Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Miért szerinted hol van a közigbírság határa? Mert ahány hely,kalkulátor annyi adat.

www.tvn.hu_d45321c4926bba836713533ab6a614da.jpg

:D

Gyorshajtás kalkulátor

Itt meg 65-től írja a 30.000-et! 66-ra már hozza a 30at!

Szernitem ez az igazi táblázat!

Itt ez írja 65-re: "Megúsztad a közigazgatási bírságot, de szabályértésért megbüntethetnek 3.000-20.000 Ft-ig helyszíni bírsággal, ami a távollétedben is kiszabható.

A(z) 50km/h sebességhatárhoz tartozó közigazgatási bírsággal még nem büntetett maximális sebesség 65 km/h."

Link to comment
Megosztás:

Beismerem: Megrögzött gyorshajtó vagyok..... Nem kell sajnálni, nem is hibáztatok senkit a büntetéseimért.... De ezek a sebességhatárok ami itt van az országba egy vicc!!! Szó szerint vicc! Annak a közlekedési mérnöknek a fejét kéne szétcsapni egy korlátozótáblával aki pl kitalálta a 20-as, 30-as, 40-es korlátot. No meg a lakot terület 50-ről ne is beszéljek!! És most ne válaszoljanak erre a topogó kreszbajnokok, meg a szabályt betartó aktivisták. Nem akarok veszekedni, meg aztán nem is érnének el vele semmit :D :D

Semmit nem kaptam ezidáig, de van, vagy volt valami, hogy ha 4héten belül nem kapod meg akkor nem vagy köteles megfizetni. Vagy azt már eltörölték vagy keverem valamivel?

Ma láttam a városban egy fekete négykarikás fostalicskát legalább 100-al. Az ilyet meg sem állítják, bezzeg fél órával később engem ugyanott megállítottak meg még egy néhány autóst.

Link to comment
Megosztás:

Szernitem ez az igazi táblázat!

Itt ez írja 65-re: "Megúsztad a közigazgatási bírságot, de szabályértésért megbüntethetnek 3.000-20.000 Ft-ig helyszíni bírsággal, ami a távollétedben is kiszabható.

A(z) 50km/h sebességhatárhoz tartozó közigazgatási bírsággal még nem büntetett maximális sebesség 65 km/h."

2010-ben változott és emelték 68-ra 50-nél. Ezt olvastam. Szabálysértésért kit bűntet a távollétében,ha mondjuk a tulajnak nincs is jogosítványa? :D Vagy mert cég nevén van az autó? Mert a helyszínihez meg kell állítani a sofőrt szvsz.

Link to comment
Megosztás:

http://s12.images.www.tvn.hu/2011/05/12/13...33ab6a614da.jpg

:D

Gyorshajtás kalkulátor

Itt meg 65-től írja a 30.000-et! 66-ra már hozza a 30at!

Szernitem ez az igazi táblázat!

Itt ez írja 65-re: "Megúsztad a közigazgatási bírságot, de szabályértésért megbüntethetnek 3.000-20.000 Ft-ig helyszíni bírsággal, ami a távollétedben is kiszabható.

A(z) 50km/h sebességhatárhoz tartozó közigazgatási bírsággal még nem büntetett maximális sebesség 65 km/h."

A helyszíni bírság lényege nem épp a tetten érés?

Link to comment
Megosztás:

Mi másra lehet egy autót használni? :D

Lurdyba, és gyorsulásra járni :D kiállítani, otthon a garázsban simogatni, unalomból foggal elhúzni, stb.stb. :lol: :P

Hogy csináltam? Gőzöm sincs... jött a levél, utána a csekk! Büntető pontról szó nem volt! Úgy tudom, hogy gyorshajtásért nem is kap az ember :D Ha kapna nekem legalább 10 lenne.......

A dupla záróvonalon, piros lámpánál megfordulás 3 pont, azt tudom :lol:

Link to comment
Megosztás:

A dupla záróvonalon, piros lámpánál megfordulás 3 pont, azt tudom :D

Én csak azt tudom, hogy mióta azon a bizonyos éjjel autós üldözésben vettem részt a tudtom nélkül...azóta kitelepültek az átjáróhoz, és fotózzák, hogy mindenki betartja-e a kötelező jobbrát. Ugye mondanom sem kell, hogy a fénykép azonnal közigbírság, és mivel vasúti átjáró, ezért 100e ftot ér. Nyilván jobb pénz, mint az én üldözésemmel elért 7e ft. :D

Link to comment
Megosztás:

Én csak azt tudom, hogy mióta azon a bizonyos éjjel autós üldözésben vettem részt a tudtom nélkül...azóta kitelepültek az átjáróhoz, és fotózzák, hogy mindenki betartja-e a kötelező jobbrát. Ugye mondanom sem kell, hogy a fénykép azonnal közigbírság, és mivel vasúti átjáró, ezért 100e ftot ér. Nyilván jobb pénz, mint az én üldözésemmel elért 7e ft. :P

:D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a vezérlés cserém 191.300 kmnél amit már jó ideje halogattam. kb 180nál szerettem volna cserélni.

De akkor nem volt elég gempák, meg idő sem, most az előbbiből kevés van az utóbbiból akad több is.

Na akkor ez ment rá : Gates szíj, ACDelco ékszíj, Ruville pumpa és feszgörgő, jobb minőségű termosztát Calorstat asszem.

Bontani nehéz volt, a csavarok rá voltak rohadva, a borítás jól lejött ellenben.

A régi cuccok amik kjöttek a tömítések kivételével megvannak, az ékszíj az foghiányos, töredezett üvegesre kopott, a vezérlés széle több helyen már berepedt, ebből egy már elég nagyon, pedig Gates, a pumpa szépen rozsdás kívül belül, de ép. A feszgörgő jónak tűnik, alig kopott, ellenben a szíjat az egy 3 milivel félretolta, ez jól látszik a pumpa fogazáson is. Termosztát jó vízköves, de az új mintha feljebb nyitana és gyorsabban zár vissza.

Pénzben olyan 27 ből megvolt ebből, a szerelés egy baráti ötösért volt + 2 liter fagyálló ment bele még töményen, ahhoz ami le lett engedve.

Tervezve volt az ékszíjtárcsa csere de nem szükséges, mert az előző ékszíj volt túl lazán felrakva és szépen csúszott, ha vizet kapott, akkor eszméletlenül zajosan.

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a vezérlés cserém 191.300 kmnél amit már jó ideje halogattam. kb 180nál szerettem volna cserélni.

De akkor nem volt elég gempák, meg idő sem, most az előbbiből kevés van az utóbbiból akad több is.

Na akkor ez ment rá : Gates szíj, ACDelco ékszíj, Ruville pumpa és feszgörgő, jobb minőségű termosztát Calorstat asszem.

Bontani nehéz volt, a csavarok rá voltak rohadva, a borítás jól lejött ellenben.

A régi cuccok amik kjöttek a tömítések kivételével megvannak, az ékszíj az foghiányos, töredezett üvegesre kopott, a vezérlés széle több helyen már berepedt, ebből egy már elég nagyon, pedig Gates, a pumpa szépen rozsdás kívül belül, de ép. A feszgörgő jónak tűnik, alig kopott, ellenben a szíjat az egy 3 milivel félretolta, ez jól látszik a pumpa fogazáson is. Termosztát jó vízköves, de az új mintha feljebb nyitana és gyorsabban zár vissza.

Pénzben olyan 27 ből megvolt ebből, a szerelés egy baráti ötösért volt + 2 liter fagyálló ment bele még töményen, ahhoz ami le lett engedve.

Tervezve volt az ékszíjtárcsa csere de nem szükséges, mert az előző ékszíj volt túl lazán felrakva és szépen csúszott, ha vizet kapott, akkor eszméletlenül zajosan.

Vízpompa? :D

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a vezérlés cserém 191.300 kmnél amit már jó ideje halogattam. kb 180nál szerettem volna cserélni.

De akkor nem volt elég gempák, meg idő sem, most az előbbiből kevés van az utóbbiból akad több is.

Na akkor ez ment rá : Gates szíj, ACDelco ékszíj, Ruville pumpa és feszgörgő, jobb minőségű termosztát Calorstat asszem.

Bontani nehéz volt, a csavarok rá voltak rohadva, a borítás jól lejött ellenben.

A régi cuccok amik kjöttek a tömítések kivételével megvannak, az ékszíj az foghiányos, töredezett üvegesre kopott, a vezérlés széle több helyen már berepedt, ebből egy már elég nagyon, pedig Gates, a pumpa szépen rozsdás kívül belül, de ép. A feszgörgő jónak tűnik, alig kopott, ellenben a szíjat az egy 3 milivel félretolta, ez jól látszik a pumpa fogazáson is. Termosztát jó vízköves, de az új mintha feljebb nyitana és gyorsabban zár vissza.

Pénzben olyan 27 ből megvolt ebből, a szerelés egy baráti ötösért volt + 2 liter fagyálló ment bele még töményen, ahhoz ami le lett engedve.

Tervezve volt az ékszíjtárcsa csere de nem szükséges, mert az előző ékszíj volt túl lazán felrakva és szépen csúszott, ha vizet kapott, akkor eszméletlenül zajosan.

Vízpompa? :D

Hmmm...? :D

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet az, hogy hidegen napi első indulásra (illetve ha kb 1 hetet áll akkor mégjobban csinálja) kuplung csúsztatásnál berántgat a kocsi... olyan mintha nem adnék elég gázt neki de nem erről van szó mert mikor bemelegszik a rendszer kb 3-5km után már nincs ilyen. És ha nagyobb fordulattal indulok akkor is ilyen. Kuplung szerkezet meglett nézve nemrég teljesen jo, kinyomocsapágy lett cserélve ha már szét lett szedve mert amugy is volt kis hangja tárcsa is ok. Emellett van az a hang amit irtam már és válaszotlatok is páran hogy nem csak én hallom...hogy a váltóbol enyhe zörgés hallhato mikor üresben van gázfröcsre illetve néha bezörög.

Link to comment
Megosztás:

Én fekete tetőkárpiton gondolkodom, jópár autóban elnyerte a tetszésem.

sötétt tetőkárpít pár év és kiszivja a nap és foltos lesz nagyon láthatóan, nekem a régi kocsimba sötétszürke volt ugyhogy tapasztalatbol írom, mostaniba már világos lett felragasztva csak figyelj arra, hogy mikor simitod ne legyen ragasztos a kezed sajna igy jártam és ott diszeleg egy nagy ragasztóflekk a plafonon.... és valami nyulós anyagot válassz a méledések miatt. Én kárpítos boltba vettem magas hőtűrő ragasztót nagy kiszerelésben olcsó volt tökéletesen megfelel. Anyagnak talán a termo a legjobb az egyik haveromnak azzal csináltuk és könyen felment jól is mutat. Nekem meg nemtom milyen anyag van fent de kicsit plüssös. :D

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet az, hogy hidegen napi első indulásra (illetve ha kb 1 hetet áll akkor mégjobban csinálja) kuplung csúsztatásnál berántgat a kocsi... olyan mintha nem adnék elég gázt neki de nem erről van szó mert mikor bemelegszik a rendszer kb 3-5km után már nincs ilyen. És ha nagyobb fordulattal indulok akkor is ilyen. Kuplung szerkezet meglett nézve nemrég teljesen jo, kinyomocsapágy lett cserélve ha már szét lett szedve mert amugy is volt kis hangja tárcsa is ok. Emellett van az a hang amit irtam már és válaszotlatok is páran hogy nem csak én hallom...hogy a váltóbol enyhe zörgés hallhato mikor üresben van gázfröcsre illetve néha bezörög.

Gyújtáskábel, gyertyák...stb? De a kuplungot ne csúsztasd!!! Jó tanács :D

Link to comment
Megosztás:

Gyújtáskábel, gyertyák...stb? De a kuplungot ne csúsztasd!!! Jó tanács :D

gyújtózsinor renben van, régi autónál volt rosz akkor nagyobb firdulatnál is csinálta. Gyertyát még nemnéztem 2 hónap és olajcsere akkor majd megejtem a gyertya cserét is... de ez is okozhat ilyet? Bemelegedve meg jó lenne?

Link to comment
Megosztás:

gyújtózsinor renben van, régi autónál volt rosz akkor nagyobb firdulatnál is csinálta. Gyertyát még nemnéztem 2 hónap és olajcsere akkor majd megejtem a gyertya cserét is... de ez is okozhat ilyet? Bemelegedve meg jó lenne?

Hát majd jönnek a szakik és mondanak valami okosat. Esetleg az AGR szelepet, Alapjárat léptetőt kipucingálhatod, olajcserénél ne felejts benzinszűrőt cserélni... Lehet hogy a lambdaszonda rakoncátlankodik.... De akinek nem a szakmája, az csak találgat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.