Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Mi a helyzet ezzel az "élettartam" olajjal?

Nagy vitákat olvastam fórumokon, hogy ez létezik-e :D
Váltóban tényleg nem érdemes ezt cserélni?


Fékolaj kiegyenlítő tartályról, az Istenért sem jön le a kupak, ezen hogy lehetne segíteni?

Nem ide illő kérdés, de már ha itt tartok: hűtővíz kiegy. tartályról a kupak meg simán meglazul, de mintha hibás lenne a menet, csak forog körbe-körbe. Felfelé feszítés és tekerés árán nagy nehezen lejön, de a menetben látszólagos sérülés nincs sehol!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi a helyzet ezzel az "élettartam" olajjal?

Nagy vitákat olvastam fórumokon, hogy ez létezik-e :D

Váltóban tényleg nem érdemes ezt cserélni?

Fékolaj kiegyenlítő tartályról, az Istenért sem jön le a kupak, ezen hogy lehetne segíteni?

Nem ide illő kérdés, de már ha itt tartok: hűtővíz kiegy. tartályról a kupak meg simán meglazul, de mintha hibás lenne a menet, csak forog körbe-körbe. Felfelé feszítés és tekerés árán nagy nehezen lejön, de a menetben látszólagos sérülés nincs sehol!

A hűtő tartály nekem is ilyen :icon1: Nagyobb a gumi mint nyílás, talán ha kilazul így nem tudja a nyomás lelökni, és nem veszik el :D A fékolaj tartály tetejének simán le kellene jönni, bár én még nem próbáltam, nem volt indokolt. Szerintem 100-150 ezrenként nem árt kicserélni a váltóban is, de ezt majd Mantec megmondja.

Link to comment
Megosztás:

A hűtő tartály nekem is ilyen :icon1: Nagyobb a gumi mint nyílás, talán ha kilazul így nem tudja a nyomás lelökni, és nem veszik el :D A fékolaj tartály tetejének simán le kellene jönni, bár én még nem próbáltam, nem volt indokolt. Szerintem 100-150 ezrenként nem árt kicserélni a váltóban is, de ezt majd Mantec megmondja.

Nekem 1,5 éve van meg az autó, és az utóbbi 2-3 hónapba lett ilyen, nem szeretem ha valami nem klappol.

Amúgy az előző kérdésemet azzal az információval egészítném ki, hogy természetesen manuális váltóról kérdezek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő lenne a helyzet!

Február 8-án viszem 1 éves szervízre az autót, tények és kérdések:

Autó : Astra h Caravan 2012es. 1.6XER

A kérdés, hogy per pillanat hol érdemes és milyen olajat venni? és a nagyobb kérdés (spórolás szemplontjából) olyat lehet, csinálni, hogy veszek valahol olajat, ahol mondjátok, és a szervízre azt viszem és kérem, hogy azt rakják bele? olcsóbb úgy?

Üdv

balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő lenne a helyzet!

Február 8-án viszem 1 éves szervízre az autót, tények és kérdések:

Autó : Astra h Caravan 2012es. 1.6XER

A kérdés, hogy per pillanat hol érdemes és milyen olajat venni? és a nagyobb kérdés (spórolás szemplontjából) olyat lehet, csinálni, hogy veszek valahol olajat, ahol mondjátok, és a szervízre azt viszem és kérem, hogy azt rakják bele? olcsóbb úgy?

Üdv

balázs

Olcsóbb lehet, de én más alkatrésszel kapcsolatban találkoztam olyan Opel szervizzel, ahol azt mondták, hogy ők csak azt szerelik be, amit náluk veszek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olcsóbb lehet, de én más alkatrésszel kapcsolatban találkoztam olyan Opel szervizzel, ahol azt mondták, hogy ők csak azt szerelik be, amit náluk veszek.

koszi!

Mobil 1 New life 0W -40 ez jo? ajánlott olaj a motorba? vagy mas? mi a legjobb olaj ebbe a motorba?

koszi

b.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő lenne a helyzet!

Február 8-án viszem 1 éves szervízre az autót, tények és kérdések:

Autó : Astra h Caravan 2012es. 1.6XER

A kérdés, hogy per pillanat hol érdemes és milyen olajat venni? és a nagyobb kérdés (spórolás szemplontjából) olyat lehet, csinálni, hogy veszek valahol olajat, ahol mondjátok, és a szervízre azt viszem és kérem, hogy azt rakják bele? olcsóbb úgy?

Üdv

balázs

előszedtem a 2009 es 2 éves gyári szerviz számláját.

Würth tisztító zsírtalanító 1214 ft ?????????

Würth olaj spray 510 ft ?????????

Olajleeresztő csav.töm 206 ft kellhet

levegőszűrő 4082 ft jó drága

fékolaj 1712 ft nem vészes

olaj 5w30 5 litert számoltak 19560 ft 3912/liter

olajszűrő 2704 ft drága

pollenszűrő 10412 ft nagyon drága még ha aktívszenes is

Ecoszerviz 2,6,10 évnél 14490 ft biztos kell de ennyiért?

fékhatásmérés 4140 ft kellhet

jármű előkészítése javításra 1380 ft ez nem tudom mi akart lenni mikor semmi baja nem volt

korrózióvédelmi átvizsgálás 690 ft

Na azóta 1 olajcsere olajból szűrőből meg esetleg csavarból áll nekem+ levegő meg pollenszűrő ha aktuális

Oké hogy igy számol a szakszerviz mivel meg kell élniük meg így él a garancia csak néhány dolgot mai szemmel sokallok meg nem értek

pl 4.5 liter az olaj ami kell bele és 5öt számoltak.

Link to comment
Megosztás:

előszedtem a 2009 es 2 éves gyári szerviz számláját.

Würth tisztító zsírtalanító 1214 ft ?????????

Würth olaj spray 510 ft ?????????

Olajleeresztő csav.töm 206 ft kellhet

levegőszűrő 4082 ft jó drága

fékolaj 1712 ft nem vészes

olaj 5w30 5 litert számoltak 19560 ft 3912/liter

olajszűrő 2704 ft drága

pollenszűrő 10412 ft nagyon drága még ha aktívszenes is

Ecoszerviz 2,6,10 évnél 14490 ft biztos kell de ennyiért?

fékhatásmérés 4140 ft kellhet

jármű előkészítése javításra 1380 ft ez nem tudom mi akart lenni mikor semmi baja nem volt

korrózióvédelmi átvizsgálás 690 ft

Na azóta 1 olajcsere olajból szűrőből meg esetleg csavarból áll nekem+ levegő meg pollenszűrő ha aktuális

Oké hogy igy számol a szakszerviz mivel meg kell élniük meg így él a garancia csak néhány dolgot mai szemmel sokallok meg nem értek

pl 4.5 liter az olaj ami kell bele és 5öt számoltak.

,,....nem értek pl 4.5 liter az olaj ami kell bele és 5öt számoltak. ....." -mert bunkók.

Közelmúltban felvillant a lámpám, hogy kevés az olaj.....kényszerűségből (helyismeret hiánya miatt és mivel szombat délelőtt volt utántöltésre betértem egy Opel szervizbe. GM-olajból adtak a köv. feltételekkel: ha bontatlan 1 literes kiszerelést veszek, az 3900HUF, ha ugyan azt az olajat kérem, csak egy bármilyen flakonba beletöltik egy 100literes hordóból, akkor csak 2800HUF lenne az 1 liter. :)

Neked valószínű feltöltötték a motort hordóból és kiszámlázták arany áron. :D

"Ecoszerviz"-körbejárták és szemrevételezték. :D

Link to comment
Megosztás:

,,....nem értek pl 4.5 liter az olaj ami kell bele és 5öt számoltak. ....." -mert bunkók.

Közelmúltban felvillant a lámpám, hogy kevés az olaj.....kényszerűségből (helyismeret hiánya miatt és mivel szombat délelőtt volt utántöltésre betértem egy Opel szervizbe. GM-olajból adtak a köv. feltételekkel: ha bontatlan 1 literes kiszerelést veszek, az 3900HUF, ha ugyan azt az olajat kérem, csak egy bármilyen flakonba beletöltik egy 100literes hordóból, akkor csak 2800HUF lenne az 1 liter. :)

Neked valószínű feltöltötték a motort hordóból és kiszámlázták arany áron. :D

"Ecoszerviz"-körbejárták és szemrevételezték. :D

Az olaj árát még elfogadhatónak is tartom de néhány tétel erős
Link to comment
Megosztás:

ezeket olvasva mar felve megyek az 1 eves szervizre!

tovabbra is kerdes az olaj fajtaja, gondolom szerviznel is valaszthatok hogy milyen olajat tegyenek bele...szoval Mantec nagyUr :) majd velemenyezd pls :)

a masik, hoyg van az opel garancia...az mit fedez? semmit? tobb helyen kerdeztem de nem igen kaptam valaszt :)

Link to comment
Megosztás:

Az olaj árát még elfogadhatónak is tartom de néhány tétel erős

4,5x2800=12600

5x3900=19500 (holott csak 4,5 liter megy bele) ....ha neked ez elfogadható, akkor miért csodálkozol, hogy a többi tételen is lehúztak? :D Tudod azt mondják, azt lehet, aki hagyja magát..... :)

Megengedett olajfogyasztásból is olyan értéket adnak meg, hogy még egy esetleges motorfelújítás alól is kibújnak.

,,...jármű előkészítése javításra 1380 ft..." -ez mi, beálltak vele a műhelybe? Vagy felemelték a csápos emelővel?? :)

Link to comment
Megosztás:

4,5x2800=12600

5x3900=19500 (holott csak 4,5 liter megy bele) ....ha neked ez elfogadható, akkor miért csodálkozol, hogy a többi tételen is lehúztak? :D Tudod azt mondják, azt lehet, aki hagyja magát..... :)

itt csak egy olyan megjegyzesem lenne,hogy pl olyan halando ember mint en, honnan tudja, hogy lehuzzak vagy sem? azaz nekem azt mondja a szereleo hogy ez meg azt kellett cserlni es mar a szmalta adja, akkor hogyan tudnam nem "hagyni magam"...vagy megkapom a szamlat leulok a markaszervizne es elkezdem kiguglizni, hogy mashol mennyi az ara?

nem kotekedni szeretnek, csak ugye en annyira nem vagyok jartas ebben, es probalok, valami kis tudast osszekaparni, hogy ne csesszenek at annyira...hiszen barmennyire dorzsolt valaki, szeirntem igy is ugy is sikerul nekik... szvsz....

Link to comment
Megosztás:

4,5x2800=12600

5x3900=19500 (holott csak 4,5 liter megy bele) ....ha neked ez elfogadható, akkor miért csodálkozol, hogy a többi tételen is lehúztak? :D Tudod azt mondják, azt lehet, aki hagyja magát..... :)

Megengedett olajfogyasztásból is olyan értéket adnak meg, hogy még egy esetleges motorfelújítás alól is kibújnak.

,,...jármű előkészítése javításra 1380 ft..." -ez mi, beálltak vele a műhelybe? Vagy felemelték a csápos emelővel?? :)

szakszervízhez képest gondolom elfogadhatónak az olaj árát.

tény hogy lehet olcsóbban venni bárhol.de ha a pollenszűrőt nézed akkor az kb háromszoros áron van legalább.tudom van 1-2 ezresért is de aktívszenes az kicsit többe van

Meg frissen vett kápés autónál még garanciaidőben nem illik válogatni hogy hova vidd.Akkor az járt neki.

Link to comment
Megosztás:

ezeket olvasva mar felve megyek az 1 eves szervizre!

tovabbra is kerdes az olaj fajtaja, gondolom szerviznel is valaszthatok hogy milyen olajat tegyenek bele...szoval Mantec nagyUr :) majd velemenyezd pls :)

a masik, hoyg van az opel garancia...az mit fedez? semmit? tobb helyen kerdeztem de nem igen kaptam valaszt :)

ez a kétéves szervíz.ne ezt vedd alapul.ami az olajcserével kapcsolatos az lehet benne lesz az árba,olaj szűrő,alátét,Würth ,beállás ,kiállás ... :D

Link to comment
Megosztás:

,,.....Meg frissen vett kápés autónál még garanciaidőben nem illik válogatni hogy hova vidd.Akkor az járt neki...."

Én is Opel szervizről írtam, amit írtam (olaj árak).

Garos autót bármelyik Opelbe viheted, néhány telefont megért 5000-10000 vagy még több pénz spórolása.

Tájékozatlanság és hozzá nem értés ellen is jók ezek a fórumok.

Link to comment
Megosztás:

Én is Opel szervizről írtam, amit írtam (olaj árak).

Garos autót bármelyik Opelbe viheted, néhány telefont megért 5000-10000 vagy még több pénz spórolása.

Tájékozatlanság és hozzá nem értés ellen is jók ezek a fórumok.

2009 rég volt már.azóta változhattak az árak.na de megérdeklődöm most mennyit mondanak ugyanerre a dologra.

Viszont a közelben nincs más Opel szerviz.

Link to comment
Megosztás:

T bazs7!

"... nyaral? ..."

Sielek.

Mi a kérdés?

Elosszor is , akkor, jo sizest, jo havat! :) remelem van!

A kerdes meg az volt,hogy A16XER motorhoz melyik a legjobb olaj velemenyed szerint...Mobil 1 New life 0W -40 ez megflel? van ennel jobb , ajanlottabb?

elore is koszonom es elnezest a zavarasert!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.