavaly télen téligumit felrakatni (nagyimat is vittem, mert a fiestáján is nyári volt) Én mentem be először az enyémmel, simán lecserélte, csak arra kötözködött hogy öreg gumi és ezt kár feltenni vegyek újat. Megmondtam hogy cserét kértem nem állapotfelmérést, utána kussolt és tekergette a csavarokat. Kiálltam, közbe nagyim bement. Mire letettem az opelt hogy visszamenjek, szegénykémre már majdnem egy teljes csavargarnitúrát rábeszélt... Amikor leesett neki hogy együtt vagyunk akkor asszondta még télre jók ezek is.... :) csak elég csúnyán kell nézni :lol: Aztán ha elzsibbad az arcod a csúnyánnézéstől, akkor keresni egy régi ismerőst aki közben gumis üzletet nyitott B) :lol:

Link to comment
Megosztás:

fájt??

és mégis hogyan szedje le szerencsétlen gumis, a trehány előző gazdi miatt odaragadt felnit??

egyébként nem a felnit ütik, hanem a gumit, és nem szivese teszik, de vhogy csak le kell szedni nem?

egykori gumisként én inkább rárugtam 2-3 mat többnyire az elegendő volt neki, de sajna néha előkerült az 5kilós is :)

Kivéve mikor a kerékagyat csapkodják felnistül, mint három éve a szemem láttára az egyik műhelyben.

Az is lehet hogy a "trehány" gazdi egyszerűen nem ért hozzá, a gumis meg nem foglalkozik a kenéssel. Persze a trehányság meg a nem értek hozzá c. fogalmak néha ugyanazok.

Mindegy, ne vegye fel senki személyes sértésnek amit írtam, rossz tapasztalatok sorozata...

Link to comment
Megosztás:

Kivéve mikor a kerékagyat csapkodják felnistül, mint három éve a szemem láttára az egyik műhelyben.

Az is lehet hogy a "trehány" gazdi egyszerűen nem ért hozzá, a gumis meg nem foglalkozik a kenéssel. Persze a trehányság meg a nem értek hozzá c. fogalmak néha ugyanazok.

Mindegy, ne vegye fel senki személyes sértésnek amit írtam, rossz tapasztalatok sorozata...

vannak olyan dolgok, amikor sajna el kell kalapálni.

nekem is a jobb hátsó központosító el lett kalapálva, mert sehogy másképpen nem jött le a dob róla.

hiába kocogtattam 2órán keresztül a dobot, nem jöt le ...

Link to comment
Megosztás:

az az antennakihúzója

ha letolod tövig, akkor bele lehet tenni, és ki lehet vele feszíteni

Lehet hogy a kulcs ilyen célra megfelel csak nem az enyémen. :) Na sebaj, jólelvan az ott. Amúgy jobbulást!

Holnapra ígérték a kocsit. :lol: :lol: B) ;) Jaj de várom már =) :P már éjszakák óta vele álmodok... :) :D

Link to comment
Megosztás:

Én múlt héten rakattam át a téli felniket. Csak centíroztatni vittem, mert amúgy megcsinálom magam a cserét, de most annyira rá volt húzva az első kerekekre a csavar (szerelő húzta rá levegős kulccsal utoljára), hogy semmivel se tudtam otthon lelazítani. Mikor végeztek a centírral, kérdeztem a srácot, hogy lelazítaná nekem levegőssel az első kerékcsavarokat? Azt monta, le is cserélhetjük a kerekeket akkor már, mondom végül is miért ne. Összesen 2000Ft-ot kért a centírért meg a cseréért :)

Link to comment
Megosztás:

Én múlt héten rakattam át a téli felniket. Csak centíroztatni vittem, mert amúgy megcsinálom magam a cserét, de most annyira rá volt húzva az első kerekekre a csavar (szerelő húzta rá levegős kulccsal utoljára), hogy semmivel se tudtam otthon lelazítani. Mikor végeztek a centírral, kérdeztem a srácot, hogy lelazítaná nekem levegőssel az első kerékcsavarokat? Azt monta, le is cserélhetjük a kerekeket akkor már, mondom végül is miért ne. Összesen 2000Ft-ot kért a centírért meg a cseréért :)

Hogy én hogy útálom amikor légkulcsal húzzák rá! Az a korrekt ahol légkulcs kisebb nyomaték majd húznak rajta nyomatékkulccsal. Így tuti nem húzzák túl és nem cseszik szét a csavarok menetét.

Sajnos ritka de van ilyen hely.

Link to comment
Megosztás:

Én múlt héten rakattam át a téli felniket. Csak centíroztatni vittem, mert amúgy megcsinálom magam a cserét, de most annyira rá volt húzva az első kerekekre a csavar (szerelő húzta rá levegős kulccsal utoljára), hogy semmivel se tudtam otthon lelazítani. Mikor végeztek a centírral, kérdeztem a srácot, hogy lelazítaná nekem levegőssel az első kerékcsavarokat? Azt monta, le is cserélhetjük a kerekeket akkor már, mondom végül is miért ne. Összesen 2000Ft-ot kért a centírért meg a cseréért :)

Az annyiért baráti.

Múlt hónapban kíváncsiságból rákérdeztem mifelénk: a kerék le-fel c. történetért darabonként kértek volna 2600-at, azaz összesen több mint egy 10-est. Mondtam hogy nem kell gumit szerelni, csak kerék le-fel, de mondták hogy igen, az kerül annyiba.

Ha 10 perccel számolom a melót, akkor bő 60.000,- Ft-os óradíj. Asszem az út szélén álló ku..kurikúk elkezdhetik átképezni magukat, mindegyik elrejt a bokorban egy emelőt meg egy légkulcsot és mehet a kerékcsere projekt. :)

Link to comment
Megosztás:

Mé' szólt volna, észrevetted magadtól is nem? ;) :D

Ez az esős idő nem tesz jót... Párásodik az autó mint atom, szal még mindig beázik :) Lehet hogy dobok be az ülés alá egy tv-s reklámos páragyűjtőt B) :lol:

Kadettbe próbáltuk régebben.....:lol: De ott a napfénytetőnél voltak gondok, ugyanis amikor mentem vele pár hete szakadó esőben, akkor arra lettem figyelmes hogy a baseball sipkám simléderén mintha valami mindíg koppanna 1et...Aztán egyre sűrűbben... Odanyultam és nem kicsit volt vizes...Tudtam örülni :)

Link to comment
Megosztás:

Kadettbe próbáltuk régebben.....:D De ott a napfénytetőnél voltak gondok, ugyanis amikor mentem vele pár hete szakadó esőben, akkor arra lettem figyelmes hogy a baseball sipkám simléderén mintha valami mindíg koppanna 1et...Aztán egyre sűrűbben... Odanyultam és nem kicsit volt vizes...Tudtam örülni :)

Esőfénytető? :lol:

Amúgy használt valamit? :)

Link to comment
Megosztás:

Esőfénytető? :)

Amúgy használt valamit? :)

Az :D

ááááá dehogy használt. Elvileg azt a vackot ilyen párás szobákba tervezték ahol penészedik a fal vagy valamelyik sarok a túlzott szigetelés miatt. Na muteromék szobája az ilyen.Kis nedves folt volt plafonnál a sarokban. És még ott se szedte össze azt a csekély mennyiségű párát.(csak a szellőzők kinyitása oldotta meg a problémát) . Nemhogy a kocsiba ahova néha szószerint ömlött a víz befele :lol: :lol:

Amúgy nekem az astra az addig párásodott belül is amíg le nem cseréltem a csomagtartó ajtót. Mert úgy el volt rohadva az üveg alatt annyál a müanyag biszbasznál hogy amikor megbontottuk, láttuk, hogy át van rohadva és ott 1 lyuk. Csak a gumiszigetelés az ablaknál takarta. B) ;)

Link to comment
Megosztás:

Én múlt héten rakattam át a téli felniket. Csak centíroztatni vittem, mert amúgy megcsinálom magam a cserét, de most annyira rá volt húzva az első kerekekre a csavar (szerelő húzta rá levegős kulccsal utoljára), hogy semmivel se tudtam otthon lelazítani. Mikor végeztek a centírral, kérdeztem a srácot, hogy lelazítaná nekem levegőssel az első kerékcsavarokat? Azt monta, le is cserélhetjük a kerekeket akkor már, mondom végül is miért ne. Összesen 2000Ft-ot kért a centírért meg a cseréért :)

Én légkulcs+nyomatékkulcs kombót szoktam alkalmazni.

Link to comment
Megosztás:

Egy nagyon demo változatban összedobtam az ajtó kilépés-világítás próba-elő-prototípusát :) Viszont miután szétfaragtam a régi kárpitot már legalább tudom hogy mire számítsak. ;) Már elindultam ki a kocsihoz hogy megcsinálom, de szakad a víz B) :D

a gumikéder nem fogja nagyon basztatni a kicsüngő ledeket???

én úgy szeretném megcsinálni, hogy 3 vagy 4 ledet rakok bele, de teljesen elosztva egyet az elejére, közepére végére.

Én múlt héten rakattam át a téli felniket. Csak centíroztatni vittem, mert amúgy megcsinálom magam a cserét, de most annyira rá volt húzva az első kerekekre a csavar (szerelő húzta rá levegős kulccsal utoljára), hogy semmivel se tudtam otthon lelazítani. Mikor végeztek a centírral, kérdeztem a srácot, hogy lelazítaná nekem levegőssel az első kerékcsavarokat? Azt monta, le is cserélhetjük a kerekeket akkor már, mondom végül is miért ne. Összesen 2000Ft-ot kért a centírért meg a cseréért :)

2000pénzért ténylg baráti

de ahol 10ért csinálták, azok igen hamar akarnak meggazdagodni.

gumicsere centír felrak levesz nem kerül annyiba :P

Hogy én hogy útálom amikor légkulcsal húzzák rá! Az a korrekt ahol légkulcs kisebb nyomaték majd húznak rajta nyomatékkulccsal. Így tuti nem húzzák túl és nem cseszik szét a csavarok menetét.

Sajnos ritka de van ilyen hely.

és azt a helyet úgyhívják, hogy szanatórium. :lol:

és a világon igen kevés hely van ilyen, meg igen kevés ember, aki ezt alkalmazza önmagának is, de tisztelet a kivételeknek :lol:

normális helyen a légkulcs be van állítva a nyomatékra.

flrakod érintőre behúod két szembenévőt, aztán a másik kettőt fulra, és az első kettőt is, és körbemész rajtuk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.