Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Na úgy éreztem nekem is hozzá kell szólnom :)

Én is elküldtem már melegebbre e kocsim...Én is ráköltöttem már a vételárat...Én is mondtam már hogy soha többet (de most úgy vagyok amig lehet megtartom meló mellett is) :D Ennek is vannak nyűgjei (talán most megoldódott)...

De ne feledjük 18 éves idén... és egy 18 éves autótól a hibátlan állapotot nem várhatom el, ellenben az üzembiztosságot igen.

Az új autókkal nekem az a nagy bajom, hogy nyakig van sok olyannal alapból amire totál semmi szükség...nagyon túl elektronikázták már őket szerintem...

Kb ennyi :D

Link to comment
Megosztás:

Az talán csak két hónap múlva kezd nyöszörögni...

Vagy csak 3-4 év múlva. Én nemrég cseréltem generátort, bontottra. A fedélzeti számítógép, amit beszereltem, az is bontott, az elektromos ablakemelő is bontott, mégis elvannak. Attól, hogy bontott valami, nem sz@r.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem erősebb vagy mint én... :D

Jó...hiszek neked :D Akkó legközelebb bekóstollak :D

Komolyan, vezetési élményt keresel egy 1.2es Corsában :)

Ugyan ezt akartam írni, csak megelőztél! Nem tudod meggyőzni...Csodákat vár....

Nem! Azt,hogy elvigyen olcsón...de nem visz el olcsón!!

A régi BMW, meg Audi szó szerint mocskos ku*va..... Egy öreg bömbi igazi pénz és benzin, meg gázolaj temető...Azok se vinnének el olcsóbban....sőt!

Link to comment
Megosztás:

Ember!

6 éve vettem a kocsimat félmilláért, ráköltöttem rögtön, az első hónapban még félmillát, és azóta ez az autóm. Most 19 éves.

Félmillás autótól mit vársz,

Hogy úgy ahogy van, használod életed végéig? :D

Beszállok én is :D . Anno 440-ért vettem a 92-es Astrát, ráköltöttem egy csomó pénzt (1 év 3 hónap alatt), havonta látogattam a szerelőmet, gondoltam ennek nem lesz jó vége így hát eladtam... Utána megvettem a mostani (1995-ös, céges használatú) autómat 520-ért, lecseréltettem a kötelező dolgokat a szerelőmnél, azóta nem is látott (vagyis de, féktárcsa+fékbetét cserénél :D ), ennek több mint 2 éve :) . Ezen kívül 40-et költöttem lakatolásra és fényezésre, raktam bele zenét (DLS+Clarion) és ma vettem rá alufelniket is, pedig semmivel nem keresek többet mint anno. Nem szólom le az Opelt mert van pár ismerősöm akiknek nincs vele sok gondja, de szerintem van nála jobb márka is. Viszont bevallom hogy tanulóautónak tökéletes volt az Astra, és élvezet volt vezetni a 2-es Swift után amin tanultam :D .

Link to comment
Megosztás:

A régi BMW, meg Audi szó szerint mocskos ku*va..... Egy öreg bömbi igazi pénz és benzin, meg gázolaj temető...Azok se vinnének el olcsóbban....sőt!

Fater 728-as Bmw-jét 13évesen vette,pont mint én a Corsámat.

17évesen adta tovább,ez alatt az idő alatt kért egy garnitúra fékbetétet,egy kormánygömbfejet,jobb első szilentet,első lengéscsillapítót és egy HF tömítést,hátsó kipufogódobot.Több mint 100ekm belement.És egyáltalán nem rozsdásodott,mert olyan jól galvanizált volt a kasztnija.

A Corsám 3x ennyi dolgot kért már és csak 25ekm-t raktam bele.Meg elég sokat is kellett lakatolni,mert szereti a rozsda,nagyon.

Akkor most melyik a pénztemető? :)

Link to comment
Megosztás:

Dehogy használom életem végéig! :D

Viszont elvárható lenne,hogy egyszer azért összeálljon a dolog vagy legalább egy olyan autó lenne,amit élvezet vezetni,annak megbocsájtja az ember a nyűgjeit.Most például a fűtőmotor döglődik,nyöszörög 43eFt az új. :D

De ez a pénzt is viszi és a vezetési élménye is 0.

Olyan mintha lenne az embernek egy ronda,kövér,mindenhol ügyetlen felesége,aki azért szereti magát kéretni,drága fodrászhoz,kozmetikushoz járni,de ugyanolyan ronda marad.(Az én Corsám)

Vagy kb.ugyanannyit vagy kicsit többet kell rá költeni viszont így is egy mocskos qurva marad,de minden percét élvezed,amit vele töltesz.(ugyanennyi pénzért öreg BMW,Audi,stb.)

Kollégám, és egyben jó barátom tavaly eladta a B Vectráját, és vett egy 730-as Bömbit! 99-es évjáratú diesel! Igazi luxus kategória volt a 99-ben, és ha lehet ilyet mondani, talán még mindig az......... az álló fűtésével, a fényre sötétedő tükrökkel, Tv-vel és a mindenféle kényelmi elektronikával.... 2010 november 3-án a Bömbi megunta a közlekedést, és megállt. Azóta a Kaszni a garázsba, a motorja pedig járja az országot, és most már Hamburg jön..... Budapesten a BMW szervizbe azt mondták a kollégámnak, hogy nem tudják mi a baja, nem tudnak segíteni....ők is csak emberek! Kollégám azóta veri a fejét a falba, hogy lecserélte a Vecit! El tudod képzelni, hogy mennyi pénzébe van már az mocskos ku*va akinek minden perce egy élmény volt egészen 2010 nov. 3-áig!

Szóval elolvasva ezt a történetet..... én nem akadok ki 43-ezer forinton :)

Link to comment
Megosztás:

Fater 728-as Bmw-jét 13évesen vette,pont mint én a Corsámat.

17évesen adta tovább,ez alatt az idő alatt kért egy garnitúra fékbetétet,egy kormánygömbfejet,jobb első szilentet,első lengéscsillapítót és egy HF tömítést,hátsó kipufogódobot.Több mint 100ekm belement.És egyáltalán nem rozsdásodott,mert olyan jól galvanizált volt a kasztnija.

A Corsám 3x ennyi dolgot kért már és csak 25ekm-t raktam bele.Meg elég sokat is kellett lakatolni,mert szereti a rozsda,nagyon.

Akkor most melyik a pénztemető? :)

Én nem igazán értek hozzá, de a BMW-hez mennyiért sikerült ezen alkatrészeket beszerezni? Azért szerintem nem ugyan az a bmw és az opel alkatrészek árfekvése sem (meg ha szerelőhöz viszed, az sem)

Bár nem Bmw, de német, drágább kategória: ismerősék tizenakárhányéves Mercije: hengerfejes lett a szerencsétlen: 300.000 Ft körül lett a végösszeg, amit a szerelőnél hagyott. Nem tudom egy hasonló gond az opelnél mennyi lehet, de azért szerintem lényegesen kevesebb. Nomeg azért kell egy kis szerencse mindenhol :D

Link to comment
Megosztás:

Kollégám, és egyben jó barátom tavaly eladta a B Vectráját, és vett egy 730-as Bömbit! 99-es évjáratú diesel! Igazi luxus kategória volt a 99-ben, és ha lehet ilyet mondani, talán még mindig az......... az álló fűtésével, a fényre sötétedő tükrökkel, Tv-vel és a mindenféle kényelmi elektronikával.... 2010 november 3-án a Bömbi megunta a közlekedést, és megállt. Azóta a Kaszni a garázsba, a motorja pedig járja az országot, és most már Hamburg jön..... Budapesten a BMW szervizbe azt mondták a kollégámnak, hogy nem tudják mi a baja, nem tudnak segíteni....ők is csak emberek! Kollégám azóta veri a fejét a falba, hogy lecserélte a Vecit! El tudod képzelni, hogy pénzébe van már az mocskos ku*va akinek minden perce egy élmény volt egészen 2010 nov. 3-áig!

Szóval ezt elolvasva ezt a történetet..... én nem akadok ki 43-ezer forinton :)

Egy bontott motor kb. 150 ha nagyon jót akarsz az 200eFT.

Azzal a 43ezerrel már 545.000Ft lesz,annyiból meg már Hamburgban is megcsinálják a bömös motorját! :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem igazán értek hozzá, de a BMW-hez mennyiért sikerült ezen alkatrészeket beszerezni? Azért szerintem nem ugyan az a bmw és az opel alkatrészek árfekvése sem (meg ha szerelőhöz viszed, az sem)

Bár nem Bmw, de német, drágább kategória: ismerősék tizenakárhányéves Mercije: hengerfejes lett a szerencsétlen: 300.000 Ft körül lett a végösszeg, amit a szerelőnél hagyott. Nem tudom egy hasonló gond az opelnél mennyi lehet, de azért szerintem lényegesen kevesebb. Nomeg azért kell egy kis szerencse mindenhol :)

Az utángyártott alkatrészek áraiban nem sok különbség van.

Nem tudom felidézni mennyibe kerültek pontosan,de nem emlékeztem ilyenre,hogy baaazzeg ez qurva drága.

Ha felújítasz egy Opel blokkot, HF síkolás,új gyűrűk,tömítések,hidrotőkék meg ami még az sem fog megállni 200 alatt ha szervizben csináltatod az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Egy bontott motor kb. 150 ha nagyon jót akarsz az 200eFT.

Azzal a 43ezerrel már 545.000Ft lesz,annyiból meg már Hamburgban is megcsinálják a bömös motorját! :)

Nem érted a lényeget..... :D De nem is próbállak meggyőzni, majd rájössz magadtól, de lehet hogy akkor már késő lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Azért a vezetési élmény nem egyenlő azzal, hogy ha hajtod akkor félsz. Meg azzal sem, hogy csak padlógázra gyorsul. :D

Mivel olyan sok autóval még nem mentem nincs mihez hasonlítanom, az enyémhez képest meg jól ment. :)

Az hány paci?

a 45 lovas csodák nem mennek jobban mint az én Astrám, városon kívül pedig főleg nem.

Persze még az én Astrám se erős, de már használható.

Asszem 65paci, csak éppen nem egy tonnás a bódé.

Link to comment
Megosztás:

Az utángyártott alkatrészek áraiban nem sok különbség van.

Nem tudom felidézni mennyibe kerültek pontosan,de nem emlékeztem ilyenre,hogy baaazzeg ez qurva drága.

Ha felújítasz egy Opel blokkot, HF síkolás,új gyűrűk,tömítések,hidrotőkék meg ami még az sem fog megállni 200 alatt ha szervizben csináltatod az biztos.

Csak a fúrás + a dugók kompletten volt nálam 130.000 Ft

Szerk.: de szerintem ez a művelet márka független...

Link to comment
Megosztás:

Ne az opel club oldalán akard meggyőzni a népet, hogy nem jó az Opel :)

Egyébként meg nem 1 autó alapján kell ítélkezni. Bontott alkatrészt kellett volna venned, nem újat, hacsak nem kopó alkatrész vagy vmi olyasmi. Az A vekimre is ráköltöttem 2év alatt 140ezret kb, végül eladtam 40e-el többel mint amennyiér vettem :D Mostaniban pedig már bennevan ~180ezer ami javítás+téligumik, és ha mindent meg akarok venni amit beterveztem még legalább 300ezer rá fog menni. De szeretem, és megbízható is. Nem tudom hogy tudott annyi minden elromlani, de vagy márkaszervízbe hordod, vagy fölösleges dolgokat is cserélsz, vagy csak simán peched van vele...

Minden kocsira lehet sokat költeni, nézzük csak apámat. Képes pözsó márkaszervízbe hordani az autóját, ahol 60ezer egy indexkapcsoló csere, és 5ezer forintér megállapították neki, hogy az akku haldoklik. Ja és 15ezerér tökéletes műszaki állapotunak itélték a kocsit, 1500 kilométer után lerohadt a kuplung. Még jó, h pont egy szervíz előtt halt meg, különben vitte volna márkaszervízbe 120ezerér kicserélni, amikor 40ből kijött ott :D

Link to comment
Megosztás:

Ne az opel club oldalán akard meggyőzni a népet, hogy nem jó az Opel :)

Egyébként meg nem 1 autó alapján kell ítélkezni. Bontott alkatrészt kellett volna venned, nem újat, hacsak nem kopó alkatrész vagy vmi olyasmi. Az A vekimre is ráköltöttem 2év alatt 140ezret kb, végül eladtam 40e-el többel mint amennyiér vettem :D Mostaniban pedig már bennevan ~180ezer ami javítás+téligumik, és ha mindent meg akarok venni amit beterveztem még legalább 300ezer rá fog menni. De szeretem, és megbízható is. Nem tudom hogy tudott annyi minden elromlani, de vagy márkaszervízbe hordod, vagy fölösleges dolgokat is cserélsz, vagy csak simán peched van vele...

Minden kocsira lehet sokat költeni, nézzük csak apámat. Képes pözsó márkaszervízbe hordani az autóját, ahol 60ezer egy indexkapcsoló csere, és 5ezer forintér megállapították neki, hogy az akku haldoklik. Ja és 15ezerér tökéletes műszaki állapotunak itélték a kocsit, 1500 kilométer után lerohadt a kuplung. Még jó, h pont egy szervíz előtt halt meg, különben vitte volna márkaszervízbe 120ezerér kicserélni, amikor 40ből kijött ott :D

Szerintem aki bontott féktárcsát,fékbetétet,tömítéseket,vízpumpát,lengéscsillapítót,benzinszivattyút,l

ambda szondát... stb épít be az sikeres ember nem lehet! :D

De a bontóban leflexelt,majd behegesztett küszöbök is érdekesek lennének.

Nagyon olcsó szervizbe hordom.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem aki bontott féktárcsát,fékbetétet,tömítéseket,vízpumpát,lengéscsillapítót,benzinszivattyút,l

ambda szondát... stb épít be az sikeres ember nem lehet! :D

De a bontóban leflexelt,majd behegesztett küszöbök is érdekesek lennének.

Nagyon olcsó szervizbe hordom.

Van olyan is, hogy olcsó szervíz?? :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.