Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az olaj és víz járatokat kéne megnézni, hogy van e difi, elvileg nem kéne. Legutóbb az x16xel és c14se blokkokat hasonlítottuk össze, azok tök egyformák voltak. 

Hát a dugók tuti cserések, mert az ne 9.2:1, az xe meg 10.5:1 sűrítési visszonnyal rendelkezik, ebből fakadóan az xe dugókon be van zsebelve a szelepek helye, az ne dugóba sztem beleérne. ha meg már a dugót is átteszed, s a sűrítési viszony is megvan, akkor az összes többi cucc már nem biztos hogy örülne a 150 lónak. 

Az xe-n a lendkerék 8 csavaros, és nagyobb a kuplungja, az ne-é 6. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az olaj és víz járatokat kéne megnézni, hogy van e difi, elvileg nem kéne. Legutóbb az x16xel és c14se blokkokat hasonlítottuk össze, azok tök egyformák voltak. 

Hát a dugók tuti cserések, mert az ne 9.2:1, az xe meg 10.5:1 sűrítési visszonnyal rendelkezik, ebből fakadóan az xe dugókon be van zsebelve a szelepek helye, az ne dugóba sztem beleérne. ha meg már a dugót is átteszed, s a sűrítési viszony is megvan, akkor az összes többi cucc már nem biztos hogy örülne a 150 lónak. 

Az xe-n a lendkerék 8 csavaros, és nagyobb a kuplungja, az ne-é 6. 

sztem télen szerzek egy xe motor és átpakolok felújítás után az NE blokkba.  Mennyibe futnak ezek a motorok? Legutóbb egy 17D kodút cseréltem javíthatatlan blokk repedés miatt. Az 30 Ft körül mozgott. Legjobban egy fehér hollót vennék olcsón :) egy?C20LET érdekes lenne.  Jah dob nélkül elég magas hangja volt ma a 60 as csőnek. XDDD mert ez a projekt sem áll le. Köszönöm az információt! 

Link to comment
Megosztás:

Én 180ért vettem az xe-t, de járt hozzá egy komplett kikasznizott kadett a gyári motorjával. :D Csak át kellett szerelni. :D

 

Amúgy a jók 100 körül kompletten. A csupasz ismeretlen dolgok 50 körül. 

így saccoltam ;) De 100 ba egy szénné rohadt 4x4 vectra C20LET motorral? Ha végre rábírom.... XDDD 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Nem tudna valaki abban segíteni, hogy a c16nz motoron beállítom a gyújtást, akkor durrog a kipufogó, viszont ha nagyobb előgyújtást adok, akkor jó és nem durrog, de viszont nem is húz így, és alig gyorsul. Ha vissza állítom akkor húz, és jól gyorsul, de ismét durrog a kipufogó is. 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vásároltunk egy 4x4 Vectrát C20NE motorral. Lenne 2 kérdésem vele kapcsolatban.

1.)Van amikor csak kis gázzal indul és ha beindul akkor is tartani kell egy kis gázt mert különben lefullad. Ez normális ennél a motornál?

2.)Alapból ki volt kapcsolva a 4x4. Ha visszarakom a biztosítékot akkor nem okozhat gondot? Nem tudom, hogy milyen állapotban van az osztómű vagy hogy milyen régóta nem használták.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vásároltunk egy 4x4 Vectrát C20NE motorral. Lenne 2 kérdésem vele kapcsolatban.

1.)Van amikor csak kis gázzal indul és ha beindul akkor is tartani kell egy kis gázt mert különben lefullad. Ez normális ennél a motornál?

2.)Alapból ki volt kapcsolva a 4x4. Ha visszarakom a biztosítékot akkor nem okozhat gondot? Nem tudom, hogy milyen állapotban van az osztómű vagy hogy milyen régóta nem használták.

Üdv a fórumon. Az alapjárati motor lehet a gond nekem is csinált ilyet. Kiszerelés féktisztítóval jól átmos és vissza. Nekem bevált. A szivó torokra megy egy gumi cső és abban van egy alumínium színű hengerre hasonlító vmi kábellel a fejrészén. Az lesz az. A 4x4 rendszert nem ismerem jól de asszem minden inditásnál ellenőriz azaz menet közben nem kapcsolható. De hogy vissza tedd e a biztit nem merek mit mondani rá majd a többiek.  Én naiv azt hittem 4x4 csak C20LET motorral jött ki hatos váltóval. XDDD 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!
Olvastam ebben a topikban visszább, hogy más is küzdött azzal, hogy hidegindításnál "lassan" alszik el az olajnyomás visszajelző. Nekem 2-3mp, de zavaró főleg, hogy az olajpumpa, csapágyak és a főtengely újak. Lett említve egy bizonyos visszacsapó szelepes szűrő (Citroen GS?, ALC SP834) a probléma megoldása gyanánt. Arra lennék kíváncsi, hogy ez megoldotta-e a gondot, vagy valami más lett végül. (Merthogy nem derült ki később)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok itt a topikon,van egy 1992-es 1.6- os karburátoros autómataváltós A Vectrám 122 000km-rel.Minden reggel amíg hideg a motor,a melegítési fázisban  felgyullad a motorhiba jelző lámpa fél percre kábé,majd elalszik.Melegen soha nem jelentkezik ez a probléma.Készítettem egy "rövidzár patkót"és kivillogtattam a hibakódot.Ez a 47-es kód. Az interneten azt találtam: 47 hibakód Levegõpumpa / relé – feszültség túl magas. Ezt hol találom meg az autóban,ha egyáltalán van benne?Illetve valóban ez lehet a hiba?Beszéltem egy-két szerelővel,de úgy tűnik nem nagyon konyítanak hozzá,nem igazán tudtak mondani semmit.Mindjárt a lambdaszondára gondoltak,de katalizátor nincs  is benne.A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! C20NE motor vectra A magas fogyasztást és kipufogó puffano hangját illetve rángatozást okozhat főtengely jeladó? Csak alacsony fordulatszám mellett puffog gázt jól veszi és van hogy nem csinálja! Esetleg tippek? Légtömegmérőt computert lambda szondát fojtószelep szögállás jelzőt gyertyát stb cseréltem ahogy alapjárati motort is. Tippek?  

Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, tillmannz írta:

Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok itt a topikon,van egy 1992-es 1.6- os karburátoros autómataváltós A Vectrám 122 000km-rel.Minden reggel amíg hideg a motor,a melegítési fázisban  felgyullad a motorhiba jelző lámpa fél percre kábé,majd elalszik.Melegen soha nem jelentkezik ez a probléma.Készítettem egy "rövidzár patkót"és kivillogtattam a hibakódot.Ez a 47-es kód. Az interneten azt találtam: 47 hibakód Levegõpumpa / relé – feszültség túl magas. Ezt hol találom meg az autóban,ha egyáltalán van benne?Illetve valóban ez lehet a hiba?Beszéltem egy-két szerelővel,de úgy tűnik nem nagyon konyítanak hozzá,nem igazán tudtak mondani semmit.Mindjárt a lambdaszondára gondoltak,de katalizátor nincs  is benne.A segítséget előre is köszönöm!

Üdv! Ha van motorhiba lámpa, akkor az nem karburátoros, hanem injektoros. 
47-es hibakód ennél a motornál nem létezik. Biztos hogy jól számoltál? 

Link to comment
Megosztás:

7 minutes ago, patsz80 írta:

Sziasztok! C20NE motor vectra A magas fogyasztást és kipufogó puffano hangját illetve rángatozást okozhat főtengely jeladó? Csak alacsony fordulatszám mellett puffog gázt jól veszi és van hogy nem csinálja! Esetleg tippek? Légtömegmérőt computert lambda szondát fojtószelep szögállás jelzőt gyertyát stb cseréltem ahogy alapjárati motort is. Tippek?  

Sajna ez sem az a neten keresztül javító probléma. Ha hozzáférsz oszcilloszkóphoz, azzal már sokmindent ki lehet szűrni. 
A főtengely jeladó tünete inkább a melegen nem, vagy nehezen indulás. 

Az ne jelenleg nekem is sokat eszik, más tekintetben rendben van. A gyanúm már ráterelődött a 60-as nyitott rendszerre, mert minden más rendben van, és ha nem nyomom neki, akkor is zabál. Pedig hosszú váltó van rajta. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Melegen nehezebb indítani a kipufogó rendszer új kb 4 napos.  Idő közben megy a felújítás is ;) gyári állapotú lesz! Co mérés volt 10-11 es ami több mint tízszerese az előírt 0.3 -0.5 nek illetve az ilyen korban elfogadható 1 körülinek. A nehéz indulást úgy értem hogy hidegen pöcc melegen teker 3-5 átfordulást. Lambda szonda értek multimeterrel 1.5v-2v között üzemmeleg kb 105Oc motor ventilátor indul. És másik motronic al és légtömegmérővel is ugyanúgy. (amik tuti jók haver calibraból valók és azokkal jár 9 liter városban) 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Jól számoltam:47. 16SV motor.1992-ben már mentek az injektoros motorok,de ezek csak 75 LE voltak.Mivel autómata váltóval kértük az autót,és nem akartunk bele 1.8 vagy 2L-es motort,azt mondták,hogy bele rakják az 1.6-ot csak karburátorral,és így 82LE.Pierburg karbi van benne,de a karburátorra már mennek elektromos vezetékek.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, wookie írta:

A lamdba feszültségváltozása egy dolog, de azt ms alatt kell véghezvigye. Lehet belassult. 
Fals levegő valahol? 

2 hetes a szonda és gyári bosch bár ugye mint tudjuk minden megeshet. Kizárólag országúton is próbáltam de ott is 14 liter volt féktisztítóval végzet fals levegő teszt negatív. Gyertyák most tisztábbak mint co állítás előtt puffog alapon gyanakszom gyújtás. Holnap megmérem a gyertya kábel stb. 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, tillmannz írta:

Szia!

Jól számoltam:47. 16SV motor.1992-ben már mentek az injektoros motorok,de ezek csak 75 LE voltak.Mivel autómata váltóval kértük az autót,és nem akartunk bele 1.8 vagy 2L-es motort,azt mondták,hogy bele rakják az 1.6-ot csak karburátorral,és így 82LE.Pierburg karbi van benne,de a karburátorra már mennek elektromos vezetékek.

Eszem megáll. ÉS tényleg van neki vezérlője!
itt vannak a hibakódok: http://www.vectra16v.com/fc/fehlercodes_ezf-h.html a 47-es az az olajhőmérséklet érzékelő szenzor feszültség magas.

Ez az autó most kajak azóta a tiétek? Újonnan vettétek? 

Link to comment
Megosztás:

Igen,null kilóméteresen vettük.Két extra volt bele kérve,az autómata váltó,és a szivargyújtó.Semmi más nincs benne,se szervó,se elektromos ablak........semmi.

Köszönöm a megfejtést.És ezt a szenzort hol találom vajon meg?Ez gondolom nem tévesztendő össze az olajgombával!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.