Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nah igen.. tegnap este én magam is rácsodálkoztam, h mennyire jól megy :shock: azthittem csúnyán kikapok vki ellen.... de nem így történt 8)

valaki

nevezzük nevén az illetöt :)

Atommanó rol vagyon szo :D

de hat ez ilyen mi is néztük amikor mentetek és meglepö...

fiatalabb motort kell venni :D

nézd már meg milyen valtod van !!!!

felülröl azt nezd meg hogy f20 vagy f18 ??

a bal oldalan a keréknél meg azt hogy van e rajta egy fehér pötty vagy sem ?!?!!

de amikor oda jöttetek a parkoloba és be altal a kocsimmal szembe azért még ki szalhattatok voln a :D

Link to comment
Megosztás:

valaki

nevezzük nevén az illetöt :)

Atommanó rol vagyon szo :D

de hat ez ilyen mi is néztük amikor mentetek és meglepö...

fiatalabb motort kell venni :D

nézd már meg milyen valtod van !!!!

felülröl azt nezd meg hogy f20 vagy f18 ??

a bal oldalan a keréknél meg azt hogy van e rajta egy fehér pötty vagy sem ?!?!!

de amikor oda jöttetek a parkoloba és be altal a kocsimmal szembe azért még ki szalhattatok voln a :D

Igen, Atomról van szó... csak nem nagyon akartam megnevezni, nem tom hogy veszi..

Amugy tényleg nagyon fura volt, mert jómúltkor amikor mentünk, akkor én kaptam töle fél autókat....

a váltót meg majd megnézem.

Öszinte leszek, olyan ritkán talizunk, hogy nem is tudtam melyik a te kocsid, söt azt se tudtam hirtelen a félhomályban,hogy melyik embörke vagy te :oops: 8)

Meg azért nem száltunk ki, egyböl, mert pont a MC böl jöttünk,és tömtük a bucinkat... aztán kiszáltunk és ott bandáztunk egy kicsit... ti meg arrébb eggyel... mentem is egy kört gyalog,megszemlélni a "felhozatalt".. szép kis verdák voltak....

Link to comment
Megosztás:

Hát pont ezt szeretném én is kideríteni...

Valamelyik nap majd mérünk kompressziót, elviszem leméretni a teljesítményt, és majd én is ledöbbenek... :roll:

Bár még pár dolog hátra van, csere bere ide oda, hátha valami nem úgy szupizik ahogy kéne...

Szerintem az enyim tunying előtt 125 LE körül lehetett, max 130, mert mindenkitől csúnyán kikaptam... :oops:

Most már csak Laci van! De ha F18+-os a váltója, gyári sperrel, akkor meg is van a magyarázat...

Nemsokára jön a motorgenerál... :wink:

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

(KS)

KolbenSchmidt : 89 - 93 -ig.Sajnos anyag gyengeség miatt elég sok probléma lehet ezzel a hengerfejjel (víz és olaj szivárgás)

(Nekem is ez van) Míg el nem éri az üzemi hőt addig nagyon kíméletesen hajtom nehogy lehengerfejesedjen :wink:

(Coscast)

Cosworth : 93 - 9x -ig. Jó anyag minőség (víz ,olaj szivárgás nem jellemző). Ezek elég jól sikerült hengerfejek sztem. (Laci4-nek is ez van)(A mázlista) :)

Ha szemből nézed a motort akkor a jobb kezed felöli oldalon a vízbeömlő felett a gyujtás felé(mechanika) ha van kerek olajozó nyílás(ledugózva) akkor KolbenSchmidt ha nincs semmi akkor Cosworth hengerfejed van.

Link to comment
Megosztás:

(KS)

KolbenSchmidt : 89 - 93 -ig.Sajnos anyag gyengeség miatt elég sok probléma lehet ezzel a hengerfejjel (víz és olaj szivárgás)

(Nekem is ez van) Míg el nem éri az üzemi hőt addig nagyon kíméletesen hajtom nehogy lehengerfejesedjen :wink:

(Coscast)

Cosworth : 93 - 9x -ig. Jó anyag minőség (víz ,olaj szivárgás nem jellemző). Ezek elég jól sikerült hengerfejek sztem. (Laci4-nek is ez van)(A mázlista) :)

Ha szemből nézed a motort akkor a jobb kezed felöli oldalon a vízbeömlő felett a gyujtás felé(mechanika) ha van kerek olajozó nyílás(ledugózva) akkor KolbenSchmidt ha nincs semmi akkor Cosworth hengerfejed van.

nem egészen korekt ez igy

Coscast hengerfejet nem 93 tol kerültek beépitésre

hanem 89 töl a kadettekben is ez volt

sööt az én 92es astrámon is ilyen van

ami ugye nem 93as

a haverom 92es astráján meg KS és 150 motor külömbség van a 2 motor közt

a masik a KS nem anyaggyengeség miatt szar

hanem amiatt hogy tul rideg mivel tul nagy a szakitoszilárdsága

ezért ezeket nagyon jol lehet tuningolni

viszont hidegen egyátalan nem szabad hajtani mert a rideg fém tul hamar melegszik akkor elöbb utobb szétreped

az anyaggyenge KS fejeket épp 93 tol gyartották

és ezek tényleg gyengék

mig a régi KS 380N/mm2 addig ezek már 220N/mm2 el készültek

a Coscast pedig 350n/mm2

Link to comment
Megosztás:

NEM tudtam ide vagy a társalgo részbe tegyem igy mind2 helyre bekerült !

de szerintem van némi közügy is benne

Hellosztok !!!

szeretném egy e-mailt megosztani veletek

a dolog ugy kezdödött hogy van egy "kedves" forumozo barátunk

a nick neve: fehérgsi

aki közzé tett egy hirdetést amit én balfék mod be vettem

http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=542

Elküldve: 2004-Szept.-19, 3:58 pm Hozzászólás témája: c20xe hengerfej alkatrészek.

Eladó bontott c20xe hengerfejből- 2 db vezérműtengely, 16 db (jó) hidrotőke!+szelepvezetők, szelepek.

Minden darabb jó állapotban van , mükődőképes hengerfejből való , csak most került egy bontott hengerfej kompletten a vasamra!A régi hengerfej repedt volt.

Anyagi okok miatt!

Ja meg egy astra gsi hátsó lökös is.

06-70/369-3414

_________________

Menekülő 1, agressziv 2 , brutális 3

----

szoval az üzlet tárgya a Hidrotöke lett volna vagy volt is ...

amiröl én meg kérdeztem hogy tényleg jo allapotban van-e

a valasz igen

jo akkor meg vennem

elküldte postan

megneztem a hidrotökéket

és mivel nam pali nak hivnak feltünt rajta hogy a tetejükön fura be marodások vannak, vagyis rossz

felhivtam az eladot hogy nem lessz jo !!!

vissza küldeném a dolgot és mondom magamban mivel a hirdetésben

az állt hogy anyagi okok gondoltam a posta költséget magamra válalom hogy ne bukjon a srác semmit !!!!!

csomag vissza küld

erre érkezik a következö mail

sinka norbert [driver601@freemail.hu]

Helló Soniqe!

Ma felvettem a csomagot és nem ért meglepetés -NEM AZOK A TŐKÉK VOLTAK A CSOMAGBAN amit én küldem el.

De tisztességből felvettem.

És ha nem akarsz velünk találkozni akkor postafordultával küld vissza a pénzt.

Tisztességedben bizunk.

Tiszetlettel.Norby.

mivel a tökéket be szerettem volna rakni a kocsiba igy tisztitással kezdtem... de mivel lattam a hibat tovabb nem érdekelt a dolog

szoval a szitu ez !!! meg lettem fenyegetve

hogy szeretnének lehuzni !!!!!

ugy latom magyarhonban a korekt emberek képe még hirböl sem ismerös

nem hiszem hogy 20ezer ft ot szeretnék le huzni valakiröl

hogy sporoljak ráadásul egy olyan környezetben ahova mindennap irok és

péntek esténként találkozom is némelyikükkel,

emellett szoktam segiteni ha megkérnek és meg soha nem érkezett

semmi kifogás

szoval aki ismeri a srácot az vilagositson már fel milyen eljárás ez !!!!

Udv mindenkienk

sajnos szép lassan az ember rájön hogy ebben az országban

ezért nem lehet 1röl a 2re jutni mert ilyen emberekkel van tele

elnézést ha hosszu lett vagy épp van benne egy két helyes irási hiba

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.