Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nem tudja valaki, hogy miként lehet megszüntetni a kilométeróra kerregést? Ja és kb. 50-ig kicsit föl-le mozog, ez már a 3dik óra benne és mindnél ezt csinálta, spirál azt hiszem már utángyári, az lehet a gond?

Most nézem spirálból van 850 mm-es és 880-as, hoppá, lehet a hosszabb van az enyémben és az a gond? Most ez mitől függ, hogy egyikbe ez, másikba az kell?

Módosítva : isi
Link to comment
Megosztás:

Nem tudja valaki, hogy miként lehet megszüntetni a kilométeróra kerregést? Ja és kb. 50-ig kicsit föl-le mozog, ez már a 3dik óra benne és mindnél ezt csinálta, spirál azt hiszem már utángyári, az lehet a gond?

Most nézem spirálból van 850 mm-es és 880-as, hoppá, lehet a hosszabb van az enyémben és az a gond? Most ez mitől függ, hogy egyikbe ez, másikba az kell?

Üt a spirálod. Utigyári mind fos, szerezz bontott gyárit. Hosszban nem tudom mi más, nekem most c20ne van benne.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nincs fordulat mérőm, így nem tom mennyi a fordulat indításkor. de amúgy mennyi be kerül 1 alapjárati motor?

15-25 között mozog, én utángyárit vettem bele, de nincs gond. De ha érdekel nekem van egy gyári bontott c16nz-hez való, mert a c14nz-hez akartam de lövőre futottam vele, mivel nem ugyan olyan az 1.4 és 1.6-os kúpos vége. Egyedül talán a tömítés nincs rajta, de azt a jelenlegiről le tudnád venni. Ha érdekel megkeresem, írj privátba és megalkudunk :D

Link to comment
Megosztás:

És szeretném kérdezni még, hogy a váltó is 1 kicsit nehéz,vagyis az 1-est néha nehezen veszi. és 1-es-ben kuplung felengedéskor,a váltó rángat.az mitől van?

Nehéz kapcsolást beállítással lehet talán orvosolni. De mivel írtad, hogy rángat induláskor, ez esetben esélyesebb, hogy a kuplungtárcsa rugói oda lehetnek már. A beállítást aknából tudod megcsinálni, egy bilincs van a váltórudazatnál a motortérben alul, azt meglazítani, egy segítő pedig kicsit jobbra húzza a váltókart, majd a bilincs meghúz. De csak minimális mozdítás kell a váltókaron, különben lehet elmászik az 5.dik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni, egy hete vásároltam 1.7 td vectrát, az eladó azt mondta,hogy a fütöradiátornál engedi a vítet, de közben találtam a motortérben egy vízcsövet ami ki volt lyukadva. Ma kiszedtem az üléseket szönyegeket és azt tapasztaltam, hogy a szünyeg a szivacs szinte minden uszik a vízben. Kiszedtem a fütöradiátort de az nem lyukas onnan nem jön a víz és a kiegyenlítötartályból sem fogy a víz. A kérdésem az lenne,hogy akkor miért vízes a ott minden? hol jöhet be a víz???? Kiszedtem a müanyag esöcsaornát, és szabadon látom a ventílátormotort, nem kéne ott lenni valaminek? gondolok én pollenszüröre és arra még valami fedél???ott nem jöhet be a víz? Elöre is köszönöm a vélaszokat!!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Nincs semmilyen fedél. Ez nem egy modern autó, nincs se szűrő se semmi. Ellenben van egy müanyag keret, amit 4 csavar fog, és ez tartja egyben az egész fűtésboxot is. Ha itt a tömítés el van öregedve, vagy nincs rendesen meghúzva, akkor bejuthat a víz, de ahhoz az esőcsatornának is lyukasnak kell lenni valahol, mert amúgy a két szélén vannak a lefolyók.

De alá kellene nézni, mert lehet a padlólemez is átrohadva, és ott is bejöhet a víz.

A fűtőradiátort hogy nézted hogy nem lyukas e? Fel kell tölteni vízzel, és meg kell nyomni max 1 bárral, ha akkor sem ereszt, akkor tényleg ok.
Amúgy milyen ízű/szagú a víz ami bement? Mert ha nem édeskés, akkor az nem a fűtőradiátorból jön.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Köszönöm a választ! Nincs szétrohadva az alja, kivettem az üléseket szünyegeket valamint kibontottam a radiátort, vagy is a müanyag alját szedtem le és kicsit kihuztam, beinditottam az autót és nem cseppent nem folyt belöle a viz megvártam amíg felmelegszik aztán leállitottam. Slaggal locsoltam az autót, közben figyeltem folyik-e be a viz és igen szinte ömlik. Leszedtem azt a müanyagot amit írtál a tömítés már elég gyatra és az egyik csavart valaki beletörte tehát a 4 csavar helyett 3-csavar tartja. Bekentem tömítömasszával jelenleg szárad,hát kíváncsi leszek az eredményre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni: az öcsém A VECTRAja (1,6 benzin C16NZ) indítás után felpörög (mivel nincs fordulatszámmérő nem tudom mennyire) kb. 4-5000 fordulatra és nem is áll vissza alapjáratra, hanem pörög tovább. Szerintetek hol keresgéljek? Az alapjárati motort cseréltem egy régebbire, de nem változik semmi.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nincs lecsúszva valamelyik vákuumcső? Fals levegőtől is pöröghet. Bár a 4-5000 kicsit sok.

2000-ren pörög az szerintem, és egy idő után visszaáll ha nincs gond.

Illetve nekem akkor csinált ilyet az nz, mikor a gyújtáselosztóban a jeladótekercs szarakodott, illetve a gyújtáselektronikára menő kábelek voltak rosszak.

Köszönöm, megnézem a vákuumcsöveket. Sajnos nem 2000 en pörög és nem is áll vissza egy idő múlva. Majdnem teljes fordulaton üvölt! Úgyhogy van valami gond.

Ha nem találok hibás vákuumcsövet, akkor a tekercset ki lehet valahogy mérni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.