Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A szervízben egy kis zsebpénzért bármit beleírnak, ezt jobb ha tudod :( (csak nézz rá az aláírásomra) nekünk 60 ezernél ugrott a gari róla (2 év) azóta magam cserélgetem az olajat csak épp féláron mint a szervízben :D és valóban igaz de azt se felejtsd el, hogy azért az astra nagyobb bódé és ráadásul van is technológiailag köztük néhány év :o na de mindennek megvan az előnye meg a hátránya.. :)

Nem szakszervizben :( azokat a kocsikat kerülöm mert dolgoztam olyan helyen tudom mik történnek :) Persze, van köztük különbség, szerintem nem húztam le az Astrát a hozzászólásomban.

Link to comment
Megosztás:

Persze, van köztük különbség, szerintem nem húztam le az Astrát a hozzászólásomban.

Én sem úgy értettem :( ha sietősebb tempóban akarok haladni egyértelműen a Panda a nyerő (feltéve ha az asszony nem vitte el) viszont ha ráérősebb vagyok és ugye a kényelmet is szeretem akkor az Astra az ász.. :) :)

Nna nekem meg húznom kéne Opelcitybe :o azt menek is..további jó fórumozást.. :D

Link to comment
Megosztás:

Én sem úgy értettem :( ha sietősebb tempóban akarok haladni egyértelműen a Panda a nyerő (feltéve ha az asszony nem vitte el) viszont ha ráérősebb vagyok és ugye a kényelmet is szeretem akkor az Astra az ász.. :) :(

Nna nekem meg húznom kéne Opelcitybe :o azt menek is..további jó fórumozást.. :)

Én is megyek majd akkor a főnixhez. Meg viszem a mercisapit. lehet nem poloval hanem ford fiestával megyünk :D

Link to comment
Megosztás:

Lambda-ügy:

Mivel 3 napja alig van hangom, megkértem nejemet, hívja már fel a boltot, ahol azt a nyavajás lambdát vettük. Mondja a nő, hogy neki már elege van a levelezgetésből (pedig csak telenonon hívogattam, a férjével is beszéltem, aki majd hív, ha beszélt a motordiagnosztikás emberével- erre 1 hónapja várok) és inkább visszaküldi a pénzt, csak hagyjuk már békén! Ezek bevizsgált szondák, nem lehetnek rosszak!

Mivel így állnak hozzá, akkor nem sokat kell rendelnem az Autoteka2000.hu-tól. És erre kellett várni összesen 2,5 hónapot, most kereshetek megint új lambdát. :)

Honnan is érdemes venni? :o

Nem csak neked, hanem senkinek!! Remek reklám ez nekik!! Az oldalt hozzá dobom a soha többet ne nézz rá oldalak közé :)

Egyébként én is most boxolok a Casio webshop.hu-val. 2009-be rendeltem egy karórát náluk. Nagyon drága óráról van szó, nem írom hogy mennyi mert az mindegy..... a lényeg, hogy nem mükszik az egyik gomb, és ezáltal nem tudom beállítani az időt rajta. No probléma...2 év garancia van rajta, felhívom a webshop ügyélszolgálatát: Egy automata hang beszól, hogy írásba próbálkozzak, mert minden vonaluk leterhelt a közelgő karácsony miatt. Küldtem egy E-mailt, amire lassan 2 hete nem válaszolnak :D Szóval lényegébe leszarják a problémám.... De nem baj, mert most küldök még egy E-mailt, és megírom nekik, hogyha 5 munkanapom belül nem sikerül megoldást találni a problémámra, akkor a fogyasztóvédelemhez fordulok segítségért!!! Kemény leszek!!!! Elhagyom a kis pályát :(

Link to comment
Megosztás:

Nem csak neked, hanem senkinek!! Remek reklám ez nekik!! Az oldalt hozzá dobom a soha többet ne nézz rá oldalak közé :)

Egyébként én is most boxolok a Casio webshop.hu-val. 2009-be rendeltem egy karórát náluk. Nagyon drága óráról van szó, nem írom hogy mennyi mert az mindegy..... a lényeg, hogy nem mükszik az egyik gomb, és ezáltal nem tudom beállítani az időt rajta. No probléma...2 év garancia van rajta, felhívom a webshop ügyélszolgálatát: Egy automata hang beszól, hogy írásba próbálkozzak, mert minden vonaluk leterhelt a közelgő karácsony miatt. Küldtem egy E-mailt, amire lassan 2 hete nem válaszolnak :o Szóval lényegébe leszarják a problémám.... De nem baj, mert most küldök még egy E-mailt, és megírom nekik, hogyha 5 munkanapom belül nem sikerül megoldást találni a problémámra, akkor a fogyasztóvédelemhez fordulok segítségért!!! Kemény leszek!!!! Elhagyom a kis pályát :)

2004 május 1 óta a fogyasztó védelem megszűnt Magyarországon, ezt jó ha tudod....

Én a Retz-el fociztam pár kört és a veszprémi fogyvédelmis hölgy közölte velem hogy az uniós csatlakozással megszűntették gyak az összes jogkörüket, széttárta a karját és sok szerencsét kívánt :D.

Egy út van per pill a polgári per....

Link to comment
Megosztás:

2004 május 1 óta a fogyasztó védelem megszűnt Magyarországon, ezt jó ha tudod....

Én a Retz-el fociztam pár kört és a veszprémi fogyvédelmis hölgy közölte velem hogy az uniós csatlakozással megszűntették gyak az összes jogkörüket, széttárta a karját és sok szerencsét kívánt :o.

Egy út van per pill a polgári per....

Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság él és múkoggy....

Link to comment
Megosztás:

2004 május 1 óta a fogyasztó védelem megszűnt Magyarországon, ezt jó ha tudod....

Én a Retz-el fociztam pár kört és a veszprémi fogyvédelmis hölgy közölte velem hogy az uniós csatlakozással megszűntették gyak az összes jogkörüket, széttárta a karját és sok szerencsét kívánt :D.

Egy út van per pill a polgári per....

Bakker! Ezt nem tudtam! :o Akkor már csak egy dolgot nem értek....Miért van akkor még mindig kiírva szinte az összes üzletben, hogy "bármi problémád van a termékkel kapcsolatban, fordulj a fogyasztóvédelemhez" ? A polgári pert pedig egy kicsit erősnek érzem egy karóra miatt. Akkor ezek szerint nem áll rendelkezésemre semmi olyan eszköz, aminek hatására az agyukhoz kapnának, hogy ŐK vannak ÉRTEM, és nem fordítva? :) :(

Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság él és múkoggy....

Akkor velük fenyegetőzhetek? :)

Link to comment
Megosztás:

Bakker! Ezt nem tudtam! :o Akkor már csak egy dolgot nem értek....Miért van akkor még mindig kiírva szinte az összes üzletben, hogy "bármi problémád van a termékkel kapcsolatban, fordulj a fogyasztóvédelemhez" ? A polgári pert pedig egy kicsit erősnek érzem egy karóra miatt. Akkor ezek szerint nem áll rendelkezésemre semmi olyan eszköz, aminek hatására az agyukhoz kapnának, hogy ŐK vannak ÉRTEM, és nem fordítva? :) :)

Akkor velük fenyegetőzhetek? :D

Ugyan az.. :(

Link to comment
Megosztás:

Bakker! Ezt nem tudtam! :o Akkor már csak egy dolgot nem értek....Miért van akkor még mindig kiírva szinte az összes üzletben, hogy "bármi problémád van a termékkel kapcsolatban, fordulj a fogyasztóvédelemhez" ? A polgári pert pedig egy kicsit erősnek érzem egy karóra miatt. Akkor ezek szerint nem áll rendelkezésemre semmi olyan eszköz, aminek hatására az agyukhoz kapnának, hogy ŐK vannak ÉRTEM, és nem fordítva? :) :)

Akkor velük fenyegetőzhetek? :D

fenyegetőzhetsz de semmi értelme :(.

Az van hogy az uniós jogharmonizáció keretében megnyirbálták a jogkörét a hatóságnak.

Ez nem lenne gond ha a magyar kereskedelmi kultúra mondjuk akár csak kicsit is hasonlítana mondjuk a németre....

Ha ma itthon vmi problémád van akkor a következőt teheted:

- fogyasztó védelemhez fordulsz, ők az ügyet egy békéltető testülethez továbbítják. a kereskedő eldöntheti hogy aláveti e magát a testület döntésének (nem kötelező neki, szted aláveti?....). A békéltető testület meghozza a döntését és javaslatot tesz az ügy rendezésére. Javaslatot. Ennyi....

- Ha nem sikerült a fenti úton rendezni a dolgot akkor fordulhatsz polgári peres úton bírósághoz a problémáddal...

2004 előtt úgy nézett ki a dolog hogy a fogyasztóvédelem közvetlenül hivatalból kirendelt műszaki szakértőt, akinek a döntése bírósági úton végrehajtható volt azonnal. Ha sáros volt a kereskedő, napokon vagy heteken belül meg tudott oldódni az ügy, pláne hogy volt elrettentő ereje a dolognak.

Manapság?

Simán a képedbe röhögnek.

Az infóm sajnos naprakész, egy eléggé nagyon drága kanapé ügyében ment a huzavona és utána jártam hogy mik a lehetőségek....

Link to comment
Megosztás:

Bakker! Ezt nem tudtam! :o Akkor már csak egy dolgot nem értek....Miért van akkor még mindig kiírva szinte az összes üzletben, hogy "bármi problémád van a termékkel kapcsolatban, fordulj a fogyasztóvédelemhez" ? A polgári pert pedig egy kicsit erősnek érzem egy karóra miatt. Akkor ezek szerint nem áll rendelkezésemre semmi olyan eszköz, aminek hatására az agyukhoz kapnának, hogy ŐK vannak ÉRTEM, és nem fordítva? :) :)

Akkor velük fenyegetőzhetek? :D

a fogyasztóvédelem jogköre abban kimerül hogy megvizsgálja hogy a vevő panasza kapcsán kiállított jegyzőkönyvben szerepel e az hogy a sértett hova tud fordulni panaszával.

Ennyi.

Felháborító de ez van....

Akkor ezek szerint nem áll rendelkezésemre semmi olyan eszköz, aminek hatására az agyukhoz kapnának, hogy ŐK vannak ÉRTEM, és nem fordítva? :( :(

teljesen jól látod a helyzetet.

Nincs eszköz a kezedben, ki vagy szolgáltatva.

Link to comment
Megosztás:

fenyegetőzhetsz de semmi értelme :D.

............

Az infóm sajnos naprakész, egy eléggé nagyon drága kanapé ügyében ment a huzavona és utána jártam hogy mik a lehetőségek....

Hát ezt szomorúan hallom/olvasom! És polgári pereskedtél, vagy megoldódott? Mi a történet vége? Azért az órámat nem hasonlítom egy méregdrága kanapéhoz, csak hát bosszant a dolog. Sokáig gyűjtöttem erre az órára, maga az óra nem drága, csak a szíj...mert Antiallergén titániumból van, de már megint fecsegek, mert ez is lényegtelen...... Csak bosszant, hogy leszarják a pofám...addig még érdeklődsz, és még csengetsz, kinyalják a segged...utána meg semmi!! Én elhiszem, hogy karácsony miatt le vannak terhelve, de attól még nekem nem javul meg az órám :)

És akkor még sokan kérdezik, hogy miért utálom ezt a fostos országot!!! :o

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt szomorúan hallom/olvasom! És polgári pereskedtél, vagy megoldódott? Mi a történet vége? Azért az órámat nem hasonlítom egy méregdrága kanapéhoz, csak hát bosszant a dolog. Sokáig gyűjtöttem erre az órára, maga az óra nem drága, csak a szíj...mert Antiallergén titániumból van, de már megint fecsegek, mert ez is lényegtelen...... Csak bosszant, hogy leszarják a pofám...addig még érdeklődsz, és még csengetsz, kinyalják a segged...utána meg semmi!! Én elhiszem, hogy karácsony miatt le vannak terhelve, de attól még nekem nem javul meg az órám :)

És akkor még sokan kérdezik, hogy miért utálom ezt a fostos országot!!! :D

Sokkal kisebb tételnél is anyázni kell, és azt sem hoz eredményt. Vettem egy bosch akkut, elbasztam, mert nem ilyet kellett volna. Lemerült, feltöltöttem, lemerült visszavittem. Csávó elhajtott, hogy ő nem garis szerviz, vigyem oda. Feltöltöttem megint, ugrált 0A-ra a töltés 4ről. Kicsit cellazárlatos... Elvittem a garisba, ott is flegmáztak, de mint tudjátok, az nekem is megy, szóval a végére visszavettek és adtak egy kölcsön akkut. Majd köv hét péntekre kiderül, hogy csere vagy visszakapom. Ez múlt pénteken volt, nem hívtak. Szerdán elküldtem anyjába az embert. Amit adtak akkut 2nap alatt kakukk lett. Tény, hogy sok áramot eszik álmában a verda, de elővettem a régi, már kidobásra szánt akkumat, aminek a helyére vettem a boscht. Feltöltöttem és 3nap után is vígan indít. Kérdezte, hogy használom-e a kölcsön akkut, mondom nem mert meghalt, feltöltöttem a sajátom, érdekes annál nem ugrált a töltés. Mert ugye rávágta, hogy rossz a töltőm, meg a kocsim, és különben is mit akarok...

Igéretet kaptam, hogy ma felhívnak, hogy mehetek az akkuért. Mert ugye már első alkalommal is megbeszéltem velük, hogy ne kelljen olyan messzire mennem, vitessék át arra a telephelyre ahol vettem, mert azért vettem ott, hogy ha bajom van, akkor közel legyen. Jójó, persze elnézést, hogy megfeledkeztünk róla.

Természetesen még nem hívtak. Úgy hétfőn megint a főnököt fogom előbb hívni, és utána boltot. :o

Link to comment
Megosztás:

Zozor most hívott, hogy megfeküdt az autója Baján. :o A rádió meghülyült, elment az adás, aztán megállt a motor. Alig bír beindulni. DIS kockás, akksi zsír új, önindító nem rég lett felújítva. Én önindítóra gondolok, bár furcsa, hogy menet közben elment a villany. Időszakos zárlat esetleg?

Most megpróbálnak hazamenni, sógora elkíséri őket kocsival.

Link to comment
Megosztás:

Zozor most hívott, hogy megfeküdt az autója Baján. :o A rádió meghülyült, elment az adás, aztán megállt a motor. Alig bír beindulni. DIS kockás, akksi zsír új, önindító nem rég lett felújítva. Én önindítóra gondolok, bár furcsa, hogy menet közben elment a villany. Időszakos zárlat esetleg?

Most megpróbálnak hazamenni, sógora elkíséri őket kocsival.

Nem hangzik jól....

Link to comment
Megosztás:

Sokkal kisebb tételnél is anyázni kell, és azt sem hoz eredményt. Vettem egy bosch akkut, elbasztam, mert nem ilyet kellett volna. Lemerült, feltöltöttem, lemerült visszavittem. Csávó elhajtott, hogy ő nem garis szerviz, vigyem oda. Feltöltöttem megint, ugrált 0A-ra a töltés 4ről. Kicsit cellazárlatos... Elvittem a garisba, ott is flegmáztak, de mint tudjátok, az nekem is megy, szóval a végére visszavettek és adtak egy kölcsön akkut. Majd köv hét péntekre kiderül, hogy csere vagy visszakapom. Ez múlt pénteken volt, nem hívtak. Szerdán elküldtem anyjába az embert. Amit adtak akkut 2nap alatt kakukk lett. Tény, hogy sok áramot eszik álmában a verda, de elővettem a régi, már kidobásra szánt akkumat, aminek a helyére vettem a boscht. Feltöltöttem és 3nap után is vígan indít. Kérdezte, hogy használom-e a kölcsön akkut, mondom nem mert meghalt, feltöltöttem a sajátom, érdekes annál nem ugrált a töltés. Mert ugye rávágta, hogy rossz a töltőm, meg a kocsim, és különben is mit akarok...

Igéretet kaptam, hogy ma felhívnak, hogy mehetek az akkuért. Mert ugye már első alkalommal is megbeszéltem velük, hogy ne kelljen olyan messzire mennem, vitessék át arra a telephelyre ahol vettem, mert azért vettem ott, hogy ha bajom van, akkor közel legyen. Jójó, persze elnézést, hogy megfeledkeztünk róla.

Természetesen még nem hívtak. Úgy hétfőn megint a főnököt fogom előbb hívni, és utána boltot. :o

Igazad van maximálisan!!!! Ne hogy már ők hugyozzák a Golf-áramlatot, a mi pénzünkből élnek!!! Melyik bolt is ez? Még csak véletlenül se menjek a közelébe se!!

Link to comment
Megosztás:

Boldog Károly napot kívánok én is! ;)

Igen igen...Csatlakozom az előttem szólókhoz: Boldog névnapot Hening Karcsi, és Boldog névnapot minden kedves Károly nevű cartársnak :P

:D :P :(

Ne is mondd, tegnap előtt azt csinálom mint pók a falon, hogy minden oké legyen a kocsijával azt mit kapok érte? :) hát szép szót tuti nem de hagyjuk :D ma vakhajnalban elmegyek dolgozni és hazajövök este 5-kor, megkérem, hogy 1 fürdővizet eresszen már -na persze, az oriflémes carságot nézegetni fontosabb :P és ha már neki kell állnom magam vizet engedni akkor javítsam már meg a kazánt is ugye mert nincs egy porszívó se itthon, hogy fél évben 1x kiszívassa belőle a nyavaját :( hát kösssz.. :D

Nna ha most ünnepli az úr akkor én is kívánok nagyon sok boldogat! taps.gifmert ugye mindig mellé találok az évi 4 Károly nap miatt.. :)

Köszönöm nektek is, meg azoknak is, akinek a hsz-a nem fért ide.

Sanci, milyen 4? Én 2-ről tudok. :o ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó ahogy van. A hamutartónál meg próbáld meg kivenni a betétet mintha ürítenén, és nézd meg anélkül is zörög-e. Nekem most a bal oldalnál rezonáll valami egy adott fordulatszámon az A-oszlop, befúvórács környékéről, de még nem találtam meg az okát.

Én meg ma hallgattam, alacsony fordulaton (alapjáraton) ilyen fémes zörgő hang jön ki a motortér felöl, nemtudtam mi lehet vagy lvalami lemez vagy csapágy... gozom sincs. nagyobb fordulaton nem is hallatszik.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Úgy mindig átlátok rajta :)

Zseléből? Jó nagy cicikkel csináld ám! :)

Kamionnak nincs ellenfél. Azzal szembe bármivel mehetsz. Ugye a sebesség se nem utolsó... Te + a szembejövő... Nem mindegy hogy 50+50 vagy 100+100. Az NCAP két autót frontálisan nem küld össze. Pedig az lenne az igazi...

Munkatársam kábé 70+70-el csattant szembe ,be volt kötve, sérülés nélkül szállt ki a Fiatból, csak az övtől lilult be a válla-melkasa. Másik téma, hogy fél év után látott pénzt a biztosítótól. :o

Úgy tűnik hogy AC pumpa. Azt csinálja mint az enyém csinálta, hogy ötödikben inkább lassult gázadásra. Harmadikat még bírta. Egy kilométer után megállt a kocsija ismét. :D

Nem inkább fordultaszám függvényéban halódna ilyenkor a moci?

Link to comment
Megosztás:

Sokkal kisebb tételnél is anyázni kell, és azt sem hoz eredményt. Vettem egy bosch akkut, elbasztam, mert nem ilyet kellett volna. Lemerült, feltöltöttem, lemerült visszavittem. Csávó elhajtott, hogy ő nem garis szerviz, vigyem oda. Feltöltöttem megint, ugrált 0A-ra a töltés 4ről. Kicsit cellazárlatos... Elvittem a garisba, ott is flegmáztak, de mint tudjátok, az nekem is megy, szóval a végére visszavettek és adtak egy kölcsön akkut. Majd köv hét péntekre kiderül, hogy csere vagy visszakapom. Ez múlt pénteken volt, nem hívtak. Szerdán elküldtem anyjába az embert. Amit adtak akkut 2nap alatt kakukk lett. Tény, hogy sok áramot eszik álmában a verda, de elővettem a régi, már kidobásra szánt akkumat, aminek a helyére vettem a boscht. Feltöltöttem és 3nap után is vígan indít. Kérdezte, hogy használom-e a kölcsön akkut, mondom nem mert meghalt, feltöltöttem a sajátom, érdekes annál nem ugrált a töltés. Mert ugye rávágta, hogy rossz a töltőm, meg a kocsim, és különben is mit akarok...

Igéretet kaptam, hogy ma felhívnak, hogy mehetek az akkuért. Mert ugye már első alkalommal is megbeszéltem velük, hogy ne kelljen olyan messzire mennem, vitessék át arra a telephelyre ahol vettem, mert azért vettem ott, hogy ha bajom van, akkor közel legyen. Jójó, persze elnézést, hogy megfeledkeztünk róla.

Természetesen még nem hívtak. Úgy hétfőn megint a főnököt fogom előbb hívni, és utána boltot. :o

miért eszik sokat álmában? Az elektromos ablakod van úgy kötve, vagy van más is?

Nem inkább fordultaszám függvényéban halódna ilyenkor a moci?

Nem mert 3ban kevesebb benyával is bír menni, nem kell akkora erőt kifejtenie 3.al, mint 5.el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.