Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hát igen, csak azon gondolkodom, hogy első körben meg kéne nézni, hátha elég valahogy megtisztítani... Gondolom egy kis tégely zsír azért csak olcsóbb egy lambdaszondánál (bár a franc se tudja, bármit el tudok képzelni...) - és még később is jól jöhet.

Ugyanakkor az is igaz, hogy amíg az olajszag-füstölés nem szűnik, addig nem sok értelme van szondát pucolni-cserélni... Csakhát ha belenézetek a motorba, ki tudja, milyen hulla bukik ki a szekrényből... Meg akkor már jó lenne pl. vezérlést is cserélni, etc, etc... Apropó, nem tud valaki X20XEV-hez jó szerelőt? Mennyibe fájhat manapság egy szelepszárszimeringcsere, netán egy gyűrűcsere ezen a motoron?

Olyan gond van, hogy hosszabb terhelésnél ordenáré módon füstöl, míg egyéb esetben nem. Rövid, de padlógáz gyorsításnál sem, de pl hegymenetben elég gáz... Pláne, hogy ez az érdi emelkedőn derült ki nyáron :rolleyes: (az érdi rősz után viszont pöpec volt Bp-Agárd-Bp után sokáig nem füstölt semmi, csak mostanában, városi használat után kezdte megint)...

hátööö...a tippjeim elfogytak, de jó szerelőt tudok, ha pesti vagy. Patyi Laci: 30/9226040. én is voltam nála az ecotec-kel kapcsolatunk hajnalán, és csak pozitívan tudok róla nyilatkozni.

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki miért akadhat a rükim,miota kicseréltem a változsákot? van,hogy nemtudom berakni hátramenetbe, egyszerüen nem engedi, egyesbe meg lazán. nem rendszeres, de elég sokszor előjön azóta, miota cseréltem. Valami olajzásra lenne szüksége?

Hello hát a leirtak alapján a váltózsákba akad a rükverc van neki egykis müanyag füle aminek a váltókar tartó müanyag fölé kell menni ugytudod kihuzni teljesen a szélére a kart de ha a váltószoknya a müanyagok közé megy nem megy tovább

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!!Az lenne a kérdésem,hogy nekem van egy 2.0 8V-es vectrám,és eddig ahol betöltjük az olajat ott nyomtaki de mostmár lecseréltem a kupakot mostmár nem megy ki az olaj,de füstöl a motornáél,még ég rajta az olaj vagy máshol szivárog??már motorblokkot is tisztítottam:S,milehet a baj vagy vhol vvan tipikus pont ahol szivároghat???válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!Az lenne a kérdésem,hogy nekem van egy 2.0 8V-es vectrám,és eddig ahol betöltjük az olajat ott nyomtaki de mostmár lecseréltem a kupakot mostmár nem megy ki az olaj,de füstöl a motornáél,még ég rajta az olaj vagy máshol szivárog??már motorblokkot is tisztítottam:S,milehet a baj vagy vhol vvan tipikus pont ahol szivároghat???válaszokat előre is köszönöm

kartergáz-csövek csatlakozásai, szelepfedél-tömítés? nincs neked túl sok kartergázod?

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkozom, érdemes-e egy kissé elhasználódott X20XEV-et C20NE-re cserélni? Mintha azzal kevesebb gond volna, ráadásul több lenne belőle - ami nem hátrány alkatrészgondok esetén... Nektek mi a véleményetek erről?

Milyen papírokat kéne intézni ehhez, a hivatalos procedúra mennyibe kerül vajon?

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkozom, érdemes-e egy kissé elhasználódott X20XEV-et C20NE-re cserélni? Mintha azzal kevesebb gond volna, ráadásul több lenne belőle - ami nem hátrány alkatrészgondok esetén... Nektek mi a véleményetek erről?

Milyen papírokat kéne intézni ehhez, a hivatalos procedúra mennyibe kerül vajon?

hivatalosan nem tudod lepapírozni, mert az ecotec euro2-es, a c20ne meg egyes, és rosszabb besorolásúra nem cserélhetsz.

Link to comment
Megosztás:

hivatalosan nem tudod lepapírozni, mert az ecotec euro2-es, a c20ne meg egyes, és rosszabb besorolásúra nem cserélhetsz.

Ó a fene... És ugye jól gondolom, hogy ha veszek külföldről (EUból) motort, azt előbb valami módon regadóztatni kell, és csak aztán lehet cserélni, vagy ilyenkor csak a különbözet után kell regisztrációs adót fizetni (teszem azt típusazonos nagyobbra cserélek), azaz azonos csere esetén nem?

Link to comment
Megosztás:

Ó a fene... És ugye jól gondolom, hogy ha veszek külföldről (EUból) motort, azt előbb valami módon regadóztatni kell, és csak aztán lehet cserélni, vagy ilyenkor csak a különbözet után kell regisztrációs adót fizetni (teszem azt típusazonos nagyobbra cserélek), azaz azonos csere esetén nem?

hogyha uolyan típusú motorra cserélsz, akkor csak az adásvételi kell, és azzal kell bemenni a sóhivatalba bejelenteni a cserét asszem.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Hello nemtudja valaki hogy c20xe motorhoz milyen lambdaszonda jó a gyárin kívül mert ha minden igaz meghalt nem kicsit nagyon

13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás ezt jelzi

nem KH-s véletlen a csatija? én eddig azt olvastam, hogy érdemes a gyárit megvenni, mert az univerzálisak hamar bemondják az unalmast...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. c20NE motoros vectrám van.Ha beindítom minden megfelelően működik.Néhány perc járatás,vagy néhány km után ,amikor bemelegszik,szaggatni kezd ,és megáll. A benzinszivattyúnál van feszültség ,és forgatja is a szivattyút,valamint szikra is van ,még sem indul. Ha visszahül,ismét normálisanműködik. Mit tudtok tanácsolni?

Előre is kösz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. c20NE motoros vectrám van.Ha beindítom minden megfelelően működik.Néhány perc járatás,vagy néhány km után ,amikor bemelegszik,szaggatni kezd ,és megáll. A benzinszivattyúnál van feszültség ,és forgatja is a szivattyút,valamint szikra is van ,még sem indul. Ha visszahül,ismét normálisanműködik. Mit tudtok tanácsolni?

Előre is kösz.

Hát első körben érdemes lenne a hibakódot kiolvasni, hátha van valami nyűgje. Világít a motorhibajelző?

Egyébként a leírtak alapján gyanús, hogy a Lambda szondát kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. c20NE motoros vectrám van.Ha beindítom minden megfelelően működik.Néhány perc járatás,vagy néhány km után ,amikor bemelegszik,szaggatni kezd ,és megáll. A benzinszivattyúnál van feszültség ,és forgatja is a szivattyút,valamint szikra is van ,még sem indul. Ha visszahül,ismét normálisanműködik. Mit tudtok tanácsolni?

Előre is kösz.

vízhőfok-jeladó? ki tudod mérni ellenállásmérővel. ha tudsz mérni egy-egy ellenállást hidegen-melegen, akkor kikeresem hozzá a jó értékeket. meg ha már kezedben van a műszer, egy gyertyakábel-ellenőrzést sztem nem lenne hülyeség csinálni.

Link to comment
Megosztás:

vízhőfok-jeladó? ki tudod mérni ellenállásmérővel. ha tudsz mérni egy-egy ellenállást hidegen-melegen, akkor kikeresem hozzá a jó értékeket. meg ha már kezedben van a műszer, egy gyertyakábel-ellenőrzést sztem nem lenne hülyeség csinálni.

Hibajelző nem világít. Hibakódnak 31-est ad:fordulatszám szenzor nincs jel. A vízhőfok jeladó hidegen 2,23komh melegen224 ha jól állitottam be a műszert ,de nem biztos. A gyertyakábelek értéke 4,6-8,4-ig az nem változott a hőmérséklettöl függően

Link to comment
Megosztás:

Hibajelző nem világít. Hibakódnak 31-est ad:fordulatszám szenzor nincs jel. A vízhőfok jeladó hidegen 2,23komh melegen224 ha jól állitottam be a műszert ,de nem biztos. A gyertyakábelek értéke 4,6-8,4-ig az nem változott a hőmérséklettöl függően

a ford. szenzor hiba rendben van, ha álló motornál olvastad ki a kódot. A hőfok jeladóra ezt adja az így csináld:

2,2-2,8kohm +20C

270-380 +80C

nekem ez alapján az rendben van. A gyertyakábelek értékei is jók, a lambda szenzort megpróbálhatod lehúzni, akkor dús keverékkel fog menni, de stabilan, ha ez volt a baj. Írjál, ha sikerült vmit alkotni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

a ford. szenzor hiba rendben van, ha álló motornál olvastad ki a kódot. A hőfok jeladóra ezt adja az így csináld:

2,2-2,8kohm +20C

270-380 +80C

nekem ez alapján az rendben van. A gyertyakábelek értékei is jók, a lambda szenzort megpróbálhatod lehúzni, akkor dús keverékkel fog menni, de stabilan, ha ez volt a baj. Írjál, ha sikerült vmit alkotni :rolleyes:

Ha széthuzom a lambda szenzor csatiát akkor is ezt produkálja. Az Astrás szaktársak szerint a főtengely jeladó is okozhatja a prpbléma forrását.Ami hidegen jól működik ,melegen viszont nem . Ezt ki lehet valahogy mérni?

Link to comment
Megosztás:

Ha széthuzom a lambda szenzor csatiát akkor is ezt produkálja. Az Astrás szaktársak szerint a főtengely jeladó is okozhatja a prpbléma forrását.Ami hidegen jól működik ,melegen viszont nem . Ezt ki lehet valahogy mérni?

a főtengely jeladó csati 1-2-es láb között sztem párszáz ohm-max pár tíz kohm-nak kéne lennie, melegen is. esetleg próbáld meg nyomorgatni a drótot/csatit, hátha kontaktos.

Link to comment
Megosztás:

Üdw!

C16Nz melegen gázadásra lefullad! Gyertya,gyertyakábelek,trafó,elosztófedél stb új! Van még hibajelzésem is : 42-es. (sebességérzékelő,gyújtásfeszültség magas!) A hibajelzés régebbi eredetű,szerintem a kettő nem függ össze,mert eleddig a motorelektronika jelzéssel működött hiba nélkül! Úgy három hete jött ez a hülye lefulladozás,de csak meleg motornál! Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.